04/03/2026
Колеги, приятели, запознайте се с този материал. Накратко - президентът на Българската конференция по кикбокс и муай тай, Галин Димов, твърди публично, че е направил услуга от името на федерацията срещу политическа защита. С това си действие, той затваря вратата пред БОК, с все още неясни последици за членството ни там. Поредно доказателство, че на нашия президент, не му е мястото на чело на федерацията ни.
БОК реагира след видео на Галин Димов - По света и у нас - БНТ Новини
По повод журналистически въпроси, касаещи изявление в социалните медии на председателя на Българската конфедерация по кикбокс и муай тай Галин Димов,...
26/02/2026
Уважаеми колеги,
В социалните мрежи е разпространен видеоклип, в който чрез откровени и цинични неистини и открита демагогия, г-н Галин Димов се опитва да заблуди, стресне и разедини надигащата се вълна от клубове, които се опитват да се противопоставят на неговата власт.
В създалата се ситуация не можем да останем безучастни и да не вземем отношение по опитите на г-н Димов да смачка демократичното право на избор на клубовете за пореден път.
Ще акцентираме на няколко очевидно неверни твърдения в клипа на г-н Димов:
Първото невярно твърдение е, че извънредното общо събрание ще има за дневен ред единствено проверка на документи. От самото начало на нашата инициатива сме били открити пред вас и сме изразили ясно намеренията си – да инициираме свикването на извънредно общо събрание, на което всички клубове да могат демократично да упражнят правото си на глас и да изберат лицата, които да представляват БККМТ в следващите години. Това е било ясно заявено и всички знаете какъв е дневният ред на предложното общо събрание.
Твърдението на г-н Димов, че извънредното общо събрание ще има за дневен ред разглеждане на документи представлява очевиден шантаж от негова страна. Същото има единствената цел да внуши, че нашето поведение пред клубовете е било некоректно. Едва ли има човек от вас, който да отрече, че предложението ни за дневен ред на извънредното общо събрание е било открито и ясно заявено и включва проверка на доверието към настоящото ръководство на БККМТ.
Следващото невярно твърдение е свързано с пълномощното, което г-н Димов демонстративно показва пред камерата и цинично внушава, че същото поставя федерацията под някаква заплаха. На всички вас е предложено да подпишат пълномощно, което делегира право на юрист единствено да депозира искане пред Управителния съвет на федерацията за свикване на извънредно общо събрание и в случай, че съветът не изпълни задължението си по устав (да свика това общо събрание), да поиска свикването му от съда. Тези правомощия са в пълен унисон със Закона за юридическите лица с нестопанска цел и устава на БККМТ, като имат за цел единствено да улеснят депозирането на искането пред Управителния съвет.
За самото извънредно общо събрание, а и за всяко друго общо събрание, винаги сме насърчавали клубовете да вземат лично участие чрез своите представители, които да изразят своята позиция. Именно това е нашата основна цел – да се формира реално мнозинство от клубове, което да изрази свободно и демократично волята си.
Същото не може да се каже за действията на г-н Димов. Сред клубовете вече циркулира пълномощно, с което представителите на г-н Димов да бъдат упълномощени за представителство на вашите клубове на всички общи събрания на БККМТ през настоящата година. Идеята на това пълномощно е повече от очевидна – да осигури на настоящото ръководство възможност да взема решения самостоятелно без клубовете да получат реално представителство на общото събрание.
И тук възниква логичният въпрос: Защо Председателят и членовете на управителния съвет на БККМТ се страхуват от извънредно общо събрание и реалното участие на клубовете в него? Отговорът ще оставим на преценката на всички клубове.
Г-н Димов прекрачва всички допустими граници с твърденията си, че получаването на информация от Министерството на младежта и спорта за отношенията му с БККМТ са противозаконни. Реалността е точно обратната – всеки член на федерацията има право на достъп до информацията относно отношенията на БККМТ с Министерството. Това право е признато и гарантирано от Закона за юридическите лица с нестопанска цел и Закона за достъп до обществена информация, тъй като федерацията получава целеви публичен ресурс (финансиране). Според г-н Димов обаче такъв достъп до информация е противозаконен.
И тук изниква следващият логичен въпрос: Защо Председателят се притеснява клубовете да разполагат с информация колко и какви средства са получени по договори с Министерството на младежта и спорта и как са похарчени тези средства? Отговорът намираме за реторичен, но оставяме отново на вашата преценка.
Уважаеми колеги,
Още веднъж ви призоваваме да не се поддавате на неверните твърдения и опитите гласът ви да бъде заглушен, за да обслужи интересите на малък брой лица, които обслужват личните си интереси чрез позициите си във Федерацията си.
Позволяваме си да отправим и апел лично към г-н Галин Димов.
Уважаеми г-н Димов,
Приканваме Ви да не подценявате способностите на всички членове на Федерацията да се ориентират правилно в ситуацията и да преценяват фактите, които Вие така лекомислено се опитвате да изкривите.
Всички колеги притежават ясно изразено чувство за справедливост, което е изпитано във времето и опитите някой да се възползва от клубовете никога не са били успешни.
Моля да запазите добрия тон и да намалите ежедневната демагогия в социалните мрежи, тъй като единственият резултат от действията Ви е уронване на престижа на спорта пред обществеността.
Не забравяйте, че спортът не започва и не свършва с едно лице и Федерацията ще продължи да съществува и след Вашето управление. Личният авторитет и оценката на мнозинството обаче се печелят трудно, но се губят за ден, така че поведението Ви ще бъде оценено от всички, които са активно ангажирани в нашите спортове.
08/02/2026
ДП Таекуон До ИТФ 7-8.02.2026г.
08/02/2026
СК МАСАРУ стартира ново начинание !
Този уикенд за първи път състезатели на клуба взеха участие в ДП по Таекуон До ИТФ. Пет наши състезатели взеха участие в състезанието.
Христо Николов юноши 16 -17г -63кг.
Тодор Портарски юноши 14-15г - 60кг.- 3 място
Марио Русев юноши 14-15г -45кг. - 3 място
Георги Алексиев юноши 14-15г - 2 място
Борис Деспотов юноши 14-15г - 1 място
Отборно юноши 14-15г - 1 място
Поздравления момчета !!!
01/02/2026
На връх 15 си рожден ден СК МАСАРУ прегази конкуренцията на държавното първенство по кикбокс в стиловете Пойнтфайтинг и Фул контакт в град Козлодуй от 30.01.26 - 01.02.26г. Състезанието беше с рекорден брой участници-372. Състезателите на клуба завоюваха 19 златни, 8 сребърни, 3 бронзови медала и спечелиха 19 от 21 финална. С тези успехи клуба спечели 1то място в стил Пойнтфайтинг, също така и номер 1 в комплексното класиране на първенството. Втори на турнира останаха клуб Боил от Варна, които станаха 1ви в стил фул контакт.
Благодарим от сърце на всички родители за подкрепата, доверието и постоянството през годините.
Вашата помощ и присъствие са неизменна част от успехите и развитието на Спортен клуб Масару.
Заедно изградихме силна общност и семейство!
27/01/2026
Уважаеми родители, приятели, спортисти и всички които милеят за спорт,
Пишем Ви във връзка с предстоящия протест срещу сегашното управление на Българката Конфедерация по Кикбокс и Муай тай пред сградата на Министерството на младежта и спорта, плануван за утре 28.01.2026г от 09.00ч.
Уведомяваме Ви, че протестиращите отбори бяха поканени на среща в #ММС от министър Иван Пешев, като същия е заявил пълна подкрепа в полза на нашите #децата и #спортисти.
В тази връзка ви информираме, че протеста за 28.01.2026г от 09.00ч се ОТЛАГА за сега, с надеждата да се нормализира нашата работа с шампионите ни и бъдещите такива.
Даваме обещанието си, че ще продължаваме да защитаваме #правата на децата, спортистите, шампионите ни.
Благодарим Ви за подкрепата. Без Вас, няма и не можем, да успеем в битката за вашите, наши деца!!!
25/01/2026
Здравейте, искаме да ви държим в течение какво се случва.
Миналата сряда се проведе протест пред Министерството на Младежта и Спорта, протест за правата на малките и големи спортисти. Благодарим на всички, които ни подкрепиха, особено на най - малките шампиони на България.
Причината за протеста, беше невъзможността на нашите състезатели да участват на Европейската купа по кикбокс Атина Челендж 2026, която се провежда в момента. Заради административни проверки от страна на БККМТ, не са подновени картотеките на състезателите в системата RZsport, която администрира Световната КИКБОКС федерация WAKO.
Какво постигнахме:
След протеста Българската конфедерация по кикбокс и муай тай, с официален имейл, подписан от Галин Димов, изпратен до родители, състезатели и треньори заяви, че:
- Направена е ускорена проверка и юристите са приключили и вече имаме картотека.
- Предложиха и съдействие с късно записване на състезателите.
Както се досещате, беше вече късно, бяхме вече отменили организирания автобус и предупредили хотела в Атина, че няма да пътуваме, въпреки че беше платен още декември месец. Децата тренираха за това състезание от ноември.
Тази сряда ще излезем отново пред Министерството на младежта и спорта в 9:00ч.
Нека този министър и следващия да знаят, че ще се борим за правата на децата ни и ще искаме сметка на сегашното управление на Българската конференция по кикбокс и муай тай.
Надяваме се че ще ни подкрепите отново!