Országos negyedik helyet ért el csapatunk!
A 2022-23as Kosárlabda Diákolimpia B kategóriájában negyedik helyezést ért el az Eötvös Négerek csapata. A három napos hétvége Kecskeméten jól sikerült, büszkék vagyunk teljesítményünkre.
Pénteken három csoportmeccset játszottunk le, mind a hármat magabiztos győzelemmel zárva. Szombaton az utolsó, negyedik csoportmeccs megnyerésével csoportelsőként jutottunk tovább, így a negyeddöntőt a hazai Kecskeméti Bolyai ellen játszottuk, amit meg is nyertünk. Vasárnap kora reggel sajnos az elődöntőben kikaptunk a címvédő bencésektől, majd a bronzmeccset is elveszítettük egy küzdős, szoros játszmában a Szombathely ellen, így negyedik helyen zártuk a tornát.
Eötvös 50-19 Szolnok
A Szolnok ellen már rögtön az első negyedben Olivér bevert egy triplát, ezzel megteremtve az alaphangulatot. 2-3as zóna védekezésünkkel nem tudott mit kezdeni az ellenfél húzóembere, aki feltűnően hasonlított Anthony Davisre. A 16-3as kezdés után el is dőlt a mérkőzés lelkiekben, nem tanúsított túl nagy ellenállást már a Szolnok.
Eötvös 38-23 Nagyatád
A Nagyatádi Ady Endre Gimnázium ellen kissé álmoskásan kezdtünk, de hamar felvettük a szokásos ritmusunkat. Szerencsére meg tudtuk figyelni előre ellenfelünket, feltérképeztük erősségeit és így felkészülten vágtunk neki a mérkőzésnek. A Nagyatád szőke magasemberére védekeztünk 4+1es boxot, mégpedig Zsombi fogta a culát. Összesen 4 pontot tudott szállítani csapatának Zsombi lockdown-defense alatt, a torna hátralévő részében mentális gondokkal is küzdött ezek után. Faragó agresszív periméter védekezése nagyban hozzájárult a csapat teljesítményéhez. Támadásban fontos szerepe volt Beni triplájának, mellyel véglegesen megtörtük ellenfelünket.
Eötvös 37-20 Debrecen
A Debrecen volt a leggyengébb csapat csoportunkban, Balázs betegség és Andris vállsérülés miatt ülték ki a meccset. Mézi kő keményen dolgozott a palánk alatt, a kezdőötös tagjaként. Az első kosarunk 5 perc elteltével született csak meg, de ez sem hátráltatott minket, a továbbiakban stabil játékkal játszottunk végig. Bolygó Máté két bedobott triplája és Zsombi ziccerei eredményeképpen behúztuk harmadik győzelmünket is.
Eötvös 46-37 Vác
A Vác ellen talán a torna legjobb teljesítményét nyújtottuk, végig kiélezett játszmát nyerve meg végül. Igaz sötét színben melegítettünk, de az utolsó pillanatban világosra kellett cserélni mezünket.
Alig 10 másodperccel a feldobás után Olivér besütött egy hármast, megismételve a Szolnok elleni akcióját. Sajnos rögtön érkezett is rá a válasz: két palánkos triplát makkoltak be a váciak, ezzel megszerezve a vezetést. Levi erős kezdése, majd Andris becserélése után átvettük a kezdeményezést és Tomi csont nélküli hármasával az első negyedet 19-15re zártuk.
A második negyedben több eladott labdával és a Vác támadó lepattanóival fordult a kocka, 23-21et mutatott az eredményjelző a Vác javára. Zoboki mester időt is kért, majd mindenre elszántan folytattuk tovább a játékrészt. Igaz, hogy sok labdát adtunk el ismét, és még a labda elrúgásával is megpróbáltak minket hátráltatni a váciak, a gyémánt figuránk után Andris step-back triplájával újra kiegyenlítettünk.
A második félidőt egy türelmesen, üres ziccerig végigjáratott flex-figurával indítottuk, majd egy 9-2es futást követően hét ponttal elléptünk a Váctól. Egy bekapott tripla miatt 37-33as állással vághattunk neki az utolsó negyednek, de Olivér blokkjai és Tomi fontos kosarai után kinyílt az olló a váciaknak, csoportelsőként jutottunk tovább a negyeddöntőbe, Tomi 11 és Andris 19 pontos teljesítményével.
Eötvös 44-26 Kecskemét
Az esti negyeddöntőt az A csoport második helyezetével játszottuk, a hazai Bolyai Gimnáziummal. Balázs a kispadról kirobbanó formában, égő kézzel lépett pályára, 3 trojkát szállított a négereknek, feltüzelve a közönséget. Az első félidőben magabiztos 10 pontos előnyt építettünk ki, melyet a második félidőben tovább mélyítettünk gyorsindításokkal és kitűnő védekezéssel. Az utolsó negyedben Molnár Máté irányította erős kézzel a csapatot, biztosítva győzelmünket. Rengeteg eötvös szurkoló volt jelen, remek hangulatot teremtve a csarnokban.
Eötvös 28-39 Pannonhalma
Vasárnap kora reggel már a Pannonhalmi Bencés Gimnázium ellen melegítettünk, majd 8 órakor fel is dobták a labdát.
A bencések rendkívül tapasztalt és rutinos játékot játszottak, ez ki is ütközött már az első negyed alatt: 11-4es előnyt tudhattak a magukénak. Borzsák szokásos HÖ felkiáltásaival jelezte, hogy üres, majd könnyedén értékesítette a ziccereit. Andris, látva, hogy az egyik pannonhalmi elfáradt, leültette azt, majd faltot harcolt ki és úgy büntette meg ellenfelét. A félidőt harcias játék után 16-20ra zártuk.
A harmadik negyedben csodás módon fordítottunk, 4es játékosunk gól-jó-faltjával 21-20ra vezettünk. Elit védekezés és lepattanózás után 26-27re zártuk a játékrészt, egy pontos hátránnyal.
Sajnos a negyedik negyedbe elfogytunk, elfáradtunk, így a bencések elléptek 6 ponttal. Ezek után muszáj volt kockáztatni, ennek okán ki is szélesedett a hátrányunk.
Végül 11 pontos vereséggel zártuk a mérkőzést, de nagyon érett és agresszív játékot mutattunk fel.
Eötvös 29-34 Szombathely
A bronzért folytatott mérkőzésen már nagyon látszódtak fáradtságunk jelei, sok eladott labdánk és kihagyott dobásunk volt. Az ellenfél csapata szerencsésebben kezdett, majd meg is tudták tartani előnyüket. Borzsák Máté és Balázs betegsége sem segített a csapaton, nagyot küzdöttünk, de végül a futóóra eljárt felettünk.
A bronzmeccs után kissé búskomor volt a csapat, de a döntő (és az alatta elfogyasztott rántotthús) jókedvre derített minket. A Pannonhalma nyerte el a bajnoki kupát, ezért büszkék lehetünk az ellenük nyújtott teljesítményünkre. Az eredményhirdetésen csapatkapitányunk Zsombi és edzőink Zobi és Matyi vehették át kupánkat, melyet az Eötvös vitrinében helyezünk majd el. Emellett Andris bekerült az All Star csapatba, még egy kupát elhozva nekünk.
A hazaúton több üveg pezsgő is elfogyott az említett kupákból, remek hangulatban telt a vonatút.
Köszönjük Miléné Tanárnőnek, hogy elkísért minket, valamint Szuromi Marcinak is a közvtítéseket. És természetesen köszönjük minden szurkolónak aki eljött Kecskemétre vagy online nézett minket!
Hajrá Eötvös!!
A csapat tagjai:
Görömbey András - 4
Borzsák Máté-5
Turner Olivér-6
Bolygó Máté-7
Molnár Máté-8
Nyerges Tamás-10
Szinvai Zsombor-11
Faragó Bálint-12
Bíró Benedek-13
Fodor Levente-14
Várkonyi Balázs-15
Szakács Márton-26
Edzők: Zoboki Ábel, Budai Mátyás
E5vös Amatőr Kosárlabda Csapat
Az Eötvös József Gimnázium amatőr kosárlabda csapatánakhivatalos facebook oldala.
2012: �
2 Mi csak a játék szeretetéért kosárlabdázunk. De nem idén!
Céljaink a következő meccs megnyerésénél be is fejeződnek. Hisz célunk a bajnoki cím volt, amit sikerült is elhódítanunk!!! Ezt az oldalt is saját élvezetünkre hoztuk létre. Egy, kettő, három, négy, E5vös, E5vös, E5vös!
30/03/2023
Veretlenül bajnok az Eötvös!
Legutóbbi beszámolónk óta 3 mérkőzést játszott le a csapat, három győzelemmel zárva a budapesti bajnokságot.
Az első meccsen az EKG csapatával mérkőztünk meg, majd a Fazekas felett diadalmaskodtunk, revansot vettünk. Végezetül a Toldi ellen arattunk nyögvenyelős, de bajnokokhoz méltó győzelmet.
Felkészülten és motiváltan várjuk az országos döntőt, amely holnap veszi kezdetét!
Ma nem váltottuk ki a gyorsvonati pótjegyet, a Napfény sebesvonat mégis lehozott minket Kecskemétre. Ezúton is köszönjük kapitányunknak, Zsombinak, hogy ilyen színvonalú szállást biztosított nekünk a Mediterrán Hotelben.
Mint ahogy ma megtudhattuk, a sorsolásnál kiemelt pozícióba kerültünk, hiszen az országosra külön kérelemmel kvalifikált Teslát is legyőztük.
Holnap az első meccsünk 10:50-kor kezdődik, ezen a linken lesz élő közvetítés:
https://www.youtube.com/
Hajrá Eötvös!
E5vös Négerek - YouTube Share your videos with friends, family, and the world
BAJNOKCSAPAT.
Változás!
A holnapi meccs a Fazekasban három helyett négy órakor kezdődik. Minden szurkolót szeretettel várunk!
Múlt héten csapatunk két megmérettetéssel nézett szembe.
Először kedden fogadtuk a Szent László csapatát, akiket egy viszonylag könnyű meccsen sikerült legyőzni. Már a félidőben 50-17 volt az állás, viszont előnyünket még tovább növelve, 74-30-as eredményjelzővel zártuk a mérkőzést. A pálya mindkét végén láthattunk kiemelkedő teljesítményt. Az offenzív oldalon Borzsák nyújtott extrát, emberfeletti befejezéseivel 24 pontot sikerült értékesítenie, így nem meglepő, hogy ő lett a meccs legeredményesebb játékosa. Defenzív tekintetben Olivért kell mindenképp megemlítenünk, aki ádázan védte a gyűrűnket, és kíméletlen sapkák kiosztásával biztosította azt is, hogy ne fázzanak már a télen az ellenfél játékosai. Viszont ha már blokkoknál tartunk nem hagyhatjuk ki Levit sem, aki a meccset lezáró sípszóval egyszerre még biztos, ami biztos adott egy akkora búrát, hogy abba az egész csarnok belerezgett.
Ezúttal a hét második fele sem telt eseménytelenül, hiszen iskolánk barátságos mérkőzést játszott az Apáczaival. Mindkét csapatban szerepeltek igazolt játékosok is, így különlegesen izgalmasnak bizonyult az összecsapás. Az Eötvös talentumai hozták a kötelezőt és 10 pontos fölénnyel zárták a küzdelmet.
Ez a hét is mozgalmasan fog telni: kedden szokásos három órás kezdéssel lejátszuk utolsó hazai meccsünket az Egyetemi Katolikus Gimnázium csapatával, majd pénteken a Fazekasba utazunk, hogy lerendezzük tavalyról maradt tartozásunkat. A bajnoki cím egyre közelebb és közelebb, az eléréséhez viszont a Ti támogatásotokra is szükség van! Előző látogatásunk alkalmával a Fazekas termében még a bordásfalról is a szurkolóink lógtak, reméljük most is hasonlóan hangulatos körülmények között léphetünk majd pályára. Feldobás szintén háromkor, gyertek sokan!
Hajrá Eötvös! Hajrá Négerek!
Kedden háromkor eddig hibátlan szezonunk új lendületet vesz, a Szent László csapata látogat otthonunkba. A bajnoki címhez minden győzelemmel egyre közelebb kerülünk, és az ebben játszott szerepetek megkérdőjelezhetetlen, ezért buzdítunk mindenkit a szurkolásra!
Találkozzunk 7-én 15 órakor 💙🏀
Elindult az új év, a szezon pedig folytatódik. Kedden az Óbudai Waldorf Gimnázium csapatát fogadtuk tornacsarnokunkban.
Tavalyi szokásunknak megfelelően a jegyünket ezúttal is megváltottuk a gyorsvonatra, így már az első negyedben elléptünk 40 ponttal. A jó taktikai döntések és sikeres rotálás végett még tovább tudtuk növelni a tekintélyes előnyt, a negyedik negyedet már 81-17-et mutató eredményjelzővel kezdhettük. A meccs nem mondható fordulatosnak, de ennek ellenére odatettük magunkat, és hoztuk a kötelezőt. Borzsák "hö" hangjelzéssel ellátott gyorsindulásai 21 pontot hoztak a kasszába, amivel egyúttal új karriercsúcsot is állított.Távoli dobásoknak se voltunk híján, 4 játékosunk is szerzett kosarat a hárompontos vonal mögül. Kiemelendő Olivér, aki egy centerhez illő palánkos dobásba állt bele, valamint Balázs, aki miután rájött, hogy túl közel van a gyűrűhöz inkább hátrált pár métert és süllyesztett egy gyönyörű saroktriplát.
A mérkőzés vége 114-19 lett, így továbbra is veretlenül, immár négy győzelemmel állunk a tabella élén.
Hajrá E5vös!
Kölcsey 68 - 108 Eötvös!!
Az öreg szakállas idén jó sok meglepetést hozott a Négereknek.
A mai napon a Kölcseybe utaztunk az idei év utolsó mérkőzésére. A pálya nagysága volt az első kellemetlenség, amivel szembesültünk, hisz a terem a mi Kistornánk méreteivel vetekedett, így a hely szűkében közös megegyezésre lejátszottuk első négy a négy elleni meccsünket. A szokatlan körülményeknek és az ellenfél egy kiemelkedő játékosának köszönhetően az első félidő kiegyensúlyozottan telt, Olivér extra fade away-ei segítségével 4 pontos előnnyel zártunk. A szünetben rendeztük sorainkat, így a harmadik negyed első felében sikeresen elhúztunk 20 ponttal. Rettentő előnyünket többek között Levi és Tomi segítette elő, akik közül előbbi a festékben nyújtott lehengerlő teljesítménnyel, míg utóbbi magabiztos betörésekkel és egy a csarnokot megrengető gól jó faulttal támogatta csaptunkat. A hatás meg is lett, ellenfelünk reményvesztve, a győzelmet feladva egy sorcserét eszközölt, ezzel játékba állítva keretük végét és elveszítve a negyedet 38-8-ra. Innentől a mérkőzés kimenetele megpecsédelődött. Dobott pontjaink száma meghaladta a százat is, amit edzői utasításra csupán visszafogott ünnepléssel nyugtáztunk. Végülis a virgácsot a Kölcsey kapta, és a meccset 108-68-ra megnyertük. Fontos még megemlíteni ultras csapatunk rendíthetetlen kapitányát Szuromi Marcit, aki egyszemélyes szurkolói tábort alkotva támogatott minket ma is.
Mai sikerünkkel mérlegünk 3-0 lett, ezzel zárjuk az évet. Jövőre ugyanilyen lendülettel folytatjuk.
Hajrá E5vös!
65-22, Győzelem a derbin!
Jó Eötvösös hagyománynak megfelelően ma is megvertük a Piart. Legnagyobb meglepetésünkre az ellenfél szurkoló tábora, a Piar Ultras feldobáskor még nem volt sehol. Az utóbbi években ilyenre nem volt példa, de sajnálatunkra később sem érkeztek meg a fiúk, így egyoldalú drukkolás mellett játszottuk le a meccset. Az első negyedet ezen a héten is jól kezdtük, Tomi buzzer be**er saroktriplájával az eredmény 22-4 lett. A második, harmadik, majd a negyedik negyedet is hasonló szellemben folytattuk, magabiztos védekezéssel 22 ponton tartottuk ellenfelünket, míg mi 65-öt tettünk az eredményjelzőre. Ki kell emelni mindhárom Máténkat, közülük kettő debütált, nem is akárhogyan, a remekül beszálló Mézit, és Andrist, aki a pontok és lepattanók mellett egy majdnemzsákolással is jeleskedett.
A derbi tehát a miénk, jövő héten idegenben zárjuk le 2022-t a Kölcsey ellen.
Hajrá E5vös!
Piar derby!
Múlt heti sikerünktől fűtve, holnap játszuk a szezon második mérkőzését. Ezúttal a szomszédos riválist, a Piarista Gimnáziumot fogadjuk a csarnokban. Eddigi találkozásaink az utóbbi években mind az Eötvös sikerével zárultak, a cél természetesen most sem lehet más. Az biztos, hogy mi mindent a pályán hagyunk, de egy igazi Négerek meccshez ti is kellettek! Feldobás 15:00-kor, gyertek sokan, legyünk hangosak!
Hajrá E5vös!
Történelmi győzelem!!
Az E5vös Négerek a történelem során másodszor verte meg a Tesla kosár csapatát! A meccs elején egyből felültünk a gyorsvonatra és egy erős 12-2-vel indítottunk. A félidőt Andris zárta egy palánkos buzzer triplával, így a második játékrészt egy magabiztos 15 pontos előnnyel kezdhettük. A mérkőzés további részében a támadó játékunk gyengült kicsit, de ezt szikla szilárd védelemmel kompenzáltuk. Két játékosunk is remek teljesítménnyel debütált: Andris 23 ponttal és nagyon összeszedett játékával vezette győzelemre csapatunkat, Levi pedig elől-hátul óriásit ment a festékben. Egy karriercsúcs is született: Faragó 11 pontot szerzett es az sem taszította vissza, hogy az ellenfél játékosa átugrotta. A Tesla olyannyira rosszul viselte az erőfölényünket, hogy a harmadik negyed végén az edzőjük magából kikelve, egy egész időkérésen keresztül, rendkívül emelt hangnemben beszélt a játékosaival. A pontok mellett a techinakikat is gyűjtöttük, csak "színészkedésért" kettő ilyennel jutalmaztak a játékvezetők. Beni hatalmas energiával szállt be a mérkőzésbe és bár még a hajgumiját is szájába vette dobás közben, a büntetőit ennek ellenére nem sikerült értékesíteni. A küzdésnek meglett az eredménye, 54-45-re nyertünk.
Nagyon szépen köszönjük a szurkolást, jövő héten folytatjuk, hasonló fontosságú rangadóval!
Hajrá E5vös Négerek!
Kattints ide a szponzorált hirdetés igényléséhez.
Helyszín
Kategória
Weboldal
Cím
Budapest