Személyi edző Szabó Gábor

Személyi edző Szabó Gábor

Megosztás

29/04/2021

“mi kellhet még, tökéletes izületek? 😲😂🤪”

Szóval ez sem kell egy jó edzéshez, én már csak tudom.

“Ez fáj, az fáj, ezért, azért nem edzek” Mondják, NEKEM! Pedig -hál’Isten- a többség még hírből is alig ismeri milyen az igazi sérülés, pláne nem a műtétek utáni fájdalmat.
Álljon itt -mint mindig- a saját tapasztalatom.

A videóban szereplő műtéteken -közepén is van jó pár- kívűl (balesetek, törések, izomszakadások, gerincsérv, egyéb nem műtött sérülések miatt hetekig tartó rehabilitáció) számtalanszor kellett a nullából, de gyakran még annál is lejjebbről visszaküzdenem magam. Aki volt már műtét utáni gyógytornán, nagyjából tudja miről beszélek. A kínok kínja, fizikailag és mentálisan legalább annyira. Nem, hogy edzeni, de élni is alig van kedved. Ennek ellenére a gyógytorna mellett, amilyen hamar és amit az adott helyzetben tudtam, edzettem.
Ha nem ment a vállazás, karoztam. Ha az sem ment, hasaztam. Ha az sem ment, nyújtottam. Ha az sem ment, ültem szobabringán és kettővel tekertem. Mikor olyan erős fájdalmaim voltak, hogy az ágyból is alig bírtam kikelni, akkor sétáltam. Egy egész sarkot! Vagy 70m! Igen, abban a helyzetben az is edzés volt! Mentálisan mindig erősebb voltam -manapság meg pláne-, mint fizikailag, ezért sosem adtam fel. Te se tedd.
-
A videóból is látható, számtalan okom lett volna feladni -és ez kizárólag a fizikai része-, de sosem adtam fel. Te se tedd. Ezt a videót azért csináltam, hogy lásd, nem is olyan sz@r a te helyzeted. Alkalmazkodj a körülményekhez és sportolj tovább. Ne -csak- azt lásd, hogy mire nem vagy képes, hanem, hogy annak ellenére mégis mennyi mindent tudsz még mindig csinálni.

Ui: Na? Könnyű nekem, mi?

SZERINTEM

06/04/2021

Az erős immunrendszer egyik feltétele a rendszeres edzés. És egy igazán jó edzés feltétele?

Egy kiválóan felszerelt edzőterem, FLEX GYM Budapest
Edzés előtti -preworkout- termék
Edzőtárs
Motiváló zene
Trainer
Anyagi lehetőségek
Temérdek szabadidő

Nem. A felsoroltak közül egyik sem szükséges, ha edzeni akarsz. Mert nem a vírus korlátoz igazán, hanem saját elméd. Egy igazi jó edzéshez fej kell. Mert minden fejben dől el! Ha akarod csinálod. Ha akarod találsz időt, eszközt, megoldást az edzésre. Ha akarod. Na hajrá! SPORTOLJ!

SZERINTEM

Váll-törzs rehab: 45mp/gyakorlat egymás után, 4-5 kör

Ui: mi kellhet még, tökéletes izületek? ha-ha-ha (lásd:következő post)

08/07/2020

De tényleg!

09/04/2020

Éppen ezt a témát raktam össze, mikor szembe jött velem ez a videó... Nem szoktam mások gondolatait/videóit/bejegyzéseit megosztani, DE MOST! Arra nincsnek adatok, hogy fejben (mentálisan) mennyien betegedtek bele a vírusba. Ha lehetne mérni elképesztő számokat látnánk....
Ahogy az előző postban is írtam: pozitív attitűd, ne pánikolj!
SZERINTEM

30/03/2020

Hogyan maradhatsz f**t és főleg éppelméjű ebben a helyzetben?

1: Pozitív attitűd, ne pánikolj!
Ne csak a sz@rt lásd!!! Sajnos a napokban kizárólag nyomasztó hírek jutnak el hozzánk, pánik hangulat uralkodik, ezek ellenére is gondolkodj, cselekedj pozitívan!
Attól, hogy emelkedik a vírussal fertőzöttek száma még nem biztos, hogy te is elkapod! De ha ne adj isten el is kapod a koronavírust, nem, NEM fogsz meghalni! Lehet, hogy igazán “meg sem érzed”, de ha mégis, és nem érzed magad a top-on (köhögsz, fáj a torkod, nehéz légzés, stb.stb) megteszed a szükséges intézkedéseket és SIMÁN MEGGYÓGYULSZ. Amíg gyógyulsz persze !
Magyarországon a leggyakoribb halálozási ok a keringési rendszer megbetegedései. Ennek ellenére sem pánikolsz, hanem továbbra is rendszeresen fogyasztod a köztudottan egészségtelen zsíros, cukros, agyon adalékanyagozott ételeket. Ugye? Na ugye! NE PÁNIKOLJ!
A felesleges pánik mentálisan kikészít és ennek következményeképp fizikálisan is.

2: Rendszer.
Állíts össze egy napi rutint és tartsd hozzá magad! Ne tespedj, ne süllyedj teljes apátiába! Nem állt meg az élet csak átalakult, cselekedj ennek megfelelően.

3: Sport! Sport! Sport!
Nem, nem tőlem kell pénzért online edzést venni! Itt az idő RENDSZERESEN sportolni! Nézz ki a youtube-on, instán vagy bármilyen platformon egy számodra szimpatikus edzést és csináld! Legalább minden másnap 30 perc! De miért is nem naponta?! És miért is nem 45 perc?! Ha pedig eddig is sportoltál, itt az idő valami új mozgásformát kipróbálni a már említett forrásokból.

4: Less carb, főzz abból, ami van.
Vedd vissza a szénhidrát fogyasztást! Mivel kevésbé intenzívek a napjaid, mint normális esetben, kevesebb kalóriát igényel a szervezeted. Csökkentsd a felére a kenyér, rizs, krumpli, tészta, stb. fogyasztását! Rizs, tészta amúgy is alig van a sparban, de pl. köles, árpa bezzeg…próbáld ki. Főzz abból, ami van. Semmi baj a sovány sertéshússal sem! Csak pozitívan, kreatívan!

5: Mentális egészség.
Töltsetek hasznosan együtt időt! Legyen ez is része a 2-es pontnak. Tanuljatok a gyerekkel(ne csak anya), társasozzatok, főzzetek, sportoljatok (3-as pont), sétáljatok, bringázzatok együtt. Ne csak a tévét bámuljátok, helyette -legalább néha- olvassatok fel hangosan. Szinte mindegy mit, csak csináljatok valami építőt -szellemileg, testileg, érzelmileg-, hasznosat EGYÜTT!

6: POZITÍV GONDOLKODÁS! Ép testben ép lélek!

21/03/2020

A RENDSZER

Szerintem az egészségi állapotunk az egész szervezet, azon belül az immunrendszer, épségén múlik. Persze ebben -ahogy pl. izomépítő képességekben- is vannak örökletes eltérések. Egyesek az évente kialakuló influenzajárványban (2019. januárban egy hét alatt 65.000 ember járt orvosnál influenza miatt) rendszeresen megbetegszenek, mások meg észre sem veszik, hogy egyáltalán volt járvány. Én pl. az utóbbi csoportba tartozom, annak ellenére, hogy csupán táplálkozással viszem be a szükséges vitaminokat, ásványi anyagokat (kivéve nyáron, 3-5 órás kerékpározás közben, bármilyen izotóniás ital). Ha én orvosnál vagyok akkor műtenek, és/vagy elütött az autó, de nem vagyok “beteg”. “Neked könnyű, mert jó a genetikád.” És ha tudnák, hogy a teregetési képességeim is egyedülállóak! Kb. ennyi köze van hozzá.

Dr. Falus András nemzetközi hírű kutató,immunológus, biológus, genetikus: “A genetika nem sors, hanem valószínűség- pontosabban egy valószínű sors. A gének egy komlex hálózatban működnek, emellett lényegesen meghatározza a külső és a belső környezet a szüleinktől örökölt információ aktiválódását, ebben nem csupán a táplálkozás, a mozgás, hanem a lelki és a szociális aspektusok, de még a szokások, a hagyományok is döntő fontosságúak.”

Ebből is látszik, hogy részben igaz, hogy a genetika is meghatározza az egész szervezetünk működését, felépítését, de ha nem foglalkozunk ennek a komplex egység- ami TE saját magad vagy, tokától-bokáig- egészségének RENDSZERES karbantartásával, hát… rém szofisztikáltan, és tudományosan megfogalmazva, szaklapokat megszégyenítő pontossággal: b@szhatod. Az immunrendszert specifikusan nem lehet erősíteni. Az egész rendszerünket KELL fejeszteni/erősíteni. Hogyan? Nagyon bonyolult: A rendszeres sport, az egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozás -bizonyítottan- jótékony hatással vannak a hormonokra, a vérkeringésre, regenerálódó képességünkre, az alvásunkra stb.stb. és ezek együtt hatnak az immunrendszerre.

Már egy régebbi postban megírtam, hogy “amíg nincs baj, nincs baj, de ha baj van…” mindenki kapállózik és kapaszkodik a leglehetetlenebb dolgokba is. Szóval az adott helyzetben szedheted -ahogy eddig soha- marokszámra a vitaminokat, futhatsz teljesen egyedül a környéken gumikesztyűben, nike sállal, az arcodon -ami köztudottan még egy atomtámadás ellen is véd, feltéve, ha a nike p**a elől van, hogy mindenki lássa-, bringázhatsz a 20 fokban kötött sapkát fullra a szemedbe húzva, plusz valami fekete darth vader maszkban -majd be sz@rtam-, vagy sétálhatsz a Pilisben az erdőben -4 km alatt 4 embert láttam- semmiresemjó maszkban, hogy most aztán megerősíted az immunrendszert. DE! Ahelyett, hogy most f@sságokat csinálsz, inkább folyamatosan élj egészségesen, építsd, tartsd karban a rendszert és baj esetén, ami pl. most van -főleg a fejekben- adj egy kis extra pluszt hozzá.

SZERINTEM

Ps: agyrém, hogy az alapvető higiéniai szabályokat most kell megtanítani felnőtt embereknek. Miért újdonság, hogy moss kezet minden hazaérés, edzés után, étkezés előtt és után, minden wc ELŐTT és után -megfogod a Faber-Castell-t vagy nyúlkálsz a Renault-hoz azzal a kézzel, amivel előtte a súlyzót, sparos kosarat, bkv kapaszkodót, pénzt vagy bármit taperoltál? Pfúúúj!! Ja, és ha kezet mostál, a Flex Gymben rendelkezésre áll az automata kézfertőtlenítő is, használd!! ÉS ahogy eddig is kellett volna, magad előtt és után is fertőtlenítsd, töröld le a padot! Ehhez az ezközök adottak, pénzedbe nem kerül. Bátorság! Elképesztő, hogy ezekre fel kell hívni a figyelmet, és ezek az alapvető szabályok sokaknak újdonságként hatnak 2020-ban!

Megköszönöm a megosztást, ha másért nem is, legalább az utolsó pár mondat miatt.

05/03/2020

Mi lehet a legnagyobb hiba a gyúrásban, tesizésben, edzésben, badizásban, fitneszben, vagy akárhogy is hívod azt, amit az edzőteremben csinálsz?

A legnagyobb hiba az, ha abbahagyod! Megint csak Laci bácsit tudom idézni, aki 90 évesen edzéstervet kért tőlem: “Amíg mozgunk, élünk, szóval mondj gyakorlatokat amitől erősebb lesz a lábam vagy felképellek!” Te se hibázz, NE HAGYD ABBA! Nem kell tökéletesnek lennie, de lennie KELL!

Insta “hiba”. Ugye látod, hogy idézőjeles?!
A szosöl média. Illetve a hiba forrása te magad vagy, amennyiben minden f@sságot elhiszel és készpénznek veszel amit ott látsz. Ja, és minden héten más és más f@sságot.
Mindenkinek van mobilja amivel fotózhat, mindenki tud “úgy” pózban állni, filtert használni, retusálni, kajákat megvilágítani, vagy esetleg mindezt más oldalról lelopni, hogy azt hiszed “aztaqrva, de jól néz ki, és ez a valóság”. De NEM!
Arról postolnak, hogy a nutella milyen káros összetevőkből áll?! Na és? Álszent mind. Ők is kinyalják az üveget, ha úgy van, és általában úgy van. Na ez a valóság! Amúgy meg ki a sz@rt érdekel? Qrva finom és ha egy két kanállal, na jó tizenkettővel… meg egy zacskó háztartási keksszel… meg egy liter tejjel… szóval 3 hetente, havonta egyszer (“mértékkel”) eszel belőle semmi baj nem történik. Magadtól is tudod, nem kell táplálkozási szakértőnek lenned, hogy a nutella nem feltétlen a fizikai egészséged szolgálja. Viszont néha igen is szüksége van rá a léleknek. Sok álszet dick.

Továbbá a túl sok információ, még ha azok -adott esetben- tapasztalt, hiteles sportolóktól származnak is, összezavarják a fejeket. Valljuk be, nem könnyű kitartani egy vélt vagy valós igazság mellett, mikor napi szinten újabbnál újabb kutatási eredmények látnak napvilágot, klinikai tanulmányok jelennek meg, egyszóval ömlik ránk a tudomány. Ja, és nem is beszélve a ... szóval inkább nem is beszélek róluk. Rendszer nélkül, össze-vissza ugrálsz a edzéstervek, mozgásformák, táplálkozási formák között.
Ez hiba!
Ha pl. buborékseggű ájefbibi mancika edzéstervét lájkolod, az a minimum, hogy -először is figyeled a tested visszajelzéseit- kitartasz mellette legalább 4-6 hónapig. Oszt ha jó -azaz ténylegesen érzed a pozitív változást nem pedig megideológizálod- tehát, ha jó jó, ha nem, akkor éppen ideje tovább haladni. De addig is TÜRELEM.
A táplálkozási trendek dettó. Natural_Muscle_Pista kockahasat postol -365 nap alatt max 2 hétig van jó formában, de azokkal a képekkel virít egész évben- és “rizscsirkebrokkoli a titok”, írja. De jó! Akkor te is ezt eszed és te is kockahas leszel. Aztán... pár nap múlva, rossz szokás szerint, cél nélkül -pedig beszélgethetnétek is- csak görgeted az instát… és ups! Az “isten” maga! ketojhony88! “no cardio, no ch“ írja a kép alá, ahol a kép egyik felén baconba tekert ökrökkel töltött félig elfogyasztott bálna látható, a másikon “my back”, ami olyan száraz, mint az ítélet, ahol ott is van izom, ami még a lexikonban is csak lábjegyzetként szerepel… ok, akkor tehát keto, ez a megoldás.
Ez még nagyobb hiba, mint edzésterveket váltogatni. Idő kell a testednek, amíg hatékonyan reagál egy étrendre, ugyan úgy, ahogy az edzésre is. Sajnos ezt a többség még idő előtt túlgondolja, és aggyal felülbírálja. Meggyőzi magát, hogy miért működik vagy éppen miért nem, mielőtt bármi igazán változott volna. Lassan már mindenki vega, de azért hétvégén steak-et eszik, vagy éppenséggel ketozik, ahol hétvégén a pizza is ketonak számít.
Csináld ha jónak látod, de legalább legyél következetes! Ne másoknak akarj megfelelni, pláne ne a kamu online világnak! Magad miatt, a szeretteid miatt élj egészségesen!

Törekedj az optimális kiegyensúlyozott, f**t életmódra. Sem a túl sok, sem a túl kevés nem megoldás. Sem edzésben, sem diétában.

SZERINTEM

20/12/2019

ADNI JÓ!

Mikor ezt látod/hallod akkor mire gondolsz? Jaj, venni kéne xy-nak valamit!? Azon jár az agyad -főleg így karácsony tájékán- mi lehet a tökéletes ajándék? Egy új tv, egy másik gyűrű, egy nyolcadik parfüm, egy 30. cipő, sapka, sál, vibrátor?
Hú, de kell ez mindez. Persze van, hogy tényleg. Nyilván mindenkinek örömöt okoz… a vibrátoros téma lezárva! Szóval nyilván mindenkinek örömöt okoz, ha boldognak látja azt, akit szeret, pláne, ha ő maga okozza ezt a boldogságot. És mi lenne, ha azt mondanám, hogy ne tárgyakra koncentrálj, sőt, mi lenne, ha azt mondanám ne csak erre az egy napra koncentrálj. És ha azt mondom ne is egy kézzelfogható dologra gondolj?! Na??? Igen, lehetne élmény is,, de most egy olyan dologra gondoltam ami ezzel a Személyi Edző Szabó Gábor oldallal összhangban van és effektív nem kerül extra kiadásba. “Amíg minden rendben észre sem veszed, de ha baj van… akkor rögtön átértékeled mennyire fontos is!” Enélkül minden azonnal az elértéktelenedik. Yes! Az EGÉSZSÉGRE gondolok. A legnagyobb ajándékra. Hisz ha beteg vagy bármilyen szinten is, az a legszebb ünnepet is beárnyékolja. Ez kell, hogy legyen a legnagyobb ajándék, amit az év 365 napján adhatsz a szeretteidnek. Hogy nem aggódik -legalább miattad-, mert egészséges vagy. Viszont ezért tenni kell. Oda kell figyelned magadra, sportolni, tudatosan táplálkozni, egy fenntartható egészséges életet élni. Még jobb, ha ebbe a szeretteid is így vagy úgy, de bele tudod vonni. Kezdetnek egy kondibérlet is lehet jó ajándék, de lehet felesleges is, ha Ő nem akar, nem mer lépni. Addig is amíg megteszi azt a bizonyos első lépést, apróságokkal is tudod -észrevétlenül- az egészséges élet felé terelgetni. Például az automatikus chips vagy csoki helyett felszeletelt gyümölcsöt viszel neki a tv elé, vagy a szendvicset teljes kiőrlésű pékáruból készíted és mondjuk még salátát, avokádót is csempészel bele. Egész évben eljársz edzeni, ezzel is jó példát mutatva. Vagy invitálod egy nagy sétára ebbe az ugyan kissé csípős hidegben is, de hát a rohadt életbe, hát tökre gancz romantisch! Apróságok, mégis elindíthatod egy egészségesebb élet felé. Tedd meg! Az egészség egy ajándék, amire mindenkinek szüksége van az év minden napján. Ha ebben segítségre van szükséged, keress meg bátran.

Báj de véj, persze néha jól jön a sapka, sál és a többi is.

Szerintem

29/10/2019

Azért mozogsz nehezen, mert mindened “fáj”, vagy azért FÁJ mindened, mert mozogni próbálsz.

Az egészséges életmód egy “befektetés”, nem pedig kiadás. Ezt így kéne felfogni.
Amíg ezt fejben nem tisztázod -már mint, hogy egészségesen akarsz/fogsz élni-,addig valóban kiadásként fogod értékelni a minőségi élelmiszereket, az edzőtermi bérletet, pláne a személyi edzőt.
A kiegészítőket természetesen meg kell venni, mert ugye ezek -a reklámokban is elmondják- elengedhetetlenek ahhoz, hogy egészséges életet élj. Arról már nem nagyon esik szó, hogy mennyi feldolgozott minőségtelen kajával tömöd magad… de nyugtasd meg magad, mert legalább a magnéziumot is beszedted. Meg van a 80/20 arány, csak éppen fordítva. Már szinte alig ismerek valakit, aki ne szedne bármit, akármit vagy valamit. Pl. porcépítőt -atyavilág-,C nyolszázezrest, magnéziumot plusz k plusz d plusz vietnámi balzsam, alga, kukuma, kurku.. anyja.
Amíg azt hiszed, hogy ezektől egészségesebb vagy addig… fejben nem vagy “egészséges” az tuti.
Jó esetben ezen csodaszerek hátoldalán szerepel valami hasonló mondat, miszerint: “Nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, változatos táplálkozást”, az viszont már nincs odaírva, hogy kifejezetten nem egyensúlyozza a fornettis, cola-s, chips-es életmódot.
Gondolom te is láttad már, hogy előtted a patikában egy idős vagy nem is olyan idős néni/bácsi komoly 10 ezreket fizetett a gyógyszereire. Sajnos ennek a generációnak esélye sem volt egészséges szemléletben élni az életüket.
Nekünk viszont már megadatott egy olyan “kényelmes” világ, ahol az információk korlátlanul hozzáférhetőek, magunk alakíthatjuk az életünket, sportolhatunk kedvünk szerint, minőségi ételek kerülhetnek az asztalra, amikkel ennek elejét veheted. Nem mondom, hogy nem fogsz gyógyszert szedni az egészséged megőrzése érdekében vagy éppen azért, hogy kevésbé fájjanak a dolgok, de az nem mindegy, hogy mikor, mennyit és miért. Ha ezt most még időben felimered és eldöntöd, hogy egészség = élet, akkor ez igenis a legjobb befektetés, akármit is mond a kormány vagy akámilyen hozammal is kecsegtet a gázszerelő szakma.

Persze, ha elüt az autó, b@szhatod.

SZERINTEM

Szeretnéd, hogy a(z) vállalkozásod elsőként szerepeljen az Tornaterem és Sportlétesítmény tematikájú vállalkozások között Budapest városában?

Kattints ide a szponzorált hirdetés igényléséhez.

Helyszín

Kategória

Weboldal

Cím


Márvány Utca 17.
Budapest
1012