KB Prishtina

KB Prishtina

Comments

Thank You KB Pristina for jump starting my career. I appreciate you for molding and building me everyday for the past year in a half up to this point. I have a lot of great memories and will forever love this organization.
Sot ishim i nga Klubi FUTBOLLİT BESHİKTASH Drejtpersedrejti ne Tvsh Me Udheheqesit e Klubit te Beshiktash*t Shqipetaret nga Kolonja dhe SARANDA
Kush ishte ai i mencur qe mendoi se mund te fitohet loja kunder ekipit gjerman pa Dardanin dhe Azemin! Nese humb sonte Sigal Prishtina fajin e ka udheheqesia e klubit.
Hajde Prishtine!
If
Per kosovarët qe kane vetura ose qe kane plan me pas ne te ardhmen nenshkruani peticionin qe te largohet homologimi i veturave sepse qmimi shume i shtrenjte, edhe shtete perendimore te zhvilluara si Franca e shume tjera, e kane homologimin me te lire.
uunpnvjio
E kam nje pyetje per KB Prishtina ne cilen pjes te salles jan plisat ne sallen e Varese sepse jam i interesuar per bileta
Nuk e meritoni me fitu, se keni organizim t lodht edhe jeni hajna! Keni sh*të bileta ma shumë se që keni vende edhe pa pikë marre i keni lënë jashtë njerëzit me bileta t'bleme...
Klub muti
Kjo ishte gjendja para hyrjes se palestres ani pse te gjithe ishim te paisur me bileta asnje nuk u lejua te futej per arsye se ishte e sterngarkuar salla.Atehere pse dalin ne sh*tje gjithe ato bileta,qindra bileta me shume ne sh*tje se sa kapaciteti u ulseve.Turp nga ana juaj...
#PR #Ready #4 #more 🏆🏀

BIBL CHAMPS x2 15,16
KAMPION x13
01/02,02/03,05/06,06/07,07/08,08/09,09/10,10/11,13/14,14/15,15/16,16/17,18/19
KUPA x15
02,03,04,05,06,07,08,09,10,13,14,16,17,18,19

KB Prishtina është klub me traditë të pasur shumëvjecare, është klubi më i organizuar dhe më i trofeshëm në Kosovë. Vetëm gjatë periudhës së pas luftës, KB Prishtina ka fituar 22 kupa e tituj të cmueshëm, si dhe shumë kupa e mirënjohje të tjera prestigjioze. KB Prishtina në vitin 2013 ka arritur ta bëjë edhe hapin më të madh në historinë e basketbollit kosovar, sepse në atë edicion u bë ekipi i pa

Operating as usual

01/08/2021

Faleminderit Fisnik Rugova

Pas shumë e shumë vitesh kontribut në Prishtinë, Fisnik Rugova nuk do të jetë më në klubin ku nisi dashurinë e parë për basketbollin.

Fisi me Prishtinën e Prishtina me Fisin kanë fituar gjithçka që mund të fitohet në basketboll.

Andaj, ne si klub Fisit i dëshirojmë shëndet së pari e shumë suksese në vazhdimin e karrierës së tij.

Fisnik Rugova #7 do të jetë gjithmonë njëri nga ne.

Faleminderit Fis!

#HajdePrishtinë

Faleminderit Fisnik Rugova

Pas shumë e shumë vitesh kontribut në Prishtinë, Fisnik Rugova nuk do të jetë më në klubin ku nisi dashurinë e parë për basketbollin.

Fisi me Prishtinën e Prishtina me Fisin kanë fituar gjithçka që mund të fitohet në basketboll.

Andaj, ne si klub Fisit i dëshirojmë shëndet së pari e shumë suksese në vazhdimin e karrierës së tij.

Fisnik Rugova #7 do të jetë gjithmonë njëri nga ne.

Faleminderit Fis!

#HajdePrishtinë

31/07/2021

Ali is ready for PRishtina 🔵⚪

Ali is ready for PRishtina 🔵⚪

#HajdePrishtinë #plisat #kryeqyteti #bradhekaltër #aliounetew

31/07/2021

Nga shteti mik Kroat 🇭🇷 vjen përforcimi i radhës në Sigal Prishtina 🇽🇰

Jan Palokaj së fundmi ka luajtur për dy sezone tek skuadra kampione dhe fituese e Kupës në Kroaci Zadar🏆🥇 dhe poashtu ka qenë pjesë e grupmoshave të reja të përfaqësueses Kroate🇭🇷

Ai luan në pozitat 2-3 🏀

Jani shumë shpejt do t'i bashkohet klubit më të trofeshëm shqiptar 🏆🥇

Welcome to the Home of Champions Jan Palokaj⚪🔵

#HajdeJani #HajdePrishtinë

Nga shteti mik Kroat 🇭🇷 vjen përforcimi i radhës në Sigal Prishtina 🇽🇰

Jan Palokaj së fundmi ka luajtur për dy sezone tek skuadra kampione dhe fituese e Kupës në Kroaci Zadar🏆🥇 dhe poashtu ka qenë pjesë e grupmoshave të reja të përfaqësueses Kroate🇭🇷

Ai luan në pozitat 2-3 🏀

Jani shumë shpejt do t'i bashkohet klubit më të trofeshëm shqiptar 🏆🥇

Welcome to the Home of Champions Jan Palokaj⚪🔵

#HajdeJani #HajdePrishtinë

30/07/2021

Arbër Berisha bardh e kaltër ⚪️🔵

Basketbollisti kosovar, Arbër Berisha është lojtari i radhës që i bashkohet klubit më të trofeshëm shqiptar.✍

Arbëri luan në pozitën e qendrës.

Welcome to the Home of Champions Arbër!

Arbërit i dëshirojmë suksese në kryeqytet 🤍💙

#hajdearbër #hajdeprishtinë #plisat #sigalprishtina #prishtina #kryeqyteti

Arbër Berisha bardh e kaltër ⚪️🔵

Basketbollisti kosovar, Arbër Berisha është lojtari i radhës që i bashkohet klubit më të trofeshëm shqiptar.✍

Arbëri luan në pozitën e qendrës.

Welcome to the Home of Champions Arbër!

Arbërit i dëshirojmë suksese në kryeqytet 🤍💙

#hajdearbër #hajdeprishtinë #plisat #sigalprishtina #prishtina #kryeqyteti

27/07/2021

Ylli i klubit Meriton Ismaili vazhdon kontratën me klubin e tij të zemrës 🤍💙

"Snajperisti" i përfaqësueses së Kosovës, njëherësh edhe ylli i skuadrës Meriton Ismaili edhe këtë vit do të jetë me ne ✍

Meritonit i dëshirojmë suksese në këtë sezon ⚪️🔵

Ylli i klubit Meriton Ismaili vazhdon kontratën me klubin e tij të zemrës 🤍💙

"Snajperisti" i përfaqësueses së Kosovës, njëherësh edhe ylli i skuadrës Meriton Ismaili edhe këtë vit do të jetë me ne ✍

Meritonit i dëshirojmë suksese në këtë sezon ⚪️🔵

24/07/2021

Urime Distria Krasniqi medaljen e artë olimpike 🥇

Krenari 🇽🇰🥇

@kosovoolympiccommittee @driton_toni_kuka 🥇

Urime Distria Krasniqi medaljen e artë olimpike 🥇

Krenari 🇽🇰🥇

@kosovoolympiccommittee @driton_toni_kuka 🥇

23/07/2021

Djali kampion i kryeqytetit Muhamedali Janjeva vazhdon kontratën me klubin e tij të zemrës ✍

Njëri ndër lojtarët kyç të sezonit të kaluar Muhamedali Janjeva ka vazhduar kontratën me KB Sigal Prishtina.

Muja do të j*p kontribut të madh edhe në këtë sezonë.

Faleminderit Mujo edhe të urojmë suksese 💙🤍

#HajdeMujo #HajdePrishtinë #PLISAT #PRishtina #PRoud #Sigal #SigalPrishtina #Kryeqytetasit

Djali kampion i kryeqytetit Muhamedali Janjeva vazhdon kontratën me klubin e tij të zemrës ✍

Njëri ndër lojtarët kyç të sezonit të kaluar Muhamedali Janjeva ka vazhduar kontratën me KB Sigal Prishtina.

Muja do të j*p kontribut të madh edhe në këtë sezonë.

Faleminderit Mujo edhe të urojmë suksese 💙🤍

#HajdeMujo #HajdePrishtinë #PLISAT #PRishtina #PRoud #Sigal #SigalPrishtina #Kryeqytetasit

22/07/2021

Welcome to the Home of Champions Wendell!

Wendell Mitchell lojtari më i ri i KB Sigal Prishtina!

Mitchell luan në pozitën 1, është i gjatë 191 cm, dhe vjen nga kolegji Amerikan Texas.

Mitchell në sezonën e fundit ka luajtur me një mesatare prej 10.2 pikë, 2.7 kërcime, 1.7 asistime.

Welcome to the Home of Champions Wendell!

Wendell Mitchell lojtari më i ri i KB Sigal Prishtina!

Mitchell luan në pozitën 1, është i gjatë 191 cm, dhe vjen nga kolegji Amerikan Texas.

Mitchell në sezonën e fundit ka luajtur me një mesatare prej 10.2 pikë, 2.7 kërcime, 1.7 asistime.

21/07/2021

Alioune Tew vjen nga Franca, është 29 vjeçar, i gjatë 206cm dhe luan në pozitën qendër. Ishte pjesë e Kolegjit Niagara në SHBA. Karrierën profesionale e vazhdoj në shumë liga si në Zvicër, Katar, Francë, Angli dhe se fundmi në Spanjë tek ekipi Melilla që garon në Leb Gold.

Welcome to the home of Champions💙🤍

Alioune Tew vjen nga Franca, është 29 vjeçar, i gjatë 206cm dhe luan në pozitën qendër. Ishte pjesë e Kolegjit Niagara në SHBA. Karrierën profesionale e vazhdoj në shumë liga si në Zvicër, Katar, Francë, Angli dhe se fundmi në Spanjë tek ekipi Melilla që garon në Leb Gold.

Welcome to the home of Champions💙🤍

20/07/2021

Me fat festa e Kurban Bajramit nga stafi i KB Prishtina per te gjithe besimtaret musliman💙

Me fat festa e Kurban Bajramit nga stafi i KB Prishtina per te gjithe besimtaret musliman💙

[07/02/21]   Sot shënohet dita ndërkombëtare e Gazetarëve Sportivë.

KB SIGAL Prishtina uron të gjithë JU që bëni një punë të pa lodhshme vetëm e vetëm që sporti në Kosovë të ngritet në nivele më të larta.

Sikurse pa tifozët ashtu edhe pa JU, basketbolli e sporti në përgjithësi nuk do të kishte kuptim.

Andaj, Kosova Sports Journalists ju lutemi pranoni urimet tona të përzemërta!

30/06/2021

Nënshkrimi i marrëveshjes në mes të z. Agan Kadriu nga Gorenje dhe Burim Maraj e Edmond Azemi nga SIGAL Prishtina

Nënshkrimi i marrëveshjes në mes të z. Agan Kadriu nga Gorenje dhe Burim Maraj e Edmond Azemi nga SIGAL Prishtina

30/06/2021

Kompania lidere, Gorenje i bashkohet Prishtinës

Kompania e madhe e me shumë traditë GNTC Gorenja iu është bashkuar familjes tonë për edicionin që po vjen.

Serioziteti i kësaj kompanie do të jetë vlerë e shtuar për neve dhe njëherit tregon se sa me seriozitet e kemi marrë ndërtimin e ekipit për këtë vit.

Mirësevjen në familjen Prishtinë, Gorenje

28/06/2021

Ish-trajneri i Cibona Zagreb dhe shumë skuadrave tjera elitare, Ante Nazor vjen në krye të Prishtinës!

Në vazhdim të përgatitjeve për edicionin e ri sot zyrtarizuam edhe Kryetrajnerin, të mirënjohurin Ante Nazor.

Kroati 42 vjeçar ka një karrierë të bujshme në zejen e trajnerit, ku ka udhëhequr skuadra të mëdha dhe gjithashtu ka arritur shumë suksese.

Ndihmës trajner dhe Kryetrajner i Kombëtarës së Kroacisë për kategoritë e reja.
Kryetrajner i skuadrave të famshme si, Zadar, Cibona, Split, MZT Skopje dhe ZTE.

Sukseset e tij si trajner janë, Kampion i Superligës së Maqedonisë së Veriut, Medalist i Artë i FIBA U-16 me Kroacinë, Medalist i Argjendtë me Kroacinë U-18 dhe U-19, dhe dy herë i Bronztë me kategoritë e lart përmendura.

Ai gjithashtu ishte pjesëmarrës në ABA League.

Me përvojën e tij dhe me ekipin që jemi duke e ndërtuar, sukseset janë të garantuara.

Mirësevjen Ante!

Ish-trajneri i Cibona Zagreb dhe shumë skuadrave tjera elitare, Ante Nazor vjen në krye të Prishtinës!

Në vazhdim të përgatitjeve për edicionin e ri sot zyrtarizuam edhe Kryetrajnerin, të mirënjohurin Ante Nazor.

Kroati 42 vjeçar ka një karrierë të bujshme në zejen e trajnerit, ku ka udhëhequr skuadra të mëdha dhe gjithashtu ka arritur shumë suksese.

Ndihmës trajner dhe Kryetrajner i Kombëtarës së Kroacisë për kategoritë e reja.
Kryetrajner i skuadrave të famshme si, Zadar, Cibona, Split, MZT Skopje dhe ZTE.

Sukseset e tij si trajner janë, Kampion i Superligës së Maqedonisë së Veriut, Medalist i Artë i FIBA U-16 me Kroacinë, Medalist i Argjendtë me Kroacinë U-18 dhe U-19, dhe dy herë i Bronztë me kategoritë e lart përmendura.

Ai gjithashtu ishte pjesëmarrës në ABA League.

Me përvojën e tij dhe me ekipin që jemi duke e ndërtuar, sukseset janë të garantuara.

Mirësevjen Ante!

23/06/2021

Pusho i qetë në Parajsë!

Tri vite pa ty, Gazi jonë 😢

#GS15
#GazmendSinani

Pusho i qetë në Parajsë!

Tri vite pa ty, Gazi jonë 😢

#GS15
#GazmendSinani

21/06/2021

A E DINI SE…?

Ne kemi tifozët më të mirë në botë!!!💙

#Prishtina
#Plisat

A E DINI SE…?

Ne kemi tifozët më të mirë në botë!!!💙

#Prishtina
#Plisat

Photos from KB Prishtina's post 20/06/2021

Kush janë personat në foto 😂?

Një ndihmë e vogël: të tre janë kampionë e të pandalshëm 💪🏼.

#Prishtina

19/06/2021

Presidenti Burim Maraj prezanton konceptin e klubit për sezonin e ri 🏀

Presidenti Burim Maraj prezanton konceptin e klubit për sezonin e ri 🏀

19/06/2021

Besoj që ka ardhur dita që ta vendos të ardhmen time, ta ndihmoj klubin, të ju ndihmu të rinjve, duke punuar në akademi të basketbollit dhe kam thënë edhe më herët që kurrë s’do ta lë Prishtinën.

Për mua si lojtar nuk ka qenë e lehtë që ta lë basketbollin. Besoj që ka ardhur dita që ta vendos të ardhmen time, ta ndihmoj klubin, të ju ndihmu të rinjve, duke punuar në akademi të basketbollit dhe kam thënë edhe më herët që kurrë s’do ta lë Prishtinën.

#WE💙EDO

Azemi Edmond

19/06/2021

Presidenti i klubit Burim Maraj

Edmond Azemi karrierën e tij të bujshme si lojtar do t’ia lë në duar të të rinjve të këtij qyteti, dhe do ta vazhdojë rrugëtimin e tij të ri në kapacitetin e Drejtorit Gjeneral të klubit.

#hajdeprishtinë

Photos from KB Prishtina's post 18/06/2021

Konferenca për media e mbajtur sot në palestrën e Pallatit të Rinisë dhe Sporteve.

Zyrtarisht Edmond Azemi pensionohet nga basketbolli aktiv. Ai sic kemi paralajmeruar do të vazhdojë të jetë pjesë e Klubit tonë si Drejtor Gjeneral.

Burim Maraj falënderoi Edon për kontributin e tij të pakrahasueshëm, e gjithashtu foli edhe për planet e klubit. Ai poashtu falënderoi disa nga më meritorët që ngritën klubin në këtë nivel si, Blerand Stavileci, Florian Miftari, Lulzim Ibrahimi, Shkëlzen Fetiu, Agon Gashi e shumë të tjerë. Normalisht që nuk harroi t’i përmend edhe sponzorët në krye me SIGAL dhe z. Avni Ponarin.
Planet për akademinë, për sezonin e ri, për një marketing ndryshe në bashkëpunim me BlackBird Marketing e shumë gjëra tjera u përmendën sot.

Edmond Azemi i emocionuar e në mes lotësh falënderoi Presidentin për besimin, Plisat dhe tërë bordin e kryesinë e Klubin për përkrahjen që iu dha tërë jetën. Ai u zotua se do të punojë maksimalisht që Prishtinën t’a mbajë në nivel evropian.

Për karrierën e lavdishme të Edo Azemit folën edhe dy nënkryetarët më të ri të Klubit, Ferit Zekolli e Shkumbin Jakupi.

Faleminderit të gjithë atyre që ishin prezent.

Photocredits: @Visar Kadrolli

18/06/2021

LIVE

🔴DREJTPËRDREJT – KB “SIGAL Prishtina” mban konferencë për medie

Photos from KB Prishtina's post 18/06/2021

Presidenti Burim Maraj priti sot në zyret e klubit ish-kapitenin Edmond Azemi.

Maraj uroi Edon për një karrierë të jashtëzakonshme dhe e uroi për pozitën e re. Siç edhe kemi lajmëruar, Edmond Azemi tani do të jetë në pozitën e Drejtorit Gjeneral me propozimin e Presidentit Burim Maraj.

Ata biseduan edhe për punën që është bërë dhe për projektet e objektivat e Klubit.


#HajdePrishtinë

17/06/2021

FALEMINDERIT KAPITEN, IKONË E KLUBIT, NUMRI 4 I PAPËRSËRITSHËM

Kur lexon fjalët e lartpërmendura e kupton lehtë se për kë bëhet fjalë, madje nuk ka nevojë as t’i përmendet emri.

Filloi në moshë të re me ëndrra të mëdha, por as në ëndrrat më të mira nuk do të mund t’a imagjinonte një karrierë më të lavdishme se kjo.

Ishte nga më të hershmit te ekipi i zemrës KB Prishtina në vitin 1999 me një gjeneratë ku kishte emra të njohur në basketbollin tonë si Blerand Stavileci, Florian Miftari, Presidenti i tanishëm i Prishtinës Burim Maraj, Presidenti i FBK Arben Fetahu, Artan Çerkini, Fikret Shatri, Edis Kuraja, Astrit Leti, Florian Rexhepi, Vigan Sylejmani e shumë të tjerë.

Pas disa edicioneve të suksesshme, ai shkoi për një gjysmë sezonë në kampionatin shqiptar te ekipi i Valbonës për të ndihmuar ata në garat evropiane, ku ishte njëri ndër lojtarët kryesor.

Rikthehet në Prishtinë për të shkuar që të shpallej kampion në Superligen e Islandës me ekipin KR Basket, ku si zakonisht edhe aty ishte ndër më meritorët sidomos në ndeshjen e fundit me pikë vendimtare.

Përpos Valbonës dhe KR Basket, ai ishte pjesë edhe e MZT Skopje dhe KB Liria nga Shkupi.

Pas karrierës në Evropë e rajon, kthehet në shtëpi për t’i qëndruar besnik ekipit të zemrës e Plisave ku nuk la trofe pa fituar e pa e ngritur në qiellin e kaltër si Prishtina.

Gjatë karrierës së tij ai mbrojti ngjyrat e Kombëtareve të Kroacisë, Shqipërisë dhe Kosovës.

36 trofetë e fituar e bëjnë të pakrahasueshëm në basketbollin tonë, 12x Superliga të Kosovës, 14x Kupa të Kosovës, 7x Superkupa te Kosovës, 2x Balkan League, 1x Superligën e Islandës.

Ai tani pas pensionimit do të vazhdojë të mbetet pjesë e klubit si Drejtor Gjeneral, ku besojmë fuqishëm se do të vazhdojë të jep kontribut të jashtëzakonshëm në klubin tonë.

Një lider, një kapiten i vërtetë, një ikonë, një legjendë, një i papërsëritshëm, një numër 4, një EDMOND AZEMI .

FALEMINDERIT!!!

#EdmondAzemi
#EDO
#WE💙EDO

FALEMINDERIT KAPITEN, IKONË E KLUBIT, NUMRI 4 I PAPËRSËRITSHËM

Kur lexon fjalët e lartpërmendura e kupton lehtë se për kë bëhet fjalë, madje nuk ka nevojë as t’i përmendet emri.

Filloi në moshë të re me ëndrra të mëdha, por as në ëndrrat më të mira nuk do të mund t’a imagjinonte një karrierë më të lavdishme se kjo.

Ishte nga më të hershmit te ekipi i zemrës KB Prishtina në vitin 1999 me një gjeneratë ku kishte emra të njohur në basketbollin tonë si Blerand Stavileci, Florian Miftari, Presidenti i tanishëm i Prishtinës Burim Maraj, Presidenti i FBK Arben Fetahu, Artan Çerkini, Fikret Shatri, Edis Kuraja, Astrit Leti, Florian Rexhepi, Vigan Sylejmani e shumë të tjerë.

Pas disa edicioneve të suksesshme, ai shkoi për një gjysmë sezonë në kampionatin shqiptar te ekipi i Valbonës për të ndihmuar ata në garat evropiane, ku ishte njëri ndër lojtarët kryesor.

Rikthehet në Prishtinë për të shkuar që të shpallej kampion në Superligen e Islandës me ekipin KR Basket, ku si zakonisht edhe aty ishte ndër më meritorët sidomos në ndeshjen e fundit me pikë vendimtare.

Përpos Valbonës dhe KR Basket, ai ishte pjesë edhe e MZT Skopje dhe KB Liria nga Shkupi.

Pas karrierës në Evropë e rajon, kthehet në shtëpi për t’i qëndruar besnik ekipit të zemrës e Plisave ku nuk la trofe pa fituar e pa e ngritur në qiellin e kaltër si Prishtina.

Gjatë karrierës së tij ai mbrojti ngjyrat e Kombëtareve të Kroacisë, Shqipërisë dhe Kosovës.

36 trofetë e fituar e bëjnë të pakrahasueshëm në basketbollin tonë, 12x Superliga të Kosovës, 14x Kupa të Kosovës, 7x Superkupa te Kosovës, 2x Balkan League, 1x Superligën e Islandës.

Ai tani pas pensionimit do të vazhdojë të mbetet pjesë e klubit si Drejtor Gjeneral, ku besojmë fuqishëm se do të vazhdojë të jep kontribut të jashtëzakonshëm në klubin tonë.

Një lider, një kapiten i vërtetë, një ikonë, një legjendë, një i papërsëritshëm, një numër 4, një EDMOND AZEMI .

FALEMINDERIT!!!

#EdmondAzemi
#EDO
#WE💙EDO

14/06/2021

Urime Ditëlindjen Air Flloki 11

Urime ditëlindjen ‘Air Flloki’🎉

Ai që ngriste të gjithë palestren në këmbë me fluturimet e tij, ai që dha gjithcka për Prishtinën që të jetë në nivele evropiane.

Florian Miftari jemi me fat që të kemi.

Pra edhe njëherë urime ditelindjen!

14/06/2021

Kampioni SIGAL vazhdon me kampionët

Kompania kampione e sigurimeve ne trojet shqiptare, SIGAL ka vazhduar të jetë besnike ndaj skuadrës tonë edhe për edicionin e ri.

Marrëveshja u arrit ditën e djeshme në një takim në mes te Presidentit Burim Maraj dhe z. Avni Ponari.

Basketbollit kosovar dhe atij shqiptar nuk i ka kontribuar askush më shumë se sa SIGAL, në krye me z. Avni Ponarin.

Çdo trofe, çdo sukses, çdo histori e shkruajtur nga Prishtina padyshim që është meritë kryesore e SIGAL-it, andaj jemi krenar që do të vazhdojmë të mbajmë edhe këtë edicion emrin SIGAL Prishtina

SIGAL dhe PRISHTINA sinonim i dominimit dhe suksesit!

Prishtina ju falënderon Avni Ponari

#HajdePrishtinë
#SIGAL
#SigalPrishtina

Kampioni SIGAL vazhdon me kampionët

Kompania kampione e sigurimeve ne trojet shqiptare, SIGAL ka vazhduar të jetë besnike ndaj skuadrës tonë edhe për edicionin e ri.

Marrëveshja u arrit ditën e djeshme në një takim në mes te Presidentit Burim Maraj dhe z. Avni Ponari.

Basketbollit kosovar dhe atij shqiptar nuk i ka kontribuar askush më shumë se sa SIGAL, në krye me z. Avni Ponarin.

Çdo trofe, çdo sukses, çdo histori e shkruajtur nga Prishtina padyshim që është meritë kryesore e SIGAL-it, andaj jemi krenar që do të vazhdojmë të mbajmë edhe këtë edicion emrin SIGAL Prishtina

SIGAL dhe PRISHTINA sinonim i dominimit dhe suksesit!

Prishtina ju falënderon Avni Ponari

#HajdePrishtinë
#SIGAL
#SigalPrishtina

Videos (show all)

Ali is ready for PRishtina 🔵⚪
Presidenti Burim Maraj prezanton konceptin e klubit për sezonin e ri 🏀
Besoj që ka ardhur dita që ta vendos të ardhmen time, ta ndihmoj klubin, të ju ndihmu të rinjve, duke punuar në akademi ...
LIVE
Urime Ditëlindjen Air Flloki 11
Top Plays Highlights 14.02
Top Plays Highlights 🙌🏻
Momentet më të mira të xhiros së parë të superligës
Muhamed Janjeva 🤯🔞🔞
Nigel Jonson 🧠😎

Location

Category

Address

Pallati I Rinisë Dhe I Sporteve
Pristina
10000

Opening Hours

Monday 10:00 - 17:00
Tuesday 10:00 - 17:00
Wednesday 10:00 - 17:00
Thursday 10:00 - 17:00
Friday 10:00 - 16:00
18:00 - 19:00
Saturday 19:00 - 21:00
Other Sports Teams in Pristina (show all)
Fitness FEIMI Fitness FEIMI
Rr. Nazim Gafurri
Pristina, 10000

Fitnes FEIMI gjindet ne rrugen Nazim Gafurri ( rruga per germi ) perballe Pro Credit Bank. Bodybuilding, Fitness, Aerobic dhe shume sherbime te tjera.

Klubi Karatesë FUATI Klubi Karatesë FUATI
Mati 1 Prishtine
Pristina

Klubi i Karates Fuati

AFF - Qendra Sportive Trajnuese AFF - Qendra Sportive Trajnuese
Rr. Qemal Stafa - Fusha Sportive Ylli
Pristina, 10000

AFF është Qendër Sportive përgaditore në aspektin Fizike,Kondiconale & Atletike të sportistave,me trajner Kondiconal të licencuar në Gjermani. Bëhu pjesë e AFF's

Spearfishing Kosova Team Spearfishing Kosova Team
Pristina, 10000

Klubi i notit "Nemo" Klubi i notit "Nemo"
Pristina, Kosovo
Pristina, 10000

Nemo implements an athlete-centered approach for athletes and parents. Our goals are bigger than teaching techniques and achieving successful performances. We focus on growth of love for water and development of security in and around the water.

Fansat e Barcelones Fansat e Barcelones
[email protected]
Pristina, MESSI

jo eshte faqja ku mund te gjeni gjithqka nga barcelona

K.F 2 Korriku - Pionerët K.F 2 Korriku - Pionerët
Pristina

One Team - One Love 2 Korriku

Fans of manchester united Fans of manchester united
Ffgfgf
Pristina, SDGDF

gfdgdfgfg

Klubi i Pingpongut Prishtina Klubi i Pingpongut Prishtina
Rruga Luan Haradinaj, Nn, Pallati I Rinise Dhe Sportit
Pristina, 10000

Klubi i Pingpongut Prishtina

Renew Sport Prishtinë Renew Sport Prishtinë
Perandori Justiniani
Pristina, 10000

Renew Sport �Lokacioni: Lagjja Pejton, rruga Perandori Justinian nr. 18, Prishtinë. Orari Punes : 10:00-19:00 �����������

KBF Prishtina KBF Prishtina
Galibardi/Pallati I Rinise Dhe Sporteve
Pristina, 10000

Winner’s Kosovo CUP 2021 ��