Cześć!
Niestety muszę zawiesić treningi do odwołania - jeżeli cokolwiek się zmieni, dam od razu znać.
Aikido Bunkai - klub aikido w Gdańsku
Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Aikido Bunkai - klub aikido w Gdańsku, Sport, Opolska 9, Gdansk.
Aikido to japońska sztuka walki polegająca na defensywnym wykorzystaniu siły atakującego.
,,Bunkai'' to japońskie określenie praktycznych zastosowań ruchów i technik, które kryją dużo więcej, niż widać na pierwszy rzut oka.
Hej,
Przypominam, że z powodu ferii zimowych, trening dzisiaj i za tydzień odwołany.
Widzimy się 31 stycznia! :)
Witamy w 2023!
Jutro, tj. wtorek 3 stycznia, trening odbędzie się zgodnie z planem o 18:30.
Zapraszam na zrzucenie kalorii z sylwestrowej imprezy! :-)
Cześć,
Jutro, tj. 1 listopada, nie ma treningu - szkoła jest zamknięta.
19/09/2022
Chcesz zacząć ćwiczyć sztuki walki, ale nie wiesz od czego zacząć? Obawiasz się, czy dasz radę? Z nami na pewno dasz! :-)
Reaktywowana sekcja Aikido Bunkai - klub aikido w Gdańsku zaprasza zarówno osoby początkujące, jak również doświadczone, na darmowe treningi aikido we wrześniu, wtorek 20.09 i 27.09 godzina 18:30-20:00.
Potrzebny będzie jedynie strój sportowy (spodnie najlepiej długie) i klapki, nic więcej.
Przyjdź i sprawdź, serdecznie zapraszam!
UWAGA
Z powodów od nas niezależnych, treningi przełożone z poniedziałków na wtorki, godzina 18:30-20:00!
Dziękuję za zrozumienie i zapraszam! :-)
Cześć,
Zaczynamy sezon!
19 września, tj. poniedziałek, w godzinach 19:00-20:30 odbędzie się pierwszy trening w tym sezonie. Na razie tylko w poniedziałki, ale Krzysiek wciąż działa, by było częściej.
Wrzesień będzie bez opłat, więc zapraszam również niezdecydowanych! :-)
Cześć, witam we wrześniu!
Jeszcze nie znamy dokładnej daty rozpoczęcia treningów i dni, w których będą się odbywać, ale robimy wszystko aby podać je jak najszybciej.
Będę informować na bieżąco!
WAKACJE!
WŁAŚNIE SIE ZACZYNAJĄ, WIĘC DO WRZEŚNIA NIE BĘDZIEMY MIEĆ TRENINGÓW. JUTRO TEŻ NIE MA, WIDZIMY SIE WE WRZEŚNIU.
Dlaczego w aikido wykonuje się tak wysokie, nierealistyczne pady? Przecież w walce czy na sparingu nikt tak nie padnie.
Na filmiku poniżej pokazana jest technika kote gaeshi - z języka japońskiego to ,,zwrot nadgarstka''. Przy tej technice nadgarstek atakującego jest gwałtownie zwracany w stronę przeciwną do kierunku ruchu, celem przeciążenia stawu. Atakujący wykonuje pad, by ratować swoją rękę przed uszkodzeniem, i może to zrobić na dwa sposoby - albo zwyczajnie paść na plecy, jednak przy gwałtownym ruchu może się to okazać niewystarczające, oraz powoduje sytuację w której wciąż ma założoną dźwignię, albo wykonać pad tak jak Michał na filmiku. Wtedy nie dość, że całkowicie chroni swoją rękę przed dźwignią, to jeszcze z niej się wydostaje.
Nie ma co się bać pytań, dlaczego trening prowadzony jest tak, a nie inaczej - przez zadawanie często trudnych pytań wszyscy się uczymy :-)
INFORMACJA
Najbliższy trening, wtorek 14 czerwca, nie odbędzie się.
Szybka lekcja, dlaczego warto mieć ręce dość wysoko, zwłaszcza gdy zrobi się zbyt obszerny unik ;-) 0:11 na filmiku.
Podczas sparingu niewiele rzeczy idzie jak trzeba, zawsze wychodzą niespodzianki, przeważnie nieprzyjemne. Sztuki/sporty walki to gra prawdopodobieństw, jedna obrona musi być odpowiedzią na wiele ataków, jedna postawa musi być odpowiedzią na wiele sytuacji. Gdy robię unik w jedną stronę i jeszcze się przy tym pochylę, bardzo możliwe że nadzieję się na kontrę, więc muszę chronić część ciała, która jest najważniejsza, czyli głowę.
Dziękuję Jan Janko za udostępnienie filmiku i świetne wyczytanie uniku i kontrę! :-D
Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.
Lokalizacja
Kategoria
Strona Internetowa
Adres
Opolska 9
Gdansk
80-395
Godziny Otwarcia
| 18:00 - 19:30 |