TFSE Szellemi sportok szakosztály

TFSE Szellemi sportok szakosztály

Share

A Magyar Testnevelési Egyetem Sportegyesülete, Szellemi sportok szakosztályának oldala, amely a klub edzéseiről, versenyeiről és játékosairól szól.

14/07/2026

Nemrégiben lett vége egy kiemelkedő versenynek, melyről az édesanya írt pár sort nekünk:
A TFSE ifjú játékosa, Marton-John Álmos Kiran a Szlovéniában megrendezésre került Kasparov Chess Foundation Friendship Open versenyen t***e próbára erejét. A több mint 180 játékos között Kirannal együtt 9 magyar volt, köztük Gaál Zsóka és Dudin Gleb is. A versenynek szokatlan párosítása volt, ami az erős játékosokat védte az ötödik fordulóig. Kiran nagyot küzdött, eredménytől függetlenül biztató partikkal, köztük egy szép döntetlennel egy 2200-as WIM ellen. Sajnos az utolsó előtti fordulóban kifogott rajta egy gyengébb szlovén majd az utolsó fordulóban hatalmas késéssel jelent csak meg ellenfele. Bár Kiran kérte, hogy lejátszhassák a partit, a bíró nem engedte meg. A szünnapon termálfürdőztek és magát Kaszparovot hallgatták meg egy nagyon inspiráló előadáson. Reméljük hagyomány teremtődik és jövőre ismét megrendezik az eseményt! Ott a helyünk!

14/06/2026

A szolnoki Agóra Rapid Openen (június 13.) több TFSE-s játékos elindult, közülük Ilkó-Tóth András a csodás 2. helyet érte el 131 indulóból.
Andris ötlete alapján összeállt egy csapat is a klub játékosaiból, akik elvitték így a csapatdíjazást is.

A csapat tagjai: IM Pásztor Balázs, FM Haszon Dávid, CM Ilkó-Tóth András és Mile Benjámin

https://s2.chess-results.com/tnr1350538.aspxlan=1&art=1&rd=9&fed=HUN&turdet=YES&flag=30&SNode=S0

Gratulálunk nekik!

Photos from TFSE Szellemi sportok szakosztály's post 14/06/2026

Május 24-én ebéd után kezdődött a csapat versenyszám.
Nagy izgalmak vártak ránk a következő ebédig.
Összesen 5 csapattal indultunk a versenyen.
Csapatkapitányi segítségemre volt Medvegyné Balogh Emese, Pór Attila és Gabula Ádám, ilyen jó csapattal a gyerekeknek is adott volt a jó játéklehetőség.

Mindegyik csapatunk sikeresen végzett:
U14-ben a kiváló 4. helyet szerezte meg az 1-es csapatunk, és a 2-es és 3-as csapat is a 17-18. helyet szerezte meg a 33 csapatból!
https://s2.chess-results.com/tnr1418700.aspx?lan=1&art=0&SNode=S0

U18-ban is óriási sikerünk lett:
3. 🥉 és 5. lett a két csapatunk!

Csapatösszeállítások:
Ilkó-Tóth András, Seres Barnabás, Győrfi Ádám, Hangyál Anna
Jánosi Bence, Tagai Márton, Illés András, Hangyál Dóra és Madarász Hunor

Az 1-es csapattal végig az elején játszottunk, a 2. fordulótól az első helyen. Így is nagyon szép eredmény, hiszen Andris és Anna befért volna az U14-es csapatba is. Mindenki zsákolt egész sok Élő-pontot.

A 2-es csapatunk kiválót hajrázott, az utolsó fordulóban a Paks nagyon erős csapatát múlták felül 3-1-re.
Jánosi Bence és Tagai Márton hozták a csapatban a legtöbb pontot és a legjobbkor játszották túl a náluk sokkal magasabban rangsorolt ellenfeleiket.

U14-ben a következő összeállításokban játszottunk:
Morován-Szabó Lőrinc, Marton-John Kiran, Barák Péter Bálint, Medvegy Mária
Liu Jiayu, Pór Dániel, Jánosi Boglárka, Jánosi Botond
Mile Benjámin, Farkas Mihály, Németh Vivien, Végh Aliz
U14-ben az 1-es csapatnál Kiran szereze a legtöbb pontot és a többiek is nagyon ügyesek voltak.
Az U14 3-as csapat többször is a 2-es csapat előtt volt és a végén is beelőzték őket! Nagyon ügyesek voltak,
Az U14 2-es csapatban Tim az 1-es táblán veretlen lett, ami kiváló eredmény és Boti is rengeteg pontot hozott a csapatnak.

Összességében nagyon hosszú hétvégénk volt rengeteg sakkozással. Ez a verseny jó részt mindig az összetartásról és a csapatépítőről szól, jó együtt lenni ennyi ügyes és lelkes gyerekkel a klubból és találkozni a többi klub játékosaival, csapatvezetőivel és a szülőkkel is.
Gratulálunk a gyerekeknek, nagyokat játszottak és kit***ek magukért és a csapatért is!
Köszönjük a sok szülői segítséget, kiváltképp a közös hot dogozást és pizzázást Gabinak és Katinak!

Több más csapatban játszottak még a klubhoz és hozzánk kötődő játékosok, nekik is gratulálunk az eredményeikhez! Az U10-es csapatokban játszott Molnár Zita és Liza, Nagy Mirkó, a nagyobbaknál pedig Hegedüs Bernát, Lehőcz József, Panda Barnabás, Kincses Emma.

Igazából sorolni lehetne az összes gyerek előnyeit, izgalmas játszmáit eléggé hosszan. Méltatni lehetne még a szülői kitartásokat és helytállásokat is, hiszen sokszor jobban izgultak a gyerekeknél. 😀
Köszönjük a szervezőknek a kiváló helyszínt és a versenyt, a többi csapatnak, hogy vannak ellenfeleink és a gyerekeknek és szülőknek, hogy részesei lehettünk ennek a versenynek is!

27/05/2026

Újra Miskolcon vágtunk neki pünkösdkor (máj. 23-25.) a Magyar Korcsoportos Egyéni és Csapat Rapid Sakkbajnokságnak.

Egyéniben a következő játékosoknak szurkolhattunk:
F10 Jánosi Botond
L12 Jánosi Boglárka
F12 Maron-John Álmos Kiran és Mile Benjámin
L14 Hagynál Anna, Medvegy Mária és Végh Aliz
F14 Morován-Szabó Lőrinc, Liu Jiayu, Barák Péter Bálint, Farkas Mihály és Pór Dániel
L16 Hangyál Dóra
F16 Seres Barnabás, Jánosi Bence, Tagai Márton, Madarász Hunor és Engel Máté
F18 Győrfi Ádám

Kiemelkedő sikereink:
Hangyál Dóra Bajnok lett! 🏆👏
Hangyál Anna 3. hely (18 induló) 🥉
Medvegy Mária 6. hely (18 induló)
Morován-Szabó Lőrinc 6. hely (57 induló)
Seres Barnabás 6. hely (43 induló)
Jánosi Botond 7. hely (45 induló)

https://s2.chess-results.com/tnr1417843.aspx?lan=1&art=1&rd=9&SNode=S0

Rajtuk kívül még több vendégjátékosunk játszott más csapatok színeiben és közülük is többen kiemelkedő sikert értek el, így pl Lehőcz József jr. 2. lett a korcsoportjában.

Gratulálunk az összes játékosunknak és a verseny többi résztvevőjének is, hiszen végigküzdötték a 9 fordulót!

Photos from TFSE Szellemi sportok szakosztály's post 26/05/2026

Május 16-17-én a TFSE 4 fős csapata elindult egy jó kis rapid és blitz versenyen Linzben. Már nagyon várták a srácok, sokat terveztek, szerveztek.

Mindkét versenyformában a következő összeállításban ültek le a srácok:
Győrfi Ádám, Reviczki Roland, Gabula Ádám és László Csaba.
A blitzen az elején jól ment a csapatnak, Győrfi Ádi 50 Élő-pontot, Roli 100 Élő-pontot nyert A végére kicsit elfáradtak, így kategória díjra sem volt sok esélyük.

Az első fordulóban a 4-es asztalnál kezdtek a fiúk az Erdős Viktor (2577), Pranav (2642), Kadric (2497), Baidetskyi (2557) összeállítású csapat ellen. A 3-ason Ádi szépen túljátszotta Kadricot, aki végig rázta a fejét parti közben. Egy ponton sima bástyanyerést hagyott ki Ádi és utána már nem állt jól és elbukta a partit.

A rapidon nem hoztak annyira nagy teljesítményeket, de így is valószínűleg 1 nyerésen múlott a kategóriadíj.

A szálláson nem volt a meleg víz, de ezen kívül hatalmas élménnyel gazdagodtak a srácok. Nagyon sok magyar volt kint a versenyen, ez is emelte a hangulatot.

https://s3.chess-results.com/tnr1394018.aspxlan=1&art=20&snr=50&SNode=S0
https://s2.chess-results.com/tnr1394015.aspxlan=1&art=20&snr=43&SNode=S0

Photos from TFSE Szellemi sportok szakosztály's post 06/04/2026

Elkezdődött a Korcsoport Országos Bajnokság. Helyszín: Bük, Sportcsarnok.
Hajrá mindenkinek, különösen a TFSE játékosainak!
A bátor játékosaink:
U10
Jánosi Botond
U12
Jánosi Boglárka
Mile Benjámin
Marton-John Álmos Kiran
U14
Medvegy Mária
Morován-Szabó Lőrinc
Hegedüs Bernát vendégjátékosunk
U16
Jánosi Bence
Tagai Márton
Kincses Emma
Lehőcz József jr. vendégjátékosunk
Seres Barnabás vendégjátékosunk
U18
Győrfi Ádám
Panda Barnabás vendégjátékosunk
Illés András vendégjátékosunk

A verseny itt követhető:
https://s1.chess-results.com/tnr1384812.aspx?lan=1&art=0&turdet=YES&SNode=S0

A képeken Bernát és Marci sötéttel, Bence világossal küzd.
Nagy hajrá mindenkinek!

Photos from TFSE Szellemi sportok szakosztály's post 15/12/2025

Dübörög a Magyar Bajnokság, lehet szurkolni és tanulni a nagyoktól.
Tanulni a Magyar Sakkszövetség youtube oldalán lehet FM Haszon Dávid kommentálásában megnézni a fordulónkénti gólösszefoglalókat - nagyon érdekes és hasznos videóanyag.
https://www.youtube.com//videos

Szurkolni pedig a csapattársainknak is lehet: Mihók Olivér a férfiaknál, Terbe Juli és Zsuzsi pedig a nőknél küzd. Nagyon szurkolunk nekik!

Érdemes lehet bemenni és élőben is szurkolni a Magyar Sakkszövetségben, hiszen több Olimpikon, válogatott is játszik.
https://s3.chess-results.com/tnr1279926.aspx?lan=1&art=1&turdet=YES&SNode=S0

Want your business to be the top-listed Gym/sports Facility in Ródos?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Category

Website

Address


Ródos