31/05/2022
To już 6 lat od pamiętnych udanych dla Łodzi kwalifikacji olimpijskich.
Dziś w siedzibie naszego klubu odbyło się spotkanie bohaterów ostatnich dni z łódzkimi mediami. W konferencji wzięli udział medaliści Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu - zdobywcy kwalifikacji olimpijskiej do Rio de Janeiro Aleksandra Urbańczyk i Filip Wypych, świeżo upieczony Mistrz Polski Seniorów Maksymilian Zgierski oraz ich trenerzy Bartosz Olejarczyk i Marcin Babuchowski. Prezes AZS Łódź L**h Leszczyński pogratulował zawodnikom i trenerom sukcesów, przyznając, że właśnie dla takich chwil warto być i działać w AZS. Wzruszenia nie kryła też Ola, która opowiadała o wielkiej uldze, jaką odczuła po wywalczeniu kwalifikacji na Igrzyska. Sukcesy pływaków AZS UŁ PŁ Łódź nie byłyby oczywiście możliwe bez wsparcia Urzędu Miasta Łodzi, Uniwersytetu Łódzkiego i Politechniki Łódzkiej.
Naszym zawodnikom i trenerom jeszcze raz serdecznie gratulujemy! Oby tak dalej!
23/07/2020
ZAPISY PÓŁKOLONIE 2020
Niezapomniane wakacje w mieście!
30/09/2017
Coś dla ambitnych ! 🏊♂️💪😎
CrossSwim PSA, Professional Swimming Academy
Zajęcia łączące ćwiczenia na lądzie z pływaniem,. --- Więcej na www.psacademy.pl --- oraz na fanpage www.facebook.com/PSAszkolka/?ref=aymt_homepage_panel Muz...
09/09/2017
Polecamy !
‼️Zapraszamy na zajęcia do szkoły PSA - Professional Swimming Academy
➡️Ruszamy 18 września na basenie Zatoka Sportu w Łodzi ‼️
➡️Zapisy i informacje na stronie www.psacademy.pl 📣🔔🏊♂️
➡️Do zobaczenia na basenie 😎✋🏊♂️
29/07/2017
Gratulujemy !
REKORD ŻYCIOWY I 14. MIEJSCE OLI NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA!
W Budapeszcie trwają Mistrzostwa Świata w pływaniu. Dziś bardzo dobrze w rywalizacji na 50 m stylem motylkowym spisała się zawodniczka AZS Łódź Aleksandra Urbańczyk! Podopieczna trenera Bartosza Olejarczyka w eliminacjach ustanowiła nowy rekord życiowy - 26,00 s. W półfinale poprawiła jeszcze swój rezultat, po raz pierwszy w karierze łamiąc barierę 26 sekund - 25,94 s i ukończyła rywalizację na 14. miejscu. Wcześniej Ola zajęła 24. lokatę na 50 m stylem grzbetowym (28,49 s).
Drugi z reprezentantów AZS Łódź na Mistrzostwach Świata - Filip Wypych uplasował się na 32. pozycji na 50 m stylem dowolnym z rezultatem 22,57 s.
Budapest 2017 - FINA World Championships
Fot. megatiming.pl Agnieszka Wilczek Foto
26/07/2017
Już dziś w Budapeszcie w Mistrzostwach Świata wystartuje w eliminacjach pierwsza z naszej dwójki reprezentantów AZS Łódź Aleksandra Urbańczyk na 50 grzbietowym.
W piątek wystartuje na swoim koronnym dystansie 50 dowolnym Filip Wypych a Ola zaprezentuje się tego samego dnia na 50 motylkowym. W sobotę Ola wystartuje na tym samym dystansie co Filip.
Trzymamy mocno kciuki i oglądamy transmisję od 9:30 na http://sport.tvp.pl/ !!!
16/03/2017
Dzień jak codzień w grupie Sprint Team ! :)
13/03/2017
Podsumowanie MP juniorów 17-18 lat
DWA SREBRNE MEDALE ZUZI!
Podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 17- i 18-letnich w Gorzowie Wielkopolskim swoją przynależność do krajowej czołówki potwierdziła reprezentantka AZS UŁ PŁ Łódź - Zuzanna Dzwonnik! Zuza została wicemistrzynią Polski na 100 m stylem zmiennym (1:03.37) i 200 m stylem zmiennym (2:16.76), a także uplasowała się tuż za podium na 400 m stylem zmiennym (4:50.51) i 50 m stylem motylkowym (27,71 s). We wszystkich konkurencjach ustanowiła nowe rekordy życiowe!
Finał B na 200 m stylem klasycznym wygrała Agata Kwiatkowska. Na dystansie dwukrotnie krótszym była piąta w finale B. Szóste miejsce w finale B na 100 m stylem grzbietowym zajęła Marta Pabin, a na ósmym miejscu finał B na 100 m stylem motylkowym ukończyła Julia Bartczak.
Naszym zawodnikom i ich trenerowi - Łukaszowi Przybyszowi serdecznie gratulujemy udanych występów i nowych rekordów życiowych!