29/06/2026
Amar Gurdić iz Ilijaša briljirao u Podgorici: Osvojio pet zlatnih i jednu srebrnu medalju
Plivač Amar Gurdić iz Ilijaša, član Plivačkog kluba Leptir, ostvario je još jedan vrhunski rezultat na međunarodnoj sceni osvojivši čak pet zlatnih i jednu srebrnu medalju na Otvorenom regionalnom prvenstvu u paraplivanju Podgorica Open 2026. Na ovom prestižnom takmičenju nastupilo je dev...
28/06/2026
🏊♂️ OTVORENO REGIONALNO PRVENSTVO U PARAPLIVANJU – PODGORICA OPEN 2026 🏆
Na Otvorenom regionalnom prvenstvu u paraplivanju, u Podgorici ,koje je okupilo 9 klubova iz 6 zemalja, naši paraplivači još jednom su pokazali kvalitet, borbenost i sportski duh.
🥇 Amar Gurdić
🏅 5 zlatnih medalja
🥈 1 srebrena medalja
🥇 Tarik Avdić
🏅 1 zlatna medalja
🥈 2 srebrene medalje
🥉 1 bronzana medalja
Posebnu čar takmičenju dale su noćne trke na otvorenom bazenu, uz odličnu atmosferu, vrhunsku organizaciju i nezaboravno sportsko druženje.
👏 Iskrene čestitke našim paraplivačima na izvanrednim rezultatima, kao i treneru Admiru Malićbegoviću na predanom radu, stručnosti i nesebičnoj podršci.
🤝 Veliko hvala domaćinu Plivačkom klubu na toplom gostoprimstvu i besprijekornoj organizaciji prvenstva. Čestitamo svim učesnicima na fer i sportskom nadmetanju.
💙 Ponosni na svaki zaveslaj, motivisani za nove uspjehe!
26/04/2026
Na međunarodnom paraplivačkom mitingu „Zadar Open 2026“, koji je ove godine obilježio svoje jubilarno deseto izdanje, okupio se veliki broj takmičara iz regiona – preko 100 plivača iz 12 klubova iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i Slovenije.
Plivački klub Leptir imao je svog predstavnika Tarika Avdića, koji je ponovo pokazao kvalitet na ovakvom nivou takmičenja. Nastupio je u četiri discipline i u svakoj ostvario lične rekorde, što govori o njegovom kontinuiranom napretku.
Iskrene pohvale organizatoru, Plivačkom klubu Zadar, na odlično pripremljenom takmičenju i ugodnom gostoprimstvu.
02/04/2026
Danas se obilježava Svjetski dan svjesnosti o autizmu. 💙 Zajedno plivamo ka inkluzivnijem društvu, gradeći svijet prihvatanja, podrške i jednakih prilika.
22/03/2026
Plivački klub Leptir podržava različitosti – danas i svaki dan! 💙💛 Šarene čarape, velika srca! 🧦❤️