Home
>
Serbia >
Belgrade >
Zvanična Apsolventska ekskurzija Visoke zdravstvene škole
Zvanična Apsolventska ekskurzija Visoke zdravstvene škole
Share
Stranica je namenjena studentima Visoke zdravstvene škole i njihovim prijateljima i služi za informisanje o destinacijama koje ćemo organizovano obilaziti.
PROGRAM P**A:
1. dan / 19.april (četvrtak): Beograd – Hrvatska – Slovenija – Italija:
Sastanak grupe u večernjim satima na dogovorenom mestu (okvirno vreme 19h). Noćna vožnja preko Hrvatske, Slovenije, Italije sa usputnim pauzama radi osveženja i regulisanja carinskih i graničnih formalnosti.
2. dan / 20. april (petak): Venecija –
Firenca:
Dolazak u Punta Sabioni u jutarnjim časovima. Prevoz brodićem do Venecije (fakultativno). Ovaj neobično romantičan i tajanstven grad ispresecan uzanim uličicama i kanalima oduševiće vas svojom posebnošću. Vožnja gondolom, Duždeva palata, Most uzdaha, Muzej lepih umetnosti, Santa Marija Della Salute samo su deo ponude koju ne smete propustiti tokom posete ovom prelepom italijanskom gradu. Nastavak putovanja ka Rimu, uz usputni obilazak Firence - proveravamo zašto je još od ranog 19.veka slavljena kao najlepši grad u Italiji. Na svakom koraku zatičemo neki vredni spomenik: Duomo, Uffizi galerija,čuveni most Ponte Vecchio, Santa Maria del Fiore… Noćna vožnja ka Rimu.
3. dan / 21. april (subota): Rim – krstarenje do Barselone:
Dolazak u italijansku prestonicu u jutarnjim satima. Obilazak grada u pratnji vodiča. Saznajte zašto su španske stepenice omiljeno okupljalište mladih iz Rima, kako su izgledale gladijatorske igre u Koloseumu, zašto su špagete bolonjeze zaštitni znak Rima…otkrijte sve tajne jednog od najlepših gradova sveta. Nakon obilaska sledi ukrcavanje na brod i smeštanje u kabine. Žurka na brodu i krstarenje Meditaranom.
4. dan – 7 dan / 22. – 25. april (nedelja – sreda): Barselona – Ljoret de Mar:
Nakon ludo provedene noći, izlazak sunca na otvorenom moru je nešto što se samo poželeti može. Sunčanje i ispijanje jutarnje kafe uz odmaranje očiju na plavoj površini napuniće vam baterije i pročistiti um. Poželećete da vožnja brodom traje zauvek. U ranim večernjim satima pristaje se u Barselonu odakle se dalje autobusom nastavlja put ka Ljoret de Maru. Dolazak u Ljoret de Mar i smeštanje u hotel. Boravak u Ljoret de Maru na bazi punog pansiona. Ako pod savršenim odmorom podrazumevate prelepe plaže, čisto more, zabavu, onda će vas 4 noći u Ljoret-u uveriti da ste na pravom mestu. Barselona takođe čeka na Vas. Ova ''katalonska kraljica'' izuzetne lepote i autentičnosti ostaviće Vas bez daha dok se budete šetali glavnom gradskom ulicom-Las Ramblas, razgledali statu-u Kristofera Kolumba, uživali u Gaudijevim delima: Sagrada Familia, Casa Batllo, La Pedrera-kamena kuća, obilazili muzeje sa delima slikara koji čine sveto trojstvo katalonske umetnosti: Huan Miro, Salvador Dali i Pablo Pikaso. Ne smete zaobići ni Olimpijski stadion, zabavni park Port Aventura, prelepo mestašce Tossa de Mar, najraznovrsniji park kaktusa na svetu Pinya de Rosa, čuveni Nou Kamp kao i uživanje u tradicionalnom španskom plesu - Flamenko. Poseta Barseloni je svakako nešto što nećete zaboraviti.
8. dan / 26. april (četvrtak): Ljoret de Mar – Španija – Francuska:
Napuštanje soba i slobodno vreme u Ljoret de Maru. Polazak ka Azurnoj obali u kasnim večernjim satima. Noćna vožnja preko Španije i Francuske.
9. dan / 27. april (petak): Nica – Monako – Monte Karlo – Francuska – Italija – Slovenija – Hrvatska:
U jutarnjim časovima stižemo do Nice, sledi gradska tura i obilazak grada : “Promenades des Anglais’’, Matisse muzej, trg Masena, Cours Saleya, nakon toga slobodno vreme za izležavanje na neverovatnoj gradskoj plaži ili individualno razgledanje grada. Nastavak putovanja uz usputni obilazak Monaka - Monte Karla i Kana. Monako, mala država kojom već 700 godina vlada porodica Grimaldi, idealna je destinacija za sve vidove odmora. Država glamura i raskoši, ostaće vam zauvek u sećanju. Ova kneževina u srcu Evrope nudi vam brojne mogućnosti za provod. Monte Karlo, glavni i jedini grad kneževine Monako, danas predstavlja jednu od vodećih turističkih destinacija u Evropi. Poznat je po tome što se u njemu održava Formula 1, kao i sijaset modnih i kulturnih događaja. Nakon obilaska Monaka sledi noćna vožnja do Srbije preko Francuske, Italije, Slovenije i Hrvatske.
10. dan / 28. april (subota): Beograd:
Dolazak u Beograd u prepodnevnim satima. Apsolventski pozdrav!
Want your business to be the top-listed Gym/sports Facility in Belgrade?