14/04/2017
MŁODE SIATKARKI ŚWIT-u ZOSTAŁY MISTRZYNIAMI POLSKI PO RAZ DRUGI Z RZĘDU
W dniach 31.03-02.04.17r. odbyły się w Szczecinie Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Siatkowej Kobiet do lat 23. Głównym organizatorem Turnieju był Polski Związek Sportu Niesłyszących z Lublina, UKS „Wiosło” był współorganizatorem. W imprezie wzięło udział 7 zespołów: Świt Wrocław – obrońca tytułu Mistrza Polski, Mazowsze Warszawa, ŁKSG Łódź, Warmig Olsztyn, Niedźwiadek Przemyśl, IG Warszawa oraz gospodarz Mistrzostw UKS „Wiosło”. Drużyny zamieszkały w internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabo Słyszących przy ul. Grzymińskiej 6 i tam też się stołowały. W piątek późnym wieczorem na odprawie technicznej ustalono szczegółowy przebieg, program i regulamin techniczny imprezy. W sobotę 1.04.17r. po śniadaniu wszyscy udali się do hali sportowej przy ul. Hożej 6 gdzie o godz. 9.00 odbyło się uroczyste otwarcie Mistrzostw, na którym zabrał głos Prezes UKS „Wiosło” Pan Sławomir Czerwiński witając uczestników, gości i wszystkich sympatyków siatkówki, którzy przybyli na zawody, zaraz potem rozgrzewka i równolegle na dwóch boiskach rozpoczęły się zmagania; UKS „Wiosło” spotkało się ze Niedźwiadkiem z Przemyśla, a Świt Wrocław z Warmig Olsztyn. W kolejnych meczach spotkali się; ŁKSG Łódź z IG Warszawa, Świt Wrocław z Wiosło Szczecin, IG Warszawa z Mazowsze Warszawa, Niedźwiadek Przemyśl z Warmig Olsztyn, Mazowsze Warszawa z ŁKSG Łódź, Świt Wrocław z Niedźwiadek Przemyśl i Wiosło Szczecin z Warmig Olsztyn. W środku dnia nastąpiła przerwa obiadowa i ok. godz. 15.15 ponownie przystąpiliśmy do rozgrywek, rozegrano dwa mecze półfinałowe i mecz o 5 miejsce. W pierwszym półfinale spotkali się UKS Wiosło z ŁKSG Łódź, a w drugim, IG Warszawa i Świt Wrocław. Oba mecze były bardzo zacięte ale przebiegały w sportowej atmosferze. Około godz. 18.00 poznaliśmy finalistów Mistrzostw, a zostali nimi Świt Wrocław i ŁKSG Łódź. W meczu o 5 miejsce pomiędzy Mazowsze Warszawa i Warmig Olsztyn ten pierwszy okazał się lepszy. W niedzielę rozpoczęliśmy wcześnie rano, o godz. 8.30 na centralnym boisku rozpoczął się mecz o 3 miejsce pomiędzy UKS Wiosło ze Szczecina a IG Warszawa. Mecz dość wyrównany, „Wiosło” osłabione dwoma kontuzjowanymi zawodniczkami nie mogło podjąć wyrównanej walki z dobrze dysponowanym w tym dniu rywalem i ostatecznie zajęło 4 miejsce, 3 miejsce przypadło zawodniczkom z Warszawy. W wielkim finale spotkały się zespoły z Wrocławia i Łodzi. Zdecydowanym faworytem był zespół z Wrocławia (obrońca tytułu) i tak też rozpoczął się mecz, w którym przewagę uzyskał obrońca tytułu prowadząc w pewnym momencie nawet 10 punktami, w dalszej części meczu zespół z Łodzi „obudził” się i powoli, acz systematycznie odrabiał straty, niestety nie był w stanie odrobić strat i przegrał pierwszego seta do 14. w drugim także nie był w stanie nawiązać walki i ostatecznie oddał seta do 12 i cały mecz 2:0, Tak więc Mistrzem polski na rok 2017 został Świt Wrocław a wicemistrzem ŁKSG Łódź. Gratulujemy!!!
Po krótkiej przerwie nastąpiło uroczyste zakończenie Mistrzostw połączone z wręczeniem nagród, dyplomów i pucharów. Dekorację rozpoczęliśmy od VII miejsca, a następnie dekorowaliśmy kolejno 6,5,4,3,2, i 1 miejsce, wszyscy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody, a 3 najlepszych także medale. Wręczyliśmy także nagrody indywidualne, wyłoniliśmy naj……: „najlepszą zawodniczkę MVP” mistrzostw, którym została Pamela Łuszczyńska z Wrocławia, „najlepszą rozgrywającą”, którą została Marta Byczkowska z Łodzi, oraz „najlepszą środkową” – Zofia Suchostawska z Łodzi, „naj. Libero” – Aleksandra Szot, „naj. przyjmującą” – Katarzyna Rosołowska z warszawy, „naj. blokującą” – Karolina Kuba z Wrocławia, oraz najmłodszą zawodniczkę mistrzostw - Sylwia Chołuj z Olsztyna. Na koniec ponownie zabrał głos Prezes „Wiosła” gratulując wszystkim dobrej gry, wysokiego poziomu sportowego, „czystej” gry zgodnej z duchem „fair play” oraz dziękując za dostarczenie wielu emocji i wrażeń, życząc miłego i spokojnego powrotu do domu oraz wyrażając nadzieję, iż spotkamy się na podobnych zawodach za rok. Mistrzostwa (jak i inne wcześniejsze organizowane przez UKS „Wiosło”) organizacyjnie i sportowo przebiegał bez zarzutu, wszystko co zaplanowano, cele i rezultaty zostały zrealizowane.