19/03/2026
Odpowiedź na złożone do IPN pismo w sprawie GEDANII , "przesuwania" pomnika bohaterów, prowadzenia budowy na tym historycznym terenie: 12. 03. 2026. Jeśli się zgadzasz to po prostu przeslij dalej i polub post, to pomożesz! Nie bądź obojętny!
08/03/2026
𝗣𝗔𝗡𝗜𝗘 𝗣𝗥𝗘𝗭𝗬𝗗𝗘𝗡𝗖𝗜𝗘 - MY MIESZKAŃCY PRZYŁĄCZAMY SIĘ DO APELU POSŁA NA SEJM NASZEJ ZIEMII GDAŃSKIEJ - 𝗞𝗔𝗖𝗣𝗥𝗔 𝗣Ł𝗔Ż𝗬Ń𝗦𝗞𝗜𝗘𝗚𝗢, który zaapelował "𝘁𝗿𝘇𝗲𝗯𝗮 𝗿𝗮𝘁𝗼𝘄𝗮𝗰́ 𝗵𝗶𝘀𝘁𝗼𝗿𝘆𝗰𝘇𝗻𝘆 𝘁𝗲𝗿𝗲𝗻 𝗞𝗦 𝗚𝗲𝗱𝗮𝗻𝗶𝗶 !" ...𝗴𝗿𝗼𝘇𝗶 𝗺𝘂 𝘇𝗻𝗶𝘀𝘇𝗰𝘇𝗲𝗻𝗶𝗲, to historyczne miejsce nie załużyło na taki los. To Pan potwierdzał to wielokrotnie przy pomniku Gedanistów, że to bardzo ważne dla Polski i Gdańska miejsce pamięci! 𝗢𝗖𝗛𝗥𝗢𝗡́𝗠𝗬 𝗚𝗘𝗗𝗔𝗡𝗜𝗘̨ 𝗪𝗦𝗣𝗢́𝗟𝗡𝗜𝗘!
06/03/2026
✍️Po złożonym wspólnie z gdańskim oddziałem Towarzystwa Opieki nad Zabytkami wniosku o podjęcie pilnej procedury uchylenia skandalicznej decyzji Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków w sprawie wyrażenia zgody na zabudowę historycznego stadionu Klubu Sportowego Gedania dziś otrzymałem niniejsze pismo, w którym Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pani Marta Cienkowska zażądała pilnego przekazania całości akt sprawy Gedanii do Warszawy👇
🤝Dziękuję Pani za szybkie podjęcie tej sprawy!
20/11/2024
𝐓𝐞𝐫𝐞𝐧 𝐇𝐈𝐒𝐓𝐎𝐑𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐆𝐄𝐃𝐀𝐍𝐈𝐈 𝐦𝐚 𝐧𝐨𝐰𝐞𝐠𝐨 𝐰ł𝐚𝐬𝐜𝐢𝐜𝐢𝐞𝐥𝐚,
KTÓRY CHCE BUDOWAĆ NA GEDANII.
"Teren jest atrakcyjny, dobrze położony, ale trudny - przyznaje
𝐧𝐨𝐰𝐲 𝐰ł𝐚ś𝐜𝐢𝐜𝐢𝐞𝐥 𝐉𝐞𝐫𝐳𝐲 𝐋𝐚𝐭𝐚ł𝐚. - Będziemy analizować możliwości przy współpracy z architektami i dopiero wystartujemy z nową koncepcją. [...].Chodzi o to, by teren nie stracił ducha Gedanii. A potem pomyślimy o zabudowie, może o jakiejś zabudowie towarzyszącej do budynku basenu."
𝐉𝐞𝐫𝐳𝐲 𝐋𝐚𝐭𝐚ł𝐚, 𝐰ł𝐚ś𝐜𝐢𝐜𝐢𝐞𝐥 Ż𝐞𝐠𝐥𝐮𝐠𝐢 𝐆𝐝𝐚ń𝐬𝐤𝐢𝐞𝐣 𝐢 𝐡𝐨𝐭𝐞𝐥𝐮 𝐀𝐝𝐦𝐢𝐫𝐚ł, 𝐳𝐨𝐬𝐭𝐚ł 𝐰𝐢ę𝐤𝐬𝐳𝐨ś𝐜𝐢𝐨𝐰𝐲𝐦 𝐮𝐝𝐳𝐢𝐚ł𝐨𝐰𝐜𝐞𝐦 𝐬𝐩ół𝐤𝐢, 𝐝𝐨 𝐤𝐭ó𝐫𝐞𝐣 𝐧𝐚𝐥𝐞ż𝐲 𝐭𝐞𝐫𝐞𝐧 𝐩𝐨 𝐤𝐥𝐮𝐛𝐢𝐞 𝐆𝐞𝐝𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐩𝐫𝐳𝐲 𝐮𝐥. 𝐊𝐨ś𝐜𝐢𝐮𝐬𝐳𝐤𝐢 𝐰𝐞 𝐖𝐫𝐳𝐞𝐬𝐳𝐜𝐳𝐮.
Czytaj więcej na: https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Teren-po-Gedanii-ma-nowego-wlasciciela-n196023.html