Nagy Nikoletta jógaoktató

Nagy Nikoletta jógaoktató

Megosztás

Gerinc és Hatha jógaoktató, Jógapszichológia és Védikus életmód mentor,
SVT tanácsadó

11/01/2026

Tudtad, hogy a nyugtalanságot egyszerűbben is fel tudod oldani?

Nem biztos, hogy a körülmények állandó tökéletesítése, vagy a 'mindent is megcsinálok egyszerre' hozzáállás által éred el a megnyugvást.

💬 Ahogy Attila tanítja nekünk: " A koncentrációhoz szokott elme hozza el a tartós békét."

Próbáld ki kicsiben, és figyeld meg, mit tapasztalsz általa. ✨

🔖Mentsd el ezt a bejegyzést, hogy ha kell, elő tudd venni emlékeztetni magad.

11/01/2026

A szenvedést nem büntetésként mérik ránk a bűnért vagy az ellenséges indulatért – ez téves elképzelés. A szenvedés, akárcsak az öröm és a szerencse, az élet elkerülhetetlen része a tudatlanságban. Az élvezet és a fájdalom, az öröm és a bánat, a szerencse és a balszerencse kettősségei a tudatlanság elkerülhetetlen következményei, amely elválaszt minket valódi tudatunktól és az Istenitől. Csak azáltal, hogy visszatérünk hozzá, szabadulhatunk meg a szenvedéstől. A múltbeli életekből származó karma létezik, és sok minden, ami történik, annak köszönhető, de nem minden. Hiszen saját tudatunkkal és erőfeszítéseinkkel javíthatunk karmánkon. De a szenvedés egyszerűen a múltbeli hibák természetes következménye, nem büntetés, éppúgy, ahogy az égési sérülés is a tűzzel való játék természetes következménye. Ez része annak a tapasztalatnak, amely által a lélek eszközei révén tanul és növekszik, amíg készen nem áll arra, hogy az Isteni felé forduljon.

Sri Aurobindo

02/01/2026

Ma sokkal nehezebb mérsékelt és kiegyensúlyozott életet élni, lelki egyensúlyban és derűben, mint az élvezetek túlzását és az abból fakadó eltompulást az aszkézis túlzásával megpróbálni ellensúlyozni – és ezzel előidézni azt a széthullást, amelyet ez okoz.

Sokkal nehezebb a fizikai lényünk harmonikus és fokozatos fejlődését nyugalomban és egyszerűségben elérni, mint azt a megsemmisülésig kínozni.

Sokkal nehezebb józanul és vágyak nélkül élni, mint megfosztani a testet a számára elengedhetetlen tápláléktól és tisztaságtól, és büszkén dicsekedni azzal, hogy önmegtartóztatók vagyunk.

Sokkal nehezebb elkerülni, vagy belső és külső harmóniával, tisztasággal és egyensúllyal felülkerekedni a betegségen és legyőzni azt, mint semmibe venni és figyelmen kívül hagyni, és hagyni, hogy szabadon végezze pusztító munkáját.

És a legnehezebb az, hogy a tudatot folyamatosan a képességei tetőfokán tartsuk, és soha ne engedjük, hogy a test egy alacsonyabb ösztönzés hatására cselekedjen.

Az Anya / Mirra Alfassa

23/09/2025

Az elme dolgaiban az élvezet és a fájdalom reakcióinak pusztán szokásból fakadó viszonylagosságát nem nehéz észrevenni. A bennünk lévő idegi lény ezekben a dolgokban hozzászokott egy bizonyos állandósághoz, az abszolút érvényűség hamis benyomásához. Számára a győzelem, a siker, a becsület és mindenféle szerencse önmagában kellemes dolgok, és szükségképpen örömöt kell kelteniük, ahogy a cukornak édesnek kell lennie; a vereség, a kudarc, a csalódás, a szégyen és mindenféle balszerencse önmagában kellemetlen dolgok, és szükségképpen szomorúságot kell kelteniük, ahogy a fehér ürömnek keserűnek kell lennie. Az ilyen válaszok megváltoztatása számára a ténytől való eltérés, rendellenes és beteges dolog; hiszen az idegi lény a szokás rabszolgája, s önmagában véve a Természet egy olyan eszköze, amely az ember élethez való viszonyaiban a reakció állandóságát, a tapasztalat azonosságát és a változatlan sémát rögzíti. A mentális lény viszont szabad, mert a Természetnek az az eszköze, amelyet a rugalmasságra, a változásra és a fejlődésre talált ki; csak addig van alávetve, amíg úgy dönt, hogy alávetett marad, az egyik mentális szokásban időzik ahelyett, hogy egy másikban időzne, vagy amíg megengedi, hogy idegi eszköze uralja őt. Nem köteles bánkódni vereség, szégyen vagy veszteség miatt: tökéletes közömbösséggel is fogadhatja ezeket, sőt akár tökéletes örömmel is. Ezért az ember felismeri: minél kevésbé engedi, hogy idegei és teste uralják őt, minél inkább visszahúzódik fizikai és vitális részeinek bonyodalmaiból, annál nagyobb a szabadsága. A világgal való érintkezésekre adott válaszainak urává válik, és többé nem marad a külső hatások rabszolgája.

Sri Aurobindo

29/08/2025

"A gond az, hogy az emberek mindent azonnal akarnak, nincs türelmük végigjárni a fejlődésüknek megfelelő lépcsőfokokat. Holott a földi lét a tapasztalásról kell, hogy szóljon mindannyiunk számára. Véletlen történések nincsenek. Ha valaki szerencsétlennek érzi magát, akkor is tudnia kell, hogy az események az előzmények tükrében, vagyis okkal történnek. És azt is tisztán kell látni, hogy minden döntésünk jelzés a jövőnek."
Szepes Mária

Szeretnéd, hogy a(z) vállalkozásod elsőként szerepeljen az Tornaterem és Sportlétesítmény tematikájú vállalkozások között Óbuda városában?

Kattints ide a szponzorált hirdetés igényléséhez.

Helyszín

Weboldal

Cím


Óbuda