Fajta Ariella - TripleX Tréner - Személyi edző

Fajta Ariella - TripleX Tréner - Személyi edző

Megosztás

A sportban fontos, hogy okosan végezzük! Ennek koronájaként aztán jöhet a testformálás. A lényeg: Mozogj jól!

TripleX és Fitmummy trénerként célom a hosszútávú eredmény, tehát a fájdalommentes, jól funkcionáló, szabadon mozgó test. A testünk szabadsága, megfelelően funkcionáló működése az egyik legfontosabb dolog az életünkben. Tréneri továbbképzéseimet az Almásy Mozgásakadémián végeztem és szeretném bővíteni a továbbiakban is. A munkámhoz elengedhetetlennek tartom a rendszeres fejlődést és továbbképzést

20/05/2024

Egy ideje a tanulás lett a legfontosabb része az életemnek, hogy fejlődjek és a vendégeimet is ebbe az irányba tereljem. Életmód szemléletű edzésekkel és nem letudás jellegű alakformálással (kinek mi a célja, azzal sincs feltétlen baj!) szeretnék segíteni. Nagyon sokan hiszik azt, hogy heti 3-4x kell konditerembe vért izzadni a kívánt alakhoz. Természetesen a súlyzók és intenzív edzések is nagyon fontosak, hiszen a testnek szüksége van terhelésre, de a legfontosabb az egészség!! Testileg és lelkileg is, hogy ne csak a tükörképed érezze jól magát, hanem az egész mozgásrendszered! Legyen fájdalommentes a térded, derekad, csípőd, hátad és így érhess el jó eredményeket. Legyen célod, de sosem végső! Ne akarj megállni az úton, hanem fejlődj.

A vendégem, akitől kaptam az üzit egy rendkívül terhelt életmód mellett képes olyan eredményeket elérni a kitartásával, amire nagyon büszke vagyok! Mert igazán céltudatos és érti, amit képviselek. És én pedig rendkívül szerencsés vagyok, hogy engem választott társnak erre az útra ❤️

Mozogj jól!

18/05/2024

‼️SMR henger helyes használatának elsajátítása: SZERDÁNKÉNT 17-18 ÓRA KÖZÖTT A DÓZSA GYÖRGY ÁLTALÁNOS ISKOLÁBAN!!
Privát üzenetben vagy e-mailben jelentkezz a részletekért!

Az SMR henger egy viszonylag olcsó és rendkívül hasznos kis barátunk tud lenni. Szánj rá 1 órát, hogy megtanuld a helyes használatát.

Mire is jó ez az eszköz?
🟢 Lazítja a szöveteket: A kötőszövet (fascia) szinte minden porcikánkban ott van, ha ő nincs a megfelelő állapotában, akkor bizony sok mindenünk fájhat, zsibbadhat is akár, nehezíti a mozgásfolyamatokat. Neki mindig friss folyadékra van szüksége. Na, de nem csak arra a pohár vízre, amit megiszol! Hanem mozgás és préselés (masszázs) által kicserélt "anyagra". Sokkal szabadabbnak, könnyebbnek érzed a saját testedet, ha a kötőszöveteid jó állapotban vannak és ehhez a henger nagy segítséget tud számodra nyújtani a helyesen végzett technikával.

🟢Keringést javít: Fokozza a vérkeringést és a nyirokkeringést is, tehát méregtelenítő hatása is van neki és segíti a sérült szövetek helyére újraépülni az újakat, tehát egy esetleges sérülés regenerációját is segíti HELYESEN KIVITELEZETT TECHNIKÁVAL!

🟢Mozgás előtti bemelegítést segít, hogy a szövetek felkészüljenek a rájuk váró terhelésre. Ugyanígy az edzést követő nyújtásban is nagy segítség tud lenni (egyiket sem helyettesíti!)

🟢Minimálisan az erősítésben is szerepe van, hiszen az első pár alkalommal bizony nem lesz könnyű megtartani minden pozícióban a testedet, de hozzá fog erősödni a technikához és aztán már gyerekjátékká válik a folyamat.

🟢Mobilizációs tornagyakiknál is remek társunk tud lenni egyes feladatokban.

Vannak bizonyos szabályok, hogy mikor tilos, mikor nem javallott és milyen erősséggel érdemes egy adott területen hengerezni, fontos tudni az adott szakasz "láncainak" lefutását, hogy a helyes irány is meglegyen. És ezeknek a tényezőknek a betartásával, a hozzájuk kapcsolódó tudás birtoklásával, akár napi szinten tudsz saját magadon segíteni ezzel a kis helyet foglaló remek kis eszközzel, az SMR hengerrel.

Válasszatok olyan trénert magatoknak, aki képzett és tisztában van az anatómiával, aki szakszerű iránymutatást tud adni számotokra.

Mozogj jól!!
pacsi 🌸

13/05/2024

Gyere el hozzám elsajátítani az SMR eszközök helyes használatát!
Helyszín: Dózsa György Ált. iskola Debrecen
Időpont: 05.15. Szerda 17:00-18:00
Jelentkezz üzenetben a részletekért, mert korlátozott a hely!

Az alábbi posztomban bőven olvashatsz a fontosságáról.
De röviden, tömören: mindenki számára fontos, hogy a teste felszabadultan mozogjon és ehhez egy nagyon olcsó, otthon is végezhető eszközzel végzett technika a hengerezés. Ha megtanulod a technikáját, akkor sokat tudsz segíteni saját magadon!

Várlak szeretettel!
Pacsi 🌸

Ha egy valamit kellene ajánlanom edzőként, hogy mindenképpen legyen otthon: SMR henger!

Nagyon sok fájdalom köthető a letapadt, nem megfelelő folyadéktartalmú szövetekhez. Ezek feloldása remekül segíthető ezekkel az eszközökkel.

A kislabdàk a talp és kisebb izmok lazítására vannak. Tökéletesen megfelel egy viszonylag jobb minőségű teniszlabda is (bevallom a képhez a kutyáét használtam😅).
A talpunkon lévő kötőszöveti háló (fascia) az egyik legvastagabb, ami végighúzódik a hátunkon át egészen a fejünkig. A talpunk átmasszírozása kislabdával rendkívül fontos, hiszen egész nap használjuk a talpizmainkat és szükségük van a regenerációra. Ennek a területnek a hengerezése után akár egy előrehajlás helyzete is javulhat, tehát könnyebben elérjük a talajt.

A hengerezés segít a méregtelenítésben, hiszen a préselő technika a nyirokrendszer felé vezeti a felgyűlt salakanyagot. Segíti az izomfájdalmakat, a könnyedebb mozgást (nem lesz olyan érzésünk mozgás közben, mintha túl szűk ruhában lennénk). Paraszimpatikus, azaz nyugtató hatása van. És a fájdalmat okozó letapadt szövetek lazításával fájdalomcsillapító is.

Én a puhább szivacs állagú hengert preferálom, mert kevésbé okoz fájdalmat. A keményebb, kiálló dudorokkal teliek fájdalmasabb munkát végeznek, ami okkal veheti el a kedvünket ettől a csodás eszköztől.

Mikor és hol nem ajánlott a hengerezés?
- Lázas, gyulladásos állapotban (ilyenkor egyéb masszázs sem javallott!)
- Akut sérült területen, műtét után NE.
- Kiálló visszereken NE (kerüljük ki)
- Közvetlenül a csonton, tehát pl. sípcsonton NE.
- LUMBÁLIS ÉS NYAKI GERINCSZAKASZOKON NE HENGEREZZÜNK!! Homorú görbületeket ne fokozzuk! A háti (domború) gerincszakaszra viszont kifejezett jó hatással van, ha ráfekszünk a hengerre.
- Az eszköz legyen merőleges a hengerezett területre.
- Lassan guruljunk! Gyorsan nem sok értelme van…

Ebben a posztban egy kis szeletet osztottam meg a talp hengerezéséről. A következőekben mutatok is további lazító technikákat, amik könnyedebbé teszik a mozgásunkat.

12/05/2024

“…tudni és haladni előre!” Dante

Újabb technika tudása került a birtokomba, amivel segítek a fájdalmak megelőzéseben vagy enyhítésében a hozzám bizalommal fordulóknak ❤️ természetesen a legjobbtól tanultam, mint mindig! A példaképemtől 😊

31/03/2024

„Az a baj, hogy azt hiszed van időd.” /Buddha/

Volt nekem egy csodás Coach-om 🥰, aki rávilágított, hogy gyakran kezdem a mondataimat azzal, hogy „az a baj” és ez baj… 😅Milyen igaza volt… bár azért Buddha mondata ütős a maga egyszerűségével is. Hányszor hallom én is, amikor a mozgást ajánlgatom, hogy „az baj...”🙄. Van, amikor kívülről kell felrázni az embert, hogy ne csak a bajt lássa maga előtt, hanem a lehetőségeket is. Nagyon rövid az élet és, amit ma nem teszel meg magadért az utolér pár év alatt.

A mozgásra szánt időt és kivitelezést sokszor nagyon túlbonyolítják az emberek fejben és emiatt inkább mégsem végzik, pedig nagyon egyszerű is lehet. Ezt nem szabad felszabadítandó órá(k)nak tekinteni, amire muszáj rászánni az időt! Legyen a mindennapod része magától értetődően!

Amikor felkeres egy leendő vendégem és a "beach body" szöveggel kezd, akkor szinte azonnal leállítom. Én életformát tanítok és adok át, aminek, ha Ő is akarja és elég erős a fegyelme és motiváltsága, akkor mellékterméke lehet az általa elképzelt test egy életre. De a mozgás az egészség egyik fontos kulcsa! Nem csak az alakodé!

Sokat voltam kórház közelében, rendelők várótermében az elmúlt hónapokban, ahol az embereknek a sora szinte végeláthatatlanul kanyarodik a folyosón.
Rengeteget költünk orvosra és gyógyszerekre, mégis depressziósak és állandóan kimerültek vagyunk, gyengék és gyakran betegek. Pedig a mozgás nagyon sok mindenre gyógyszer!

A kismamák🤰 szülés után borzasztó sokat szenvednek a fizikai állapotukkal és a mentálissal is (hormonok). Olyan változásokon megy keresztül a test, amit, ha olvasnak is a terhesség alatt könyvekből mégis pofonként éri őket a szülést követően. Senki nem tanítja meg nekik a kórházban, hogy "hé! ahhoz, hogy ne fájjon a hátad vagy a térded elég napi 15-20 percet magadra szánnod az első nehéz időszakban és a kedved is jobb lesz".

Amikor kimondod, hogy torna egyből az izzadásig ugráló vagy fekvőtámaszozó emberek szaladgálnak a szemed előtt, pedig, ha egy kismama szülés után csak felhúzza a medencefenék izmait és elengedi (akár szoptatás közben) az is torna! És zseniálisan hatékony!
Ha a munkahelyeden felállsz a székből és az ajtófélfában megnyújtózol (óvatosan, mert leszakadhat …”haverom mondta” 🫣😂 ) már az is torna!

Bizony nem könnyű megindulni, hiszen a tested olyan, mint egy hisztis 12 éves tini… ha meg akarod mozgatni a régóta letapadt szöveteidet Ő be fog durcázni, „ mermostménem volt jó úgy, ahogy volt?” ezért az első pár alkalom nehéz lesz majd, de aztán amikor ráébred, hogy neki ez valójában jót tesz már ő maga fog zizgő érzeteket adva jelentkezni, hogy „menjünk már tesó múltkor is tök jó volt,nem?”.

Nem kell egyből 10 km-t lefutni…nem kell erőnléti edzéssel indítani! Tedd helyre a légzéstechnikádat, mobilizálj és csak aztán kezdj el sportolói életcélokat kitűzni a napjaidba, ha már az alapok rendben vannak.
Nem baj, ha nem megy minden nap olyan jól…lehet, hogy egyik nap úgy nyúlnak a szöveteid, hogy behajtogatod magad egy Zsiguli csomagtartójába, máskor meg egy IFA plató is kevés lenne… ez sok mindentől függ (kaja, stressz, alvásminőség, stb), de a lényeg, hogy mindennap törekedj magadért tenni egy kicsit!

Nem feltétlenül kell kínlódós diétákba kezdened, legyen ésszerű és jól tápláló étkezésed! Legyen minőségi a légzésed és a mozgásod ne indíts egyből magasról! Kivéve, ha PLANK-et akarsz tanulni, mert azt pont magasból indítjuk 😊

Nagyon nehéz az itthoni helyzetben megfelelő és gyors orvosi ellátáshoz jutni, de mi lenne, ha elkerülnéd ezt azzal, hogy időt szánsz magadra? Ne legyél az, aki majd pár év múlva a kórházi rendelésekre várók sorát gyarapítja vagy ha már az vagy, akkor legyen ez egy jel, hogy változtass végre! Válts életmódot apránként, de örökre szólóan!

Tudatosabb élettel könnyebb lesz a létezés is! Pacsi🌸

Ez egy hosszú poszt lett (jellemzően), ha eljutottál idáig az nagyon megtisztelő számomra, köszönöm!!

04/03/2024

:) core stabilizáció! Legyen jól működő a teljes tested, ne csak esztétikus. Jelentem visszatért a laptopom ezáltal hamarosan én is :)

12/01/2024

Nos.. Boldog Új Évet kívánok minden követőmnek! 😊
Talán egy kicsit megkésve, mert már jó pár napja január van és ráadásul az elmúlt hetekben eltűntem az idővonalról, de ezennel visszatérek!
Idén is igyekezni fogok hasznos tanácsokkal, tartalmakkal megtölteni az oldalamat és ezúton is szeretném megköszönni azoknak, akik végigolvassák a posztjaimat és megtisztelnek a figyelmükkel!

Ebben az évben hamarosan indítok egy új szálat is a tevékenységeimben, amivel remélem nagyon sok embernek tudok majd segítséget nyújtani, de erről majd később🤫... figyeld az oldalamat, hogy le ne maradj róla! 🧐

Na, de miért is egy ilyen képpel indítom az idei posztolást? ⬇️
Népszerű dolog januártól fogadásokban célokat kitűzni magunk elé és elsősorban a sportolás szokta vezetni ezt a listát.
Az emberek ilyenkor megveszik a kondibérleteket és elindulnak megváltani a világot a szép új sport ruhájukban és cipőjükben, jó esetben edzőt is bérelnek, még jobb esetben pedig jó edzővel kezdik a közös munkájukat.
Viszont, ha Te eddig egy kanapé-király voltál és igazából a zoknidat is csak úgy tudod felhúzni a lábadra, hogy leülsz , mert nem tudsz lehajolni, akkor sajnos nem biztos, hogy a konditermi rágyúrás lesz a legjobb első lépésnek.

FASCIA = kötőszövet....nagyon sokszor hallani mostanában erről a csodás kis szervünkről. Ő nagyon sok mindenért felel, főként azért is, hogy kellőképp mobilak és rugalmasak legyünk. Ha nem jellemző rád a mozgásban gazdag életmód, akkor valószínűleg nincs ez a kötőszöveti rendszered megfelelő állapotban (tehát nem rugalmas, hanem merev, kötött, görcsös) és , ha erre még rá is gyúrsz súlyzóval, akkor az valószínűleg csak fokozni fogja ezt az állapotot. Ezért is fontos a jó edző!! Minden mozgásformának az alapja , hogy kellően mobilak legyenek a szöveteink és az adott ízületek.

Na, de akkor a fotó... miért ez? A napokban megtalál bennünket is a tél... Az én kezem baromira érzékeny a hidegre (meg az egész lényem is 😏) és ilyenkor kiszárad, kirepedezik, sebes lesz. KISZÁRAD! Amikor ebben az állapotában megpróbálom ökölbe szorítani a kézfejemet a szöveteim nem engedik, mert annyira szárazak, hogy nem tudnak akkorát nyúlni, mint, amekkorát én kigondolok számukra.

Ha röviden tömören akarnám írni a posztomat (de sosem akarom és beszélni is bazi sokat tudok 🤣) , akkor az előző bekezdéstől lenne a lényeg.

Tehát, ha a kiszáradt kézfejed, annyira megkövül, hogy alig tudod teljes mozgástartományba mozgatni az ujjaidat, akkor gondold el a kötőszöveteidet belül, amiknek a rugalmasságát a mozgás és masszázs/smr henger használata adja meg, hogy milyen állapotban lehetnek, ha eddig sosem végeztél célzott gyakorlatokkal tornákat. Ha azt érzed mindened szétszakad/szétreped és fáj (mint a képen lévő hölgyike), akkor bizony az idei életmódváltásodat mindenképpen a mobilizációs gyakorlatok alapozzák meg!! Amikre később nyugodtan jöhet a törzsstabilizáció és, ha már az is patika, akkor izmosodhatsz/fogyhatsz/formásodhatsz is...na meg azért ne becsüljük alá az első két mozgásformához tartozó gyakorlatokat, hiszen ők is meg tudják izzasztani az embert rendesen.

Szóval kívánok még a boldogság mellé fájdalommentes szöveteket és boldog gerincet minden követőmnek és remélem, hogy idén is sok embert tudok ösztönözni a testi épségének felépítése és megőrzése útján!
Igyekszem hasznos, rövid videókkal is gazdagítani az idővonalatokat.
Pacsi🌸

05/12/2023

Kedves Vendégeim!

Szeretettel várlak Benneteket a holnapi TripleX Harmony órámon!
Ha még nem tetted meg, akkor kérlek, hogy jelentkezz privátban, hiszen korlátozottak a helyek! Amennyiben már bejelentkeztél és mégsem tudsz jönni, arra kérlek időben jelezd felém, hogy tudjak időben szólni azoknak a vendégeknek, akik a hely hiányában lemaradtak a tornáról. A megértést és együttműködést hálásan köszönöm!

Az órára mindenképp hozz magaddal vizet és egy kis törölközőt! Ha a kedved nem a legjobb aznap, hidd el, hogy a remek kis csapatom felvidít majd és nem csak a gyakorlatok miatt lesz könnyebb a tested, hanem a lelked is felszabadul az óra végére. 🥰

(egyszer eskü leveszem majd a nyakamból ezt a gumikötelet 😅😅 , de már szinte hozzám nőtt)

PACSI!

03/12/2023

‼️ TripleX Harmony tornák Debrecenben a Dózsa György utca 2 szám alatt SZERDÁNKÉNT 17:00-18:00 óra között!

A TripleX célja, hogy segítse könnyedebbé és fájdalommentessé tenni a hétköznapjaidat, miközben fejleszti az állóképességedet és egyensúlyodat is és javítja a mindennapi mozgásmintákat.

Kinek való a TripleX Harmony torna?
• akinek gyakran fáj a dereka, háta
• ülő munkát végzőknek
• akinek gyakran „becsípődik” a dereka
• aki hosszútávra tervezi a minőségi mozgást
• aki úgy érzi gyakran "nem tartja meg a saját gerince"
• aki nem szeretné túlterhelni magát az edzéseken, de mégis fejlődést szeretne elérni

Kinek NEM való a TripleX Harmony torna?
• a csak „popsi, has, comb” szemléletűeknek
• aki extrém magas intenzitású edzésekre vágyik
• aki gyorsan akar látványos eredményt elérni

FIGYELEM! A hely korlátozott! Kiscsoportos edzéseket tartok, hogy minél jobban tudjak figyelni a gyakorlatok helyes kivitelezésére. Amennyiben szeretnél részt venni az óráimon, kérlek, hogy jelentkezz privát üzenetben vagy e-mailben az [email protected] címen.
Ezt követően válaszban küldöm a részletek és a fontosabb információkat, mely után természetesen eldöntheted, hogy valóban szeretnél-e részt venni az óráimon.

Minőségi mozgás=egészséges gerinc ☺️

21/11/2023

Rosszul berögződött mozgásminta... például a sütőben lomolás... vagy egy tárgy felvétele a padlóról.
Naponta hányszor hajolsz le görbe háttal?
Az első képen a rosszul végzett mozgást láthatod, míg a többin pár variációt az előrehajlás lehetőségeire.
Köztük a MÉRLEGÁLLÁST is! Hiszen, ha felveszel a földről valamit és közben hátranyújtod a lábadat a levegőbe, akkor abból mérlegállás lesz. De naponta végzünk deadlift gyakorlatot is, amiről azt gondoljuk valami konditermi hókuszpók gyakorlat...félig igaz is, hiszen az edzőtermekben rendkívül népszerű ez a gyakorlat, de a mindennapi tevékenységeink során is rendszeresen alkalmazzuk.

Akárhányszor hajolsz le valamiért rossz tartással minden egyes mozdulattal a porckorongjaidat nyíró hatás éri. Sérved nem egy rossz mozdulattól lesz, hanem azoktól, amiket naponta többször végzel és végül feladja a gerinced és kiszakad a sérv.

Ha évek óta használod a tested helytelenül, akkor bizony előfordulhat, hogy egy szimpla utasítással nem fogod tudni felvenni a megfelelő tartást, ehhez szükséged lesz egy szakemberre, aki segít rávenni az idegrendszeredet arra, hogy kiküldje és főleg jó irányba küldje ki az utasítást a testednek a mozgás elvégzéséhez.

A minőségi mozgás = egészséges gerinccel, a mozgás szabadsága pedig az egyik legfontosabb dolog az életben. Mindegy, hogy hány éves vagy! A mozgás az, amire a tested termett és az, aminek a legszabadabbnak kell lennie!

Keress fel privát edzésre vagy a csoportos óráimon, hogy segíthessek minőségibb életet élni!

Pacsi 🌸

Szeretnéd, hogy a(z) vállalkozásod elsőként szerepeljen az Tornaterem és Sportlétesítmény tematikájú vállalkozások között Debrecen városában?

Kattints ide a szponzorált hirdetés igényléséhez.

Helyszín

Kategória

Weboldal

Cím

Debrecen