Rregullat e komunikacionit

Çdo gjë në ketë botë ka rregullë sikurse Dielli në mengjes që lindë dhe në mbrëmje perendon. Unë rrespektoj ligjin..................Po : Pëlqej+ e shperndaj,"Like" + share
Unë do të rrespektoj ligjin .......Po : Pëlqej ,"Like"
Unë nuk rrespektoj ligjin..........Jo : Nuk e pëlqej, Dislike

12/06/2021

Policia e Kosovës ka disa ditë që po pranon fotografi dhe video nga qytetarët, ku shihet se ngasësit e automjeteve nuk respektojnë rregullat në komunikacion. Në bazë fotografive po ashtu edhe videove ngasësit po gjobiten. Ta mbrojme njeri tjetrin! Nese keni ndonje foto apo video do ta publikojme se bashku ketu ne faqen tone!

Policia e Kosovës ka disa ditë që po pranon fotografi dhe video nga qytetarët, ku shihet se ngasësit e automjeteve nuk respektojnë rregullat në komunikacion. Në bazë fotografive po ashtu edhe videove ngasësit po gjobiten. Ta mbrojme njeri tjetrin! Nese keni ndonje foto apo video do ta publikojme se bashku ketu ne faqen tone!

14/09/2020

Rregullat e komunikacionit

Mos harroni!!! Jeta është e shtrejt kujdesi është për veti!!!

Duhet ta kuptoni rëndësin e rregullave të komunikacionit një herë e përgjithmon. Për ata që i mbyllin sytë ndaj shenjave të komunikaconit, ta shikojnë me vëmendje se çfarë rëndësie kanë ato! Faleminderit për mirkuptim.Kujdes!

17/08/2020

Kujdes, shpejtesia ka rendesi te madhe ne komunikacion!

24/01/2019

Janari 2019

24/01/2019

Janar 2019

02/01/2019

Radio Evropa e Lirë

2019 deri ne vedisim....

Me qëllim parandalimin e aksidenteve në komunikacion, Policia e Kosovës ka angazhuar njësi policore me automjete civile për patrullim.

14/09/2018

Emision Drejtesia ne Kosove: Korrupsioni ne Polici

Shikoni tmerrin e policve, do te thot se populli si ka fajet po shteti,policia gjykata!

20/08/2018
03/08/2018

Koha.net

Kjo eshte se gjithmone ne kemi ne kokat tona!
Ta bejme nje monolog?!
1.Cka po lidhesh,?!
2.Cka po jep sheje?!
3.Cka po pret?!
4.Mos i kqyr shejat?!
5. Veq hin shpejt tejkalim?!
6.Jena perngut?!
7.Sfirati, bonja me drita, hini tejaklim, qka po nalesh te shenja STOP
8,Kqyre rrugen tane leje tjeret qysh vozisin
JO JO JO
Spo i lajm te tjeret po kena me ba rregull per krejt edhe nese shihni diqka lajmroni sepse mund te shpetoni jeten dikujt
Po ashtu edhe policia duhet te jete me se sjellshme ne telefonat te reagoj mejher me problemin ma te vogel,
Ju lutem lajrmoni gjithqka qka shihni keq sepse po na humbin shume jeta te njerzve!!!!!
KUJDES rrespektoj rregullat ju lutem pa marr parasysh se ku je, fshat , qytet, autostrad gjethkun!
Kujdes kujdes!

Aksidenti në të cilin vdiqën dy persona dhe tre të tjerë u lënduan (Pamje të rënda)

21/07/2018

Tregoni miqëve, shoqrisë, dhe atyre qe nuk e dij, ska arsye me u arsytu me fajlë "nuk e kom ditë, nuk e pash, jam vonë, e kom! Ska falje! Zoti ka fal shpirtin mos u ba shkaktari tja marresh vetes ose dikujt!!!!! prandaj KUJDES KUJDES shumë vemendje.KUJDES KUJDES. Dënimi është për gabime, prandaj ska falje.

08/06/2018

Sje Kaçanikli nese. ?

3 persona humben jeten 😥😥😥 Shkatari i Aksidentit mos kujdesi !!!!!! Kujdes Kujdes.....Kujdes!

Video nga vet-aksidenti në Kaçanik

08/06/2018

Rregullat e komunikacionit

Kujdes.. Kujdes ...Kujdes!!!! Shperndaje per te miren e njeri-tjetrit!

Duhet ta kuptoni rëndësin e rregullave të komunikacionit një herë e përgjithmon. Për ata që i mbyllin sytë ndaj shenjave të komunikaconit, ta shikojnë me vëmendje se çfarë rëndësie kanë ato! Faleminderit për mirkuptim.Kujdes!

[05/28/18]   Për katër muaj, 29 persona kanë vdekur në aksidentet rrugore në Kosovë!

27/05/2018

Policia tenton t’i ulë aksidentet me gjoba të larta

Mos thuaj se nuk e kam dite?!

Gjoba shumë të larta është duke aplikuar Policia e Kosovës ndaj çdo personi që thyen rregullat në komunikacion. Aplikimi i këtyre gjobave ka filluar nga 1 ja...

09/05/2018
05/04/2018

Policia Shkelë Ligjin

Ligji vlen per te gjithe, keshtu ku shihni diqka pa rregulle dergoni ti bejm publike se shteti keshtu me kesi njerz >police?! nuk behet....

16/03/2018

PËR NJË JAVË MBI 100 GJOBA PËR HYRJE NË SEMAFOR TË KUQ 16.03.2018

Kujdes! Denimi eshte sipas gabimit tuaj mos nxito!

PËR NJË JAVË MBI 100 GJOBA PËR HYRJE NË SEMAFOR TË KUQ 16.03.2018

14/12/2017

Rregullat e komunikacionit

Përgatiteni automjetin për dimër - Dimri na erdhi!

Edhe pse moti deri tash ka qenë më shumë pranveror sesa dimëror, megjithatë automobilin duhet ta keni gati për dimrin e ftohtë dhe të gjatë.
Për siguri në rrugë gjatë dimrit ekzistojnë dy lloj këshillash - më mirë t’i dëgjojmë ato - sesa të pendohemi më pastaj.
Në Kosovë, për dallim nga disa vende evropiane, përdorimi i pajisjeve dimërore është i rregulluar në bazë kohore. Kështu,
nga 15 nëntori deri më 15 mars shoferët obligohen që ato t’i bartin në makinë.
Vozitësit e automobilave më të vjetër, gjithsesi duhet ta kontrollojnë gjendjen e baterisë, që të mos e sjellin çelësin kot në orët e ftohta të mëngjesit
dhe të dëgjojnë “gugatjen” e makinës, apo edhe të kthejnë kokën nga ndonjë fqinjë, i cili mund t’i ketë kabllot për ndezjen e makinës.

Po ashtu e rëndësishme është që të kontrollohet edhe gjendja e fluidit në automobil. Pikësëpari uji që shërben për ftohjen e makinës.
Para çdo dimri, vozitësve u rekomandohet kontrollimi i antifrizit dhe ndërrimi i tij me kohë.

Kushtojini vëmendje edhe fluidit për pastrimit e xhamit të përparmë, i cili duhet t’i rezistojë ngrirjes,
si dhe kontrollojeni gjendjen e fshesave të këtij xhami dhe atij të prapm

Ngasësit e automjeteve të cilët nuk respektojnë kodin e sjelljes në trafik dhe veçmas ata pa pajisje dimërore, mund të dënohen. Gjoba për mos posedim të pajisjeve dimërore është 35 euro.

14/12/2017

Rregullat e komunikacionit

07/11/2017

Pergatitje per dimer kujdes nga 15 Nentori deime me te ashpera!!!

[11/07/17]   Tregoni drejt, i rrespektoni rregullat?

27/09/2017

Kur duhet ta përshtatim shpejtesin, sipas shenjes që na jep?
1. Para se te kalojmë shenjën
2. Pasi të kalojmë shënjën

26/09/2017
14/09/2017

Diqka që duhet të dini dhe që është me më shumë rëndësi. Kujdes!

12/09/2017

Kulture e komunikacionit!

12/09/2017

Rregullat e komunikacionit

12/09/2017

Çfarë thotë kjo shnjë?

10/08/2017

Kujdes! Kujdes! Kujdes!

Rrespektoni rregullatë dhe mos nxitoni!

Rrespektoni jetën tuaj!

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka bërë të ditur se gjatë ditës së mërkurë ka shqiptuar 2366 tiketa në komunikacion.

03/08/2017

Ju lutem rrespekti sepse nje mundesi jete e keni per te jetuar. Kujdes! Kujdes! Kujdes!

31/07/2017

Policia Vozit në Kah të Kundërt

E po tani Policia nuk po e ndjek krimin po ben krim e meritojne nje denim te pa falur! Ncnc a nuk jemi popull me nje protest kunder ketyre njerzve jonoraml''😥a nuk mendojne se mundesi per te marr jeta te njerzve jane 99%😥😥

Policia e Kosovës është filmuar duke vozitur në kah të kundërt Video është filmuar në rrugën e kombit Veprimi i tillë është i ndaluar për qytetarët

23/07/2017

Shkurt dhe shqip kur nuk i rrespekt i ''pari i shteti'' rregulat e komunikacionit më saktësisht ligjin ?! Ligjin është i njëjtë për të gjithë!!! Shpërndaje ju lutem ... Share...

03/07/2017

E duam shtetin duhet ta rrespektojme ligjin na falni!! Kujdes!

Sipas Kodit Penal të Republikës së Kosovës, referuar rasteve emergjente për mosdhënie të ndihmës së parë, neni 191 tregon se kryesit e kësaj vepre mund të përballen me ligjin.

03/07/2017

Vdes i moshuari ne rruge,nuk e ndihmon askush (Video Gjilan)

Për mosdhënie të ndihmës së parë, dëshmitarët mund të dënohen deri në tetë vjet burg
Lexojeni ligjin me larte!

Vdes i moshuari ne rruge,nuk e ndihmon askush (Video Gjilan)

24/03/2017

''Sa do që të mbash koken lartë, këmbët i ke në tokë''

23/01/2017

Videos (show all)

Janari 2019
Janar 2019
Çfarë thotë kjo shnjë?
Fëmijët bëjnë ashtu si i mësojmë ne.Do të thotë gjërat që i bëjnë rriturit do të bëjnë edhe fëmijët dhe kështu ndërtohet...
Kujdes nga shpejtesia!
E dini cfarë do të thotë kjo shenjë!
Shumë e qëlluar!
Rregullat e komunikacionit janë edhe për ty!

Location

Products

Sinqeritet,edukatë dhe kulturë të mirë për këmbësorët, drejtuesit të automjeteve, ngaseve të biçiklistëve në gjithë vendin publik!

Address

Prishtinë
Kosovo
10000
Other Sport & Recreation in Kosovo (show all)
MontAlb MontAlb
Prishtine
Kosovo, 10000

Discover the Balkan mountains with Arineta Mula who touched the top of the world Everest and the hig

DJ FLORI Florent Shaban Laha DJ FLORI Florent Shaban Laha
Kosovo
Kosovo, 51000

Muzik profesionale per Ahengje te ndryshme ..............

100% TACNE DOJAVE 100% TACNE DOJAVE
Prizren
Kosovo, 368844

Bubble Soccer Kosovo Bubble Soccer Kosovo
Prizren
Kosovo

Dëshironi të luani futboll me kolegët tuaj dhe keni një vend? Ne do t'ju sjellim Bubbles tona për argëtim edhe më të madh!Ne mund të luajmë kudo, por jo në beton. Por nëse nuk keni vend? Mos u brengosni ne ju sigurojm vendin: 044 918 880!

Brezovica.com Brezovica.com
Brezovica
Kosovo, 10000

LLapi Cycling Group LLapi Cycling Group
Zahir Pajaziti
Kosovo, 11000

Ky është grup sportistësh, vullnetarësh, ambientalistësh që për qëllim ka promovimin e aktiviteteve rinore, mbrojtjen e ambientit, promovimin e turizmit dhe vetëdijesimin e komunitetit LLapjanë për shfrytëzimin e biçikletave.

Village Park Blaç Village Park Blaç
Blaç Opojë
Kosovo, 22060

Futsalli n'Kosovë Futsalli n'Kosovë
Prishtinë
Kosovo, 10000

Futsalli n'Kosov