19/06/2026
🤺 Közel volt az érem, de végül nem sikerült dobogós hellyel hazatérni a vívó Európa-bajnokságról! A Szűcs Lucával és Pusztai Lizával felálló női kardozóink az elődöntőig meneteltek, ahol sokáig jól is álltak, de végül az oroszok örülhettek a győzelemnek. A bronzasszóban az olaszok vártak a lányokra, ahol végül szintén riválisunk nyert, így a mieink negyedikként zárták a kontinensviadalt.
Férfi párbajtőrözőink a negyeddöntőben Ukrajna ellen maradtak alul, Andrásfi Tiborék végül a hetedik helyen végeztek.
Nincs azonban megállás, hiszen a nyár fő versenye, a világbajnokság következik majd bő egy hónap múlva sportolóink számára! Sok sikert kívánunk! 💙💛🇭🇺
📷 Magyar Vívó Szövetség
16/06/2026
A franciaországi Antony városa ad otthont a vívók Európa-bajnokságának, ahol a női mezőnyben Pusztai Liza és Szűcs Luca, a férfiak között pedig Andrásfi Tibor képviseli a zuglói színeket! A keddi versenynapon épp a női kardozók és a férfi párbajtőrözők egyéni versenyét rendezték, ahol mindhárom BVSC-s pástra lépett, érmet azonban nem sikerült szerezniük sportolóinknak. Pusztai Liza a 64 között, Szűcs Luca (5.) és Andrásfi Tibor (6.) a negyeddöntőben fejezte be az egyéni küzdelmeket!
Részletek honlapunkon:
https://tinyurl.com/4bstap8b
Pénteken a csapatversenyekkel folytatják vívóink az Eb-t, ahol szintén nagyon sok sikert kívánunk a teljes magyar válogatottnak! Gratulálunk az egyéni eredményekhez! Hajrá, magyarok!
💙💛
BVSC-Zugló
📷 fotók. Magyar Vívó Szövetség, FIE
29/05/2026
Galériánkban Andrásfi Tibor és az óvodások!
Klubunk olimpiai bajnok párbajtőrözője a BVSC-Zugló sportóvodásait látogatta meg, akiknek a közösen eltöltött idő során lehetőségük volt Tibi Párizsban szerzett olimpiai aranyérmét is megcsodálni!
Tibi a hétvégén ezüstéremmel zárta a berni Világkupát és bekerült a júniusi Európa-bajnokságra készülő magyar válogatottba is! Vívónk az elmúlt időszakról, a svájci versenyek különlegességéről és az Európa-bajnoki álmokról is beszélt a vele készült rövid interjúban!
➡ https://tinyurl.com/rcn9sbtn
Andrásfi Tibi mellett még Szűcs Lucának és Pusztai Lizának is szurkolhatunk az Európa-bajnokságon, akik a női kardcsapat oszlops tagjaiként ismét képviselhetik a magyar színeket! A válogatott keretben ott van a sérüléséből visszatérő egyszeres világbajnok kardvívó, Márton Anna is, aki ugyan az Eb-n még nem lesz ott, de készül a visszatérésre! Tibinek, Lizának, Lucának és a teljes magyar csapatnak sok sikert kívánunk a hamarosan kezdődő kontinenstornán! 🤺 🇭🇺
💙💛
BVSC-Zugló
25/05/2026
Bronzéremmel zárult a magyar női kardcsapat számára a 2025/26-os világkupaszezon! A Szűcs Luca, Pusztai Liza, Battai Sugár és Spiesz Anna összeállítású magyar négyes a dobogó harmadik fokára állhatott fel Limában a sorozat utolsó állomásán! A magyar csajok az elődöntőben a franciák ellen szenvedtek vereséget, a bronzért pedig a lengyeleket sikerült legyőzniük Pusztai Liza és Szűcs Luca remek vívásának is köszönhetően! Csak így tovább, gratulálunk a versenyzőknek és az edzőknek! 🇭🇺🤺
💙💛
BVSC-Zugló
📷 fotó: Hungarian Fencing Federation / Magyar Vívó Szövetség
23/05/2026
🤺🥈 Remek eredménnyel zárta Andrásfi Tibor a 2025/26-os világkupa-szezont. Olimpiai bajnok párbajtőrözőnk egészen a döntőig menetelt Bernben és egy szépen csillogó ezüstéremmel gazdagodott!
Beszámolónk értékeléssel honlapunkon olvasható:
➡ https://tinyurl.com/436ercu6
Gratulálunk Tibinek és edző-édesapjának is ehhez a szép sikerhez! Büszkék vagyunk Rátok! 💙💛🇭🇺
📷 FIE / Bizzi Team
23/05/2026
🤺 Három vívónk is a főtáblán folytathatja a szezon utolsó világkupáján! Szűcs Luca és Pusztai Liza Limában, míg Andrásfi Tibor Bernben lehet ott a legjobb 64 között! Keszei Kirának sem sok kellett, hogy folytathassa, de az utolsó asszón vereséget szenvedett.
Sok sikert kívánunk sportolóinknak! 💙💛🇭🇺
📷 Bizzi Team