17/05/2026
Élménybeszámoló Fürtitől - 100-ak Harca Bugyi 2026.05.16
Na akkor röviden megírom, mi volt Bugyin.
Röviden: az idei év eddigi legjobb játéka az eső ellenére!
Kora reggel kelve és látva, hogy esik mint állat, bepróbálkoztam a csoportban a kérdéssel, hogy akkor megyünk-e? Remélvén, hogy valaki lefújja, és akkor nem én leszek a csicskagyász, aki fosik az esőtől. Sajnos csak Mikey írt, és ő is csak azt, hogy ők már pakolnak, így megpróbálkoztam Gáboromnál is, hátha! De ő is csak annyit írt, hogy csapassuk!!!
Így mivel nem akartam beégni, muszáj volt nekiindulni. Nagy sóhajok közepette egy táskába pakoltam száraz ruhát, és elindultam azzal, hogy lemegyünk, dumálunk, nézzük az esőt kicsit, aztán tipli haza.
Hát nem így történt...
A nagy pakolászás közben kicsit enyhült az idő, így Gabival nekiálltunk a 0.32-es BB-hez állítani a vasakat. Mivel Gábor is félgőzre készült, így nem rakott be kontaktlencsét, ezért én nézegettem, merre lő. Nagyjából betekergettük a hopupot, aztán mentünk kronózni. Hála isten nem voltak sniperek és DMR-ek, így nem kellett megfeszülni a lőtávon (bár arra a k***a GBB-re megint rácsodálkoztam, hogy mennyire más).
Kronó megvolt, csapatkép, eligazítás és játékleírás.
A játék színes labdák gyűjtögetésére biztatott, amik szín szerint különböző pontokat értek. Volt, ami negatív pontértékkel bírt. Ezeket a labdákat és a pályán elrejtett feliratokat (melyik szín mennyi pont) kellett keresgélni, és a labdákat a csapat pályán elhelyezett gyűjtődobozába eljuttatni.
Az ellenfél dobozából lehetett rabolni, de alapvetően egy személynél csak egy labda lehetett egyszerre, ezt halála esetén is megtarthatta.
Elég jó létszám jött össze, így az elején már tömeges lövöldözés alakult ki. Itt Gabival szokás szerint megindultunk körbe, mert nem lett volna értelme beállni a 8 ablakon kilövöldöző emberke mellé még pluszban állóháborúzni.
Szóltunk a srácoknak, hogy flankelünk, és bevettük magunkat az erdőbe a pálya jobb oldalán. Itt derült ki, hogy ez nagyon nem jó ötlet, mert itt épp nem esett az eső, de a sűrűben bármihez hozzáértél, azonnal tökig vizes lettél. Egészen felmentünk a HQ-juk mögé, és onnan araszoltunk visszafelé. Mikor épp senki nem jött vagy ment visszaállni, akkor belógtunk a HQ melletti épületbe. Itt már volt egy kis forgalom, de nem lőttünk, mert nem voltunk túl jó helyen, kb. 20 méterre a visszaállójuktól. Szépen türelmesen kivártuk, míg senki nem jött, és nagyjából 20 perc alatt elmentünk az épület végébe, ahol már elég messzinek éreztük a HQ-t, hogy ne legyen sírás.
Sok kill nem esett, mert egy visszaállóra menő emberke beköpte a pozíciónkat, így egy teljes csapat benyomott minket. Mivel ezeknek a garázsoknak csak az épület frontján van ajtaja, és oldalirányba nincs átjárás, így beszorultunk, és vissza is küldtek minket.
Bár nem voltunk túl eredményesek, a sunnyogás nagyon bejött, így megint nekiindultunk, de ezúttal Krisz is velünk tartott. Megint nekimentünk az erdőnek, míg Mike és a srácok az első épületekben harcászkodtak.
Itt már okosabbak voltunk, és nem mentünk annyira fel. A nagy lemezépületnél kezdtünk el nézelődni, és az épületet be is vettük egy gránátos rohammal. Itt rájöttünk, hogy megtaláltuk az ellenfél ládáját, ami tele volt már különböző színű labdákkal.
Hamar kitaláltuk a stratégiát: a piros labdákról ekkorra már tudtuk, hogy negatív értékkel bírnak, ezért mindenki magához vett egy másik színűt, ezzel is csökkentve az ellenfél pontjait.
Tartottuk az épületet, aminek hála azok a piros játékosok, akiket a pályán kilőttek, visszafelé már nem tudtak rajtunk átjönni, és a sárgák felzárkóztak hozzánk. Két srác elkezdte hordani a labdákat a mi ládánkba, fordultak vagy 4x, mire mindenkitől elvitték, meg azt is, ami a dobozban maradt.
Ekkorra az épület tele volt a mieinkkel, ezért úgy döntöttünk, hogy folytatjuk tovább a sunnyogást, és elindultunk az emeletes épülethez.
A játék első felét aztán itt töltöttük, próbálván elfoglalni vagy épp tartani. Nagyon jól tudtunk mindenkivel együttműködni, úgyhogy voltak szép megoldások, gránáttal és nélküle is. Az épület végül a miénk lett, de folyamatosan próbálták oldalról támadni.
Itt történt, hogy Gábornak elbarkobáztam a szürke ajtót, meg mellette a lukat a falon, mert szegény nem látta, pedig nagyon jól tudtunk mindenkivel együttműködni, úgyhogy nagyon szórtak minket onnan. De végül annyiban maradtunk, hogy lője egyes lövéssel azt a szürke valamit a másik épületben, én meg körbeszaladok és gránátozom őket 😄
Meg is lett, de itt belefutottunk a gránátálló brigádba 😄 Egy hármas csapat (a képeken kecskeszakállas, fekete fülgyűrűs srácok). Ők nem nagyon akarták megadni a találatokat, de végül mindig addig lőttük őket, amíg jobb belátásra tértek.
Alapvetően rajtuk kívül meg egy speedsoftos srácon kívül senkivel nem volt gond. Ha volt is vitás helyzet, megdumálták egymással.
Mivel míg velük tárgyaltuk a gránát találat szabályait, a 3 tagjuk ránk került és lelőtt minket, így elmentünk visszaállni.
Itt csatlakozott hozzánk Dani is, így immár négyen sunnyogtunk tovább.
Most a pálya bal szélét próbáltuk. A kutyaólnál beleszaladtunk egy pofonba, mert hangosan dumáltunk, miközben benn volt két játékos. Gabi ment elől, de ahelyett, hogy megvárták volna, míg elhaladunk, egyből lőtték Gabit. Ezt természetesen egy gránáttal háláltuk meg, ami az egyik kollégát el is rendezte (itt még nem tudtuk, hogy ketten vannak).
Dani gyorsan körbeszaladt kint, hogy hátba kapja a bent lévőt, ha a gránát nem éri. Mikor hallotta, hogy a gránát elintézte, elkezdett sétálni felénk a kennelek között halál lazán. Medikelem Gabit, és egyszer csak hallom, hogy Dani lő bent kettőt, és halál nyugodtan közli valakivel, hogy: „meghaltál!”
Benn volt még egy srác elbújva a kennel mellett, és nem vettük észre. Annyi szerencsénk volt, hogy Danit nem hallotta meg, és így mikor mellé ért, simán elintézte.
Innen mentünk tovább az épületbe, és megint ott harcoltunk az első kör (2 óra) végéig.
Mint kiderült, a 404-nek hála (Pufiék védekeztek, mi meg ugye leraboltuk a ládájukat) 4480–950-re győztünk.
A délutáni második kör is ugyanez volt, csak térfélcserével.
Itt már inkább csak casualban vadászgattunk, főleg a főépületre koncentrálva.
Mivel újra elkezdett esni az eső, így 3 körül szarrá ázva, csurom vizesen úgy döntöttünk, hogy elég volt mára, és mentünk pakolni.
Volt még egy vicces eset, mikor egy messziről tüzelő kollégát kellett hatástalanítani, ami nekem épphogy lőtávon kívül volt, de Gábor meg már nem látta lencse nélkül. Így mögé álltam, és néztem a BB-jét, folyamatosan mondva, merre módosítson 😄
Összességében a szar idő ellenére nagyon jól éreztük magunkat. Mindenki megtalálta a saját stílusát a játékon, amit jól összehangoltunk, és hoztuk is a feladatot. Mi sunyultunk meg túrtuk az erdőt, míg a többiek direktebb módon inkább az állóháborút nyomták.
Jó volt bandázni, jókat sztoriztunk meg röhögtünk, maximálisan hozva a Just for Fun feelinget.
Nekem még egy probléma volt, ez pedig a hangos gránátok. A Thunder B-vel meg a 6 mm blankkal üzemelő gránátokat még elfogadom, bár az is hangos. De mostanában valami lőporos cuccot hajigálnak, amit külön meg kell gyújtani, és irgalmatlanul hangos, meg nagy lángja van.
Benn álltam egy szobában, és mellettem hajították ki a folyosóra, ahol akkorát szólt meg villant, mint egy éles flashbang. Még most is cseng a bal fülem... pedig én nem a fogadó oldalon voltam.
Kérdeztem a sráctól, hogy nem-e lesz ez így kicsit erős, de azt mondta, a szervezőnek bemutatta, és az engedélyezte.
Én ettől kicsit tartok, pláne mióta volt a balesetünk szegény Gabival Nagykátán, úgyhogy elgondolkodtam a hallásvédelemen én is. Nekem oké, mert meg bírom venni, de mindenkit nem lehet rá kényszeríteni, hogy vegyen, így viszont attól tartok, előbb-utóbb ebből baj lesz...
Nagyon fasza volt, és az ifjak is nagyon jól tolták! Volt egy kis párásodás gondjuk, de azt amennyire tudtuk, megoldottuk. Majd teszek fel ide videót a héten, hogy én hogyan szoktam.
Sok kill nem esett, mert egy visszaállóra menő emberke beköpte a pozíciónkat, így egy teljes csapat benyomott minket. Mivel ezeknek a garázsoknak csak az épület frontján van ajtaja, és oldalirányba nincs átjárás, így beszorultunk, és vissza is küldtek minket.
Bár nem voltunk túl eredményesek, a sunnyogás nagyon bejött, így megint nekiindultunk, de ezúttal Krisz2 is velünk tartott. Megint nekimentünk az erdőnek, míg Mike és a srácok az első épületekben harcászkodtak.
Itt már okosabbak voltunk, és nem mentünk annyira fel. A nagy lemezépületnél kezdtünk el nézelődni, és az épületet be is vettük egy gránátos rohammal. Itt rájöttünk, hogy megtaláltuk az ellenfél ládáját, ami tele volt már különböző színű labdákkal.
Hamar kitaláltuk a stratégiát: a piros labdákról ekkorra már tudtuk, hogy negatív értékkel bírnak, ezért mindenki magához vett egy másik színűt, ezzel is csökkentve az ellenfél pontjait.
Tartottuk az épületet, aminek hála azok a piros játékosok, akiket a pályán kilőttek, visszafelé már nem tudtak rajtunk átjönni, és a sárgák felzárkóztak hozzánk. Két srác elkezdte hordani a labdákat a mi ládánkba, fordultak vagy 4x, mire mindenkitől elvitték, meg azt is, ami a dobozban maradt.
Ekkorra az épület tele volt a mieinkkel, ezért úgy döntöttünk, hogy folytatjuk tovább a sunnyogást, és elindultunk az emeletes épülethez.
A játék első felét aztán itt töltöttük, próbálván elfoglalni vagy épp tartani. Nagyon jól tudtunk mindenkivel együttműködni, úgyhogy voltak szép megoldások, gránáttal és nélküle is. Az épület végül a miénk lett, de folyamatosan próbálták oldalról támadni.
Itt történt, hogy Gábornak elbarkobáztam a szürke ajtót, meg mellette a lukat a falon, mert szegény nem látta, pedig nagyon jól tudtunk mindenkivel együttműködni, úgyhogy nagyon szórtak minket onnan. De végül annyiban maradtunk, hogy lője egyes lövéssel azt a szürke valamit a másik épületben, én meg körbeszaladok és gránátozom őket 😄
Meg is lett, de itt belefutottunk a gránátálló brigádba 😄 Egy hármas csapat (a képeken kecskeszakállas, fekete fülgyűrűs srácok). Ők nem nagyon akarták megadni a találatokat, de végül mindig addig lőttük őket, amíg jobb belátásra tértek.
Alapvetően rajtuk kívül meg egy speedsoftos srácon kívül senkivel nem volt gond. Ha volt is vitás helyzet, megdumálták egymással.
Mivel míg velük tárgyaltuk a gránát találat szabályait, a 3 tagjuk ránk került és lelőtt minket, így elmentünk visszaállni.
Itt csatlakozott hozzánk Dani is, így immár négyen sunnyogtunk tovább.
Most a pálya bal szélét próbáltuk. A kutyaólnál beleszaladtunk egy pofonba, mert hangosan dumáltunk, miközben benn volt két játékos. Gabi ment elől, de ahelyett, hogy megvárták volna, míg elhaladunk, egyből lőtték Gabit. Ezt természetesen egy gránáttal háláltuk meg, ami az egyik kollégát el is rendezte (itt még nem tudtuk, hogy ketten vannak).
Dani gyorsan körbeszaladt kint, hogy hátba kapja a bent lévőt, ha a gránát nem éri. Mikor hallotta, hogy a gránát elintézte, elkezdett sétálni felénk a kennelek között halál lazán. Medikelem Gabit, és egyszer csak hallom, hogy Dani lő bent kettőt, és halál nyugodtan közli valakivel, hogy: „meghaltál!”
Benn volt még egy srác elbújva a kennel mellett, és nem vettük észre. Annyi szerencsénk volt, hogy Danit nem hallotta meg, és így mikor mellé ért, simán elintézte.
Innen mentünk tovább az épületbe, és megint ott harcoltunk az első kör (2 óra) végéig.
Mint kiderült, a 404-nek hála (Pufiék védekeztek, mi meg ugye leraboltuk a ládájukat) 4480–950-re győztünk.
A délutáni második kör is ugyanez volt, csak térfélcserével.
Itt már inkább csak casualban vadászgattunk, főleg a főépületre koncentrálva.
Mivel újra elkezdett esni az eső, így 3 körül szarrá ázva, csurom vizesen úgy döntöttünk, hogy elég volt mára, és mentünk pakolni.
Volt még egy vicces eset, mikor egy messziről tüzelő kollégát kellett hatástalanítani, ami nekem épphogy lőtávon kívül volt, de Gábor meg már nem látta lencse nélkül. Így mögé álltam, és néztem a BB-jét, folyamatosan mondva, merre módosítson 😄
Összességében a szar idő ellenére nagyon jól éreztük magunkat. Mindenki megtalálta a saját stílusát a játékon, amit jól összehangoltunk, és hoztuk is a feladatot. Mi sunyultunk meg túrtuk az erdőt, míg a többiek direktebb módon inkább az állóháborút nyomták.
Jó volt bandázni, jókat sztoriztunk meg röhögtünk, maximálisan hozva a Just for Fun feelinget.
Nekem még egy probléma volt, ez pedig a hangos gránátok. A Thunder B-vel meg a 6 mm blankkal üzemelő gránátokat még elfogadom, bár az is hangos. De mostanában valami lőporos cuccot hajigálnak, amit külön meg kell gyújtani, és irgalmatlanul hangos, meg nagy lángja van.
Benn álltam egy szobában, és mellettem hajították ki a folyosóra, ahol akkorát szólt meg villant, mint egy éles flashbang. Még most is cseng a bal fülem... pedig én nem a fogadó oldalon voltam.
Kérdeztem a sráctól, hogy nem-e lesz ez így kicsit erős, de azt mondta, a szervezőnek bemutatta, és az engedélyezte.
Én ettől kicsit tartok, pláne mióta volt a balesetünk szegény Gabival Nagykátán, úgyhogy elgondolkodtam a hallásvédelemen én is. Nekem oké, mert meg bírom venni, de mindenkit nem lehet rá kényszeríteni, hogy vegyen, így viszont attól tartok, előbb-utóbb ebből baj lesz...
Nagyon fasza volt, és az ifjak is nagyon jól tolták! Volt egy kis párásodás gondjuk, de azt amennyire tudtuk, megoldottuk.
#404
04/05/2026
26/04/2026
22/03/2026
10/03/2026
07/03/2026
14/02/2026
20/11/2025