21/04/2024
Zapraszamy wszystkich na naszą nową stronę!
Cieplutkie newsy z sekcji pływania AZS PW
21/04/2024
Zapraszamy wszystkich na naszą nową stronę!
28/09/2022
Nowy rok to nowe wyzwania, dlatego zapraszamy Was na treningi sekcji pływackiej KU AZS PW🏊
Jeśli chcesz:
🥇kontynuować swoją przygodę z pływaniem
🥈reprezentować razem z nami Politechnikę Warszawską
🥉zdobywać medale na zawodach
To zapraszamy właśnie do nas. Wystarczy przyjść na trening i sprawdzić się.
🏊Startujemy 4 października
Kiedy?
📆 Każdy wtorek i czwartek o godzinie 20:15.
Gdzie?
🏰 Basen w Pałacu Kultury i Nauki.
Jeśli masz pytania, napisz do nas.
Do zobaczenia na basenie!💪
08/04/2022
W ostatni weekend w Łodzi odbyły się kolejne, pełne emocji, Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. Wróciliśmy z nich bogatsi o kolejne 11 medali, oraz jeden puchar. Naszym nowym dorobkiem są:
🥉3 miejsce na 100m dowolnym - Dominika Gołębiewska, w kategorii uczelni technicznych
🥉3 miejsce na 100m zmiennym - Dominika Gołębiewska, w kategorii uczelni technicznych
🥉3 miejsce na 50m motylkowym - Aleksandra Shulakowska, w kategorii uczelni technicznych
🥈🥈2 miejsce na 50m klasycznym - Robert Kusto, w OPEN i kategorii uczelni technicznych
🥈2 miejsce na 50m dowolnym - Hubert Nakielski, w kategorii uczelni technicznych
🥉3 miejsce na 100m zmiennym - Jan Gąstał, w kategorii uczelni technicznych
🥈2 miejsce w kategorii uczelni technicznych - Męska sztafeta 4x50m dowolnym w składzie, Robert Kusto, Maciej Wójcicki, Filip Wardawa, Nakielski Hubert
🥈2 miejsce w kategorii uczelni technicznych - Męska sztafeta 4x50m zmiennym w składzie Bartosz Sawicki, Przemysław Żerański, Andrzej Tłomak, Jan Gąstał
🥉3 miejsce w kategorii uczelni technicznych - Mieszana sztafeta 4x50m dowolnym w składzie, Maciej Wójcicki, Aleksandra Shuliakouskaya, Dominika Gołębiewska i Jan Gąstał
🥉 3 miejsce w kategorii uczelni technicznych - Damska sztafeta 4x50m dowolnym w składzie Dominika Lipkowska, Agata Kopiczyńska, Kasia Ciporska, Aleksandra Shuliakouskaya
Puchar za drugie miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn w kategorii uczelni technicznych
Gratulujemy z całego serca naszej potężnej drużynie, która w tym roku przyjechała walczyć o medale w składzie:
🏊♂️Robert Kusto
🏊♂️Przemek Żerański
🏊♀️Nina Karzełek
🏊♂️Mateusz Chmielowiec
🏊♂️Maciek Wójcicki
🏊♀️Laura Gabryś
🏊♀️Kasia Ciporska
🏊♀️Justyna Oleszycka
🏊♂️Jan Gąstał
🏊♂️Jakub Kruszyna
🏊♂️Hubert Nakielski
🏊♂️Filip Wardawa
🏊♀️Dominika Lipkowska
🏊♀️Dominika Gołębiewska
🏊♂️Bartek Wodyński
🏊♂️Bartek Sawicki
🏊♀️Ania Berent
🏊♂️Andrzej Tłomak
🏊♀️Alicja Elsner
🏊♀️Aleksandra Shuliakouskaya
🏊♀️Agata Kopiczyńska
Do zobaczeni na kolejnych AMP!
21/01/2022
Cześć i czołem! Nie wiem czy wiecie, ale właśnie uruchomiliśmy świeżutkie konto na Instagramie, na którym znajdziecie jeszcze świeższe newsy z sekcji. 🔥🏊♀️📰🔥
Zapraszamy do obserwowania
AZS PW (@azs_plywanie_pw) is on Instagram 2 Followers, 3 Following, 0 Posts - See Instagram photos and videos from AZS PW ()
03/10/2021
🏊 Zapraszamy na treningi sekcji pływackiej KU AZS PW🏊
Jeśli chcesz kontynuować swoją przygodę z pływaniem na studiach, zapraszamy właśnie do nas. Wystarczy przyjść na trening i sprawdzić się.
Kiedy?
📆 Każdy wtorek i czwartek o godzinie 20:15.
Gdzie?
🏰 Basen w Pałacu Kultury i Nauki.
Jeśli masz pytania, napisz do nas.
Do zobaczenia na basenie!💪
16/06/2021
Mistrzostwa, mistrzostwa i po mistrzostwach. Cóż to były za zawody. Cała nasza ekipa pokazała świetną formę, bijąc swoje rekordy życiowe i zdobywając multum medali, oraz pucharów. Miejsce na opis poszczególnych osiągnieć znajdzie się w innym poście, lecz teraz aby ostudzić zapał ciekawskich można krótko podsumować nasze osiągnięcia.
🏅Z tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski wróciliśmy bogatsi o łącznie piętnaście medali indywidualnych i pięć sztafetowych.
🏆Zsumowane punkty zdobyte przez naszą potężną, bo aż dwudziestoosobową drużynę, dały nam dwa puchary w kategorii Uczelni Technicznych.
Gratulujemy całej naszej wspaniałej drużynie, która na tych zawodach pojawiła się w składzie:
-Anna Berent
-Laura Gabryś
-Huber Nakielski
-Nika Jurczuk
-Robert Kusto
-Przemysław Salamończyk
-Aleksandra Shulakowska
-Maciej Wójcicki
-Martyna Muszyńska
-Mateusz Chmielowiec
-Jakub Kruszyna
-Katarzyna Ciporska
-Titouan Neuville
-Andrzej Tłomak
-Przemysław Żerański
-Filip Wardawa
-Dominika Lipkowska
-Justyna Oleszycka
-Aleksandra Filipiuk
-Nina Karzełek
12/10/2020
Kolejne Akademickie Mistrzostwa Polski za nami. Chcielibyśmy pogratulować wspaniałych wyników wszystkim naszym zawodniczkom i zawodnikom, które osiągnęli w zmaganiach z innymi uczelniami. W tym roku zdobyliśmy siedem medali indywidualnych i jeden sztafetowy. Na tych zawodach zdecydowanie zabłysnął Hubert Nakielski zdobywając aż trzy medale indywidualne w dwóch startach. Niebywały czas 22,53s na 50m stylem dowolnym dał naszemu zawodnikowi złoty medal w kategorii uczelni technicznych, oraz srebrny wśród wszystkich uczelni. Kolejny fenomenalny wynik, 24,89 na 50m stylem motylkowym pozwolił zdobyć Hubertowi brązowy medal wśród wszystkich uczelni technicznych. Następnym multimedalistą jest Robert Kusto, specjalista od stylu klasycznego. Spektakularny czas 1:01,08 na 100m dał naszemu żabkarzowi aż dwa medale, srebro wśród uczelni technicznych, oraz brąz pośród wszystkich uczelni. Drugi nieprawdopodobny wynik 28,22s na 50m stylem klasycznym pozwolił Robertowi zdobyć kolejny brązowy medal, tym razem w uczelniach technicznych. Naszą indywidualną medalistką jest Kasia Ciporska, doskonały czas 35,23s na 50m stylem grzbietowym dał naszej zawodniczce srebrny medal w klasyfikacji uczelni technicznych. Nie zapominajmy o naszej złotej sztafecie 4x50m stylem dowolnym płynącej w składzie Robert Kusto, Maciej Wójcicki, Hubert Nakielski i Patryk Lis. Panowie pokazali klasę zdobywając pierwsze miejsce wśród wszystkich uczelni z czasem 1:32,75 i pobijając wynik sprzed ponad pięciu lat o prawie dwie sekundy. Wysiłek naszych wszystkich zawodników opłacił się dając im drugie miejsce pośród uczelni technicznych w klasyfikacji generalnej.
Jeszcze raz gratulujemy wyników i życzymy jeszcze lepszej formy na następnych mistrzostwach.
31/03/2015
Po tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski jesteśmy bogatsi o 3 rekordy sztafetowe. Panowie ustawili poprzeczkę na czasie 1:34.62 który jest o niespełna 3 sekundy lepszy od zeszłorocznego wyniku, a panie poprawiły rekord z finałów AMW o 2 sekundy uzyskując rezultat 1:53.35. Pierwszy raz w historii mieliśmy możliwość wystawienia sztafety męskiej 4x50 st. zmiennym która uzyskała czas 1:52.88
30/03/2015
Bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem Politechniki Warszawskiej i jednym z najlepszych na Akademickich Mistrzostwach Polski jest Michał Bielawski.
Biorący udział w 2 startach indywidualnych oraz jednym sztafetowym zgarnął łącznie 4 medale w klasyfikacji ogólnej oraz klasyfikacji uczelni technicznych.
A oto jego osiągnięcia:
- 50m stylem dowolnym: z czasem ex aequo 4 miejsce z Chabacińskim Pawłem w klasyfikacji generalnej i 2 miejsce wśród uczelni technicznych, z czasem 22:93,
- 100m stylem dowolnym: 2 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 1 miejsce wśród uczelni technicznych, z czasem 49:43.
Gratulujemy osiągnięć i trzymamy kciuki w dalszych sukcesach!
30/03/2015
Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu już za nami! Zarówno chłopaki jak i dziewczyny bardzo dobrze poradzili sobie w zmaganiach z innymi uczelniami, a także poprawili wyniki z zeszłego roku.
A konkretniej:
-Sztafeta damska w składzie: Kasia Petryszyn, Maja Olszewska, Inga Zacharska i Agnieszka Tlaga wywalczyły z czasem 1:53.35 V miejsce wśród wszystkich uczelni, natomiast wśród uczelni technicznych dało im II miejsce, ustępując jedynie AGH Kraków.
-Sztafeta męska w składzie: Maciek Boguslawski, Janek Kozakiewicz, Karol Klimczuk oraz Michał Bielawski poprawili swój wynik z zeszłego roku o 5 oczek w górę i uplasowali się na IV miejscu wśród wszystkich uczelni. Natomiast w uczelniach technicznych nie było mocnych na naszych chłopaków i wygrali z czasem 1:34.62
-Także została wystawiona sztafeta zmienna, w składzie której znaleźli się: Michał Ciskowski, Arkadiusz A-icz, Philip Kotulski i Filip Russek. Z czasem 1:52.88 wywalczyli 15 miejsce na tle innych uczelni, a miejsce V w uczelniach technicznych.
Gratulacje wszystkim naszym pływakom! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.578413435595631.1073741980.428903127213330&type=1 oraz na stronę Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu
zdjęcia: Marek Kuświk
5!-Tyle tygodni zostało do kolejnych Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu. Jak w zeszłym roku jedziemy do Poznania :D
11/12/2014
Wczoraj na basenie UW odbył się II rzut Akademickich Mistrzostw Warszawy w pływaniu. Nasza reprezentacja wystąpiła w nieco szerszym gronie i uzyskała zadowalające rezultaty
(do obejrzenia tutaj: http://azs.waw.pl/wp-content/uploads/2014/12/1415_wyniki_plywanie_2.pdf).