16/08/2026
๐ฟ ๐ญ๐ผ๐บ๐ฒ๐ฟ๐๐๐ฟ๐๐ผ๐ฐ๐ต๐ ๐ง๐ฟ๐ฎ๐ด๐ฒ ๐ช๐ฒ๐ด๐ฒ๐ป ๐๐ฒ๐ฒ๐น โ ๐ช๐ถ๐ป๐ธ๐ฒ๐น๐ผ๐บ๐ต๐ฒ๐ถ๐ฑ๐ฒ | ๐๐ผ๐ฒ๐ป๐๐ฑ๐ฎ๐ด ๐ญ๐ต ๐ฎ๐๐ด๐๐๐๐๐ ๐ฟ
Elk jaar keren we tijdens onze zomeruurtochten graag terug naar ๐ช๐ถ๐ป๐ธ๐ฒ๐น๐ผ๐บ๐ต๐ฒ๐ถ๐ฑ๐ฒ. Waarom? Omdat we er na onze wandeling zo gezellig kunnen napraten in het ๐๐ผ๐บ๐ฒ๐ฟ๐ฐ๐ฎ๐ณ๐ฒ๐ฒ๐ธ๐ฒ van het OC. ๐ป
Maar dit jaar beginnen we onze avond met een bijzondere primeur! ๐
โช ๐๐ป ๐ฎ๐๐ฎ๐ป๐-๐ฝ๐ฟ๐ฒ๐บ๐ถ๐ฒฬ๐ฟ๐ฒ ๐ธ๐ฟ๐ถ๐ท๐ด๐ฒ๐ป ๐๐ฒ ๐ฒ๐ฒ๐ป ๐ฟ๐ผ๐ป๐ฑ๐น๐ฒ๐ถ๐ฑ๐ถ๐ป๐ด ๐ถ๐ป ๐ฑ๐ฒ ๐๐ฒ๐ถ๐น๐ถ๐ด-๐๐ฎ๐ฟ๐๐ธ๐ฒ๐ฟ๐ธ ๐๐ฎ๐ป ๐ช๐ถ๐ป๐ธ๐ฒ๐น๐ผ๐บ๐ต๐ฒ๐ถ๐ฑ๐ฒ.
De kerk krijgt een nevenbestemming als ๐๐ผ๐ฟ๐ด๐ฝ๐ฟ๐ฎ๐ธ๐๐ถ๐ท๐ธ. De mensen achter dit mooie initiatief stellen speciaal voor ons de deuren open en geven ons een gratis rondleiding van ongeveer een half uur. Een unieke kans om te ontdekken hoe dit vertrouwde gebouw een nieuwe toekomst krijgt.
Daarna vertrekken wij voor een tocht van ongeveer ๐ฏ,๐ฑ ๐ธ๐บ door Winkelomheide. ๐ถ
Onderweg houden we op verschillende plaatsen even halt om ๐ฝ๐ผ๐น๐๐ต๐ผ๐ผ๐ด๐๐ฒ ๐๐ฒ ๐ป๐ฒ๐บ๐ฒ๐ป ๐๐ฎ๐ป ๐ฒ๐ป๐ธ๐ฒ๐น๐ฒ ๐๐ฟ๐ฎ๐ด๐ฒ๐๐ฒ๐ด๐ฒ๐ปยญ๐ฑ๐ผ๐๐๐ถ๐ฒ๐ฟ๐. We bekijken waar er kansen liggen, waar er nog knelpunten zijn en welke verbindingen misschien opnieuw wat meer aandacht verdienen.
En zoals de traditie het wil, sluiten we af in het gezellige ๐๐ผ๐บ๐ฒ๐ฟ๐ฐ๐ฎ๐ณ๐ฒ๐ฒ๐ธ๐ฒ van het OC (Kemeldijk 5). Tijd voor een drankje, een babbel en misschien nog wat straffe (tragewegen)verhalen. ๐
๐
Woensdag 19 augustus 2026
โฐ 19h00
๐ Kemeldijk 1B, 2440 Geel
โช Rondleiding kerk: ยฑ 30 min.
๐ถ Wandeltocht: ยฑ 3,5 km
๐ฒ Ook met de fiets ben je uiteraard welkom!
Zin in een avondje kerk en zorg, trage wegen en cafรฉ? Dan moet je erbij zijn! ๐
Iedereen welkom โ breng gerust vrienden, familie of buren mee.
12/07/2026
๐ฟ ๐ญ๐ผ๐บ๐ฒ๐ฟ๐๐๐ฟ๐๐ผ๐ฐ๐ต๐ ๐ง๐ฟ๐ฎ๐ด๐ฒ ๐ช๐ฒ๐ด๐ฒ๐ป ๐๐ฒ๐ฒ๐น โ ๐ช๐ผ๐ฒ๐ป๐๐ฑ๐ฎ๐ด ๐ญ๐ฑ ๐ท๐๐น๐ถ ๐ฟ
De derde woensdag van de maand? Dan gaan we weer op stap! ๐ถ
Deze keer ontdekken we Punt. Op het eerste gezicht denk je misschien aan de Antwerpseweg, het Albertkanaal, de industrie en de E313. Maar wie mee wandelt, ontdekt ook verrassend veel groen, rustige hoekjes en verborgen pareltjes.
๐ฃ Tochtbegeleider Xynthia neemt ons mee op een wandeling van ongeveer 4,5 km en vertelt onderweg over het verleden รฉn de toekomst van Punt. Je ziet hoe enkele eenvoudige ingrepen de verschillende dorpsdelen beter met elkaar kunnen verbinden via aantrekkelijke trage wegen.
๐
Woensdag 15 juli 2026
๐ก Verzamelen vanaf 18.45 uur
๐ Vertrek stipt om 19.00 uur
๐ Parking naast Vrije Basisschool top@punt, Vogelzang 64, Geel
๐ฒ Kom gerust met de fiets! Er is voldoende plaats om je fiets te stallen.
โ๏ธ Er wordt warm weer voorspeld. Trek comfortabele schoenen aan en neem voldoende water mee.
๐ป Na de wandeling ben je welkom in de parochiezaal van Punt voor een drankje aan democratische prijzen, dankzij Raak Geel Punt en Johan Jacobs. De opbrengst gaat naar Raak Geel Punt.
Iedereen is welkom! Breng gerust vrienden, familie of buren mee en ontdek samen met ons een verrassend stukje Geel.
Graag tot dan!
08/07/2026
๐ถ Tijdens onze vorige avondwandeling kregen we een interessante vraag:
"๐๐๐ป๐ป๐ฒ๐ป ๐๐ฒ ๐ฒ๐ฟ๐ด๐ฒ๐ป๐ ๐๐ฒ๐น๐ณ ๐ผ๐ฝ๐๐ผ๐ฒ๐ธ๐ฒ๐ป ๐๐ฎ๐ฎ๐ฟ ๐ฎ๐น๐น๐ฒ ๐ฏ๐๐๐ฟ๐๐๐ฒ๐ด๐ฒ๐ป ๐น๐ถ๐ด๐ด๐ฒ๐ป?"
Het antwoord is ๐ท๐ฎ... ๐บ๐ฎ๐ฎ๐ฟ ๐ฒ๐ฒ๐ป๐๐ผ๐๐ฑ๐ถ๐ด ๐ถ๐ ๐ต๐ฒ๐ ๐ต๐ฒ๐น๐ฎ๐ฎ๐ ๐ป๐ถ๐ฒ๐.
๐ Voor de historische Atlas der Buurtwegen kan je terecht op:
โข Historical OSM
โข Geopunt
โข Trage Wegen vzw
Die websites tonen de oorspronkelijke atlas, maar bevatten geen volledig overzicht van latere wijzigingen zoals afschaffingen, nieuwe buurtwegen, verplaatsingen, verbredingen of versmallingen.
๐ Zoek je ook de wijzigingen tot ๐ญ ๐๐ฒ๐ฝ๐๐ฒ๐บ๐ฏ๐ฒ๐ฟ ๐ฎ๐ฌ๐ญ๐ต? Dan is het geoloket van de provincie Antwerpen de meest volledige bron.
Sinds het Gemeentewegendecreet op 1 september 2019 in werking trad, bestaat er helaas geen centrale databank meer. Elke gemeente moet haar eigen gemeentewegenregister bijhouden.
๐ In Geel gebeurt dat gelukkig heel correct en zijn zowel het gemeentewegenregister als de rooilijnplannen publiek raadpleegbaar.
Als Trage Wegen Geel vinden wij het jammer dat Vlaanderen geen centrale ontsluitingsbron meer heeft. Walloniรซ bewijst al sinds 2014 dat dit perfect mogelijk is. Ook voor andere thema's, zoals ruimtelijke uitvoeringsplannen, bestaan in Vlaanderen centrale databanken. Waarom dan niet opnieuw voor gemeentewegen?
๐ Alle nuttige links vind je hieronder in de reacties.
13/06/2026
๐๐จ๐ฅ๐ ๐๐ง๐๐ ๐ฐ๐๐๐ค ๐ ๐๐๐ง ๐ฐ๐ ๐ฐ๐๐๐ซ ๐ฐ๐๐ง๐๐๐ฅ๐๐ง
Woensdag 17 juni 2026 is de 3e woensdag van de maand.
Dat betekent dat wij je weer uitnodigen voor een interessante wandeltocht in onze mooie stad.
Het belooft volgens de KMI heerlijk weer te worden met een mooie 25 graden Celsius op de teller. Ideaal dus voor een wandeling en een ijsje๐ฆ!
๐ Afspraak om 18u45 aan Happy Feed, Eindekens 24 te Geel. Kom bij voorkeur met de fiets, deze kan je daar makkelijk kwijt.
๐ฅพ Start wandeling om 19u - neem geschikt schoeisel mee voor in de natuur
๐ Afstand: max. 6,5 km
๐ฆOmdat Happy Feed sluit om 21 h, zorgt de tochtbegeleider er voor dat we tijdig terug zijn om nog na te praten onder het genot van een drankje of ijsje
Iedereen welkom! ๐๐ฅพ๐ณ๐ถ
02/06/2026
Heb je ze al opgemerkt? De nieuwe straatnaamborden voor trage wegen zijn recent geplaatst. Dit is intussen de 2e lading aan straatnaamborden.
En er komen nog meer straatnamen aan voor trage wegen.
Dat is niet enkel leuk voor de wandelaar of fietser, maar ook handig voor veiligheidsdiensten bij incidenten.
Zo hopen wij dat iedere trage weg op termijn een straatnaam krijgt.
26/05/2026
๐๐๐ ๐ฃ๐ ๐๐ฅ ๐ฉ๐ฅ๐๐ง๐ง๐๐ง ๐ฏ๐จ๐จ๐ซ ๐ณ๐๐ญ๐๐ซ๐๐๐ ๐๐ ๐ฆ๐๐ข?
In onze mooie stad gaat de jaarlijkse ๐๐จ๐ญ๐ญ๐ ๐๐ door. De tickets hiervoor zijn al een tijdje de deur uit, maar ook voor kortere afstanden ben je van harte welkom.
Leden van onze werkgroep werkten samen met andere leden van Raak - Larum vijf prachtige trage wegen-wandelingen uit.
Vooraf inschrijven is niet nodig! Je bent van harte welkom tussen 8h en 15h voor afstanden tussen 5 en 25 km.
15/05/2026
๐๐จ๐ฅ๐ ๐๐ง๐๐ ๐ฐ๐๐๐ค ๐ ๐๐๐ง ๐ฐ๐ ๐ฐ๐๐๐ซ ๐ฐ๐๐ง๐๐๐ฅ๐๐ง
Woensdag 20 mei 2026 is de 3e woensdag van de maand.
Dat betekent dat wij je weer uitnodigen voor een interessante wandeltocht in onze mooie stad.
Deze keer nodigen Luc Lahou en Carine Bens je uit voor een gevarieerde wandeltocht in de Belse Bossen langs minder gekende wegeltjes.
๐ Afspraak om 18u30 aan TC Den Bruul, er is een ruime parking en fietsen kan je daar ook makkelijk kwijt.
๐ถ Vertrek om 18u45 naar ๐๐ต๐ธ๐ถ ๐ฎ๐ท ๐๐ฎ๐ฎ๐ voor een korte rondleiding en uitleg door Carine
๐ฅพ Start wandeling om 19u (mensen die na 18h45 komen, kunnen dan nog aansluiten)
๐ Afstand: 8,8 km
โฑ Duurtijd: ongeveer 2 uur in groep
๐ Einde rond 21u
โ๏ธ๐ป Achteraf kunnen we nog gezellig iets drinken in de cafetaria van TC Den Bruul, bij goed weer kunnen we gebruik maken van hun groot terras.
Iedereen welkom! ๐๐ฅพ๐ณ๐ถ
15/04/2026
Wat was dit vanavond? Onze gewoonlijke tochtbegeleider had wel 'wat volk' verwacht volgens de berichten die ze persoonlijk ontving. Maar 49 deelnemers ... Neen, dat is zelfs voor haar buiten een van Trage Wegen gerekend.
Het bijzondere dorp Stelen in Stad Geel trekt meer wandelaars dan normaal iedere keer als wij er komen. Wij voelen ons er dan ook steeds van harte welkom bij deze bijzondere bewoners tussen Koning Boudewijnsnelweg en Albertkanaal.
Het werd al zeker een topeditie van onze zomerse wandelingen. Volgende keer hebben wij een 'Guest Edition' met twee tochtbegeleiders op woensdag 20 mei 2026. Meer informatie volgt zeker, maar noteer het alvast in je agenda!
09/04/2026
๐๐จ๐ฅ๐ ๐๐ง๐๐ ๐ฐ๐๐๐ค ๐ ๐๐๐ง ๐ฐ๐ ๐ฐ๐๐๐ซ ๐ฐ๐๐ง๐๐๐ฅ๐๐ง
Woensdag 15 april 2026 is de 3e woensdag van de maand. Dat betekent dat wij je weer uitnodigen voor een interessante wandeltocht in onze mooie stad.
Deze keer wijken wij uit naar het dorp waarvan de kern ingeklemd zit tussen de E313 en het Albertkanaal, Janssen-Pharmaceutica en Ineos.
Maar waar er nog steeds een dorpscafรฉ en een appelboer is. We verzamelen vanaf 18h45 en vertrekken om 19h00 op het plein van de vroegere chiro van ๐๐ญ๐๐ฅ๐๐ง. Kom gerust met de fiets, er is plaats voldoende.
Tijdens de tocht van zo'n 3,5 km kom je vanalles te weten over dit bijzondere dorp en zijn Trage Wegen.
Na de tocht kunnen wij onze dorst lessen in het cafรฉ tegenover de kerk.
Hopelijk tot binnenkort!