14/08/2026
Een 'wie ben ik' post.
Ik stelde het al een tijdje uit.
Omdat ik dat een moeilijke vraag vind.
Uiteraard kan ik daar zeer concreet op antwoorden met een lijstje van diploma's en andere behaalde vaardigheden.
Maar gelukkig is iemand veel meer dan dat. Die attesten geven een notie van jouw talenten en/of je wilskracht. Of ook van de stappen die je zette in de zoektocht van het leven. Het schipperen (en soms verdwalen) tussen dromen en verwachtingen.
Mijn weg bracht me tot hier, bij jullie. Wie mijn posts al eens zag voorbij komen, kon al proeven van mijn aanbod. De workshops en/of de zelfzorgtrajecten. En eigenlijk verweven die twee zich met elkaar.
Vanuit mijn achtergrond als psychiatrisch verpleegkundige en vanuit mijn persoonlijk traject vanuit een burn-out, heb ik ervaring met de beide kanten van de (zelf)zorg.
De rode draad daarvan geef ik graag mee aan wie deelneemt. Enerzijds de vertraging, verstilling en de ruimte om jezelf te zijn en jezelf te (her)ontdekken. Via creativiteit. Op een speelse en ongedwongen manier waarin het ont-moeten centraal staat. In het moment. En met onze handen.
En anderzijds het kleine meisje in mij die al altijd graag creëerde, graag in de natuur is, zich verwonderde en elementen die op haar weg kwamen met elkaar verbond. De dingen waar ik nog steeds gelukkig van word.
Het 'wie ben ik -besluit'? Zoals ik het op mijn website verwoord 'Olwen en deze website zijn een work in progress.' Een heel leven lang. En ik wens jou hetzelfde toe.
Foto 1 Vanessa Beniers
Foto 2 handen Maren Gevers
10/08/2026
✨ WORKSHOP KINTSUGI✨
*“Als je nooit in scherven gelegen hebt, weet je niet hoe je in elkaar zit.”*
Wat als we niet alles wat gebroken is, hoeven te verbergen?
Bij Kintsugi worden barsten geen zwakte, maar een deel van het verhaal. Ze mogen gezien worden. Ze mogen er zijn. En soms worden ze zelfs het mooiste onderdeel.
Tijdens deze workshop ga je zelf aan de slag met de Japanse Kintsugi-techniek. Het lijmen van gebroken stukken vraagt focus, tijd en geduld. We vertragen, verstillen en maken ruimte voor verbinding met elkaar.
Een avond om even uit de drukte te stappen.
Om met je handen bezig te zijn.
En misschien ook met wat er vanbinnen leeft. 🤍
Er is geen voorkennis of voorbereiding nodig.
📅 Dinsdag 18 augustus
🕖 19u – 22u
💶 €65
De workshop wordt begeleid door Olwen Cordy van Olwen.be
Wil je erbij zijn? Inschrijven kan via onze website. ✨
05/08/2026
Gisteren nam ik zelf deel aan een workshop vilten bij Ingrid van T Waterschaap Hoe fijn was dat! Het is leuk om te doen en biedt oneindig veel mogelijkheden.
Ingrid creëerde met Het Waterschaap een zalige creatieve plek: een fijn authentiek atelier middenin het groen.
Op 27 augustus geef ik er de workshop Kintsugi, van 19 tot 22u. Zeer welkom op Het Waterschaap in Vladslo en bij mij! Www.olwen.be
31/07/2026
Welkom!
Mindfulness voor beginners ✨
We denken er snel aan als iets waarbij je stilzit, je ogen sluit en probeert aan niets te denken. Maar mindfulness is zoveel meer dan dat.
Het gaat over leren opmerken wat er in je hoofd, je lichaam en je emoties gebeurt. Zonder er meteen iets mee te moeten doen. Zonder oordeel. Met wat meer aandacht en mildheid.
Vanuit die gedachte organiseren Lieslot Cool en Olwen.be vanaf september voor de tweede keer een laagdrempelig mindfulnesstraject voor beginners. Eén reeks van vier sessies, telkens met twee weken ertussen, op Het Hoefspoor.
Tijdens elke sessie combineren ze korte theoretische inzichten met ervaringsgerichte oefeningen. Geen ingewikkelde technieken, maar oefeningen die je ook thuis of in het dagelijkse leven kan meenemen.
Stap voor stap ontdek je hoe bewuster aanwezig zijn kan helpen om anders om te gaan met gedachten, emoties en lichamelijke signalen. Zo ontstaat er meer ruimte voor rust, balans en veerkracht.
Wanneer?
Woensdag 2 september
Woensdag 16 september
Woensdag 30 september
Woensdag 14 oktober
Telkens van 9u tot 10u30
10 euro voor de volledige reeks
Voel je dat dit iets voor jou kan zijn? Of ken je iemand die graag op een zachte manier wil ontdekken wat mindfulness kan betekenen?
Inschrijven kan via onze website. 🌿
29/07/2026
De zomer staat voor groei, bloei en het plukken van vruchten. En dat geldt ook voor mij. Mooie samenwerkingen en nieuwe projecten kregen de afgelopen maanden vorm.
Marieke van zorgboerderij Het Hoefspoor en ik stellen jullie graag voor: TUSSENTIJD
Een traject voor wie even wil vertragen. Voor wie vastloopt door stress en overprikkeling. Voor wie nood heeft aan tijd om te voelen wat nodig is.
Meer info: www.olwen.be en www.hethoefspoor.com
05/07/2026
In your face - een workshop over de dynamiek tussen innerlijk en uiterlijk. We starten vanuit een wit 'blad' en vertrouwen op wat komt. Zacht, onderzoekend en zonder oordeel.
Alle materiaal is voorzien zodat je jouw creativiteit alle ruimte kan geven. Meer info : www.olwen.be
📸 Maren Gevers
29/06/2026
DE resultaten van de freakebana workshop zijn, naast rebels, out of the box, fantasierijk en ingenieus, gewoonweg fenomenaal 🤩 Tel daar de zeer gezellige sfeer op de Hoefspoor opendeur bij en... dan weet je dat je iets gemist hebt 😁 Ik geniet nog na.
18/06/2026
Nu zondag! sta ik op de inspiratiemarkt van Paarden-bloemen. Je bent heel erg welkom om je te laten inspireren door paarden, dieren en/of natuur. Zondag 21 juni van 12u30 tot 18u30 op de paardenweide in Aalbeke. Recht tegenover huisnummer 31 in de Burgemeestermargostraat in Aalbeke. Elisa en wij - de standhouders - heten je hartelijk welkom! Er is een gevarieerd aanbod en er zijn ook boeiende lezingen. Zelf moedig ik er graag jullie creativiteit aan 😁 Tot dan!