07/06/2026
Megérkeztek a képek, és van köztük néhány pillanat, amit kár lenne csak magunknak megtartani.
Ahogy végignéztük Mohácsi Szabolcs fotóit, egy kicsit újra ott voltunk a Fonó színpadán. Újra csak nekünk szólt a Zagyva Banda zenéje, és ujra részesei voltunk ennek a napnak.
Most pedig beszéljenek a képek.
Lapozzátok végig velünk!
Fotók: Mohácsi Szabolcs Photography
Nektek melyik kép lett a kedvencetek? Írjátok meg kommentben! 👇
Ha pedig örömmel látjátok, hogy Gyömrőn ilyen aktív, lelkes néptáncos közösség működik, köszönjük, ha megosztjátok a bejegyzést. 💙
✨ „Ide lábam, ne tova, hátra van még a java!” ✨
01/06/2026
Szombaton, 2026. május 30-án a Budapesti Fonóban megrendezett VII. Nyárköszöntő Fesztiválon jártunk, ahol vajdaszentiványi tánccal léptünk színpadra.
Azt hiszem, nyugodtan mondhatjuk: rendesen felkavartuk a port a színpadon! 😊 Szívünket-lelkünket beletettük a táncba, vittük az energiát, a lendületet és a jókedvet, amit a közönség is visszaadott nekünk.
Hálásan köszönjük a szervezőknek a lehetőséget, a Zagyva Bandának a fantasztikus muzsikát, amely szárnyakat adott a táncunknak, valamint művészeti vezetőinknek, K Demeter Erikanakés Kis Istvánnak a sok munkát, támogatást és útmutatást.
Köszönjük mindenkinek, aki velünk ünnepelte a nyár érkezését! ❤️
27/05/2026
✨ Új viseletek, új élmények! ✨
Nagy öröm számunkra, hogy a Búzavirág Néptánccsoportot támogató Tőzeges Folklór Egyesület sikeresen pályázott Gyömrő Város civil pályázatán, melynek köszönhetően 200.000 Ft támogatásban részesült. ❤️
A Tőzeges Folklór Egyesületet 2023-ban azzal a céllal hoztuk létre, hogy támogassuk a Búzavirág Néptánccsoport működését, segítsük a hagyományok továbbélését, valamint lehetőséget teremtsünk minden korosztály számára a néptánc örömének megismerésére. 💃🕺✨
A támogatás segítségével vajdaszentiványi női viseletekkel gazdagodhatott csoportunk. A pályázati összeg a beszerzés egy részét fedezte, a fennmaradó részt közösségünk összefogásával és saját erőből valósítottuk meg. ✨
Hálásan köszönjük Gyömrő Város Önkormányzatának a támogatást és a bizalmat!
Ráadásul már ezen a hétvégén útra kelünk, hogy Gyömrő város hírnevét öregbítsük a budapesti Fonóban a VII. Nyárköszöntő Fesztivál – Felnőtt és senior néptáncosok baráti találkozóján, ahol szombaton nagy örömmel képviseljük közösségünket és városunkat. 💃🕺✨✨
21/05/2026
Nagyon örülünk, hogy ott lehettünk ezen a szuper estén! 💙🌾
Köszönjük Gyömrő Város polgármesterének Kisberk Szabolcsnak a kedves szavakat és az elismerést.
https://www.facebook.com/share/v/17Cgb7gpoH/?mibextid=wwXIfr
20/05/2026
🌧️ Bár az időjárás nem volt kegyes hozzánk, de a jó hangulatot még az eső sem tudta elmosni a szombati Péteri Óhegyi Bornapokon! 🍷💃
A Búzavirág Néptánccsoport ezúttal lapádi és vajdaszentiványi táncokkal lépett színpadra, és öröm volt látni, hogy a közönség az eső ellenére is velünk tartott. 🌾
Köszönjük a meghívást és a szívélyes vendéglátást a szervezőknek a Péteri Borbarát Kör Egyesületnek, valamint mindenkinek, aki kitartott velünk a bor, zene, ízek, hagyományok, jó hangulat fesztiválján! ❤️
20/05/2026
A múlt heti Néptánc Gála számunkra nemcsak egy időszak méltó lezárása volt, hanem tele olyan pillanatokkal is, amelyekre még sokáig emlékezni fogunk ✨
A Weöres Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Néptánc Gálája a Hankó István Művészeti Központban a legkisebbektől a legnagyobbakig mindenki megmutathatta azt a rengeteg munkát, szeretetet és kitartást, amit egész évben a táncba fektetett. ❤️
A Búzavirág Néptánccsoporttal magyarlapádi táncokat vittünk színpadra, majd az est zárásaként bemutathattuk vajdaszentiványi táncrendünket is. Számunkra ez különösen izgalmas pillanat volt, hiszen ezt a koreográfiát most mutathattuk be először közönség előtt.💃🕺
A fantasztikus hangulatról Sándor Gabriella és zenekara gondoskodott – ezúton is hálásan köszönjük! 🎶
Az est varázsát új viseleteink tették teljessé, amelyek a csodás Zsuzska folksufnijaa kezei között készültek – és amelyekben igazán otthon érezhettük magunkat a színpadon. ✨
Külön köszönettel tartozunk felkészítő tanárainknak, Demeter Erika és István az egész éves munkájukért, türelmükért és támogatásukért, amellyel nap mint nap közösséget építenek körénk. ❤️
20/05/2026
Gyertek!
Táncoljunk, mulassunk!
Mi ott leszünk ismét!
És ahogy legutóbb is, most is nagyon jónak ígérkezik!
https://www.facebook.com/share/p/1HrQdowe72/?mibextid=wwXIfr
Gyertek, gyertek! :)
10/05/2026
Nálunk a vasárnapok sem telnek unalmasan. 🙂
Míg mások a vasárnapi ebéd után sziesztázni térnek, mi gőzerővel készülünk az évzáró gálára.
A lányok hímeznek, közben előkerülnek a régi történetek, a sok boldog pillanat emléke a nagyszükök házatájáról.
A fiúk pedig rendületlenül a verbunkot járták, hogy a por is táncra kelt az udvaron.
Ilyenkor azért jó igazán néptáncosnak lenni.
Mert itt nemcsak a lépéseket tanuljuk, hanem együtt őrizzük tovább a közösséget, jókedvet és a hagyományt.
Mi már nagyon készülünk… és hamarosan megmutatjuk, min dolgozunk ilyen nagy odaadással!
Találkozunk 14-én csütörtökön 18.00 órakor a Hankóban?