07/04/2025
Na terapii pedagogicznej wykorzystujemy różne narzędzia, m.in. gry planszowe. Kiedyś podzielę się moimi ulubionymi, a dziś pokażę jedną z nich.
Gra "Kotobirynt" to gra podobna do klasycznej gry "Labirynt", jednak jest łatwiejsza. Jest dość szybka, ale w razie potrzeby można ją skrócić. Ma dwa warianty gry (łatwiejszy i trudniejszy), co sprzyja indywidualizacji.
Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów. Punkty zdobywamy za doprowadzenie kotów do opiekuna.
Czego uczy gra w kontekście terapii?
-koncentracji,
-myślenia strategicznego i planowania,
-szybkiego reagowania na zmiany.
Lubię tę grę tak po prostu i za koci motyw, a z praktycznej strony doceniam mały rozmiar i metalową puszkę.
04/04/2025
Pisałam o tym, czym jest terapia pedagogiczna, dziś przeczytacie, czym NIE JEST terapia pedagogiczna.
03/04/2025
Dla osób dorosłych, którzy myślą o diagnozie:
🔍 "Czy naprawdę potrzebujemy wywiadu z rodzicem, żeby zdiagnozować autyzm u dorosłej osoby?
Spoiler: NIE."
Dlaczego w afirmatywnej diagnozie autyzmu NIE WYMAGAMY wywiadu z rodzicem
diagnoza, diagnoza autyzmu, diagnoza afirmatywna, wywiad z rodzicami
10/03/2025
Oprócz „zwykłych” gier na TP gramy też w takie, które są ukierunkowane m.in. na naukę czytania i pisania, rozwój słownictwa.
Przykładem takiej gry są „Rysostwory” czy „Słowostwory”.
To, jaką grę wybierzemy na zajęcia zależy od wielu czynników:
1. Cel terapeutyczny. Jeśli ćwiczymy koncentrację, możemy wybrać Dobble. Rummicub trenuje logiczne myślenie, a Jenga koordynację wzrokowo-ruchową.
2. Wiek ucznia i poziom rozwoju. Numerek na pudełku to tylko sugestia, zawsze należy podejść do ucznia indywidualnie.
3. Liczba uczestników (TP prowadzi się indywidualnie oraz w małych grupach).
4. Czas rozgrywki. Na TP sprawdzą się te krótsze rozgrywki, bo czas jest ograniczony, a przerywanie rozgrywki jest frustrujące.
5. Możliwość modyfikacji. Są gry, których zasady można modyfikować pod względem trudności, czasu rozgrywki itp.
6. Zainteresowania dziecka. Mnie zachęcisz każdą grą, w której występuje postać kota 😉
09/03/2025
We wcześniejszych postach pisałam o tym, że na terapii pedagogicznej wykorzystujemy różne narzędzia. Ja często wykorzystuję gry planszowe. Kiedyś podzielę się moimi ulubionymi. Dziś pokażę jedną z nich.
Gra "Kotobirynt" to gra podobna do klasycznej gry "Labirynt", jednak jest łatwiejsza. Jest dość szybka, ale w razie potrzeby można ją skrócić. Ma dwa warianty gry (łatwiejszy i trudniejszy), co sprzyja indywidualizacji.
Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów. Punkty zdobywamy za
doprowadzenie kotów do opiekuna.
Czego uczy gra w kontekście terapii?
-koncentracji,
-myślenia strategicznego i planowania,
-szybkiego reagowania na zmiany.
Lubię tę grę tak po prostu i za koci motyw, ale z praktycznej strony doceniam mały rozmiar i metalową puszkę.
07/03/2025
Od kwietnia, w środy, od 13:30. Gdańsk Stogi.
TERAPIA PEDAGOGICZNA
zajęcia indywidualne
Jestem pedagożką specjalną i terapeutką pedagogiczną.
Ukończyłam studia na kierunku pedagogika o specjalności terapia pedagogiczna, a także kursy i szkolenia w temacie edukacji żywieniowej i wybiórczości pokarmowej. Jestem edukatorką pozytywnej dyscypliny dla nauczycieli.
Umiem pracować z dziećmi o SPE. Szczególnie bliskie mojemu sercu są zaburzenia neurorozwojowe: dysleksja, ADHD i spektrum autyzmu. Sama jestem posiadaczką podwójnej diagnozy (ADHD+spektrum autyzmu), dzięki czemu znam trudności, z jakimi mierzą się dzieciaki.
Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi od urodzenia do wieku wczesnonastoletniego. Pracowałam jako opiekunka dziecięca, wychowawczyni i kierowniczka na koloniach i obozach, a także nauczycielka współorganizująca kształcenie. Jestem także instruktorką ZHP w stopniu podharcmistrzyni (grupa wiekowa, z którą pracowałam to 6-10 lat). Byłam tutorką Akademii Przyszłości.
W swojej pracy stawiam na indywidualne podejście, empatię i zrozumienie. Spośród innych terapeutów wyróżnia mnie moja atypowość. W pracy z dziećmi atypowymi to duży zasób!
Oferuję:
-terapię pedagogiczną dla dzieci od 3 do 12 r.ż. (Gdańsk-Stogi)
-pomoc w nauce czytania (Gdańsk-Stogi)
-konsultacje dla rodziców, zwłaszcza rodziców dzieci z zaburzeniami rozwojowymi (tylko on-line)
-konsultacje dotyczące wybiórczości pokarmowej (tylko on-line)
Swój warsztat pracy opieram o różne metody i podejścia, oparte na aktualnej wiedzy naukowej.
Cena: 130 zł za 50 minut zajęć indywidualnych.
Pierwsze zajęcia: 65 zł
Ceny terapii grupowej i koszt pakietu zajęć do negocjacji.
Na terenie Stogow możliwy dojazd do ucznia (+10 zł).
Zapraszam!
05/03/2025
OGŁOSZENIE
Jestem pedagożką i terapeutką pedagogiczną.
Ukończyłam studia na kierunku pedagogika o specjalności terapia pedagogiczna, a także kursy i szkolenia w temacie edukacji żywieniowej i wybiórczości pokarmowej. Jestem edukatorką pozytywnej dyscypliny dla nauczycieli.
Umiem pracować z dziećmi o SPE. Szczególnie bliskie mojemu sercu są zaburzenia neurorozwojowe: dysleksja, ADHD i spektrum autyzmu. Sama jestem posiadaczką podwójnej diagnozy (ADHD+spektrum autyzmu), dzięki czemu znam trudności, z jakimi mierzą się dzieciaki.
Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi od urodzenia do wieku wczesnonastoletniego. Pracowałam jako opiekunka dziecięca, wychowawczyni i kierowniczka na koloniach i obozach, a także nauczycielka współorganizująca kształcenie. Jestem także instruktorką ZHP w stopniu podharcmistrzyni (grupa wiekowa, z którą pracowałam to 6-10 lat). Byłam tutorką Akademii Przyszłości.
W swojej pracy stawiam na indywidualne podejście, empatię i zrozumienie.
Oferuję:
-terapię pedagogiczną dla dzieci od 3 do 12 r.ż. (Gdańsk-Stogi)
-pomoc w nauce czytania (Gdańsk-Stogi)
-konsultacje dla rodziców, zwłaszcza rodziców dzieci z zaburzeniami rozwojowymi (tylko on-line)
-konsultacje dotyczące wybiórczości pokarmowej (tylko on-line)
Swój warsztat pracy opieram o różne metody i podejścia, oparte na aktualnej wiedzy naukowej.
Zapraszam!
13/02/2025
To wspaniała wiadomość!
Dziś wchodzą w życie zmiany przepisów związanych z prz*mocą s*ksualną w polskim Kodeksie karnym.
Najważniejsza z tych zmian dotyczy nowego brzmienia art. 197 § 1. W definicji prz*stępstwa zgw*łcenia wreszcie dodano fragment “lub w inny sposób mimo braku jej zgody”.
Dotychczas bywało tak, że osoba, która doświadczyła prz*mocy, musiała udowadniać w sądzie, że stawiała opór, krzyczała itp. Wiemy jednak, że częstą reakcją w takiej sytuacji jest zamrożenie, które uniemożliwia aktywny sprzeciw.
Poza tym to właśnie świadoma zgoda jest tym, co odróżnia s*ks od prz*mocy! Od dziś - mamy nadzieję - to właśnie jej obecność lub brak staną się najważniejszym tematem takich rozpraw.
Przypominamy:
- nie, to nie oznacza konieczności spisywania umów notarialnych przed stosunkiem,
- nie, to nie oznacza odejścia sądów od zasady domniemania niewinności,
- podobne definicje funkcjonują już od lat w wielu krajach.
I proponujemy - jeśli nie wiesz na pewno, czy masz świadomą zgodę drugiej osoby, czy umiesz ją uzyskać albo w ogóle, czym ona jest:
najpierw edukacja, potem intymna sytuacja.