Darázsfészek - Privát edzőterem

Darázsfészek - Privát edzőterem

Megosztás

Szeretnél modern környezetben, profi személyi edzővel edzeni? Akkor a darázsfészek tökéletes választás számodra. Bővebb információ privát üzenetben.

Privát edzőtermem a XV kerületben található, a Pólus center szomszédságában.

- Balázs A teremben kizárólag előjegyzést követően tudsz edzeni!

30/04/2023

Mi legyen a reális cél?
Milyen fizikumot érhetsz el szteroidhasználat nélkül, azaz naturálban?

Ez egy igen nehéz kérdés és leginkább amiatt mert ez javarészt a genetikádon múlik. Ezt nem nagyon tudod felmérni eleinte, sőt, ha már évek óta edzel és mindent megteszel azért, hogy kiaknázd a tested adta lehetőségeket, akkor sem lehetsz benne biztos, hogy a genetikai potenciálod közelében jársz.
Miért?
Egyrészt mert nincs egy mindenki számára optimális sablon rendszer, mivel minden test és minden élet más és más. Ezek a tényezők különböző lehetőségeket engednek meg.

De te, aki egyszer elhatároztad hogy kihozod a testedből a maximumot, azért körvonalakban mégis szeretnéd tudni, hogy mi az, amit kergetsz. Nem könnyíti meg a dolgunkat a média sem, hiszen nagyon sok olyan fizikumot látni, amik már vagy genetikai limitációk miatt nem érhetőek el a legtöbb ember számára, vagy az illető egy kis kémiai rásegítéssel él.
Mindemellett talán ez az a sport, ahol a genetikának a legnagyobb szerepe van. Itt nem lehet ügyességgel, technikával kitrükközni a hátrányaidat, mint egy kosárlabdában például, ahol ha alacsony vagy, akkor is tudsz érvényesülni a fent említett "eszközök" magasszintű kifejlesztésével.
Lehet, hogy valaki, aki nagyon jó genetikával rendelkezik, egy nem igazán optimális rendszerrel sokkal látványosabb és jobb eredményt ér el, mint egy másik a természet által ezen a téren kevésbé megáldott egyén, aki pedig 120%-ot beleadva tervezi meg az edzését, a táplálkozását és a regenerálódását.

De akkor mégis hogyan mérjük fel, hogy jó úton haladunk-e?

Elsősorban adnék egy támpontot, ami valamelyest tudományosan is megállapított (bár ezeket igen nehéz még a legnagyobb koponyáknak is a legjobb lehetőségek mellett megállapítani) és a saját illetve más edzők sportolók tapasztalataival is egybevág.
Most férfiakról beszélek, mert 90%-ban nekünk a célunk a lehető legnagyobb izomtömeg megszerzése a lehető legszálkásabban. Az elmélet úgy néz ki, hogy a legtöbb ember számára az elérhető testsúly kb 10% testzsír mellett a testmagassága -100 és ez kilogrammban.
Még egyszer felhívom a figyelmet, hogy ez egy általános megállapítás, kezeljük úgy, mint mondjuk a testmagasságot. Egy átlag férfi ember 175-180 cm között van. Mindenki eléri a 175 cm-ert? Nem. Létezik 200 cm feletti ember? Igen.
Szóval kezeljük a helyén ezt az információt. Minden esetre ha 5-8 év kitartó és fegyelmezett fitness életmód mellett ezt eléred, akkor tudhatod, hogy nagy hülyeséget nem csináltál.

Egy másik szempont: tedd fel magadnak a kérdést, hogy miért szeretnél jó fizikumot? Persze az ember szeretne erős, szép és vonzó lenni. De ha van egy 178 centis ember, és szép szálkás fizikummal 73 kilót produkál, akkor mennyit tenne hozzá az életéhez, ha mondjuk 80 kilós lenne?
Sokan már címlap fizikumnal rendelkeznek mégis életük jó részét azzal töltik, hogy még izmosabbak legyenek. Magam is beleestem már ebbe a hibába és még mindig nem tudom ezt teljesen elengedni, de jó úton haladok egyre inkább kezdem elfogadni magam és az adottságaimat.

Szóval az üzenetem egy közhely: ne másokhoz mérd magad, hanem ahhoz, amilyen voltál. Reális célokat tűzz ki magadnak és ha eléred élvezd ki. Tudatosítsd magadban, hogy az elért cél milyen szerepet tölt be az életedben és aként kezeld azt.

Remélem segítettem valamennyit! :)

Ha edzésben vagy táplálkozásban szeretnél segítséget kérni, fordulj hozzám bizalommal! ;)

🐝 [email protected]
🐝 +3670 944 7396

05/04/2023

Szabad súllyal/géppel végzett gyakorlatok.
Melyik a jobb???

A legtöbbször azt hallani, hogy ha lehet, akkor szabad súllyal kell edzeni, mert az a célravezetőbb. De a válasz nem ennyire egyszerű.

Mint a legtöbb fitneszes kérdésnél, a válasz itt is attól függ, hogy mi a cél?
Inkább esztétika? Funkcionális erő? Vagy bizonyos gyakorlatokban szeretnél nagyot teljesíteni? Sérült vagy? Milyen hosszúak a végtagjaid? Na és a törzsed? És melyik gyakorlatról beszélünk?

A szabad súllyal végzett gyakorlatoknak megvan az az előnye, hogy a mozgáskoordinációnkat is fejleszti, mivel nekünk kell pályán tartani a súlyt. Egy gépnél csak az erőlködésre kell figyelnünk, a szerkezet adja a súly pályáját. Igen ám, ez funkcionális szempontból valóban előny, viszont izomépítés szemszögéből nézve más a helyzet. Na persze bőven van átfedés a kettő között, de ez nem teljes.

Vannak gyakorlatok, amik sok embernek egyszerűen nem jók a célzott izmok edzésére. Ilyen például a guggolás. Ha nem megfelelő az egyén bokamobilotása, nagyon hosszú a combcsontja stb... akkor vagy nem tud elég mélyre guggolni, vagy csak nagyon előredőlve, utóbbi esetben pedig előbb fog kifáradni a háta, minthogy a combjai és a farizmai eljutnának bukás közeli állapotba. Ilyen esetben kedvezőbb lehet egy lábtoló vagy Hack-guggoló gép.

A másik probléma ami felmerülhet a szabad súlyos gyakorlatoknál (testépítő szemszögből probléma csak), hogy amíg szabad súlyoknál általában az izmokra ható erő a mozdulat során egyáltalán nem állandó (vannak gyakorlatok, ahol bizonyos szakaszban ez 0-ra csökken), addig egy gépen vagy kábelen végezve azonos terhelés mellett valósulhat meg a kivitelezés.

Erről készítettem is nektek egy videót, amin az oldalemelés látható csigás változatban. Ez tipikusan az a gyakorlat, ahol a csigás sokkal optimálisabb, mint a szabad súlyos. Mint az a felvételen is látszik, azon túl hogy a rezisztencia a kiinduló ponton is jelentős, az oldalsó deltaizmokat jobban meg is lehet nyújtani azzal, hogy kicsit magunk elé engedjük a kart. Kézisúlynál ez nem játszik, mivel a gravitáció lefelé húz, így értelmetlen magunk elé engedni a súlyt.

Ha szeretnél a Darázsfészekben a segítségemmel edzeni, esetleg az étkezésben is tanácsra szorulsz, várom jelentkezésed az alábbi elérhetőségeken:

🐝 [email protected]
🐝 +3670 944 7396

Photos from Darázsfészek - Privát edzőterem's post 02/04/2023

Kedves követőim!

A magam példáján keresztül szeretnék eloszlatni néhány tévhitet, ami sajnos még a mai napig él a köztudatban a fitnessel kapcsolatban.

Először is néhány bevezető szó:
A tavalyi évem első fele igencsak tele volt nehézségekkel, aminek hatására az étkezési szokásaim minősége igencsak megromlott. Magyarán fogalmazva tojtam az egészre és ettem össze vissza amit és amennyit megkívántam. Megjegyzem valakinél ez működik, de a legtöbbeknél nem.
Sajnos az előtte kép már egy eléggé előrehaladott állapot, korábbról nincsen fotóm, de szemléltető eszköznek megfelel.

Első tévhit: a helyi zsírégetés.

Amikor a konditerem öltözőben mostanában meglátnak azok az ismerősök, akik régebben láttak, azt kérdezik egyből, hogy mennyit hasaztam.
A válaszom az, hogy pontosan ugyanannyit, mint amikor hízni kezdtem.
Semmi, ismétlem semmi befolyással nincsenek a has, belsőcomb, fenék, tricepsz és egyéb gyakorlatok a felette lévő zsírrétegre. Az, hogy honnan fogyunk genetikailag kódolt és megváltoztathatatlan. Legalábbis a tudomány mai állása szerint. Sajnos a mai napig látok különböző termékeket reklámokban, vagy cikkeket gyakorlatokról, amik lapos hasat, vékonyabb combokat és keskenyebb derekat ígérnek. Felmerül a kérdés, hogy az elit testépítők, akiknek a győzelem múlhat a tökéletes formán miért nem végzik ezeket? Láttatok már sikeres fitnessmodell versenyzőt legmagicezni?
Na ugye! Az egyetlen dolog, ami a fogyásodat segíti, az a kalóriadeficit, ez egy megkérdőjelezhetetlen tény.

A másik mítosz: ha egyszerű szénhidrátokat eszel, nem fogsz szálkásodni.

Nos, ez esetben én egy varázsló vagyok. Korábbi írásomban az IIFYM diétáról céloztam rá, hogy igyekszem mindenféle ételt beiktatni az étrendembe. Eszem fehér toast kenyérből melegszendvicset, eszem csokit, eszem hamburgert, pizzát, sütit stb. Persze mindig úgy, hogy az a kalóriakereten belül a makrotápanyagok arányának felborulasa nélkül megtörténjen. És igen, szinte minden nap van valami a menüben a számomra legkedvesebb ételekből.

A harmadik: ha nem kardiózol, nem fogsz tudni leszálkásítani.

Bár erre nem vagyok büszke, mert a kardiovaszkuláris fittség miatt érdemes kardiózni, de az eredmény, ami a képen látható 0 perc kardiót tartalmaz.
A helyzet az, hogy nekem a hosszan tartó monoton dolgok szenvedést okoznak, egyszerűen megőrülnék, ha 30-40-50 percig kéne ugyanazt a mozdulatot ismételgetnem és ezzel nem vagyok egyedül. Szóval ha valaki szeretne lefogyni és izmosodni is és már nincs ideje/ereje/kedve kardiózni, akkor nyugodtan kihagyhatja, mert egészen egyszerűen nem kell a fogyáshoz.
Ismét hozzáteszem, hogy az egeszségre gyakorolt nagyon pozitív hatásai miatt kifejezetten javasolt, és az én esetem nem példaértékű.
Persze azért én is teszek az állóképességemért, mivel szuperszettekben (két gyakorlatot pihenő nélkül végezni) illetve triszettekben (ugyanez 3 gyakorlattal) szoktam edzeni és 2 szett között is keveset pihenek. Ennek előnye, hogy az izomépítéshez és az állóképesség fejlődéséhez is jut elég stimulus, viszont egyikhez sem a legoptimálisabb. Az izomépítés természetesen jobban megvalósul itt, mint az állóképesség fejlődése, de amikor nagy ritkán eljutok squasholni akkor tapasztalom hogy kardioedzések híján is elég jól bírom.

A lényeg, hogy nem kell mindennek full tökéletesnek lennie és nem kell annyira szenvedni a fogyásért, mint amennyire azt sugallja nekünk a fitnessmédia egy jó része.

Ha szeretnél edzésben és étkezésben a lehető legkevesebb lemondással előre jutni, keress bátran! ;)

🐝[email protected]
🐝+3670 944 7396

31/03/2023

Egy pörgős páros edzés Ágival es Tomival a Darázsfészekben.

Szépen dolgoznak és ennek megfelelően haladnak ;)

Csatlakozz te is pároddal vagy barátoddal, még nem késő elkezdeni kialakítani a strandfazont!💪🦵

A páros edzés kedvező áron érhető el ;)

🐝 [email protected]
🐝 +3670 944 7396

29/03/2023

Hallottatok már az IIFYM diétás módszerről?

Nem, ez sem a szent grál, ami minden igényt kielégítve garantálja, hogy 2 hét alatt megszabadulsz 35 kilótól.

Mint minden diétás módszer, ez is a kalóriadeficiten alapul.
Vannak diétás módszerek, amik kalóriaszámolás nélkül is jó eséllyel eredményt hoznak.
Nos ez nem az a módszer.
Ahhoz hogy az ember ezt a módszert szemmértékre tudja alkalmazni, egy jó ideig kénytelen számolgatni.

És ha most tovább olvasol, akkor jönnek a jó hírek.
Az IIFM azt jelenti, hogy if it fits your macros, azaz "ha passzol a makróidhoz".

Hogy is kell ezt értelmezni?
Hát úgy, hogy ha a fehérje, szénhidrát és zsírbeviteled stimmel (na meg persze a napi összkalória) akkor bármit megehetsz.
BÁRMIT MEGEHETSZ!!!
Ezen biztos sokaknak megakad a szeme és valóban jól is hangzik, de ha belegondolunk, hogy ott van a HA STIMMELNEK A MAKRÓK, akkor egy kis fejszámolással már láthatjuk hogy ez egy erős keretet ad a dolognak. Ez azért jó nekünk, mert tudjuk mihez tartani magunkat és ez a keret tartja helyettünk a mértéket a kevésbé egészséges élelmiszerek fogyasztását illetően. Viszont nem is zárja ki azokat. Nincs olyan benne, hogy ne egyél cukrot vagy fehérlisztet, ne menj Mc Donaldsba stb.

Szóval ez egy megengedő de mégis keretet adó diétás módszer, amit magam is alkalmazok és sokkal elviselhetőbbé és fenntarthatóbbá teszi a testtudatos életmódot.

Javaslom hát mindenkinek, aki nem szándékozik versenyezni, de mégis jó formát szeretne.

Photos from Darázsfészek - Privát edzőterem's post 15/03/2023

Hol zajlik maga az edzés?
Mit takar a privát edzőterem és mik ennek az előnyei?

A privát edzőterem annyit tesz, hogy az otthonomban kialakított edzésre berendezett helyiségben fogadom kedves vendégeimet. Bár a terem viszonylag kicsi, minden izomcsoport edzéséhez megtalálhatóak a megfelelő eszközök.

Az előnyei a hagyományos konditermekkel szemben pedig a következők:

- Tied az egész terem, senkivel sem kell osztozkodnod a gépeken, így pontosan követhető a programod és a pihenőidők sem nyúlnak hosszabbra a kelleténél.

- Biztosan felmerült benned a gondolat, hogy kényelmetlenül éreznéd magad egy konditeremben, mert mindenki kigyúrtabb nálad, nézik, hogy mit csinálsz, hogy nézel ki satöbbi. Nos itt ettől nem kell tartanod, mert rajtad kívül csak én leszek jelen.

- Te választod meg a saját motivációs zenédet. Nincs más dolgod, mint összeállítani egy workout listát a telefonodon, felcsatlakozni a hangfalamra és már mehet is a tréning!

- A teljes fókusz ténylegesen rajtad van.

Ha eddig nem mertél belevágni a fitneszedzésbe, akkor itt a lehetőség!
Kezdd el akár holnaptól!

Várlak szeretettel és a legjobb tudásommal a Darázsfészek privát edzőteremben!

🐝 [email protected]
🐝 +3670 944 7396

15/03/2023

☝️Szeretnéd elérni életed formáját?
👉Fogynál vagy izmosodnál?
✊️Esetleg a kettőt egyszerre?

Akkor jó helyen jársz!

Kovács Balázs vagyok, a Darázsfészek privát konditerem edzője és ha úgy akarod, én kísérlek el az álmaid fizikumához vezető úton. Több mint 10 éves tapasztalattal tudok a szolgálatodba állni, hogy bebizonyítsd magadnak: MEG TUDOM CSINÁLNI!

Mindezt teljesen zavartalanul, csak a célra összpontosítva, a saját motivációs zenédre, más emberek vizsgálódó tekintete nélkül, teljes kontroll mellett. Csak Te meg Én.
De ami a legfontosabb: megtanítalak arra is, hogyan legyen ez az út (vagyis az edzés) élvezetes.

Mindennek tetejében az étkezéseid optimalizálásában is tudok segíteni. Ha felkeltettem érdeklődésedet, keress bátran és induljunk el együtt a céljaid felé.

Privát üzenetben várom a megkeresésed✌️

15/03/2023

Mennyi idő alatt, illetve mennyire épül le az izomzatunk egy hosszabb kihagyás után?🤔

Sok tanulmány és anekdota van erről a témáról és nehéz ezt megmondani, mert ez sokmindennek a függvénye. Genetika, edzésmúlt, az addig felszedett izomzat nagysága és még sorolhatnám.

Nem untatnék senkit a tudományos rizsával, inkább egy kedves barátom esetével példálóznék. Ez az anekdota elég hiteles, mivel szemtanúja voltam.

Erről a kedves barátomról tudni kell, hogy már igen régóta edz, a genetikai potenciáljának (azaz a maximálisan felszedhető naturál izomtömegének) a közelében jár szemmel láthatóan. A táplálkozása nem volt a legprecízebb, de a fehérjebevitele az megvolt.

Úgy alakult, hogy az irodai munkából tetőfedésre kellett átnyergelnie, így az edzésre sem ideje sem energiája nem maradt. A tetőfedés bár fizikai munka, mégsem biztosít olyan stimulust az izmoknak (amik addig célzott és intenzív terhelésnek voltak kitéve), hogy azok növekedjenek vagy legalábbis megmaradjanak. A táplálkozásának a minősége is jelentősen csökkent, szendvicsek, pizzák, péksütemények. A fizikuma ezt abból a szempontból megszenvedte, hogy felszedett pár kiló zsírt, de csodák csodájára az izomzatán látható hanyatlást nem lehetett észrevenni még fél év kihagyás után sem.

Amikor visszatért az edzőterembe, a főbb gyakorlatokban tapasztalhattunk erőcsökkenést, de ha hiszitek, ha nem, 3 hét alatt visszatért a kiindulási helyzetbe.

Mindenkinél alakulhat úgy, hogy kihagyásra kényszerül. Ilyenkor jogosan előjön a félelem, hogy az eddig befektetett munka elvész és kezdhetjük elölről. De ha a fenti történetet alapul vesszük, akkor ezek a félelmek csökkenhetnek és ha emellett belegondolunk abba, hogy egy ilyen időszakban mondjuk a heti 4-5 edzés helyett csak heti 1-2 teljes te**es edzést csinálunk, akkor milyen eredménnyel zárulhatna egy ilyen félév. Gyakorlatilag akár 0 veszteséggel.

Szóval a lenyeg, hogy bár érdemes tartani magunkat a megszokott edzésgyakorisághoz a lehető legjobb fejlődés érdekében, egy nehezebb időszaktól sem kell megijedni. ;)

08/03/2023

Kevés kalória? Sok fehérje? Gyümölcstartalom? Sütike?

Bizony!!! 😋

Íme egy recept, amivel egy igazán fitnesses finomságot lehet elkészíteni:

- Aldis sovany krém tehéntúró (500 g)
- Banán (200 g)
- Alma (200 g)
- Meggy (200 g)
- Fahéj
- Folyékony édesítő
- Dr. Oetker belga csokis pudingpor
- Cukormentes mandulatej (500 ml)

A banánt villával összenyomkodjuk pépesre és ráöntjük a túróra. Az almát reszelve tesszük rá, majd rádobjuk egyben a meggyet. Teszünk rá fahéjat és édesítőt ízlés szerint, majd jól elkeverjük. Ezt a masszát betesszük egy sütőpapírral bélelt tepsibe vagy tortaformába és addig sütjük, ameddig a teteje jól meg nem barnul. Ha kivettük, várjuk meg amíg kihűl, mert akkor lesz jó az állaga.
A pudingot normál módon készítjük el, csak cukor helyett édesítővel és mandulatejjel.
A végén a sütit darabokra vágjuk és leöntjük a pudinggal.

Gyúrós étvágyat!💪

05/03/2023

Beszéljünk egy kicsit a diétázás lelki hátteréről!

Ugye azt már mindenki kívülről fújja, hogy mik a diétás és a nem diétás ételek. Azt is tudjuk hogy a fogyás kulcsa a kalóriadeficit, azaz kevesebb energiát kell fogyasztanunk, mint amennyit elhasználunk (bár ez egyszerűen hangzik, vannak bonyodalmak a témában, majd későbbi írásokban azokra is kitérünk).
Arról is van elképzelés, hogy sok fehérjét kell fogyasztani és hogy a szénhidrátokkal és a zsírokkal érdemes mértéket tartani (átlagos diétás megítélésekről beszélünk, nem ketogén vagy bármi egyéb spéci diétáról és nem, nem démonizálom a szénhidrátokat sem).

Mondhatni kb mindent tudunk ahhoz, hogy egy használható diétát összerakjunk magunknak. De akkor mi is okozza a nehézséget? Miért van annyi ember, aki szóban kiválóan leírja, hogy milyen egy ideális diéta és mégsem tud fogyni? Akaratgyenge? Zugevő?

Nos ez egy nehéz kérdés, de semmiképp sem illetném az illetőt ilyesfajta jelzőkkel. Keveset hallunk vagy olvasunk a diétázás lelki megközelítéséről.
A diétázás így vagy úgy, de lemondásokkal jár, és olyan ételek fogyasztását kell korlátozni amik a szocializálódásunkhoz szinte elengedhetetlenek (bedobunk egy burgert?) és a legtöbbekből szinte már eufóriát vált ki, ha megeszik egy ilyen ételt.
Amire elsőre nem gondolnánk az az, hogy felmérjük, egy napunkban vagy egy hetünkben a boldogsághoz közeli érzést okozó dolgok közül hol helyezkedik el mondjuk egy pizza vagy egy somlói? Ha az első vagy a második helyen, akkor vagy kudarcra van ítélve a diétánk vagy teljesen boldogtalanok leszünk egy tökéletes test rabságában.

Ezért a javaslatom mindenképpen az, hogy ha egy ideje küszködsz azzal, hogy tartsd a diétádat, akkor tarts egy kis önvizsgálatot és iktass be az életedbe új örömforrásokat, amik a finom ételek fogyasztását kiszorítják a dobogóról. Egy új hobbi, egy új sport, ismerkedés, párkapcsolat, családi kapcsolatok rendezése, meditáció és még sorolhatnám.

A lényeg, hogy ha nem csak egydimenziósan gondolkodunk az életmódváltásról, akkor a sikerünk egyre biztosabb. ;)

Ha segítségre van szükséged étkezés vagy edzés, esetleg mindkét téren, keress bátran!

🐝 [email protected]
🐝 +3670 944 7396

09/02/2023

Laktató ételek.🥦🍅🍎🥩🍗🥪🍕

Mit is kell érteni ez alatt?
Hétköznapi értelemben olyan ételekre mondjuk ezt, mint a töltöttkáposzta, pörkölt nokedlivel vagy mondjuk egy hortobágyi palacsinta. Bizonyos szemszögből nézve van is benne igazság, mert ha tömegre nézzük, akkor tényleg jóllakottabb és gasztronómiai szempontból kielégültebb leszek 400 gramm töltöttkáposztától, mint 400 gramm párolt brokkolitól.

Ám ha fitnesz szemszögből vizsgáljuk a kérdést, akkor érdemes a kalóriák felől megközelíteni a dolgot. Értsük ezt úgy, hogy melyiktől lakunk jobban: 100 kalóriányi töltöttkáposztától vagy 100 kalóriányi brokkolitól? Erre könnyű választ kapni, ha ezeket kitesszük egy tányérra. De a dolog korántsem ennyire egyszerű, más tényezők is szerepet játszanak ebben. Lássuk, hogy mitől is lesz "fitneszileg" laktató egy étel:

- Alacsony kalóriasűrűség.
Ahogy azt az előbb említettem, minél alacsonyabb egy étel kalóriasűrűsége, annál többet tudunk belőle elfogyasztani, így a gyomrunk annál jobban tele lesz és ez értelemszerűen nagyban befolyásolja a jóllakottság érzést.

- Az étel sűrűsége.
Ha belegondolunk, ez is szinte magától értetődik. Egy pohár tej (ami bár folyadék, de kalorigén) ahogy lenyeljük gyakorlatilag átszalad a gyomrunkon és még nagyobb mennyiség esetén is csak rövid ideig tapasztalhatunk tőle telítettség érzést. Ellenben ha azonos mennyiséget veszünk magunkhoz például túróból, akkor már egészen más a helyzet.

- Mennyire kell megrágni az ételt?
A rágás folyamata is (csak úgy, mint a gyomor telítődése) jelzéseket küld az agynak arról, hogy táplálkozunk és ez is a hamarabbi jóllakottságot segíti elő. Ez mutat némi átfedést az előzö pontban leírtakkal.

- Az ételek íze.
Ez egy érdekesebb pont. Aki már próbált drasztikusabb megvonásokkal járó diétát az biztosan tapasztalta azt, hogy megevett egy tál salátát és némi natúr húst, ami bár eltelítette, de mégis maradt egy hiányérzete, ami nem sokkal utána sóvárgássá fajult. Ezért fontos, hogy úgy készítsük el az ételeinket és olyan hozzávalókat alkalmazzunk, amik nemcsak fitneszesek hanem élvezetet, gasztronómiai kielégülést okoznak. De van itt egy kis bökkenő is, ugyanis a túlzottan finom ételek sem szerencsések, mégpedig azért, mert az ízélmény okozta "eufória" elnyomhatja azokat a finom jelzéseket, amik azt mutatják, hogy ideje abbahagyni az étkezést. Ezzel is biztos mindenkinek van személyes tapasztalata, amikor már kellemesen jóllakott az illető, de annyira finom az étel, hogy folytatja az evést "csak az íze kedvéért".

- Az étel rosttartalma.
A rostok köztudottan szolgálják a jóllakottság érzését. Vizet szívnak magukba, ezáltal megnő a térfogatuk így járulnak hozzá a telítettségérzéshez. Meg kell jegyezni, hogy itt is kalóriánként érdemes vizsgálni a dolgot. Mert ugye 100 gramm zabpehelyben jóval több a rost, mint 100 gramm brokkoliban, viszont 100 kalóriányi zab és ugyanennyi brokkoli esetén már másabb a helyzet.

Lényeg a lényeg: ha az étkezésünkön szeretnénk változtatni, akkor kulcsszerepe van annak, hogy legnagyobbrészt laktató ételeket tartalmazzon, ugyanis egy étrendnek fenntarthatónak kell lennie hosszútávon. Egy diéta például halálra van ítélve, ha az ember mindig éhes marad.

Ha szeretnél edzésben vagy étkezésben segítséget kérni, akkor várom jelentkezésedet telefonon, e-mailben vagy itt a Facebookmessengeren! 👍

🐝 [email protected]
🐝 +3670 9447396

03/02/2023

Mennyi kalóriára van szükségem a céljaim eléréséhez? 🤔

Azt várnánk, hogy erre a kérdésre egy szakember kapásból pontos választ ad, ám ez nem is olyan egyszerű kérdés, mint amilyennek hangzik.
Ugyanis a napi energiaszükségletünk annyi mindentől függ, hogy azt le sem lehet írni. Ha csak a napi aktivitásunkat vesszük, már ott két nap között óriási eltérések lehetnek. Például mennyit sétáltunk vagy ültünk, mennyit stresszeltünk, mekkora mozdulatokkal gesztikuláltznk beszéd közben (igen, ez is számít), mennyit és milyen erőbedobással edzettünk és akkor még nem beszéltünk speciális esetekről, amikor az illető valamilyen hormonháztartásbeli diszfunkciókkal küzd (ilyen pl. a pajzsmirigy) és még sorolhatnánk. Ezen felül az életkor, a nem az izom és a zsírtömeg is hatással van erre.

Továbbá az ételeknek is az átlagos tápértékét ismerjük csak, tehát 100%-ban ez sem lesz pontos.
Joggal gondolhatnád, hogy ha ez ennyire nehezen meghatározható, akkor hagyom is az egészet. De gondoljunk csak bele, mennyi embernek sikerült mégis remek eredményeket elérni ezen a téren.

Számtalan képlet létezik a kalóriaszükséglet meghatározására és az interneten is tucatjával vannak ilyen kalkulátorok, amik nyilván hasznosak lehetnek számunkra. A fent leírtakból kiindulva láthatjuk, hogy szentírásnak semmiképp sem kell venni ezeket, de arra kiválóak lehetnek, hogy valahonnan elinduljunk.

A személyes javaslatom az, hogy nézz meg a neten néhány kalóriakalkulátort és válassz ki egyet, ami a legtöbb adatra rákérdez. Használd ezt az értéket kezdetekben és nézd meg mi történik 2 hét múlva. Ha 1-2 kg között fogytál (nagyon nagy tulsúly mellett ez lehet több is), akkor szerencséd van és neked megfelel ez az érték. Ha 1 kg-nál kevesebbet fogytál, akkor vegyél el 300-500 kalóriát a napi keretből, ha pedig 2 kg-bál többet, akkor hasonlóan járj el, csak hozzá add azt.

Természetesen a kalóriabevitel nyomonkövetése fontos, de nem ez az egyetlen tényező, ami számít!

Ha szeretnél segítséget étkezés és edzés téren akkor keress meg bátran!

🐝 [email protected]
🐝 +3670 944 7396

Szeretnéd, hogy a(z) vállalkozásod elsőként szerepeljen az Tornaterem és Sportlétesítmény tematikájú vállalkozások között Budapest városában?

Kattints ide a szponzorált hirdetés igényléséhez.

Helyszín

Weboldal

Cím


Budapest