08/08/2025
De ziua mea am ales sa ma izolez un pic de lume. Sa fie liniste 3 zile, sa dorm, sa nu ma grabesc, sa nu am nimic de facut. Vremea n-a fost fix cm mi-as fi dorit dar am avut timp sa ascult ploaia si a fost fantastic sa am timp sa fac ceva atat de simplu si banal.
Frumos la Roser House, piscine incalzite, sauna, priveliste calma si eu un copil scapat din casa dornic sa mearga in toate directiile.
Mi-a placut si am savurat tot, si n-am avut nici chef si nici timp sa postez acum 10zile🤣.
All in all, ce vreau sa zic e ca sunt tare mandra de corpul meu d**a o nastere gemelara. Un an distanta, un an al dracului de greu, un an care n-a facut altceva decat sa imi intinda creierul ca pe o guma de mestecat si sa ma testeze in fel si chip dar cu satisfactii e-n-o-r-m-e. Pentru ele, pt ca sunt fetite, mami a vrut sa arate ca se poate orice si mami poate sa aiba grija si de ea asa cm orice mama nu trebuie sa se uite pe sine absolut niciodata in nici o circumstanta😉
1 year
02/07/2025
Nu e nici despre salata si nici despre copii.
E despre timp...timp pe care nu-l avem pentru ca zboara indiferent ca stai sau faci ceva.
E despre timpul pe care nu-l am dar totusi in seara asta, am gasit timp sa imi fac o simpla salata. Simpla doar ca pana si insasi salata simpla necesita timp de pregatire. Poti spune ca "imediat faci o salata" insa printre 2 copii deodata, jucarii, de-ale casei, o simpla salata nu mai pare atat de simpla🙂. Ei, in seara asta, a fost timp si de asa ceva si seara nu e gata. Am avut timp sa astern si aceste ganduri, mai este timp pentru citit (fetele dorm), de pregatit toate cele pt maine ca sa fie ele bine si sa aiba de toate, de aranjat jucariile la locul lor, de povestit cu sotul.
Imi aduc aminte si n-am sa uit niciodata o discutie veche cu un amic. Eram pe atunci in Franta cu Erasmus, mai putin incercata de provocarile vietii si cu mai mult timp disponibil pentru explorat. Discutia era despre ce am face daca am avea extraordinar de multi bani, ce ne-am cumpara. Fiecare a avut diverse raspunsuri, toate lucruri materiale, era si sanatatea printre optiuni. O singura persoana, acest amic al meu, a zis doar atat: "timp. As cumpara timp pt ca niciodata nu e indeajuns ca sa fac tot ce-mi doresc sa fac. Avem de toate si fara bani dar nu avem timp".
de story dar vreau sa-l las aici ca sa ramana in timp
18/10/2022
Live as good & as much as you can.
03/07/2021
Azi sarbatoresc inceputurile...
Primele poze in fata publicului, facand ceea ce-mi place cel mai mult sa fac pe lumea asta, sa ma misc, sa sar, sa alerg, sa ma intind, sa lovesc, sa ma indoi, incovoi 🤣🤣🤣 etc
Aceste momente ilustrate in poze sunt momentele in care indragosteala pentru sport a devenit iubire pe viata.
Multumesc celui care m-a incurajat!
27/06/2021
Do you break all the rules or do you stick to your routine on vacation?
My plate...an obvious answer.
Personally, I stick to my routine. For me eating right doesn't have to be a burden but a way to stay healthy and in shape.
Egg white omlette ~100g
Manouri cheese 30g
3 fresh olives about 7g
Salad & fresh vegetables as much as possible
27/06/2021
Long day...hard week...vacation right at the corner.
27/06/2021
Care to share...
Something tasty, healthy, low fat and protein based made out of 3 of the best products I use constantly because they're so gooood and they offer me all that I need.
protein pancakes
walnut milk
nut whey
Total is 285kcal with 36g of carbs, 9g of fat and 16g of proteins.
11/06/2021
Just enough to start the day🥗☕
215kcal