31/03/2024
„Az a baj, hogy azt hiszed van időd.” /Buddha/
Volt nekem egy csodás Coach-om 🥰, aki rávilágított, hogy gyakran kezdem a mondataimat azzal, hogy „az a baj” és ez baj… 😅Milyen igaza volt… bár azért Buddha mondata ütős a maga egyszerűségével is. Hányszor hallom én is, amikor a mozgást ajánlgatom, hogy „az baj...”🙄. Van, amikor kívülről kell felrázni az embert, hogy ne csak a bajt lássa maga előtt, hanem a lehetőségeket is. Nagyon rövid az élet és, amit ma nem teszel meg magadért az utolér pár év alatt.
A mozgásra szánt időt és kivitelezést sokszor nagyon túlbonyolítják az emberek fejben és emiatt inkább mégsem végzik, pedig nagyon egyszerű is lehet. Ezt nem szabad felszabadítandó órá(k)nak tekinteni, amire muszáj rászánni az időt! Legyen a mindennapod része magától értetődően!
Amikor felkeres egy leendő vendégem és a "beach body" szöveggel kezd, akkor szinte azonnal leállítom. Én életformát tanítok és adok át, aminek, ha Ő is akarja és elég erős a fegyelme és motiváltsága, akkor mellékterméke lehet az általa elképzelt test egy életre. De a mozgás az egészség egyik fontos kulcsa! Nem csak az alakodé!
Sokat voltam kórház közelében, rendelők várótermében az elmúlt hónapokban, ahol az embereknek a sora szinte végeláthatatlanul kanyarodik a folyosón.
Rengeteget költünk orvosra és gyógyszerekre, mégis depressziósak és állandóan kimerültek vagyunk, gyengék és gyakran betegek. Pedig a mozgás nagyon sok mindenre gyógyszer!
A kismamák🤰 szülés után borzasztó sokat szenvednek a fizikai állapotukkal és a mentálissal is (hormonok). Olyan változásokon megy keresztül a test, amit, ha olvasnak is a terhesség alatt könyvekből mégis pofonként éri őket a szülést követően. Senki nem tanítja meg nekik a kórházban, hogy "hé! ahhoz, hogy ne fájjon a hátad vagy a térded elég napi 15-20 percet magadra szánnod az első nehéz időszakban és a kedved is jobb lesz".
Amikor kimondod, hogy torna egyből az izzadásig ugráló vagy fekvőtámaszozó emberek szaladgálnak a szemed előtt, pedig, ha egy kismama szülés után csak felhúzza a medencefenék izmait és elengedi (akár szoptatás közben) az is torna! És zseniálisan hatékony!
Ha a munkahelyeden felállsz a székből és az ajtófélfában megnyújtózol (óvatosan, mert leszakadhat …”haverom mondta” 🫣😂 ) már az is torna!
Bizony nem könnyű megindulni, hiszen a tested olyan, mint egy hisztis 12 éves tini… ha meg akarod mozgatni a régóta letapadt szöveteidet Ő be fog durcázni, „ mermostménem volt jó úgy, ahogy volt?” ezért az első pár alkalom nehéz lesz majd, de aztán amikor ráébred, hogy neki ez valójában jót tesz már ő maga fog zizgő érzeteket adva jelentkezni, hogy „menjünk már tesó múltkor is tök jó volt,nem?”.
Nem kell egyből 10 km-t lefutni…nem kell erőnléti edzéssel indítani! Tedd helyre a légzéstechnikádat, mobilizálj és csak aztán kezdj el sportolói életcélokat kitűzni a napjaidba, ha már az alapok rendben vannak.
Nem baj, ha nem megy minden nap olyan jól…lehet, hogy egyik nap úgy nyúlnak a szöveteid, hogy behajtogatod magad egy Zsiguli csomagtartójába, máskor meg egy IFA plató is kevés lenne… ez sok mindentől függ (kaja, stressz, alvásminőség, stb), de a lényeg, hogy mindennap törekedj magadért tenni egy kicsit!
Nem feltétlenül kell kínlódós diétákba kezdened, legyen ésszerű és jól tápláló étkezésed! Legyen minőségi a légzésed és a mozgásod ne indíts egyből magasról! Kivéve, ha PLANK-et akarsz tanulni, mert azt pont magasból indítjuk 😊
Nagyon nehéz az itthoni helyzetben megfelelő és gyors orvosi ellátáshoz jutni, de mi lenne, ha elkerülnéd ezt azzal, hogy időt szánsz magadra? Ne legyél az, aki majd pár év múlva a kórházi rendelésekre várók sorát gyarapítja vagy ha már az vagy, akkor legyen ez egy jel, hogy változtass végre! Válts életmódot apránként, de örökre szólóan!
Tudatosabb élettel könnyebb lesz a létezés is! Pacsi🌸
Ez egy hosszú poszt lett (jellemzően), ha eljutottál idáig az nagyon megtisztelő számomra, köszönöm!!