22/03/2026
Zdobywamy srebrny medal Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej AZS Wrocław!
Na liczbie ośmiu zwycięstw z rzędu zatrzymał się licznik naszej męskiej drużyny. W finałowym spotkaniu, pomimo trzech piłek meczowych, ulegliśmy w dramatycznych okolicznościach zespołowi AZS UWr Volleyball Team 2:3 i tym samym kończymy rozgrywki na drugim miejscu zdobywając historyczny, pierwszy w dziejach męskiej sekcji medal DLM.
Pomimo bolesnej porażki możemy być dumni z postawy naszych zawodników w tym sezonie, a ich wyniki na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy są obiecującym prognostykiem przed kolejnymi, zbliżającymi się wyzwaniami.
Specjalne podziękowania kierujemy do naszego trenera, Bartosza Pydy, który jak zawsze stanął na wysokości zadania i optymalnie przygotował swoich zawodników do walki o najwyższe cele.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a sami od następnego treningu skupiamy się na kolejnym celu, jakim są AMP w Piłce Siatkowej Mężczyzn - Półfinał D, które już w dniach 10-12 kwietnia odbędą się we Wrocławiu
Uniwersytet Medyczny – Uniwersytet Wrocławski 2:3 (25:21, 18:25, 25:22, 26:28, 1:15)
Skład drużyny w sezonie 2025/2026:
Stanisław Rutz, Jakub Maras, Marcel Jasiak, Antoni Czuwara, Mateusz Waloszczyk, Pavlo Bilotserkovets, Jakob Neumann, Szymon Chojnacki, Jakub Borys, Grzegorz Tchorowski,
Paweł Pęcak, Mateusz Wędzonka, Michał Petlik, Patryk Pozowski, Sebastian Sznajdrowicz, Wojciech Deko, Karol Kosela, Pan Trener Bartosz Pyda
P.S. A już dziś, o godzinie 20 na antenie Radio LUZ będziecie mogli posłuchać dwójki naszych zawodników. Gośćmi magazynu 0-1 do przerwy będą Staszek Rutz i Kuba Borys, którzy podsumują to, co działo się w ostatnich miesiącach na akademickich parkietach.
19/03/2026
SIATKÓWKA MĘŻCZYZN: AWF VS PWr | UWr VS UMed | FINAŁY | LIVE | STUDIO 17:30 | DLM
W Dolnośląskiej Lidze Akademickiej w siatkówce mężczyzn trwa Final Four!Za nami półfinały - do finału awansowały Uniwersytet Wrocławski i Uniwersytet Medyczn...
17/03/2026
FINAŁ JEST NASZ!
Wszystkich serdecznie zapraszamy na ostateczne starcie, już w najbliższy czwartek o godzinie 20 w Hali Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Chełmońskiego 43.
Naszym przeciwnikiem w walce o złoty medal będzie AZS UWr Volleyball Team
13/03/2026
Wielka bitwa zakończona naszym zwycięstwem! Po niezwykle dramatycznym, trwającym ponad dwie i pół godziny spotkaniu, zawodnicy Bartosza Pydy pokonali na wyjeździe drużynę Politechnika Wrocławska 3:2 (20:25, 25:19, 23:25, 34:32, 20:18) w pierwszym meczu półfinałowym Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej. Szala zwycięstwa wielokrotnie przechylała się to w jedną, to w drugą stronę, ale ostatecznie to właśnie nasi zawodnicy wywożą cenną zaliczkę z terenu rywala. Rewanż przed własną publicznością już w najbliższy poniedziałek o godzinie 20. Zapraszamy wszystkich miłośników siatkówki na kolejne, wspaniałe widowisko i liczymy na równie silne wsparcie jak w dniu wczorajszym!
15/04/2025
W miniony weekend na Mistrzostwach Polskich Uczelni Medycznych 🏐 MPUM 2025, mających miejsce w Białymstoku, Wrocławski Umed reprezentowały damska oraz męska drużyna siatkówki. Nasi sportowcy mieli okazję zmierzyć się z zawodnikami uczelni medycznych innych miast 🙌
Pomimo trudności, jak niezapowiedziane zmiany w składzie i problemy zdrowotne, nasze siatkarki walczyły do końca, zostawiając serce na boisku i zdobywając cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłych turniejach. Wrócimy silniejsze! 💫
Z kolei Drużyna Męska osiągnęła świetny wynik, zajmując 5. miejsce w mistrzostwach! 🙌
To ogromny sukces naszych Chłopaków, biorąc pod uwagę wysoką konkurencję i intensywność zawodów. Wynik motywuje całą drużynę do dalszej pracy i daje nadzieję na jeszcze lepsze rezultaty w przyszłości!
Trzy dni intensywnych rozgrywek oraz wzajemnego dopingu za nami! Niestety tym razem nie udało się wywalczyć podium, oba zespoły wracają z nowymi doświadczeniami i dobrym nastawieniem na następny sezon! 💪 Dziękujemy Władzom Uczelni, Samorządowi Studenckiemu, Pracownikom Studium Wychowania Fizycznego, a w szczególności Pani Prorektor Piwowar oraz Panu Profesorowi Cichemu za możliwość wzięcia udziału w tym sportowym wydarzeniu 😊
Trzymajcie kciuki i widzimy się na plaży! 🏝️☀️
08/10/2023
Zaczynamy siatkarski sezon akademicki 2023/2024! 🏐🏐🏐
W tym roku treningi obu sekcji będą się odbywać w poniedziałki i czwartki!
Treningi sekcji żeńskiej 👩🏼
Poniedziałek 19:30-21:00
Czwartek 18:00-19:30
Treningi sekcji męskiej 👨🏽
Poniedziałek 21:00-22:30
Czwartek 19:30-21:00
A już jutro, tj. 9 października (poniedziałek), zapraszamy wszystkich chętnych na TRENING OTWARTY, na którym będzie można zaprezentować swoje umiejętności i dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania sekcji.
Godzina jutrzejszego treningu zgodnie z harmonogramem.
Do zobaczenia!
26/03/2023
Historycznie zakończyły się VIII Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych w Piłce Siatkowej. Nasza męska sekcja wraca z Wieliczki z brązowym medalem! Po heroicznym boju o 3. miejsce pokonaliśmy w dramatycznych okolicznościach drużynę Uniwersytet Medyczny w Lublinie - UMLub 2:1 (32:30, 23:25, 15:8).
Ogromne brawa należą sie również naszym Paniom. Dziewczyny zajęły ostatecznie IV miejsce, nieznacznie ulegając żeńskiej sekcji z Lublina.
Ponadto nagrodę indywidualną dla najlepszego atakującego turnieju otrzymał nasz zawodnik - Krzysztof Wodała!
Obydwu drużynom oraz pozostałym medalistom serdecznie gratulujemy!
08/03/2023
Ostatnie dni to powrót na zwycięską ścieżkę naszej męskiej drużyny. Po poniedziałkowym zwycięstwie przed własną publicznością z AZS UP Wrocław piłka siatkowa 3:1 przyszedł czas na ostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej DLM przeciwko Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Był to bez wątpienia najlepszy mecz podopiecznych Bartosza Pydy w bieżącym sezonie, zakończony wygraną 3:0 na parkiecie przeciwnika.
Ostatnie wyniki nie zmieniają co prawda naszego położenia w tabeli DLM, ale napawają wielkim optymizmem przed tegoroczną imprezą docelową, czyli Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych, które już za dwa tygodnie odbędą się na boiskach w Wieliczce.
Trzymajcie za nas kciuki!
22/12/2022
Sezon 2022/2023 póki co nie przebiega niestety po naszej myśli. Po porażce we wtorkowym meczu z AZS UWr Volleyball Team 0:3 nasza męska drużyna z dorobkiem 2 punktów okupuje ostatnie miejsce w tabeli Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej. Przed nami jeszcze 4 kolejki rundy zasadniczej.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim kibicom siatkówki (a zwłaszcza dwójce obecnej z tyłu na zdjęciu) szczęścia i pomyślności, a sobie w Nowym Roku 2023 powrotu do formy z ubiegłego sezonu.
19/10/2022
Przypominamy, trwa nabór do Damskiej Drużyny UMed Wroc w piłce siatkowej😍💪
Zapraszamy chętne zawodniczki na treningi Poniedziałki oraz środy 18.00-19.30 🏐
17/10/2022
Rozpoczęliśmy treningi Damskiej Sekcji Piłki Siatkowej💪
Zapraszamy
w poniedziałki I środy 18.00-19.30