14/04/2025
2024 / 2025 ESILIIGA MEISTER Tallinna Ülikooli võrkpall meeskond🏆
Kes eile vaatas Tallinna Ülikooli võrkpalli meeskonna ja Eesti Maaülikooli Spordiklubi meeskonna finaalmängu saalis kohapeal või ülekandes, oli tunnistajaks thrillerile suure T tähega!
TLÜ meeskond juhtis finaalseeriat mängudega 2:1, eilne mäng algas aga 0:2 geimi kaotustega (teine geim 13:25) ning lõppvaatuseks suudeti ikkagi mäng oma kasuks pöörata 3:2 ning kogu seeria 3:1💥
Ronald Järv:
"Alustasime hästi ja agressiivse serviga saime kohe kahes esimeses geimis algedu sisse, mille küll suutsime esimeses geimis tagasi anda, aga lõpuks kallutasime mõlemad geimid enda kasuks. Peale seda ei suutnud enam sellist servi survet hoida ja ka rünnakul jäime koguaeg pehmemaks ja ühekülgsemaks ning lõpuks suutsime TLÜ meestele ideaalse hooaja lõpu tekitada, olla 0-2 taga, tulla järele ja võita kodusaalis.
Kogu finaalseeria vältel käis meie mäng üles-alla, eks selles on oma "süü" kindlasti ka TLÜ meestel. Meie mäng oli natuke liiga lihtsalt läbi hammustatav ja eks siin läheb kive ka sidemängija kapsaaeda.
Jäi puudu ka võitluslikkust blokk-kaitse faasis... liiga palju segadust tekitasid erinevad lihtsa palli situatsioonid ja kaitsemängus oli ka TLÜ meist üle.
Tsiteerides mõne suurema pallimängu koondise treenerit a'la stiilis, kes me oleme ja kust tulime (eelmine aasta oli EMÜ 5. kohal), siis päris ebaõnnestunuks hooaega ei loeks... küll aga kolistasime lati alt läbi finaalseerias. Põhjuseid miks nii läks leiaks ju alati... (keda tabasid viirused, kellel tervisehädad), aga need ei maksa enam midagi, tuleb teha omad järeldused ja eluga edasi minna.
Tagantjärele vaadates olid ka varasemad play-off seeriad (veerand- ja poolfinaalid) kergelt rabedad meie poolt, aga nende vastaste jaoks sellest tasemest piisas.
Ehk jäi mõnel mehel puudu ka esiliiga finaali kogemusest, mida TLÜ meestel oli ja on lõputult...
Kokkuvõtteks põhiturniiri võit ja hõbe medal, ei oskagi konkreetset hinnet anda sellele...
Uuel hooajal proovime olemasoleva tuumiku säilitada, nüüd loodetavasti jäi meestele nälg sisse, et järgmisel aastal kirkaim medal lõpuks Tallinnast lõuna poole tuua."
Karel Ellermaa:
"Väga super tunne, tulla kodusaalis välja 0-2 kaotusseisust ja võita mäng 3:2 ning sellega kogu finaalseeria - ei oleks paremat lõpplahendust osanud tahtagi. Esimesed kaks geimi olid meie jaoks väga rasked ja pärast teise geimi lõppu tundus juba korraks, et asi läheb viiendasse mängu, aga kogu meeskond suutis hoida külma pead ja olla väga rahulik. Kolmandast geimist muutsime natuke oma mängujoonist ja hakkasime punkt-punkti haaval minema. Sealt edasi tuli enesekindlus tagasi ning kuigi neljanda geimi lõpp oli paras loterii, siis enam kahtlust ei tekkinud, millisesse kodusaali see karikas kuulub. Müts maha EMÜ kuttide ees, kes tegid väga hea põhiturniiri ning andsid finaalseerias korraliku lahingu.
alustasime hooaega natuke konarlikumalt ja kokkumäng vajas lihvimist, kuid mäng mänguga läksime aina paremaks ning alates play-offist suutsime näidata oma parimat mängu. Ilmselt see sai ka määravaks tiitli võitmisel, sest finaalideks olime oma parimas rivistuses ja mehed 100% valmis endast maksimumi andma.
Järgmise hooaja kohta on hetkel veel vara midagi õelda, kuid kindlasti tahame TLÜ-ga esiliiga valitsemist jätkata!"
PALJU ÕNNE TIITLI PUHUL Tallinna Ülikooli võrkpall kogukond!
Kohtume uuel hooajal😉
ESILIIGA ON ÄGE🏐
03/04/2025
KOHAMÄNGUD💥
2024/2025 Meeste Esiliiga hooaeg on jõudnud lõpusirgele ning aeg alustada kohamängudega!
Pronksi peale hakkavad mängima Audentese spordigümnaasium/Noortekoondis ning EstNor/Kiili meeskond💪
Noortekoondis - Carl Kreek:
"Enne pronksimängu kohtumisi proovime järgida oma mänguplaani, vähem omavigu teha ja hoida enda head emotsiooni. Tuleb kindlasti kõva lahing ja loodame näha palju fänne saalis!"
EstNor/Kiili - Kristo Meius:
"Poolfinaali teise mängu kaks viimast geimi TLÜ vastu andsid meie tiimile kõvasti eneseusku juurde, et suudame päris korralikul tasemel võrkpalli mängida ja katsume selle tunde kaasa võtta ka eelolevatesse pronksimängudesse. Audentes on väga võitluslik ja talendikas võistkond kellega sellel hooajal oleme juba kaks korda 3:2 mänginud ja selge on see, et tõsised lahingud ootavad meid ees ka tuleval nädalavahetusel. Keskendume eelkõige oma tegutsemisele väljakul ja loodetavasti meie poolt välja pandud maksimum sooritusest piisab eduks."
Finaali lähevad see aasta mängima praegune tiitlikaitsja Tallinna Ülikooli võrkpalli meeskond ning Eesti Maaülikooli Spordiklubi meeskond.
Tallinna Ülikooli võrkpall - Karel Ellermaa & Argo Arak:
"Finaalile lähen vastu mõnusa ootusärevusega. Põhiturniiril saime EMÜ käest kodus korraliku sauna ning vöörsil kaotasime tasavägise mängu 2:3. Meeskond on vahepealse ajaga kokkumängu oluliselt parandanud ning selle pealt loodame finaalis oma paremuse maksma panna. Kindlasti tõotab tulla põnev seeria."
"Põhiturniiri kaotustest omad järeldused tehtud ja kindlasti läheme andma kõva lahingut. Mõlemal pool on piisavalt kogenuid ja kvaliteediga mängijaid et pakkuda rahvale ilusat vaatemängu. Saalis näeme!"
Eesti Maaülikooli Spordiklubi - Rait Rikberg:
"Läheme finaalile peale ikka võidumõtetega, küll anname endale aru, et ka TLÜ soovib võita. Meeskond finaalseeriaks valmis ja oleme saanud korralikult treenida! Loodame see nädalavahetus teha hea stardi, aga oleme ka valmis pikaks seeriaks!"
Pronksiseeria mängitakse kahe võiduni ning finaal kolme võiduni. Mõlema seeriaga tehakse algust juba sel laupäeval💥
Soovitame kindlasti saali tulla, sest mängud saavad olema tulised!
ESILIIGA ON ÄGE🏐
17/03/2025
POOLFINAALI 1. MÄNGU TULEMUSED🚨
Möödunud laupäeval tehti algust Esiliiga poolfinaalseeriaga, kus mõlemad võõrustajad, EstNor/Kiili ja Audentese spordigümnaasium meeskonnad pidid tunnistama vastase paremust.
Audentese spordigümnaasium / Noortekoondisest Carl Kreek:
"Kui mängupildist rääkida, siis rahule ei saa kindlasti jääda. Näitasime kahes geimis, et suudame Eesti Maaülikooli Spordiklubi tiimi võita, kuid selle jaoks tuleb hoida head emotsiooni ja mänguplaanist kinni pidada.
Teisele mängule lähme võidujanulisena peale. Muud üle ei jää - kõik või mitte midagi!"
Eesti Maaülikooli Spordiklubi peatreener Rait Rikberg:
"Esimene poolfinaal meie poolt natuke liiga üles-alla. Peaksime suutma kogu mängu vältel näidata head taset. Kokkuvõttes mängu ja tulemusega rahul ja loodame seeria laupäeval ära lõpetada."
EstNor/Kiili abitreener Kristo Meius:
"Esimeses poolfinaalmängus jäime eelkõige alla servi ja vastuvõtuga. Ehk siis vastane suutis meid oma serviga rohkem suruda kui meie neid ja seal see kogu saladus peituski. Teisele mängule läheme vastu selle tundega, et kaotada pole midagi ja katsume vastast palju rohkem kiusata kui esimeses mängus."
Tallinna Ülikooli võrkpalli peatreener Argo Arak:
"Esimese mänguga tuleb väga rahule jääda kuna suutsime 3:0 võita. Mehed oli väga motiveeritud ja keskendunud, et kohe enda mängu peale suruda. See meil ka õnnestus ja olime igas mängu elemendis vastastest grammi paremad. Teiseks mänguks loodan samasugust keskendumist ja mehed teavad ka, et põlve sirgu lasta on vara, sest vastastel on piisavalt kvaliteeti, et see kohe ära karistada."
22.03 laupäeval juba järgmised mängud😉
Saalis näeme!
ESILIIGA ON ÄGE🏐
13/03/2025
ESILIIGA ON JÕUDNUD POOLFINAALIDESSE💥
On olnud väga äge hooaeg ning juba see laupäev alustame 2024/2025 hooaja poolfinaalidega!
Rääkisime ka meeskondadega veidi juttu. Uurisime, kuidas põhiturniir möödus, kas oli mõni vastasmeeskond, kes üllatas, kuidas ollakse rahul poolfinaali vastasega ning mis saab otsustavaks poolfinaalseerias:
Audentese spordigümnaasium Noortekoondis (Carl Kreek):
"Põhiturniiril oli kindlasti nii häid kui ka kehvemaid hetki, aga üldiselt vaadates kõige kehvemini ei läinud. Kindlasti jäid mõned mängud kripeldama veidi rohkem kui teised. Mängisime põhiturniiril palju viiegeimilisi mänge, mida oleks võinud ja saanud ka varem ära otsustada. Kaotasime seetõttu nii mõnedki punktid põhiturniiril.
Ma ei ütleks, et keegi päris “wow” efekti tekitas, aga Kiili meeskond oli päris sümpaatne.
No kui juba siia maale jõudnud oleme, siis ei tasu valima hakata. Vahet pole, kes meile vastu oleks tulnud, me lähme iga vastase vastu endast kõike andma. Saime veerandfinaalis ka tugeva vastase ja see ehk aitab poolfinaaliks paremini valmis olla. Mulle isiklikult meeldib meie vastane EMÜ. Nad on head ja osavad mängumehed, oodata on parajat võitlust.
Kindlasti meil noorte mängumeestena tuleb mängu närvifaktor, aga usun, et enamus meist saab sellega hästi hakkama. Tuleb keskenduda oma mängule ja mängueelsest taktikast kinni pidada."
Tallinna Ülikooli võrkpall (Argo Arak):
"Põhiturniiri läks playoff koha mõttes hästi. Käis tihe rebimine 2-4. koha peale ja oli viimase vooruni lahtine. Hooaja algul ütlesin ka, et olen rahul iga punktiga mis võidame. Põhiturniiri lõpuks oli kaotusi ainult 3 ja paljud võidud olid ka napid 3:2.
Väga üllatusi ehk polnudki kuna see aasta oli põhiturniir väga tihe ja kõikideks mängudeks pidi keskenduma täiega. Kõige suuremaks üllatuseks pean veerandfinaalis Rakvere kaotust noortele (kahtlustasin et kogemused võidavad).
Poolfinaalis otsest vahet pole kellega mängid, kuigi jah emü-t tahtsid ehk kõik vältida. Nüüd tuleb kuuma anda.
Eks poolfinaalid närvilised tule kuna Kiiliga madistasmine põhihooajal 2 tulist mängu. Arvan et otsustavaks saab võistkonna ühtsus, kokku mäng ja kogemused."
EstNor/Kiili (Margus Niinemägi):
"Põhiturniir möödus teadmisega, et kevadel peame olema valmis ellu viima asju,kus oleme võistkonnaga arutanud,harjutanud ,otsinud, arengut soosivaid kokkupuute pindasid, trennides ja mängudes pööranud neile tähelepanu et jõuda võimalikult kõrgele kohale sarjas.Kaardistasime mängjaid mänguaega andes, et aru saada kellel on soov, tahtmine, viitsimine ja oskused selle soovi täitmiseks. KUUES koht ei olnud pettumus ,teades et võimalus ennast tõestada kevadel on veel ees.
Vastastest üllatas Audentes Noortekoondis, kes arenesid hooaja jooksul väga ühtseks, võidujanuliseks, suure tahtmisega võistkonnaks.
Oleme poolfinaali vastasega rahul. Loodame, et valitseva meistri vastu mängimine toob Kiili Spordihalli rahvast täis ja tulevad põnevad mängud.
Poolfinaalides on võtmetähtsusega see, et võistkonna kõik mängijad oleks hea tervise ja tahtmise juures ning omaksid suurt mängunälga, et välja tuua maksimaalsed mänguoskused, mis saavadki määravaks lõpptulemuse vormistamisel. "
Eesti Maaülikooli Spordiklubi (Rait Rikberg)
“Väike yllatus see meile oli, et Rakvere ei suutnud sellest paaris võitjana väljuda, aga arvestades eelmist hooaega, siis on selge et noored arenevad hooaja vältel kōige enam, tuleb kiita nende treenerit, kes on jätkuvalt teinud head tööd. Midagi lihtsat poolfinaal seeriast oodata pole, vihased noored mehed vastas! Samas usun oma tiimi, oleme ka teinud palju tööd selle nimel et finaali saada ja see selge eesmärk.”
Laupäeval pannakse poolfinaalid Audentese ja Kiili spordihallis käima💪Mine saali, sest mängud saavad olema tulised!
ESILIIGA ON ÄGE🏐
26/02/2025
ALUSTAME PLAY-OFFI'DEGA🚨
Täna pannakse Esiliigas pall mängu selle hooaja esimeses play-off mängus, kui Selver Tallinn Võrkpalliklubi meeskond võõrustab põhiturniiri võitjat Eesti Maaülikooli Spordiklubi💪
Selveri meeskonna treener Marko Vantsi mõtteid põhiturniirist ning play-off'st:
"Põhiturniirilt valmistas head meelt, et saime koha veerandfinaalis. Lisaks on hea meel, et neid mänge, kus jäime vastasele selgelt alla ei kogunenud liiga palju. Kindlasti oleks tahtnud mõne tasavägise geimilõpu ja sellega ka mängu rohkem võita. Veerandfinaal saab meile raske olema, sest kohtuvad põhiturniiri esimene ja kaheksas. Kuid loodame mängiga oma hooaja parimat mängu ja ehk tekib sellega ka võiduvõimalusi."
Rait Rikbergi, EMÜ peatreeneri kommentaarid:
"Väike ootusärevus sees enne esimest playoff mängu, eelmine hooaeg hästi meeles ja kindlasti seda korrata ei taha!
Mängule lǎheme korraliku koosseisu ja hea ettevalmistuse pealt! Edukas ndl vahetus seljataga ja mehed terved, mis kõige olulisem!
Senine hooaeg kulgenud väga hästi, oleme andnud mänguaega paljudele mängijatele, aga samas on välja kujunenud põhikoosseis!
Kedagi eriliselt välja tuua ei soovi, sest kogu punt väga tubli olnud.
Selverit ei alahinda, aga läheme esimest mängu võitma!"
Soovime meeskondadele ägedaid pallivahetusi ning parim tiim võitku🤩
ESILIIGA ON ÄGE🏐
17/02/2025
PÕHITURNIIRI VIIMANE NÄDAL🔥🏐
ESILIIGA põhiturniir on lõppemas💥 Võistkonnad on andnud endast parima, näidates hooaja jooksul head mängu ning nüüd on aeg põhiturniirile punkt panna.
Nädala jooksul näeme kaheksat mängu!
Kui tabeli esimene positsioon on "lukus", siis ülejäänud seis on vägagi lahtine ning lõplik järjestus joonistub välja pühapäevaks😉
Mängud muutuvad üha pingelisemaks ja iga punkt loeb!
Kellest saavad veerandfinaalide paarid? 👀
Toeta oma lemmikuid ja mine saali omadele kaasa elama!
ESILIIGA ON ÄGE🏐
11/02/2025
3-9.02 põhiturniiri tulemused🔥
Nädalal mööduvad servikiirusel ning põhiturniiri lõpp on kõigest 9 mängu kaugusel😎
Möödunud nädalal peeti Esiliigas 7 mängu ning võtkem hetk, et süveneda kui pingeline on 2-4 positsioonide vahed tabelis! Tallinna Ülikooli võrkpall, AB Premium/Rae vald ja Rakvere Võrkpalliklubi on kõik 30 punkti peal ning positsioonid tabelis joonistuvad välja alles kõige viimasel hetkel!
Järgmine põhiturniiri mäng toimub sõbrapäeval 14.veebruar ning alles jäänud mängud tuleval nädala. Märtsi alguses alustame play-offidega🤩
ESILIIGA ON ÄGE🏐
03/02/2025
3-9.02 PÕHITURNIIRI NÄDALA MÄNGUD🔥
Neljapäeval tehakse algust eelviimase vooru mängudega enne play-off'e, kui Tallinna Ülikooli võrkpall võõrustab kodusaalis EstNor/Kiili meeskonda🤩
Tabeliseis on põnev ning veerandfinaal paarid pole kaugeltki veel selged😉
Saalides kohtume!
ESILIIGA ON ÄGE🏐
27/01/2025
20-26.01 NÄDALA TULEMUSED🔥
Nädal jälle möödas ning 8 mängu Meeste I Liiga põhiturniiril peetud!
Vägeva lahingu panid püsti Võru Võrkpalliklubi I Liiga meeskond ja EstNor/Kiili, kus võõrustajad pidi külaliste 3:2 võitu tunnistama.
Võru esindaja Sten Maask - "Alustasime mängu hästi ja esimese geimi alguses saime hea blokk-kaitsega kohe mängu enda kontrolli alla. Teises geimis muutusime veidi lohakaks ning omavigade tõttu oli geim pingelisem, kuid siiski olime geimi lõpus veel 23:20 ees, ent Kiili mängis selle paremini ja võitis. Kolmandas geimis tegime mõne vahetuse ja geim meile. Neljandas geimis hakkas mängu voolavus natuke kaduma, samuti vangerdas Kiili, meie blokk veidi lagunes ning Kiili kasutas seda hästi ära. Viiendas geimis kuni poolte vahetuseni olid variandid mõlemal, kuid pärast seda ei leidnud me enam lahendusi ja väsisime selgelt lõpus ning Kiili sai võidu kätte."
Tugeva lahingu andsid ka Selver Tallinn Võrkpalliklubi noored hetke tabeliliidrile Eesti Maaülikooli Spordiklubi meeskonnale. Meeskonna treeneri Marko Vantsi kommentaarid - "Meie poolt oli mäng täitsa hea. Emu-l olid küll mõned mängijad puudud, kuid sellegi poolest on neil võistkond korralik. Esimeses geimis toimis meil hästi blokk. Tänu sellele tuli ka üsna kindel võit. Teised geimid olid sarnased, et vastane sai algul eest ära, geimi lõpu osas jõudsime lähemale, kuid päris kätte ei saanud. Kindlasti peame parandama geimi alguses keskendumist ja olema kohe palju agressiivsemad."
Rakvere Võrkpalliklubi sai nädalavahetuselt 6 lisapunkti kui võõrsil võideti Audentese spordigümnaasium / Noortekoondist 3:0 ja kodus IMSport 3:0 ning sellega kerkiti tabeli teisele kohale💪
Tallinna Ülikooli võrkpall oli väga lähedal "ära hammustada" tabeliliider Eesti Maaülikooli Spordiklubi meeskond, kui Tartus mängiti 5 geimi, viimane geim võõrustajatele 15:12.
Ca. kuu aja pärast alustame juba veerandfinaalidega ning täna saab öelda, et kaheksa parima positsioonid tabelis pole veel kaugeltki selged😎
ESILIIGA ON ÄGE🏐
23/01/2025
BMF/Rakvere Võrkpalliklubi möödus Tallinna Ülikoolist - Eesti Võrkpalli Liit
BMF/Rakvere Võrkpalliklubi tõusis meeste esiliiga põhiturniiril kolmandaks, kui mängus Audentese SG/Noortekoondisega võeti kolm punkti. Põhiturniiri esimeses ringis BMF/Rakvere Võrkpalliklubile 1:3 tulemusega kaotanud Audentese SG/Noortekoondis jäi punktita ka...