24/06/2024
Tour de Zalakaros 2024 beszámoló
Múlt vasárnap a Knorr-Bremse alkalmazottainak lehetősége nyílt részt venni a Tour de Zalakaros nevű lassan ikonikussá váló országúti kerékpár versenyen. Öt kollégánk is képviselt minket céges színekben, amit többen is felismertek és vidáman kérdezgettek egyik másik ismerős munkatárs hogyléte felől.
Általában két jelentősebb versenyszámot rendeznek és ezek mellett vannak még kisebb családi, illetve céges „futamok”. Ez a két szám a 66 km-es középtáv és a 132 km-es hosszútáv, ami utóbbi végül szintén a középtáv útvonalán lett megrendezve (két körrel). Az eredeti útvonalon ugyanis éppen felújítják az utat (vagyis jövőre mindenképpen jelentkezzen, aki hibátlan aszfalton szeretne tekerni egy jót).
Igazán kihívást a meleg és a nagy szél okozott. Mindkettő elég sok erőt vett ki a versenyzőkből, és szoros együttműködésre késztette őket, hiszen a kerékpárversenyzésben a nagy szél legjobb ellenszere a bolyban való tekerés és a csapatmunka. Ami viszont nem nagyon kedvez a kiürült kulacsok újratöltésének, hiszen senki sem akar lemaradni egy erős bolytól azzal, hogy megáll a kulacsait megtöltetni. Ebből adódott is némi probléma, mivel a kiszáradás ilyen melegben nagyon veszélyes. Sok versenyző panaszkodott is arra, hogy ezzel eltaktikázta magát. Azt viszont senkitől sem lehetett hallani, hogy megbánta volna a részvételt. Hiszen remek volt a szervezés, gyönyörű az útvonal és nagyszerű a hangulat.
A legjobb egy ilyen eseményben az, hogy pontosan azt kapod tőle, amit szeretnél. Ha nyomni akarod a tempót, akkor választasz egy erős bolyt és olyan tempót mehetsz, amit egyedül, illetve kis csoportban esélyed sincs. Ha pedig egy kellemeset akarsz tekerni, szép környezetben, beszélgetős tempóban, akkor pedig választasz egy lassabb bolyt a mezőny végén és ugyancsak megkapod, amiért jöttél, utána pedig remek élményekkel mehetsz haza.
Gratulálunk minden teljesítőnek, de kiváltképp kollégáinknak!
24/06/2024
Knorr-Giro túra 2024 képes beszámoló
Október utolsó vasárnapja minden évben a kerékpáros szakosztály talán legnagyobb izgalommal várt napja. Ugyanis ekkor kerül kihirdetésre a következő évi Giro d’Italia – az Olasz Körverseny – részletes útvonala.
Pár napon belül le vannak foglalva a szükséges szállások és összeáll a mi túránk terve is. Sokunknak május utolsó hete már évek óta foglalt a naptárában.
Idén is huszan vágtunk neki, hogy Észak-Olaszország nevezetes emelkedőin szurkoljunk a profiknak, ordítsuk fel a hegyre a magyar bajnoki trikóban tekerő Valter Attilát, aki 2024-ben egyedül képviselte Hazánkat a megmérettetésen.
Természetesen, ha már ott voltunk, kipróbáltuk mi is milyen a Dolomitok lejtmenetein suhanva kanyarogni, hegynek felfelé fújtatni. Mert sík az ott csak egyfajta van: az „alpesi sík” (1-2%)
Így esett, hogy a résztvevők nemcsak fantasztikus tájképekkel, de sokezer méter szint legyőzésének élményével gazdagodtak.
Idén Bormio környékét jártuk be, többek közt a Gavia és a Mortirolo hágóját. Hoztunk nektek néhány képet ízelítőként.
Vágjuk a centit októberig, hogy újra kezdődhessen a tervezgetés.
Aki kedvet kapott, az iratkozzon fel a Kerékpáros Klub levelezési listájára Diamant Gábornál, és várja az októberi emailt. 😊
15/12/2019
9,561 másodpercre sikerült javitanom a 200 méteres magyar csúcsot Ausztráliában, Brisbane-ben. Amivel a második helyen kvalifikáltam a Világ Kupán és végül a 9.helyen végeztem.
26/10/2019
Carapaz: "A Stelvio döntő lehet majd a jövő évi Girón" | Hosszabbítás
A milánói bemutató után nyilatkoztak az útvonalról a jövő évi verseny sztárjai.
11/07/2019
Múlt héten jött a hír, kómában fekszik egyik gépész kollégánk. Mi történt, kérdezgettük döbbenten egymástól. Aztán lassan teljesedett a kép: bringázott szabályosan a kerékpárúton, mégis elütötte egy autó. Fejsérülést szenvedett, az orvosok szerint nem volt esélye, hiába műtötték meg.
Az első döbbenetet azért lassan felváltotta a reménykedés, hátha… Majd következett a csend, a nagyon mély csend.
Nem élte túl.
Aztán jött a tehetetlen düh, a fájdalom, az elkeseredés, és a legvégén a harag a gondolattól, hogy talán megúszhatta volna.
Hisz tudjuk, soha nem hordott bukósisakot.
Nyilván azt hitte, mint Te is, aki nem viselsz bukót bringázás, síelés közben, hogy velem nem történhet meg. De igen megtörténhet. Bárkivel. VELED IS! Hány élet kell még, hogy felfogd, a sisak életet menthet?
Azóta, nap mint nap itt állunk a Műjég ablakában, figyeljük a Hősök terén elhaladó bringásokat. Húszból ha egy, azaz egy visel fejvédőt. Üvölteni tudnánk minddel. VEGYÉL SISAKOT!
Dühösek vagyunk. Tehetetlenek vagyunk?
Talán nem. Kérjük, legalább TI viseljetek kerékpározás közben sisakot, és kérjétek meg ismerőseiteket is ugyanerre.
Sőt jobbat tudunk: valaki intézze már el, hogy a KRESZ szerint is kötelező legyen a bukósisak viselése.
Az olyan bukósisak nélkül kerékpározókért, mint a Karcsi volt.
Egy kiváló kollégát, barátot veszítettünk el, emléke tovább él bennünk, Műjegesekben.
Nyugodjon békében.
12/02/2019
Nagyon belehúztak a magyarok a szezon első kerékpárversenyein
Alig telt el egy hónap a 2019-es évből, máris elég jó eredménnyel indítottak kerékpárosaink. Már az első UCI pontokat is megszereztük.
22/07/2018
Kab hegyi idofutam! Szurkoljatok 10:04-tol :-)
15/07/2018
Korosztalyos ezusterem :-)
15/07/2018
150. korben vagyunk. Bende a palyan, mar nagyon szenvedunk. :-)
15/07/2018
Istvan 4:15ot tolt, este 8tol negyed1ig. Mar Gabor is vegzett 2:38kor jott le. Bende az utolso koret tolja a masodik etapban, mindjart jon Andris masodjara.
14/07/2018
Kis csapatunk. Aki a keprol hianyzik: Andris a palyan, Roland elveszett! :-D