27/05/2026
OSTATNIE SZKOLENIE Z SEPLENIENIA MIĘDZYZĘBOWEGO W TYM ROKU!!
Jeszcze możesz wziąć w nim udział :D Zapraszamy dzisiaj razem z Mowy nie ma - Profilaktyka i terapia logopedyczna - Beata Nedwidek na godzinę 18:00!
Zapisy tutaj -> https://www.instytutlogopedyczny.pl/szkolenia/seplenienie-miedzyzebowe-diagnoza-i-terapia-miofunkcjonalna-09-06.html
24/05/2026
Szkoleń z tej tematyki jest NIEWIELE.
Dlatego właśnie to szkolenie JEST U NAS! 😍
"Rozszczep wargi i/lub podniebienia u dzieci oraz osób dorosłych - metodyka postępowania" z dr Izabelą Malicką-Podkalicką!
W programie:
1. Podział rozszczepów.
2. Ocena budowy oraz sprawności narządów mowy.
3. Czynności związane z kompleksem ustno-twarzowym.
4. Procedura diagnozy logopedycznej w przypadku osób z rozszczepem wargi i/lub podniebienia.
5. Postępowanie terapeutyczne przed i po zamknięciu szczeliny rozszczepowej.
6. Specyficzne zaburzenia mowy osób z rozszczepem wargi i/lub podniebienia w aspekcie zaburzeń:
- separacji oralno-nazalnej
- udziału rezonatora nosowego (nosowanie otwarte, nosowanie zamknięte, nosowe turbulencje)
- miejsca oraz sposobu artykulacji
- dźwięczności.
7. Procedury postępowania terapeutycznego a likwidacja zaburzeń mowy.
8. Proces terapii logopedycznej w kontekście leczenia chirurgicznego, ortodontycznego oraz laryngologicznego.
9. Analiza badań specjalistycznych oraz współpraca z innymi specjalistami.
Mamy jeszcze wolne miejsca! Zapraszamy :D
https://www.instytutlogopedyczny.pl/szkolenia/rozszczep-wargi-i-lub-podniebienia-u-dzieci-oraz-osob-doroslych-metodyka-postepowania.html
24/05/2026
Jeśli jesteś:
📌 logopedą,
📌 terapeutą głosu,
📌 nauczycielem śpiewu,
📌 pedagogiem wokalnym,
📌 studentem kierunków logopedycznych i muzycznych,
to wiesz, że korzystanie z głosu, jako narzędzia pracy, nie jest czymś takim "hop siup". Bo niezwykle ważna jest tutaj HIGIENA głosu i odpowiednie zadbanie o niego. Dlatego oprócz ćwiczeń emisyjnych warto mieć też podstawową wiedzę z zakresu rehabilitacji głosu. Jak i od czego zacząć? Jak zaplanować terapię? 🤔
To szkolenie jest właśnie dla CIEBIE! Zapraszamy na praktyczny, jednodniowy warsztat, w którym spotkasz się ze specjalistką - Sylwią Zasadą, terapeutką głosu i oddechu 😍
Lublin, 31 maja -> mamy jeszcze kilka wolnych miejsc!
Zapisy i szczegóły tutaj -> https://www.instytutlogopedyczny.pl/szkolenia/1772-rehabilitacja-zaburzen-glosu-od-czego-zaczac-i-jak-zaplanowac-terapie.html
23/05/2026
Życzymy Wam dobrego weekendu!
22/05/2026
Za nami również I moduł "Akademii Anatomii dla logopedów" edycja 2026! 😃
Dlaczego to szkolenie modułowe jest tak wspaniałe?
✅ mała, kameralna grupa
✅ wiedza rozłożona na 4 weekendowe zjazdy
✅ dużo praktycznych ćwiczeń
✅ nauka palpacji
✅ wprowadzenie technik manualnych
✅ nauka anatomii i fizjologii człowieka
✅ odniesienie wiedzy anatomicznej do zaburzeń logopedycznych
Wszystkie 4 moduły prowadzi OsteoSense Artur Kopeć - dyplomowany fizjoterapeuta i osteopata 😍
Na pierwszym module poruszone były następujące tematy:
📍 Kości czaszki
📍 Mięśnie czaszki oraz ich funkcja
📍 Nerwy czaszkowe i rola w logopedii
📍 Fizjologia nerwowo-mięśniowa
W tym module uczestniczki zdobyły podstawową wiedzę anatomiczną potrzebną każdemu logopedzie zarówno początkującemu, jak i temu z dużym doświadczeniem. Wiadomości z tego modułu z pewnością przydadzą się w pracy z pacjentami, którzy wykazują problemy w okolicy orofacialnej. Wiedza z tego modułu świetnie sprawdzi się w praktyce neurologopedycznej! 💜
21/05/2026
"Dobrze misie puszyste", czyli charakterystyczny zwrot ze szkolenia "Miogopedia" z Aleksandra Rosińska, neurologopeda, terapeuta miofunkcjonalny 😆😍
Kolejna edycja "Miogopedii" już za nami i tym samym kolejna wspaniała grupa logopedek, które zgłębiały tajniki terapii miofunkcjonalnej pod czujnym okiem Oli 🥰 Na tę edycję w Krakowie miejsca rozeszły się baaaaardzo szybko, nawet nie zdążyłyśmy zauważyć 🙉 A to oznacza, że to szkolenie logopedyczne to TOP OF THE TOP 💜😎
Gdzie i kiedy mamy kolejne edycje "Miogopedii"? Zajrzyjcie poniżej:
📍 Szczecin, 20-21 czerwca -> ostatnie 5 miejsc!
📍 Warszawa, 12-13 września -> ostatnie 7 miejsc!
📍 Gdańsk, 22-23 października -> są miejsca
📍 Lublin, 5-6 listopada -> zapisy ruszają 29 maja!
📍 Poznań, 23-24 stycznia -> zapisy ruszają 23 lipca!
A jeśli chcecie posłuchać Oli online w najbliższym czasie, to jest ku temu doskonała okazja w najbliższy poniedziałek! :D
"Co z tym podniebieniem? Terapia Miofunkcjonalna i ortodontyczna u pacjentów z wadami w budowie podniebienia" z Olą Rosińską i Julianem Krajczokiem, najbliższy poniedziałek 25 maja!
Zapisy tutaj -> https://www.instytutlogopedyczny.pl/szkolenia/terapia-miofunkcjonalna-wady-podniebienia.html
20/05/2026
JEST SPRAWA 😍💜
Mamy nowy, gorący termin na szkolenie z masażu logopedycznego od FizjoLogopedia - Klara Francuz-Matwiejczyk na 21 czerwca w LUBLINIE (niedziela) 🙉🙉🙉
Zapisy są otwarte, liczba miejsc ograniczona!
Wbijajcie na stronę i zarezerwujcie swoje miejsce, bo takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często :D
Szczegóły i zapisy -> https://www.instytutlogopedyczny.pl/szkolenia/1864-masaz-logopedyczny-podejscie-calosciowe-z-elementami-technik-fizjoterapeutycznych-i-osteopatycznych.html
20/05/2026
No i przyszła pora na premierę U NAS 😍💜
A mowa o szkoleniu WISTER, które poprowadziła Mowy nie ma - Profilaktyka i terapia logopedyczna - Beata Nedwidek 😄 To było cudowne szkolenie! Mnóstwo praktyki, WSPANIAŁE MATERIAŁY, aktywna grupa - wspólnie całą sobotę poświęciłyśmy głosce R!
Lublin, dziękujemy za udział, a tobie Beatko za cudowne poprowadzenie tego wyjątkowego szkolenia! 🥰
UWAGA! Mamy jeszcze jeden termin szkolenia WISTER w tym roku! Będzie to 11 października w ZIELONEJ GÓRZE 🥳😎 My już nie możemy się doczekać, a Wy?
20/05/2026
"Kiedy nie patrzę, to nie widzę" 😅
No właśnie, chyba nie widzieliście, że pojawiła się NOWOŚĆ od Aleksandra Rosińska, neurologopeda, terapeuta miofunkcjonalny i Juliana Krajczoka!
Szkolenie "Co z tym podniebieniem? Terapia Miofunkcjonalna i ortodontyczna u pacjentów z wadami w budowie podniebienia" już w najbliższy poniedziałek 25 maja 💜 A w programie:
📍 Czynniki wpływające na rozwój podniebienia
📍 Zaburzenia rozwoju podniebienia
📍 Leczenie ortodontyczne pacjentów ze zwężonym podniebieniem
📍 Terapia Miofunkcjonalna a aparaty rozbudowujące podniebienie
A wiadomo - mądrego zawsze warto posłuchać :D Zwłaszcza o terapii miofunkcjonalnej i o terapii logopedycznej pacjenta ortodontycznego!
Zapisy tutaj -> https://www.instytutlogopedyczny.pl/szkolenia/terapia-miofunkcjonalna-wady-podniebienia.html
Pamiętajcie, że wbrew pozorom, liczba miejsc na szkolenia online też jest ograniczona 🙉
19/05/2026
Głoska "nie wchodzi"?
Standardowe sposoby wywoływania głosek nie przynoszą efektów? 🧐
Tak, to jest realna "bolączka" w gabinecie logopedy. I bynajmniej nie chodzi o to, że coś robimy źle. Czasami chodzi o to, aby zmienić metodę i spojrzenie.
Dlatego też coraz częściej mówi się o wywoływaniu głosek w ujęciu motorycznym. Nie słyszeliście o tym? 🙉 Koniecznie zajrzyjcie do najnowszego artykułu!
Artykuł znajdziecie tutaj -> https://www.instytutlogopedyczny.pl/blog/artykul-motoryczne-wywolywanie-glosek-dlaczego-coraz-wiecej-logopedow-zmienia-sposob-myslenia-o-terapii-artykulacyjnej.html
Chcesz przeszkolić się z tej metody? Świetnie się składa - w najbliższą sobotę będzie szkolenie z tego zakresu w Poznaniu :D "Warsztat wywoływania głosek w ujęciu motorycznym" z Ewą Grzelak https://www.instytutlogopedyczny.pl/szkolenia/1729-warsztaty-wywolywania-glosek-w-ujeciu-motorycznym.html