06/08/2026
Het is nog wel een paar keer slapen, maar de eerste editie van CooP-Ride in is in zicht! Inschrijven kan nog steeds via de link in het profiel. Tot dan?
Wij geloven dat een fiets een verschil maakt in deze wereld en een grote bijdrage levert aan het behalen van de Sustainable Development Goals.
We focussen op sensibilisering door het ontwikkelingen van projecten. Op deze manier werven we fondsen.
06/08/2026
Het is nog wel een paar keer slapen, maar de eerste editie van CooP-Ride in is in zicht! Inschrijven kan nog steeds via de link in het profiel. Tot dan?
21/07/2026
🚲 728 fietsen verdeeld, honderden schooltrajecten voorgoed veranderd!
Deze week bereikten we in Kamuli een prachtige mijlpaal binnen het Bicycle Empowerment Programme.
Met de recente fietsverdeling in het district Kamuli zijn er ondertussen maar liefst 728 WeLearn-WeTeach-fietsen geschonken aan leerlingen in Kyegegwa, Adjumani en Kamuli.
Achter elke fiets zit een leerling die voortaan meer kansen krijgt: op tijd op school aankomen, actief deelnemen aan de lessen en veel minder energie verliezen onderweg. Zo wordt de weg naar onderwijs niet alleen korter, maar ook haalbaarder.
De fietsen bereikten drie districten, maar hun impact zal nog jarenlang voelbaar zijn in honderden gezinnen, gemeenschappen en klaslokalen.
728 fietsen. Drie districten. Ontelbaar veel nieuwe kansen om te leren en te groeien. 💛🚲
Bike4School
12/07/2026
Geïnspireerd door de woorden van de legendarische muzikant en activist Fela Kuti:
"99,9% of what you know about Africa is wrong."
Waarom hebben zoveel mensen een uitgesproken mening over Afrika, terwijl we vaak verrassend weinig over het continent weten? Waarom blijven clichés zo hardnekkig bestaan? En belangrijker: kloppen ze wel?
Dit boek neemt je mee op een reis door een woud van vooroordelen, misverstanden en hardnekkige stereotypen. Tegelijk ontdek je een continent vol ambitie, creativiteit, innovatie en veerkracht. Een continent dat vaak wordt bekeken door een Europese bril, maar dat vooral zijn eigen verhaal verdient.
Een aanrader voor iedereen die verder wil kijken dan de clichés en bereid is om niet alleen zijn beeld van Afrika, maar ook van zichzelf als Europeaan in vraag te stellen.
Durf jij je vooroordelen mee op safari te nemen?
door en , uitgegeven door .be
De eerste 370km van Lier richting Jinja zijn binnen! De Belgische grens zijn we voorbij. Fiets/wandel je mee op 20 september? Schrijf je in via link in bio.
25/06/2026
Schrijf je in via de link in bio
10/06/2026
🚴♀️🌍 Zondag 20 september: eerste editie van de CooP-Ride! 🌍🚴♂️
Doe mee aan een unieke fiets- en wandelhappening ten voordele van CooP-Belgium. 👉 Alle informatie en inschrijven via de link in bio.
📍 Vertrek: Werf (Lier)
🚲 Fietsafstanden voor jong en oud
🚶 Wandelzoektocht voor het hele gezin
❤️ De volledige opbrengst gaat naar fietsen voor leerlingen, gezondheidswerkers en ondernemers in Oeganda.
Samen leggen we de symbolische afstand tussen Lier en Jinja (9.399 km) af en trappen we mee aan meer kansen op onderwijs, zorg en werk.
Samen fietsen. Samen verschil maken.
09/06/2026
De leerlingen van 2J Economische en Bedrijfswetenschappen van kozen voor hun ondernemend project een smakelijke uitdaging: een hotdogverkoop. Met veel enthousiasme staken ze de handen uit de mouwen en zorgden ze voor een geslaagde actie.
De heerlijke hotdogs vielen duidelijk in de smaak, want de leerlingen smikkelden er allemaal van en de verkoop werd een groot succes! Dankzij hun inzet werd een mooi bedrag ingezameld.
Met trots schonken zij de opbrengst aan Sint Ursula Fiets en CooP-Belgium. In naam van de organisatie nam Mr Ribbens de cheque in ontvangst.
Een prachtige combinatie van ondernemerschap en samenwerking.
Proficiat aan alle leerlingen van 2J!
31/05/2026
Wandel mee zodat leerlingen in Jinja niet meer moeten wandelen. Schrijf je in via ons verhaal of kopieer: https://hagelandse101.be/goede-doelen/wandelen-voor-een-goed-doel/
20/05/2026
Leestip bij zonnig weer: De eeuw van Afrika. Het continent van de toekomst: over jonge dromen, nieuwe kansen en belangrijke uitdagingen. @, VRT-journalist, schets een hoopvol beeld met jongeren als katalysator. Heerlijk boek en een update van ons (vastgeroest?) wereldbeeld. Uitgegeven door
27/04/2026
Twee scholen, één verhaal. 💛🚲🌍
De leerlingen van en kwamen samen na hun inleefreis naar Oeganda. Ze deelden ervaringen, emoties en ideeën die hen diep geraakt hebben.
Wat deed dit traject met hen? Wat nemen ze mee voor het leven? En hoe kunnen ze dit verhaal blijven doorgeven, jaar na jaar, mens tot mens?
Sommige reizen eindigen nooit. Ze leven verder in wie je wordt.