La Belgique goes Tour de Guyane 2017

La Belgique goes Tour de Guyane 2017

Partager

blijf hier op de hoogte van de avonturen van svk in de "tour de cycliste Guyane" van 2016

Photos from La Belgique goes Tour de Guyane 2017's post 24/08/2017

Gisteren, woensdag stond de langste rit van 164km op het programma. Deze begon met een vlakke aanloop, vervolgde in een golvend tussenstuk en eindigde met een pittig einde te midden van het tropisch regenwoud. Het beloofde de warmste dag van de week te worden, dus onze voorzitter deed andermaal zijn uiterste best om de renners van bevoorrading te voorzien!
Collectief werd er weer enorm sterk aanvalswerk geleverd door onze jongens. Toch slaagde een groep van 12 renners erin om zonder een van ons weg te rijden met daarin alle namen van het klassement behalve de sterke gele trui. We gokten erop dat zijn ploeg het zou toekrijgen, maar niets was minder waar. Aan de meet viel het zware verdict, 3min29 achterstand, weg rose trui en weg goed klassement! Even een bittere pil om te slikken, maar een goede leerschool voor de toekomst! Vandaag een rit om revanche te pakken, 147 km met heuvelend begin en vlak einde! We kunnen bevrijd koersen en gaan dat ook doen. Au revoir!

Photos 24/08/2017

Wie is de crosser van de 4? :)

Photos from La Belgique goes Tour de Guyane 2017's post 22/08/2017

Rit 4 startte weer met het hol open. Nog geen km ver of team Belgique werd door radio tour in de attaque gemeld. Zo ging het nog een uur (48km) door vooraleer de goede vlucht vertrok. Jense, die de afgelopen ritten nog de kat uit de boom keek omdat hij pas dit jaar begon te koersen en niet weet wat zijn mogelijkheden zijn, pikte zijn waggonetje aan bij een 18-koppige kopgroep. Leander waagde nog een sprong, maar 63km/u rijden was blijkbaar onvoldoende om voorin te geraken.
De kopgroep draaide goed rond en nam tot 3min30 voorsprong. Tegen het einde van de rit slonk de voorsprong tot 1min06 omdat in het peloton het zwijn serieus door de bieten werd gejaagd. Voorin bleef alles samen en Jense reed moe maar voldaan als 10e over de finish. Hierdoor stijgt hij naar de 3e plaats in het jongerenklassement!
In het peloton was het zowaar Jeff die zijn duivels ontbond op 500m van de meet en iedereen de adem afsneed. Hij finishte als best of the rest door als 17e over de eindleet te stormen. De roze trui van Bram kwam nooit in gevaar en kwam als 31e aan in het gezelschap van Sam, Ken en Leander die het wat liet uitbollen op het einde. Tijdens de podiumceremonie passeerde een tropische regenbui met alles erop en eraan. Zo zijn we wederom een exotische ervaring rijker! Momenteel verblijven we in een tophotel tegen de Surinaamse grens! Als er even tijd is proberen we de oversteek te maken! :)

Photos 22/08/2017

Rit 3 werd verreden tussen Cayenne en Sinnamary. De winst in deze rit ging al eens naar onze jongens in 2014, vandaag was de ambitie om dit resultaat gladjes over te doen!
Er werd wederom met een indrukwekkende snelheid gestart (47km in eerste uur) en onze jongens toonden zich bijzonder actief! In elke ontsnapping was er wel iemand mee, maar de concurrentie wilde nooit met team Belgique meewerken. Ook niet toen Sam met een mooie groep van 14 renners tot 1minuut 55 seconden uitliep. De samenwerking was al snel zoek en telkens als Sam orde op zaken wilde stellen, werd hij tegengewerkt. De vlucht stond ten dode opgeschreven en Sam trok er dan ook zelf de stekker uit. Twee renners bleven echter rijden en kregen vrijgeleide van het peloton waardoor deze voor de overwinning streden. Onze first man Bram werd 21e en schoof door een scheur achterin het peloton nog een plaats op in het algemeen klassement. De rest van de renners, maar ook van begeleiders stelt het allemaal wel! Vandaag een rit waar we eveneens met veel ambitie aan de start staan. Enerzijds behoudt van het roze, anderzijds het wegkapen van een ritoverwinning. De Belgische ploeg groet het thuisfront!

- guyane 1ère 20/08/2017

Vandaag krijgen de renners een rit van 91,9 km met een heuvelachtige beginfase voorgeschoteld in de namiddag een tijdrit van 15,2 km. De liveuitzending begint om 13u30

- guyane 1ère

Photos from La Belgique goes Tour de Guyane 2017's post 20/08/2017

Goede start van tour de guyane! Onze renners reden een bijzonder actieve wedstrijd. Bram eindigde verdienstelijk op de 6e plaats nadat hij met een groep van 9 wegreed uit een ruime kopgroep. Sam sprintte in het peloton naar plaats 16 terwijl Jeff zich op plek 23 nestelde. Jense, Ken en Leander reden de wedstrijd eveneens zonder problemen uit.
In het ploegenklassement bekleden we de 2e plaats terwijl bram in het jongerenklassement eveneens als 2e staat gepositioneerd! Zondag beloofd een zware dag te worden met een rit die reeds om 8u30 start in Cacao (halen de chocolatiers hier hun mosterd?) en een tijdrit die begint om 15u15. We houden u od hoogte van de vorderingen!

- guyane 1ère 19/08/2017

Onze renners van van start gegaan en ook de livestream van rit 1 is begonnen, volg deze via deze link!

- guyane 1ère

- guyane 1ère 19/08/2017

Dit jaar kan iedereen de livestream volgen via volgende link. Zaterdag 19 augustus kan u vanaf ongeveer 20u Belgische tijd de eerste rit live bekijken. De renners hebben er alvast veel zin in!

- guyane 1ère

Photos from La Belgique goes Tour de Guyane 2017's post 18/08/2017
Photos 17/08/2017

Tour de Guyane editie 2017 zal ook dit jaar niet zonder Steeds Vooraan voorbij gaan. De "rode brigade" heeft er zijn rode trui van vorig jaar te verdedigen met Sam Van de Mieroop op kop bijgestaan door Leander Bertels, Ken Smets, Jeff Byloos, Jense Brosens en Bram Rombouts. De omkadering bestaat uit Jos Smets samen met Gregorius van Moer en Valentijn Lauwers. We houden jullie via deze pagina zoveel mogelijk op de hoogte van de sportieve en extra-sportieve avonturen ter plaatse!

Tour de Guyane 2016, Etape 9 (radio version) 31/08/2016

beste fans
U heeft nog een verslagje van de laatste rit van ons tegoed.
Een vlakke rit van 135km met 3 grote rondes iets buiten Cayenne en 3 kleinere lokale rondjes in het centrum van de stad met aankomst aan het 'Place des Palmistes'.
Zoals gewoonlijk was het weer vanaf de eerste meter koers. Vandaag de was dag van de laatste kans, zowel renners die zich nog niet hadden laten zien als renners die nog wilden opschuiven in een klassement wilden met de goede vlucht meezijn. Dit in combinatie met renners die na 8 dagen koersen aan het einde hun latijn resulteerde in vele breuken in het peloton.
Na een 20-tal kilometer lag het peloton in 3 stukken, de laatste groep kon echter snel terug da aansluiting met het overgrote deel van het peloton maken. Jelle zat als enige Belg mee in de ruime kopgroep van 20 renners. Hoe meer je aan het einde van de tour de Guyane komt, hoe meer de Guyanese ploegen als één blok samen rijden. Dat was dit keer niet anders, Patrice Ringuet die 2 jaar geleden de ronde won, was met een 5de plaats op 1'30 van de leider de best geplaatste Guyanees in het algemeen klassement. Terwijl de andere renners bovenaan in het klassement zich hadden laten verassen, zat Ringuet echter wel mee in de kopgroep, wat wilde zeggen dat de lokale renners hun kans voor hem opofferde.
Het peloton bleef echter niet bij de pakken zitten en Martinique en Guadeloupe gingen vol in de achtervolging en reden de kloof van bijna een minuut snel dicht naar een 30-tal seconden. Na de chaotische beginfase leek de koers even terug in een plooi te vallen, tot er vooraan in het achtervolgende peloton een valpartij plaats vond. Vlak voor de aansluiting met de kopgroep was de kop van het peloton bij een smallere passage aan een rond punt in contact gekomen met een motard. De gele trui en enkele renners van zijn ploeg lagen erbij, nummers twee en drie in de tussenstand op 14 en 28 seconden kwamen er zonder problemen door en sloten aan bij de kop van de koers.
Door de omstandigheden van de val en het grote aantal betrokkenen besloten zij echter te wachten, op deze manier wilden zij niet winnen.
Eens het peloton terug bij elkaar was, waren er 2 renners van onderuit gemuisd. De achtervolging werd op gang gezet en de kopgroep werd gecontroleerd op een minuut gehouden.
Aangezien deze rit al meerdere jaren op een massasprint uitdraaide, gingen de Belgen ervan uit dat dit nu weer zou gebeuren. Pauwel die ondertussen het vertrouwen op zijn reserve fiets had gevonden zag het wel zitten om vol voor deze sprint te gaan, daar ging de ploeg dus voor rijden.
Net zoals de vorige ritten deze ronde waarin een massasprint verwacht werd, was er geen enkele ploeg die initiatief nam om het g*t met de kopgroep te dichten, dit terwijl er maar 2 ploegen in de kopgroep zaten en er toch een hoop sprinters in het peloton zaten die nog niet gewonnen hadden. Hierdoor viel het werk op de schouders van de Belgen, Sam en vooral Jelle verzetten berenwerk, Rien die aan het einde van zijn krachten zat deed op anderhalve ronde van het einde nog een laatste kopbeurt om het peloton later te laten lopen, hopend op een goed resultaat. Benny kreeg voor het losbarsten van de finale twee keer kort na elkaar af te rekenen met pech, waardoor hij jammer genoeg niet meer vooraan in het peloton geraakte, en weer op achtervolgen was aangewezen.
Ondanks het Belgische berenwerk kwam het peloton net niet op tijd terug bij de koplopers en kon één van de vluchters de rit winnen. Sam en Pauwel, die de finale sprint elkaars wiel kwijt waren geraakt eindigde op een 21ste en 22ste plaats.
Een radio versie van deze rit kan u hier herbeluisteren (de livestream functioneerde niet): https://www.youtube.com/watch?v=vfg_0hHLIZA

Tour de Guyane 2016, Etape 9 (radio version) No video livestream today so an exciting recording of the radio is placed.

28/08/2016

vandaag de laatste rit voor de renners, een vlakke aanloop met 3 grote rondes van 24km om daarna door te rijden naar de hoofdstad Cayenne voor nog 3 plaatselijke rondjes van 8,5km, maken samen 135km. Normaal is dit een dag voor de sprinters, al hebben wa dat deze ronde al meer gedacht en is het niet altijd uitgekomen.
De start wordt gegeven om 14u de live uitzending begint om 15u25 (20u25 Belgische tijd).

Vous voulez que votre entreprise soit Gym la plus cotée à Saint-Laurent du Maroni ?

Cliquez ici pour réclamer votre Listage Commercial.

Site Web

Adresse


Saint-Laurent Du Maroni