Lubelski Klub Mas Oyama's Karate Kyokushinkai powstał 10 grudnia 1992 roku a jego Prezesem został Pan Paweł Mamiński II Dan Działalność naszego klubu jest kontynuacją działalności Karate Kyokushin w Lublinie i woj. lubelskim od 1976 r. Począwszy od sekcji założonej w marcu 1976 r. Przy TKKF "Lancet", która istniała przy państwowym Szpitalu Klinicznym Nr.4 w Lublinie. Sekcja ta liczyła ok. 30 osób. Ćwiczący wywodzili się ze studentów Akademii Medycznej. W 1977 r. podczas wakacji były organizowane egzaminy, na których Roman Famielec oraz Roman Majewski zdali na 6 kyu. Po powrocie z obozu rozpoczęli prowadzenie zajęć. Był to okres wzmożonego zainteresowania karate. Sekcja rozrosła się do 120-130 osób. Następnymi instruktorami byli: Marek Jachim i Jan Mazur. Każdego roku podczas wakacji kilku członków sekcji brało udział w szkołach letnich Karate Kyokushin. Pierwszy obóz odbył się w Bieszczadach latem 1978 r. W 1978 r. Dwóch sempai zdało na 5 kyu, byli to: Roman Famielec i Roman Majewski i rozpoczęli samodzielną pracę instruktorską. W latach 1979-1982 następuje rozwój pracy organizacyjnej. TKKF "Lancet" rozbudowuje swoją strukturę organizacyjną zwiększając ilość sekcji do pięciu. Ilość osób ćwiczących przekroczyło 150.
W 1983 roku zostało przejęte ognisko TKKF "Płomień w Lublinie, które zmieniło nazwę na "Ognisko Karate Kyokushinkai" i przyjęło status ogniska specjalistycznego.
W dniu 1.03.1985 r. w Lublinie odbyło się zebranie założycielskie Lubelskiego Klubu Karate Kyokushinkai. Do pierwszego Zarządu Klubu wtedy weszli: Jan Piotrowski, Krystyna Olkiewicz, Janusz Skrzetuski, Elżbieta Woytowicz, Jagoda Skrzetuska, Sławomir Węgrzyn, Kazimierz Piwowarczyk, Marek Szeliga, Grzegorz Piersa, Gerard Piątek, Zbigniew Matacz, Andrzej Branecki, Tomasz Florkiewicz, Sławomir Strawa.
W 1988 r. na zasadzie porozumienia Klub - PSM "Kolejarz" przystąpiono do remontu pomieszczeń przy ul.Snopkowskiej 6. W 1988 r. PSM "Kolejarz" likwidując klub osiedlowy "Centrum" przychylił się do prośby naszego klubu i przekazał pomieszczenia wraz z telefonem do dyspozycji klubu. W 1989 r. Następuje otwarcie siedziby klubu przy ul.Junoszy 47. Znajdowała się tam salka do ćwiczeń, sanitariaty, oraz biuro Lubelskiego Klubu Karate.
Od 1985 roku rozpoczynają się systematyczne starty czołowych zawodników Lubelskiego Klubu Karate . Pierwszym startem był Ogólnopolski Turniej Karate w Rzeszowie. W turnieju zawodnicy z Lublina wypadli bardzo dobrze zajmując następujące miejsca:
- waga lekka - Tomasz Mastek - 3 miejsce
- waga średnia - Gerard Piątek - 3 miejsce
- waga ciężka - Zbigniew Matacz - 2 miejsce.
Na początku października 1985 r. został zorganizowany bieg nad Zalewem Zemborzyckim. Uczestniczyły w tym biegu wszystkie sekcje, ok.350 osób. Bieg miał na celu skonsolidowania środowiska lubelskich karateków oraz rozpropagowania karate w środowisku lubelskiej młodzieży.
20 grudnia 1986 r. zostały zorganizowane Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego Karate Kyokushin. Startowało 50 zawodników z siedmiu klubów makroregionu. Zawody odbyły się na Hali AOS. Drużynowo zwyciężył Lublin przed Chełmem i Krasnystawem. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
- waga lekka
1. M.Zięba ( Chełm ).
2.T.Florkiewicz ( Lublin )
3. J. Michalak ( Lublin )
- waga średnia
1. J Filip (AZS AR Lublin)
2. L.Wiśniewski (Lublin)
3. P. Mamiński (Lublin)
- waga ciężka
1. T. Polkowski (Lublin)
2. G. Piątek (Lublin)
3. W Skoczylas (Lublin)
W wyniku zawirowań personalno-organizacyjnych w 1989 r. duża grupa najstarszych pasów odłączyła się od Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin i utworzyła samodzielną sekcję sportów walki, która trenowała w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Chemicznych w Lublinie. Z inicjatywy Pawła Mamińskiego zajęcia poprowadził Mistrz Europy w Boksie Henryk Kukier, który prowadził treningi i zapoznawał ćwiczących z elementami boksu. W 1991 r. z inicjatywy Pawła Mamińskiego, Skrzetuskiego i Piwowarczyka został powołany Lubelski Klub Dalekowschodnich Sportów Walki. Do klubu w 1992 r. przystąpiła bardzo liczna grupa ćwiczących karate , która osiągnęła ilość 117 osób. W wyniku chęci odłączenia się od karate kyokushinkai za sprawą J. Skrzetuskiego i K. Piwowarczyka klub został podzielony na dwa człony. W pierwszym odłamie zostając przy karate kyokushin został Sempai Paweł Mamiński, do drugiego odeszli J. Skrzetuski i K. Piwawarczyk. W wyniku tego podziału powstał Lubelski Klub Mas Oyama`s Karate Kyokushinkai.
W pierwszych treningach, które odbyły się na początku 1993 roku uczestniczyło około 15 osób: Katarzyna Grzeszczak, Artur Wojtowski, Rafał Olcha, Piotr Przybyła, Konrad Makowski, Krzysztof Dudziński, Dariusz Koper, Piotr Podolski, Marcin Achler, Piotr Sagan, Katarzyna Kłodnicka, Albert Zubrzycki, Łukasz Kozioł, Monika Jurowska i Paweł Mamiński.
W 1994 roku Lubelski Klub Mas Oyama`s Karate Kyokushinkai został przyjęty do Polskiego Związku Karate. W tym samym roku staraniem sympatyków karate w K**ku został założony K**ki Klub Karate Kyokushin. Dzięki dobremu usytuowaniu powstał nowy Ośrodek na mapie Polski: K**ki Ośrodek Karate Kyokushin, do którego przyłączyły się kluby i sekcje sympatyzujące z tym ośrodkiem.
Od 1994 roku członkowie naszego klubu zaczynają startować na zawodach sportowych i wyjeżdżać na letnie obozy sportowe karate kyokushin. Od tego też roku klub nasz samodzielnie zaczyna organizować zawody sportowe , zarówno rangi Mistrzostw Wojewódzkiej jak i Ogólnopolskiej.
Pierwszym turniejem zorganizowanym przez nasz klub był Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin w dniu 2.12.1995 r. na Hali Sportowej Akademii Medycznej w Lublinie . Mimo przeciwności z różnych stron turniej zakończył się organizacyjnym sukcesem. Od tamtej pory co roku klub nasz organizuje co roku turnieje okręgowe :
1.Okręgowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Lublinie pod Patronatem Prezydenta Miasta Lublina w Kwietniu 1996 r. na Hali AOS w Lublinie.
2.Mistrzostwa Okręgu Wschodniego na Hali sportowej Akademii Medycznej w Lublinie pod Patronatem Prezydenta Miasta Lublina kwiecień 1997 r.
3.Mistrzostwa Okręgowe w Karate Kyokushin, Dzieci, Kadetów i Juniorów Młodszych, pod Patronatem Prezydenta Miasta Lublina- Lublin marzec 1998 r.
4.Okręgowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Pod Patronatem Prezydenta Miasta Lublina Zbigniewa Wojciechowskiego 18.04.1999 r.
5.Okręgowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci , Kadetów i Juniorów Młodszych, w Hali Akademii Medycznej w Lublinie w dn iu 29.04.2000 r. pod Patronatem Prezydenta Miasta Lublina Zbigniewa Wojciechowskiego
6. Mistrzostwa Polski Wschodniej w Puławach w dniu 13.04.2002 r. pod Patronatem Prezy- denta Miasta Puławy Janusza Grobla, oraz Marszałka Województwa Lubelskiego. Starto- wało 150 zawodników z 24 ośrodków .
7.Mistrzostwa Województwa Lubelskiego , Dzieci Kadetów i Juniorów w dniu 22.03.2003 r. w Lubartowie pod Patronatem Starostwa Powiatu Lubartoweskiego.
8.Mistrzostw Polski Wschodniej, Dzieci, Kadetów i Juniorów Młodszych w dniu 26.04.2003 pod Patronatem prezydenta Miasta Lublina Andrzeja Pruszkowskiego w Hali Akademii Medycznej w Lublinie ul.Chodźki 15.
Nasi zawodnicy począwszy od 1995 r rozpoczęli starty w zawodach na których pokazali się z jak najlepszej strony i zajęli następujące miejsca:
1.Mistrzostwa Polski Wschodniej - I Miejsce Paweł Samborski 3 kyu
2.Mistrzostwa Polski Wschodniej - II Miejsce Jacek Saczuk - 4 kyu
3.Mistrzostwa Okręgu Wschodniego 29.04.2000 r. - Jacek Saczuk w kata II miejsce, kumite III miejsce.
4.Mistrzostwa Okręgu Wschodniego w Zespole Szkół Chemicznych w Lublinie17.03.2001 r.: kumite kobiet III miejsce Lipska Karolina 6 kyu , kata 13-16 lat Karczmarski Karol 3 kyu II miejsce, Klicker 12-14 lat Kloz Marlena II miejsce, Bocian Katarzyna III miejsce, senior -70 kg Paweł Samborski II miejsce, senior +70 kg Bielecki Sławomir III miejsce, Jacek Saczuk III miejsce.
5. Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin w Otwocku w kumite +65 kg Angelika Gromaszek I miejsce.
6. Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Lubartowie 22.03.2003 r. : Kumite klicker- 12-14 lat Paweł Basiakowski II miejsce, Kamil Miareczka III miejsce. 14-16 lat Łukasz Furtak I miejsce, Paweł Syta II miejsce, Sławomir Bernat III miejsce. Kategorii 18-21 +70 Kulig Łukasz I miejsce. W kategorii -70 kg Pitr Włodarski II miejsce, Krzysztof Białek III miejsce. W kata Anna Kwirant III miejsce.
7. Mistrzostwa Polski Wschodniej Dzieci, Kadetów i Juniorów, 26.04.2003 r. Drużynowo zwyciężył Lublin, a indywidualne miejsca reprezentanci naszego klubu zajęli:Kumite klicker Ciężczyk Jarosław I miejsce, kumite klicker Wachowski Bartosz II miejsce, kumite klicker dziewczęta 14-16 lat Goliszek Marta II miejsce , Mizak Magdalena III miejsce . Kumite 18-21 lat Paweł Samborski I miejsce.
8. Ogólnopolski Turniej Karate Dzieci , Kadetów i Juniorów w Sandomierzu w dniu 17.05.2003 r. w kategorii kumite klicker 12-14 lat Kamil Miareczka II miejsce. W kategorii 14-16 lat dziewczęta Marta Goliszek III miejsce
9. Ogólnopolski Turniej Karate w Chełmie w kumite klicker chłopcy 12-14 lat Kamil Miareczka II miejce i kumite klicker dziewczęta Marat Goliszek II miejsce.
Od 1995 roku członkowie naszego klubu zaczęli uczestniczyć w Letnich Obozach Karate Kyokushin . Pierwszym obozem był obóz w Sianorzędach nad morzem w dniach 3-10 lipca 1995 r. Obóz zorganizowany został przez Przeworski Klub Karate Kyokushin i Sensei Dariusza Walasa. Na obóz pojechała 15-sto osobowa reprezentacja naszego klubu. Od tego roku klub nasz sam rozpoczął organizowanie obozów letnich i zimowych. Pierwszym obozem zorganizowanym przez nasz klub był obóz nad J.Firlej , w którym uczestniczyło 87 osób, z tego z Lubelskiego Klubu Mas Oyama`s Karate Kyokushinkai 46. Odbył on się w dniach 9-18 lipca 1996 r.
Następnym obozem był obóz nad morzem w Straszynie zorganizowany przez Przeworski Klub Karate Kyokushin w dniach 7-15 lipca 1997 r. W obozie uczestniczyło 65 osób, z tego z naszego klubu 37.
W roku 1998 Lubelski Klub Mas Oyama’s Karate Kyokushinkai przejął organizację letnich obozów karate , organizując obóz w Strzegomiu w którym uczestniczyła rekordowa ilość 92 osób. Obóz odbył się w dniach 7-17 lipiec 1998 r.. Na obozie było mnóstwo atrakcji: wbiegnięcie na górę Śnieżkę, wycieczka do Pragi Czeskiej , wycieczka do Zamku Książ Pomorski. Obóz zakwaterowany był na Centralnym Ośrodku Startu i Rekreacji w Strzegomiu ul.Paderewskiego 14. Zakwaterowanie było w domkach 5-cio osobowych. Do dyspozycji były dwa baseny: olimpijski i ze zjeżdżalnią . W obozie brały udział następujące ośrodki: Lublin. Łęczna, K**k, Kijany, Rzeszów, Przeworsk, Jarosław, Poznań, Puławy. Obóz prowadzili : Dariusz Walas II Dan, Paweł mamiński I Dan, Marian Sokół I Dan, Andrzej Kruk I Dan.
W roku 1999 klub nasz zorganizował obóz w Zakopanem w dniach 15-23 lipca 1999 r. W obozie uczestniczyło 84 osoby, w tym z naszego klubu 49. W obozie brały udział następujące ośrodki: Lublin, Przeworsk, Łęczna, Lubartów, Puławy, Rzeszów, Poznań, Jarosław, K**k.. Zakwaterowanie było w pensjonacie na Pardałówce Atrakcjami obozu były wycieczki na Giewont i bieg wytrzymałościowy na Gubałówkę. Zajęcia odbywały się na sali z matą w COS-ie, jak również codziennie udostępniony był dla naszych obozowiczów basem. Obóz prowadziłi: Dariusz Walas II Dan, Paweł Mamiński I Dan.
W roku 2000 klub nasz zorganizował obóz nad morzem w miejscowości Rowy k/Ustki w dniach 9-17 lipca 2000 r. w którym uczestniczyły następujące ośrodki: Lublin, Warszawa, Radom, Rzeszów, Przeworsk, Łęczna, K**k, Puławy, Lubartów, Poznań. W obozie uczestniczyło 106 osób. Zakwaterowanie było w ośrodku "Wodnik" w Rowach k/Ustki. W trakcie obozu trninigi prowadzone były w systemie japońskim, kładziony był nacisk na kondycję i wytrzymałość . Treningi odbywały się cztery razy dziennie w salce sportowej i na plaży. Organizowane były biegi wytrzymałościowe ( 25 km ), zwiedzanie Słupska i okolic. Z naszego klub na obóz pojechało 47 osób.
W roku 2001 klub nasz ponownie zorganizował obóz w Rowach k/Ustki w dniach 27 czerwiec 2001 r. do 8 lipiec 2001 r. W obozie brały udział następujące ośrodki: Lublin , Radom, Łęczna, Rzeszów, K**k, Puławy, Lubartów, Poznań, Sosnowiec. Obóz zakwaterowany był w znanym nam już ośrodku "Wodniku", gdzie przy pięknej pogodzie uczestnicy obozu zgłębiali naukę kata wg form japońskich. Obóz prowadził jeden z większych autorytetów karate kyokushin nie tylko w Polsce ale i w Europie, aktualny V-ce Mistrz Świata, wielokrotny Mistrz Polski i Europy- EUGENIUSZ DADŹBÓG IV Dan. W prowadzeniu obozu pomagali ; Dariusz Walas II Dan i Paweł Mamiński II Dan.
W roku 2002 klub nasz zorganizował obóz nad morzem w Ustce w dniach 26 czerwca 2002 r. do 4 lipca 2002 r. Obóz był zakwaterowany w ośrodku "Włókniarz" w Ustce ul.Wczasowa 15. Treningi odbywały się na plaży i na sali gimnastycznej cztery razy dziennie. Atrakczjami było zwiedzanie Ustki, wycieczki statkiem po morzu, i biegi wytrzymałościowe po plaży ( 30 km ).
W roku 2003 klub nasz powrócił do bardziej kameralnego ośrodka jakim jest ośrodek w Rowach k/Ustki . Obóz skoncentrowany był na kształtowaniu kondycji fizycznej uczestników obozu. Treningi prowadzone były na plaży i na salce treningowej cztery razy dziennie. Bardzo widowiskowy był trening pokazowy połączonych grup Warszawskiej Sensei Mazura i naszej , która poprowadził Sensei Eugeniusz Dadźbóg. W obozie uczestniczyło 106 osób, z czego z naszego klubu 48 osób. Obóz prowadzili następujący instruktorzy: Paweł Mamiński II Dan, Paweł Pędziński II Dan , Dariusz Walas II Dan.
Od 1995 roku systematycznie nasi instruktorzy podnosili swoje kwalifikacje, gdzie w dniu 15.12.1995 r. Sempai Paweł Mamiński zdał egzamin na 1 kyu. By dwa lata później zdobyć 26.07.1997 r. 1 Dan , pomimo sprzeciwów konkurencyjnego klubu.
Klub nasz od tego roku systematycznie się rozprzestrzenia, otwierając nowe sekcje. W 1996 roku zostaje otwarta sekcja dla dzieci , która rozpoczęła treningi w salce w Państwowych Szkołach Budownictwa, a później w I Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie. W 1997 roku rozpoczęła także działalność sekcja w Lubartowie, która w tej chwili bardzo się rozwinęła. W 1998 roku zostały utworzone nowe sekcje w Puławach i Łęcznej. W 1999 roku sekcje dziecięce zostały przeniesione do szkół osiedlowych i tak powstały dwie sekcje w szkole podstawowej nr.28 na Czubach i Zespole Szkół nr.4 na Kalinowszczyźnie. W 1998 r. powstał Okręgowy związek , do którego wstąpiły wszystkie nasze kluby i sekcje . Prezesem Okręgowego Związku Dalekowschodnich Sportów Walki Karate Kyokushin został Sensei Paweł Mamiński II Dan, a V-ce Prezesem Paweł Pędziński II Dan. Związek od samego początku rozpoczął wspieranie skupionych w nich klubów w działalności organizatorskiej, organizując spotkania i konsultację kadry okręgu.
Wspólnie z Urzędem Marszałkowskim, kurierem Lubelski i Telewizją Lublin , został przeprowadzony plebiscyt na najpopularniejszego Trenera i Sportowca Sportów Walki w Województwie Lubelskim. Najpopularniejszym Trenerem został Sensej Paweł Mamiński w 1999 r. i 2000 r. , a najpopularniejszym sportowcem sportów walki za rok 2000 został Paweł Samborski z Lubelskiego Klub Mas Oyama`s Karate Kyokushinkai
Od 1995 r. nasi członkowie uczestniczyli także we Wschodnioeuropejskich Obozach Karate Kyokushin. Począwszy od obozu w Kokotku w 1995, po obozy organizowane w Krakowie na Akademii Wychowania Fizycznego. Na obozach tych w roku 2001 Sensei Paweł Mamiński zdał egzamin na II Dan. Na obozy te jeździli także Leszek Doleżal z K**ka i Piotr Włodarski z Łęcznej.
Klub nasz prowadzi działalność sportową i wychowawczą w celu zapewnienia młodzieży udziału w sporcie kwalifikowanym, propagowaniu wśród członków klubu wysokich wartości moralnych oraz kształtowaniu prawidłowego rozwoju fizycznego młodzieży. Dla osiągnięcia powyższych celów klub przez cały czas organizuje: zajęcia w klubie dla dzieci i młodzieży, obozy zimowe i letnie, letnie i zimowe akademie karate kyokushin , biegi przełajowe, zawody i pokazy., spotkania z rodzicami w trakcie pokazowych treningów.