27/05/2026
Solomiia Savchenko sięga po raz kolejny po złoty medal i wygrywa turniej!!😍🤺🥇🏆🤩💙🤍🖤👏👏👏
Tym razem na najwyższym stopniu podjum stanęła podczas XXVI Turnieju z okazji Dnia Dziecka oraz XVIII Memoriału Pawła Ratajczaka w Radlinie!
Brawa brawa brawa!!!
W Radlinie walczyły jeszcze 4 nasze zawodniczki: Ewa Szuba (10), NIna Zaiats (12), Zosia Siemieńska (16) i Iga Sikora (19). Tym razem musiały pogodzić się z odpadnięciem przed finałowymi ósemkami, ale to też cenna szermiercza lekcja - czasami niewiele brakuje, by wygrać, czasami macie gorszą dyspozycję dnia … ważne jest jednak stawać do walki, jeździć na zawody i próbować swoich sił! 💪
To jedyna droga na podium 🤺🤺🤺💪💪💪
Cieszymy się, że pojechałyście na zawody cała ekipą - w grupie siła!!!! 💙🤍🖤
Do kolejnych zawodów!
Do kolejnego treningu!
25/05/2026
🚨 KKS Kraków potrzebuje Waszego wsparcia! 🚨
🗳 Zagłosuj i pomóż nam zdobyć sprzęt oraz dofinansowanie dla naszych zawodników! 🤺🔥
Drodzy Zawodnicy, Rodzice i Sympatycy KKS Kraków!
Małopolski Okręgowy Związek Szermierczy zgłosił projekty, które zostały zakwalifikowane do głosowania w Budżecie Obywatelskim Małopolski 2026! 🏆
To ogromna szansa dla naszego klubu na:
✅ nowy sprzęt szermierczy
✅ rozwój treningów na wyższym poziomie
✅ wsparcie wyjazdów i obozów sportowych dla zawodników
❗ NAJWIĘKSZE ZNACZENIE MAJĄ GŁOSY ODDANE NA KARTACH PAPIEROWYCH ❗
To właśnie liczba papierowych głosów będzie miała realny wpływ na poziom wsparcia dla naszego klubu.
🙏 Dlatego prosimy:
📌 pobierz z WWW lub odbierz papierową kartę z klubu
📌 zbieraj głosy wśród rodziny i znajomych, sąsiadów, kolegów z pracy/szkoły
📌 udostępnij ten post i pomóż nam dotrzeć do kolejnych osób
🗓 Głosowanie trwa do 15 czerwca 2026 r.
📄 Karty papierowe zbieramy tylko do 09.06.2026 r.
Karty są dostępne:
➡️ na stronie klubu https://kks.krakow.pl/szermierczy-projekt-w-budzecie-obywatelskim/
➡️ w sekretariacie KKS Kraków
Każdy głos naprawdę ma znaczenie!
Pokażmy razem siłę KKS Kraków i wesprzyjmy rozwój małopolskiej szermierki ❤️🤍🤺
Dziękujemy za każde wsparcie!
24/05/2026
Politechnika Krakowska i Polski Związek Szermierczy łączą siły dla stworzenia centrum szkoleniowego dla przyszłych mistrzów 🤺🤺🤺🏆💫
Wczoraj, podczas specjalnego pikniku, zostało podpisane porozumienie, które jest pierwszym krokiem do zbudowania centrum sportowo-edukacyjnego przyszłych szermierczych olimpijczyków.
By uświetnić wydarzenie, miał miejsce turniej pokazowy, w którym udział brali m.n. przedstawiciele najmłodszych grup zawodników : Solomiia, Nina, Ewa i Jurek.
Wcześniej miała miejsce walka pokazowa pomiędzy Danutą Dmowską-Andrzejuk, a Mateuszem Stella-Sawickim.
To bardzo ważny dzień dla całego środowiska szermierczego w Polsce - cieszymy się, że jako KKS mogliśmy się włączyć w organizację tego święta szermierki!
Więcej o planowanej inicjatywie: https://pzszerm.pl/krakow-chce-byc-centrum-polskiej-szermierki/?fbclid=IwY2xjawR_om1leHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZA80MDk5NjI2MjMwODU2MDkAAR6tDoizDI8efrJjIU3JyBscu_5EZp1S-laGewPVOti9G6rNs_wvFaLXadV9hw_aem_sRYd-dvrRfKnVGLNXGplpQ
23/05/2026
Dziś w Katowicach XVIII Memoriał Jerzego Janikowskiego w szpadzie.
reprezentowała tylko jedna nasza zawodniczka - Zosia Siemieńska - i … reprezentowała nasz klub przepięknie! 🤩💙🤍🖤
Po wygranych (prawie wszystkich) walkach grupowych, miała super rozstawienie w walkach pucharowych, awansując od razu do 1/32.
Pewnie wygrała swoją pierwszą walkę 💪🏻💫
Gładko awansowała do finałowych ósemek 💪🏻
Tu, po bardzo emocjonującej walce, wygrała 10-9 🤩
W półfinałowej walce musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki, niemniej olbrzymie brawa za wywalczenie 3 miejsca na podium 😍👏🏻🤺🏆🥉👏🏻👏🏻👏🏻
Gratulacje, Zosia!
Podziękowania dla Trenerów, w tym Trenerki Łucji, która była dziś z Zosią w Katowicach.
Podziękowania dla wspierających Rodziców.
Jednocześnie zachęcamy wszystkich naszych zawodników, by jeździć na zawody sportowe - to bezcenne doświadczenia, które zawsze procentuje 💪🏻💫💙🤍🖤
22/05/2026
Niech siła Internetu na coś się przyda - prosimy o udostępnianie i mocno liczymy na szczęśliwy finał poszukiwań koleżanki naszej zawodniczki:
https://krakow.policja.gov.pl/kr1/aktualnosci/komunikaty/71992,Krakow-zaginela-12-letnia-Elzbieta-Wojtacka.html?fbclid=IwY2xjawR9IkxleHRuA2FlbQIxMABzcnRjBmFwcF9pZBAyMjIwMzkxNzg4MjAwODkyAAEerCxvkNlo_Wl5otxFCgdrJn6BOl5sVYhl_NaWv22TFHLNO1n4iqZEM9EYzgc_aem_X7A88ZuFTrQwhQHRicPzEQ
Do wiadomości:
Gazeta Wyborcza Kraków Gazeta Krakowska Kraków Rmf.fm RMF FM
Kraków zaginęła 12-letnia Elżbieta Wojtacka
Elżbieta Wojtacka 21 maja 2026 roku nie wróciła do miejsca zamieszkania po spotkaniu ze znajomymi. Do chwili obecnej nie nawiązała kontaktu z bliskimi i nie jest znane jej miejsce pobytu.
17/05/2026
Jak najlepiej spędzić weekend?
Aktywnie! 💪🏻
I najlepiej na planszach szermierczych 🤺🤺🤺
Tydzień temu w Rybniku Solomiia Savchenko sięgnęła po złoty medal! 🤩🥇🏆
W ten weekend Zosia Siemieńska przywozi złoto z Bratysławy! 🏆🥇🤩
Filip Siemieński w tym samym turnieju wywalczył brązowy medal 🤩💪🏻🏆🥉
Brawa i gratulacje!!!!
Cieszymy się z Waszych sukcesów, bo one uskrzydlają! 🤺🤺🤺
Dumni jesteśmy jednak zawsze, że wszystkich startów. one kształtują Wasz sportowy charakter i przybliżają za każdym razem do upragnionych wyników 💙🤍🖤
Podziękowania dla wspierających rodziców, którzy poświęcają weekendy, by jeździć z zawodnikami na turnieje po Polsce (i Europie!).
Jesteście niesamowici!!!
💪🏻💪🏻💪🏻
08/05/2026
To dla nas wyjątkowy moment.
28 kwietnia miało miejsce spotkanie, na którym została powołana Rada Krakowskiego Klubu Szermierzy: grono osób od lat związanych z KKS Kraków, których doświadczenie, autorytet i życiowy dorobek są dla całej społeczności KKS ogromną wartością i inspiracją.
Rada będzie pełnić funkcję organu doradczego i opiniotwórczego, wspierając Klub swoją wiedzą, doświadczeniem oraz zaangażowaniem w obszarach merytorycznych, reprezentacyjnych i wizerunkowych.
Co szczególnie ważne, zaproszenie do jej współtworzenia przyjęli ludzie, których łączy nie tylko profesjonalizm i osiągnięcia sportowe, zawodowe oraz społeczne, ale także wyjątkowa więź z tradycją naszego Klubu.
Prezesem powołanej Rady został wybrany jednogłośnie Karol Życzkowski - profesor fizyki, Prezes oddziału PAN w Krakowie, wieloletni zawodnik KKS.
Sekretarzem nowopowołanej Rady został Kazimierz Musiał, zawodnik - a później trener i wieloletni działacz - , pracownik naukowy Politechniki Krakowskiej.
W skład Rady weszli również:
🔹 profesor nauk technicznych Jerzy Sładek
🔹 jeden z pionierów budowy Internetu w Polsce, profesor fizyki Krzysztof Heller
🔹 Eugeniusz Grochal - wieloletni zawodnik i działacz KKS, właściciel pracowni konserwacji zabytków
🔹 znany krakowski kardiolog, dr hab. n. med. Łukasz Rzeszutko
🔹 polski malarz i krytyk sztuki Tadeusz Boruta
Dziękujemy za zaufanie i gotowość do wspólnego działania na rzecz przyszłości 💙🤍🖤
To dla nas olbrzymie wsparcie oraz piękny symbol ciągłości, tradycji i wspólnoty, która od lat buduje historię naszego Klubu.
06/05/2026
Najbardziej lubimy, jak nasi zawodnicy są na pudle. Bywa jednak i tak, że … chowają się do pudła ;)))
Porażki bolą. Na # # Olimpiadę Młodzieży w Łodzi na pewno jechaliśmy z apetytem na więcej, nie da się ukryć. Wszyscy w klubie wiemy, na co stać naszych zawodników.
Niemniej, każdy start w zawodach, każdy trening przybliża ich do upragnionych sukcesów 💪🤺🤺🤺
Cierpliwość i wytrwała praca + pasja do szermierki, a tego Wam nie brakuje! 💪🤺 💙🤍🖤
Tymczasem cieszymy się, że Amelia, Karol i Xawery startowali w zawodach indywidualnych tych prestiżowych zawodów, a Agnieszka, Daria i Olaf dołączyli w 2 dniu zmagań szermierczych OM, by walczyć drużynowo.
Wyciągamy cenne lekcje i mamy kolejny ważny krok na drodze budowania szermierczej formy! 💪🤺
Podziękowania dla Trenera Kuby, który pojechał z ekipą na OM.
Mimo braków sukcesów, mimo spędzania słonecznego i ciepłego weekendu w hali sportowej, nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszej majówki.
W drużynie siła! 💪🤺
Widzimy się na sali treningowej!
28/04/2026
Za nami II Turniej Żubrów 2026, tym razem zawodnicy walczyli w Skawinie.
Najlepiej poradziły sobie nasze zuchy. Tuż za podium uplasowali się zarówno Solomia, jak i Jurek.
Brawa i gratulacje! 👏🤩🤺🏆
Gratulacje też dla wszystkich zawodniczek i zawodników , którzy pojechali na zawody i spróbowali swoich sił na turnieju.
Wśród dzieci - dla kronikarskiego porządku:
9 Zosia, 11 Iga, 14 Bartek, 15 Nina, 22 Ewa i Ignacy.
A wśród młodzików Dominika zajęła 26 miejsce, a Jerzy 41 i Kamil 43.
Cieszy nas każdy start - bez względu na wynik!
To bezcenne doświadczenie, które zdobywacie, a które zaprocentuje z czasem! 🤺🤺🤺
Podziękowania dla trenerów i dla rodziców.
Trenujemy dalej!
12/04/2026
Tym, którzy rozliczanie podatków zostawiają na ostatnią chwilę, przypomijnamy i polecamy się pamięci! 🤺 ⬇😇