Stefan Terziyski

Stefan Terziyski

Share

Personal trainer & dietitian (Личен треньор и диетолог) Who you choose to be your Coach is very important for how you will look and you feel in your body.

Hi, I'm Stefan Terziyski, а fitness coach from the wellbeing & mobile app workout platform www.Bestefficient.com

Find out how the real results come true when you are guided by the right person for you. How energized are you? Do you sleep well? What food cravings do you have? These are just some of the things more or less related to your physical fitness and the sooner you get that right, the fast

01/11/2024

- "🖐️Вече съм на пет, вече съм на пет!"
С викове, подскоци и танци, с широко разперени пръсти на едната ръка, за да ми покажеш колко си голям. Така ме посрещна.
- Закъде си се разбързал, дете?! Чакай да те хвана!

Държа те в ръце, а ти ме държиш,
Силен съм, но моята сила си ти. (И сестра ти)

Е, пребори и тази годинка тате - истината е, че не мога да облека в свои думи това, което изпитвам към теб и искам за теб. Едно е сигурно - искам да си здрав и с късмет, и да растеш силен, умен и се научи да си щастлив (да, това е умение)!

А за това, което не мога да формулирам добре, ще се доверя на Ръдиард Киплинг:

Ако владееш се, когато всички
треперят, а наричат теб страхлив;
Ако на своето сърце едничко
се довериш, но бъдеш предпазлив;

Ако изчакваш, без да се отчайваш;
наклеветен – не сееш клевети;
или намразен – злоба не спотайваш;
но… ни премъдър, ни пресвят си ти;

Ако мечтаеш, без да си мечтател;
ако си умен, без да си умник;
Ако посрещаш Краха – зъл предател –
еднакво със Триумфа – стар циник;

Ако злодеи клетвата ти свята
превърнат в клопка – и го понесеш,
или пък видиш сринати нещата,
градени с кръв – и почнеш нов градеж;

Ако на куп пред себе си заложиш
спечеленото, смело хвърлиш зар,
изгубиш, и започнеш пак, и можеш
да премълчиш за неуспеха стар;

Ако заставиш мозък, нерви, длани –
и изхабени – да ти служат пак,
и крачиш, само с Волята останал,
която им повтаря: “Влезте в крак!”

Ако в тълпата Лорда в теб опазиш,
в двореца – своя прост човешки смях;
Ако зачиташ всеки, но не лазиш;
ако от враг и свой не те е страх;

Ако запълниш хищната Минута
с шейсет секунди спринт, поне веднъж;
Светът е твой! Молбата ми е чута!
И главно, сине мой – ще бъдеш Мъж!

В последната минута и с много обич!

Photos from Stefan Terziyski's post 13/10/2024

Е, хубаво бягане стана! 2 години по-късно, 2-ри полумаратон с 2 мин по-бавно, но отново под 2 часа, каквато ми беше целта. На толкова бягане и недоспиване покрай диванетата.

🤷За няма и 2 месеца подготовка - толкова. Бях казал, че ще бягаме около 2 часа, но не очаквах да е толкова добре - 1 час 55-6 минути и няколко стотинки по-късно се добрах до тоя финал.🤸 Все пак ние сме 💪

От графиката на последната снимка и тази за възстановяването, мисля че става ясно, че повече и не можех - час и 45мин в зона 5 - не правете така у дома си😅 Ще се възстановя в четвъртък 🤪

Вече има по един медал за всяко от децата.🤗 Остана аз и да си вземем нашите, примерно догодина.🙈🙉🙊 Огромно благодаря на теб, без твоята подкрепата нямаше да мина нито метър, обичам те!❤️

🏅Завърших малко пред момчето от Кения, защото той се излъга и врътна още една обиколка 😀

Поздравления за всички бегачи - не е важно какво е темпото ти - ако бягаш, значи си бегач/ка😀

Браво на хората, които тренирам и видях на бягането днес, защото най-вероятно някои не съм видял. Поздравления на Агоп, че си направи лично постижение на 21, догодина дебют на 42! Не беше хубаво, че бяга по-бързо от мен и стана малко "храни куче да те лае"😅 но аз го приемам "когато ученика надмине учителя"🙌 Браво и на - очарован съм от резултата, доближи се до двата часа, което предвид късата ти подготовка е страхотно.

Беше ми много приятно да ви видя
и .suradzhieva , както и семейството на - чудно бягане стана⚡

Благодаря и на организаторите на маратона .sofia - За мен беше супер! Отнесоха много нападки за чакането на гардеробните, но голямо събитие им се е паднало. Както се казва тежка е царската корона и като си се окичил, трябва да можеш да я носиш.👑

❤️Малки деца, тичащи на почти всички дистанции - те, може би, най-добре разбираха смисъла на подобно събитие - радостта от движението и да се забавляваш и създаваш нови приятелства чрез спорт!

Последно, но не на последно място - благодаря на себе си, както казва един приятел "двама бегáхме, втори станах, ама 'що зор видéх"😅

06/03/2024

🔗Във връзка в края на поста можете да прочетете и статия с много полезни и практически съвети.

💃Вчера, разговаряйки с жена, която тренирам разбрах, че е започнала да ходи на танци. Интересно беше да чуя за нещо, което бях описал преди много време в друга статия, а именно:

💬"Това, че трябва да следвам ритъма на музиката, успява напълно да ме откъсне от мислите ми за хилядите задачи"

🙌Аз съм голям привърженик на това човек да съчетава различни активности. Още по-хубаво е те да се допълват.
В случая с фитнеса твърде малко са спортовете, на който тренировката с тежести да не оказва положително въздействие.
Но какво по-хубаво от това да ползваш една активност, за да си по-добър в друга.

💡🤓Така например през годините съм работил с тенисисти, футболисти, баскетболисти, волейболисти, танцьори, лекоатлети. Индивидуални или отборни спортове. На професионално или любителско ниво.
Фитнеса не изчерпва всичко, но той е най-сигурната основа, за да сте една идея по-добри във всичко.

✅Разнообразието е в основата на ефективните тренировъчни методи, които насърчават растежа на мускулите, здравето на сърдечно-съдовата система и цялостната форма. Като включите разнообразни упражнения и дейности в плана си, можете да поддържате тренировките си ангажиращи, да избягате от скуката и да постигате вашите фитнес цели по-ефективно.

https://bestefficient.com/bg/effective-training-techniques/

Photos 03/03/2024

🇧🇬По повод 3ти март - Национален празник на Република България
Снимка от архива:
🇧🇬С Димана представяме България на юбилейната 50-та сесия на Международната Олимпийска Академия. Научен форум под шапката на Международния Олимпийски Комитет.
🇧🇬Винаги съм бил горд, че съм българин и съм го показвал по възможно най-достойния начин.
- на снимката сме с шопски носии (народна дреха от региона, в който съм роден) и играем ръченица - Шопската ръченица е много бърза като мелодия и се изпълнява в бързи и технични движения.


EN
🇧🇬In relation to 3rd of March - National Day of the Republic of Bulgaria
A photo from the archive:
🇧🇬With Dimana we're representing Bulgaria at the jubilee 50th session of the International Olympic Academy. Scientific forum under the International Olympic Committee's hat.
🇧🇬I have always been proud to be Bulgarian and show it in the most dignified way. On the photo we are with traditional Bulgarian clothes (folk clothes from the region where I was born) and we play a ruchenitsa - the Shopan ruchenitsa is very fast as a melody and is performed in fast and technical steps and movements.

Как да правя набирания правилно | Набирания за начинаещи и напреднали | Bestefficient 01/03/2024

👉Упражнения като лицева опора, клек, набиране, подскоци са били и ще бъдат винаги там - във фитнес залата, в CrossFit залата, в тази по гимнастика, HIIT и т.н.

🧐Всъщност те са били там преди тези зали и ще останат много след тях като златен стандарт за развитието на физическите възможности на човека.
🤓Неслучайно тестове като Eurofit за много страни в Европа и FitnessGram отвъд океана ги използват като основни компоненти в своите тестови батерии.

🤷‍♂️Дори да сте бягали от часовете по физическо, тези упражнения са си били там и утре ще ви намерят във въпросите на наследниците ви: "А как се прави лицева опора, покажи ми".

🫶Когато ходите на фитнес, треньорите не ви "слагат" на "машините", и не ви дават леки гирички, защото тези златни стандарти вече не важат за вас, а защото ви трябва време за реадаптация и донякъде вариативност, но това е тема на друг разговор.

🤔Как обаче да се реадаптирате? Както с всяко нещо - от лесното към сложното, от лекото към тежкото и винаги системно. Вашата цел не е да свалите 5-10кг, а да си пиете редовно "хапчетата", в случая упражненията. ;)

💪Как да преминем от неможене в можене? Споделям с вас едно видео, свързано с набиранията.

Как да правя набирания правилно | Набирания за начинаещи и напреднали | Bestefficient Набирането е едно от основните упражнения. Са малко изобретателност и знания, може да бъде правено от всеки.Вижте как да адаптирате натоварването при начинае...

25/11/2023

Вечерна разходка на малкия състезател с шейната🤗 🛷 Не спря да говори с бокса, да пее, да танцува, да яде снежинки, да командва елените, да подскача и точно, когато направих тази снимка се сетих.

Един от най-ярките ми детски спомени - може би дори на същото място и под същото дърво и пак през ноември - отиваме на гости с нашите и си проправяме път през заснежените тротоари, а аз не мога да спра да гледам нагоре и да се радвам на танца на снежинките под светлината на уличните лампи и на побелелите клони на дърветата.

Усещам, че ще се пръсна от радост и не спирам да мисля за това как ще си играем на другия ден на снега.
Не мога да спра да подскачам, а от време на време и някой от нашите подскача с мен, може би, за да ми угоди...
Отварям уста и се плезя да уловя снежинките. Някой от нашите ме държи за ръка и ми обяснява нещо - не слушам, не съм там.
Аз съм в страната на дядо Коледа, всяка преспа е планина, а кучетата, които разминаваме - северни елени.
Лампите са същите онези от филмчетата, дето гледаме, само когато има "Милион и едно желания". Не съм на шейна, но в мислите ми вече се пързаляме по склона и си правим скокчета...

Матей скача от шейната и аз подскачам с него, може би, за да му угодя...

Ние не наследяваме светът от нашите предци, а сме го взели назаем от децата си!

По-чист от снега си, татко, благодаря ти!

18/09/2023

👉Когато влизате във форма, често пътят е неравен и криволичи, за капак на всичко има и камъчета.
Разбира се, когато сте с е по-лесно и приятно 😉
#

29/08/2023

😂😂😂
#нататкопринцесата расте като гъба, но с финеса на мама 🤌💃 и вчера направи 11 месеца

Да ни е здрава и щастлива, днес на майтап по кориците, а утре да гледа любознателно между тях.

Бате Мати няма 4 и вече помни и рецитира цели книжки, така че е вдигнал топката високо и съм сигурен, че ще помага на Бети ❤️

11/03/2023

Няма пряк път към успеха, трябва да се качиш по стълбите!
Което след 15км бягане не е точно сладка болка 😅

There's no shortcut to success you should take the stairs!

#бъдинайдобротоотсебеси

03/03/2023

🇧🇬🇧🇬🇧🇬Честит 3-ти март! Поклон пред всички герои, които са дали живота си за свободата на България!🇧🇬🇧🇬🇧🇬

Want your business to be the top-listed Gym/sports Facility in Sofia?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Category

Telephone

Address


Arsenalski 4
Sofia

Opening Hours

Monday 17:00 - 20:30
Tuesday 06:30 - 10:30
17:30 - 20:30
Wednesday 17:00 - 20:30
Thursday 06:30 - 10:30
17:30 - 20:30
Friday 06:30 - 11:00