12/05/2026
Szukamy ambitnych uczniów klas 1-3 szkół ponadpodstawowych z Bydgoszczy, którzy chcą bezpłatnie zdobyć kompetencje liderskie i zrealizować własny projekt społeczny z konkretnym dofinansowaniem. Czas na rekrutacje się kończy ⏰⌛️.
21/04/2026
Szukanie wspólnego języka w dużej grupie może być wyzwaniem – wyzwaniem, które mnie motywuje do pracy.
To inspirujące słyszeć, jak po kilku godzinach wspólnej pracy uczestnicy dzielą się swoimi pomysłami na współpracę i instrukcją, jak do nich mówić, by się porozumieć.
PS
Iga Szałkowska– miałem ogrom radości w planowaniu tych warsztatów i sporo satysfakcji z prowadzenia ich z Tobą. Dzięki!
19/04/2026
Trwa finał festiwalu empatia w działaniu z Grupa TROP.
Inspirujemy się przykładamy z całej Polski, jak dojrzała empatia przekłada się na zmianę społeczną, czy skuteczność biznesową.
Empatia jest tu wymieniona przez wszystkie przypadki jako fundament nowoczesnych organizacji.
Ćwiczymy TRUE (trening uważności empatycznej).
Tu spotykają się ze sobą dwie osoby - w dialogu.
Jedna mówi przez 15 minut- druga jest obecna, słucha, wyciąga esencję. Potem się zamieniają.
Osoba słuchająca - jest całkowicie przy mówiącym i dla niego.
To ogromny prezent jaki można sobie dać.
Wyobraź sobie - masz swoje 15 minut by opowiedzieć dlaczego wciągnęła Cię ta książka, lub zainteresował projekt w pracy. W tym czasie - tylko słucham - z uwagą i zaciekawieniem.
Zapada chwila ciszy - zbierasz myśli - słyszysz co mówisz - dalej odkrywasz swoją historię, opowiadasz o doświadczeniu, ze spokojem, że nie przerwę Ci jak tylko będziesz łapała oddech.
Jakie to uczucie ?
Co ćwiczę w roli słuchacza ?
Jak być mniej reaktywnym na automatyczne myśli, skojarzenia, pytania które się rodzą w głowie. Wybieram towarzyszyć temu co ważne w Tobie. Bez mojego ratowania, zmieniania, inspirowania.
🔋☕️
Na festiwalu spotykam ludzi z którymi dzielę wspólne wartości. To sprawia, że ładuje swoje baterie: SENSU, WSPÓLNOTY, SPRAWCZOŚCI, ROZWOJU.
Jakie masz środowisko / grupę ludzi - którzy tak na Ciebie działają ? A może nie masz, ale szukasz ?
27/03/2026
To ostatni moment na dołączenie do projektu "Miejskie meble - przestrzeń odzyskana", który koordynuję. Czujesz, że to dla Ciebie? Wpadnij do Urban Lab Bydgoszcz, zadzwoń, napisz do mnie - zgadamy się i sprawdzimy, jak możesz podziałać!
19/03/2026
Jak w szkole coachingu TROP, uczyłem się budować zespół? 💡
Ukończyłem właśnie szkołę coachów TROP. 105 godzin na sali warsztatowej i drugie tyle praktyki, interwizji, ćwiczeń nieformalnych, sesji coachingowych.
Grupa TROP to nauka w działaniu, praca na mocnych stronach, koncentracja na potrzebach by rozwijać sprawczość i uważność na tu i teraz. Przyszedłem tu, bo to wartości, które są dla mnie kluczowe w towarzyszeniu klientom.
Uczyłem się świadomego korzystania z moich mocnych stron. Wykorzystałem swoje talenty budujące grupę.
Jak?
Organizowałem spotkania i inicjatywy spoza tych obowiązkowych by “zaliczyć” szkołę. Inicjowałem spotkania na luzie w kuchni, wyjścia po zajęciach na pizzę, Interwizje pomiędzy zjazdami, wzajemny coaching, świętowanie zakończenia - luzem, zabawą i tańcem.
To wszystko wymaga jakiś inicjatyw, organizacji - w czym rozpoznaję swoje talenty - to mnie ładuje i daje dużo radości.
Bez chęci ze strony uczestników naszej edycji nic by z tego nie było. Te propozycje muszą trafić na podatny grunt, na środowisko które ma otwartą postawę i potrzebę kontaktu. 🌱
Za to jestem ogromnie wdzięczny naszej grupie, która tak entuzjastycznie w to wchodziła - to nie było tylko rozwojowe doświadczenie, ale przede wszystkim dowód na to, JAK intencjonalne działanie na rzecz grupy nieznających się ludzi staje się społecznością życzliwych sobie, wspierających wzajemnie osób.
Dziękuję za budowanie warunków do uczenia się tych jakości. I za elastyczność zawsze wtedy, gdy wymyślaliśmy, czego jeszcze potrzebujemy, by się integrować.
03/03/2026
Z perspektywy, jaką daje mi Urban Lab, widzę, jak ważne są miejsca, które pomagają ludziom poznawać się i łączyć.
W pojedynkę nie jesteśmy w stanie zrealizować żadnego złożonego projektu ani stawić czoła wyzwaniom dzisiejszego szybkiego, złożonego świata. Żadna jednostka nie jest w stanie go zrozumieć. Żadne rozwiązanie pojedynczego człowieka nie rozwiąże złożonych tematów. 💡
Do tego potrzebujemy wyjść z bańki ludzi myślących tak samo. Chodzi o spotkanie przekroju:
// Różnych doświadczeń
// Różnych środowisk
// Talentów
// Pokoleń
Miejsce, w którym się znalazłem, daje mi nadzieję i konkretne możliwości na taki dialog. Mają się TU spotkać mieszkańcy, organizacje pozarządowe, urzędnicy, osoby reprezentujące biznes , by wspólnie szukać kreatywnych rozwiązań - czy to społecznych, czy technologicznych. 🤝🏻
Uwielbiam łączyć ludzi. Przy stole, w dialogu. Takich, co pozornie się różnią. Potem okazuje się, że mamy te same potrzeby i jesteśmy w stanie znaleźć na nie rozwiązania.
Wyzwaniem jest nie tyle pozostanie na poziomie wartości, co przejście do konkretów, do działania - i od tego jest przestrzeń Urban Lab. W niej, z naszym zespołem - i wieloma innymi osobami - przekuwamy wartości w spotkania // warsztaty // wspólne kawy // innowacje społeczne.
Proszę o trzymanie kciuków 🤞🏻 za to, byśmy dostarczali dowodów, że skuteczny dialog to klucz do efektywnego działania, a tym samym - do lepszego życia.
I zapraszam do Labu na te rozmowy, kawy, porozkminiać o tym, jak budować społeczeństwo obywatelskie, zaproponować jakieś - choćby najmniejsze - wydarzenie.
19/02/2026
Hej! 🙋🏼♀️ Mam na imię Daniel i jestem trenerem komunikacji empatycznej. Być może już się znamy, a jeśli jeszcze nie - to miło cię widzieć!
👉🏻 Moja historia? U mnie wszystko zaczęło się od tego, że nie potrafiłem rozmawiać w trudnych chwilach. Miałem lęk przed konfliktami, nie wiedziałam, jak je rozwiązywać. długo szukałem na to sposobu i tak trafiłem na metodę, która pomogła mi zrozumieć innych, ale także zrozumieć samego siebie.
// NVC (ang. nom-violent communication), inaczej porozumienie bez przemocy, to coś o czym uczę się już od sześciu lat. Na tym profilu będę dzielić się swoim doświadczeniem, wiedzą, umiejętnościami oraz tym, jak na co dzień pomagam ludziom, którzy znajdują się w podobnej sytuacji, co ja kiedyś.
Brzmi znajomo? Zostań ze mną na dłużej 🙌🏻
_____
📎 komunikacja bez przemocy / komunikacja empatyczna / coaching / mediacje / sesje indywidualne / komunikacja w biznesie / komunikacja dla par / warsztaty komunikacji / studium uważności / szkoła trenerów
23/02/2025
Jak rozpoczynasz rozmowę – tworzysz most czy mur dla Waszej relacji?
Znasz to uczucie, gdy zaczynasz rozmowę i od razu czujesz, że coś poszło nie tak?
Zamiast otwartości pojawiła się obrona, a zamiast dialogu – dystans?
Sposób, w jaki mówimy, ma ogromne znaczenie. Możemy budować mosty – tworzyć przestrzeń do porozumienia, albo wznosić mury, które utrudniają kontakt.
W komunikacji opartej na empatii (NVC) kluczowe są:
🔹 Obserwacja zamiast oceny – „Przyszedłeś 15 minut po umówionym czasie” zamiast „Zawsze się spóźniasz!”.
🔹 Wyrażenie uczuć zamiast oskarżeń – „Czuję zniecierpliwienie, irytację" zamiast „Lekceważysz mnie!”.
🔹 Mówienie o potrzebach zamiast przechodzenia od razu do rozwiązań – „Ważne jest dla mnie dotrzymywanie umów”.
🔹 Formułowanie próśb zamiast żądań – „Czy możemy ustalić, że jeśli się spóźnisz, dasz mi wcześniej znać?”
Małe zmiany w sposobie mówienia mogą sprawić, że rozmowy staną się łatwiejsze i bardziej otwarte.
—--------------------------
Najbliższe warsztaty - możliwość praktycznego zdobywania tych umiejętności:
📌data: 1-2.03.2025
📌Gdzie: Bydgoszcz - Młyny Rothera
📌 Szczegóły i zapisy: https://www.facebook.com/share/12Lhim33w95/
Słowa mogą budować mosty porozumienia albo mury podziału – wybór należy do Ciebie.