10/05/2026
Vítězná sezónní derniéra Klokanů v Olomouci!
V prodloužení poslal do finále nadstavby Sigmu hlavičkou Šíp.
Kapitán Lukáš Hůlka odehrál v tom nejkrásnějším dresu na světě svůj poslední zápas 🙏
SK Sigma Olomouc vs. Bohemians Praha 1905 1:2pp (0:1)
Branky: 118. Šíp (Mikulenka) – 31. Ristovski (Hůlka), 61. Matoušek (Sosseh)
ŽK: 26. Sejk, 110. Mikulenka – 18. Frühwald, 73. Lischka
Neproměněná penalta: 20. Sejk ze Sigmy, trefil břevno
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 17:10. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:16.
SK Sigma Olomouc: Koutný – Sylla, Král (C), Lurvink (65. Kliment) – Hadaš, Beran (106. Janošek), Baráth, Ghali (78. Růsek) – Krivak (46. Šíp), Sejk (78. Slavíček), Šturm (74. Mikulenka).
Náhradníci: Hruška – Jezierski, Grgić, Malý, Dolžnikov.
Trenér: Pavel Hapal
Bohemians Praha 1905: Frühwald – Havel (104. Tichý), Lischka, Hůlka (C), Vala (63. Kovařík) – Smrž, Sosseh, Čermák (97. Vondra) – Mirvald (87. Kadlec), Ristovski (87. Zeman), Matoušek (63. Mikuda).
Náhradníci: Reichl, Šiman – Banda.
Trenér: Jaroslav Veselý
Rozhodčí: Panský – Nádvorník, Malimánek
Diváci: 4280
Ohlédnutí se za zápasem:
1.) Upřímně, už jsem nevěřil, že bychom mohli postoupit. Nakonec ovšem chyběl kousek k postupu 🥺.
2.) Klobouk dolů před všemi hráči, že to nevzdali a rozloučili se sezónou vítězstvím na horké půdě Olomouce, i když nám to nakonec na postup do finále o konečné 7.-8. místo nestačilo. 💪
3.) Zlomovým momentem byla v 20. minutě neproměněná penalta po zákroku Friga na Berana. Olomoucký útočník Sejk svou ránu nacpal pouze do břevna, které se klepe ještě teďka.
4.) Nedáš, dostaneš! Otřepané klišé opět platilo. Po půlhodině poslal kapitán Hůlis míč stříleným cetrem na zadní tyč, kde ho blbě odkopl jeden ze stoperů a Risto uklidil míč za bezmocného Koutného - 0:1!
Milan Ristovski se tak stal tímto gólem konečným nejlepším střelcem Bohemky v tomto ročníku s pěti góly. Kdo by to začátkem jara čekal co? 😁
5.) Sigma byla po celý zápas aktivnější a míč držela prakticky 3/4 utkání na svých kopačkách. Fotbal se ale hraje na góly, a ty dávalo v základní hrací době pouze zelenobílé mužstvo.
6.) Poločas skončil 0:1. Naděje do druhého poločasu. Obraz hry se prakticky nezměnil, Frigo chytal co mohl, párkrát vytáhl parádní zákroky a ukázal, že bude jasná jednička i pro následující sezónu.
7.) V 61. minutě poslal nenápadný dlouhý míč náš středopolař Sosseh na nabíhajícího Matyho, jenž sice stál za posledním obráncem Lurvinkem, ale protože vybíhal z vlastní půlky, mohl pelášit vstříc k bráně. S trochou štěstí si obhodil obránce a jemně poslal míč za gólmana domácích - 0:2.
Gól ani moc neoslavil, protože při střele a následném dopadu na trávník dostal křeč do lýtka a ze své poslední akce v tomto zápase (i vlastně sezóně) ihned vystřídal 💪.
8.) Do sestavy se z lavičky dostali navrátilci po zranění Vláďa Zeman a Honza Vondra. Vítejte zpět kluci 🍀.
9.) Ligovou premiéru dostal mladičký 19 letý obránce Jakub Tichý, jenž odehrál 17 minut v následném prodloužení. Gratuluju Kubo 💪.
10.) Po 90. minutách se nerozhodlo. Bohemka smazala dvougólové manko z Ďolíčku a šlo se na nášup v podobě 2x15 minut prodloužení.
11.) V souběžně hraném utkání mezi Pardubicemi a Karvinou skončil dvojzápas také 3:3. Po venkovním vítězství pardubických 2:1, přišla odplata v podobě stejného výsledku i karvinských. Slezany poslal zápas do nastaveného času gólem v 96. minutě Fiala.
Nakonec byla šťastnější Karviná, která vyhrála po prodloužení 3:1 a já čekal, zda se Klokani vydají na dalekou cestu na MFK.
To se ale bohužel nakonec nestalo a Slezany jsme nenapodobili...
13.) Na velké šance v prodloužení vyhrála Sigma 3:1. Tu poslední už bohužel dvě minuty před koncem proměnil po pěkném centru prcek Jáchym Šíp a Bohemka už se v závěrečným třech minutách nezmohla na nic.
14.) Ano, rozhodl ten Šíp, který už toto jaro mohl pobíhat v našem dresu...ale nakonec se novým sportovním ředitelem (dnes už i hlavním koučem) Olomouce Pavlem Hapalem nechal přemluvit k podepsání nové pětileté smlouvy a působí dál na Hané...
15.) Nutno ale podotknout, že Zéma nás mohl přiblížit v 92. minutě do finále, jenže málo sklopil nárt a kasu překopl. Ale stane se, jsem rád, že jsi Vláďo zpátky na place, stejně tak i Vondrys 💪.
16.) Je nakonec vítězství 2:1 na Hané vlastně takové hořkosladké? Já si myslím, že naši borci nechali na trávníku maximum a udělali v mých očích pro postup vše. Ale jak to tak bývá, někdo prohrát musel, to je fotbal a sport.
17.) Poslední zápas odehrál v našem klokaním dresu náš kapitán Lukáš Hůlka, i když k tomu, aby přišel ještě finálový dvojzápas proti MFK chybělo fakt málo.
Díky Lukáš Hůlka za vše. Jednou se nám vrať 🙏💚🤍💚🙏.
18.) Poděkování patří i všem věrným fanouškům, kteří se vydali do Olomouce. Vítězství je hlavně pro vás. Zdravím Vlastimil Saňák a spol. ze Slavičína, bohužel jsem tentokrát osobně na zápase chyběl 💚.
19.) Máme tu konec sezóny přátelé...i když naši hráči ještě budou zřejmě dva týdny trénovat.
20.) Konečné 10. místo beru s pokorou a beru ho všemi dvaceti. Mohlo to být daleko horší, i když k lepšímu umístění chyběl jak už jsem psal výše kousíček.
21.) Vidíme se v příštím ročníku, nebo ještě letos na béčku Bohemky.
Díky Bohemko za celý ročník 2025/26 🙏💪🙏
Ať žije Bohemka, jediná milenka! 🦘
Mára z Ďolíčku - MzĎ 🦘💚🤍💚🦘
Foto, grafika a statistiky: Bohemians Praha 1905, Martin Adamec a Livesport.