Polski Związek Sportu Niesłyszących

Polski Związek Sportu Niesłyszących

Udostępnij

Polski Związek Sportu Niesłyszących

Photos from Polski Związek Sportu Niesłyszących's post 17/04/2017

MŁODZI SIATKARZE WIOSŁA SZCZECIN ZOSTALI MISTRZAMI POLSKI
W dniach 7-9 kwietnia 2017r Szkolny Klub Sportowy Głuchych „Odra” był współorganizatorem: Mistrzostw Polski Niesłyszących w Piłce Siatkowej Chłopców do lat 22, wspólnie z Polskim Związkiem Sportu Niesłyszących. W zawodach wzięło udział ogółem 86 zawodników z 9 klubów sportowych z: Wrocławia, Łodzi, Szczecina, Lublina, Przemyśla, Olecka, Raciborza oraz dwóch klubów z Warszawy: Mazowsza i Instytutu Głuchoniemych. Patronat honorowy nad imprezą objął: Powiat Raciborski. Patronat medialny objęły Nowiny Raciborskie i Nasz Racibórz. W czasie otwarcia był obecny trener kadry narodowej siatkarzy, pan Damian Białorudzki, zaś ceremonię zakończenia uświetnił swą obecnością wicestarosta raciborski, pan Marek Kurpis. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało 4 sędziów boiskowych oraz 2 sędziów technicznych. Imprezę przygotował i prowadził prezes „Odry” Racibórz - pan Krzysztof Krętosz. Turniej był rozgrywany w sobotę (1dzień) na dwóch boiskach – faza grupowa i ćwierćfinałowa, zaś mecze półfinałowe i finałowe rozegrane zostały w niedzielę (2 dzień). Turniej przebiegał sprawnie, bez przeszkód i kontuzji. Zabezpieczona była obsługa medyczna i techniczna. Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski wywalczyli, po zaciętym meczu, zawodnicy wraz z trenerem z klubu Wiosło Szczecin. Miejsce drugie zajęła ekipa Mazowsza z Warszawy. Na trzecim miejscu uplasowali się siatkarze z klubu Niedźwiadek Przemyśl, po zwycięstwie nad dobrze dysponowaną ekipą Świtu Wrocław. Najlepszym przyjmującym został wybrany Damian Cholewo, z Wrocławia, najlepszym atakującym Tomasz Michno z Przemyśla, zaś tytuł najlepszego zawodnika turnieju (MVP) przyznano Rafałowi Pietrzykowskiemu ze Szczecina.

Photos from Polski Związek Sportu Niesłyszących's post 14/04/2017

MŁODE SIATKARKI ŚWIT-u ZOSTAŁY MISTRZYNIAMI POLSKI PO RAZ DRUGI Z RZĘDU

W dniach 31.03-02.04.17r. odbyły się w Szczecinie Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Siatkowej Kobiet do lat 23. Głównym organizatorem Turnieju był Polski Związek Sportu Niesłyszących z Lublina, UKS „Wiosło” był współorganizatorem. W imprezie wzięło udział 7 zespołów: Świt Wrocław – obrońca tytułu Mistrza Polski, Mazowsze Warszawa, ŁKSG Łódź, Warmig Olsztyn, Niedźwiadek Przemyśl, IG Warszawa oraz gospodarz Mistrzostw UKS „Wiosło”. Drużyny zamieszkały w internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabo Słyszących przy ul. Grzymińskiej 6 i tam też się stołowały. W piątek późnym wieczorem na odprawie technicznej ustalono szczegółowy przebieg, program i regulamin techniczny imprezy. W sobotę 1.04.17r. po śniadaniu wszyscy udali się do hali sportowej przy ul. Hożej 6 gdzie o godz. 9.00 odbyło się uroczyste otwarcie Mistrzostw, na którym zabrał głos Prezes UKS „Wiosło” Pan Sławomir Czerwiński witając uczestników, gości i wszystkich sympatyków siatkówki, którzy przybyli na zawody, zaraz potem rozgrzewka i równolegle na dwóch boiskach rozpoczęły się zmagania; UKS „Wiosło” spotkało się ze Niedźwiadkiem z Przemyśla, a Świt Wrocław z Warmig Olsztyn. W kolejnych meczach spotkali się; ŁKSG Łódź z IG Warszawa, Świt Wrocław z Wiosło Szczecin, IG Warszawa z Mazowsze Warszawa, Niedźwiadek Przemyśl z Warmig Olsztyn, Mazowsze Warszawa z ŁKSG Łódź, Świt Wrocław z Niedźwiadek Przemyśl i Wiosło Szczecin z Warmig Olsztyn. W środku dnia nastąpiła przerwa obiadowa i ok. godz. 15.15 ponownie przystąpiliśmy do rozgrywek, rozegrano dwa mecze półfinałowe i mecz o 5 miejsce. W pierwszym półfinale spotkali się UKS Wiosło z ŁKSG Łódź, a w drugim, IG Warszawa i Świt Wrocław. Oba mecze były bardzo zacięte ale przebiegały w sportowej atmosferze. Około godz. 18.00 poznaliśmy finalistów Mistrzostw, a zostali nimi Świt Wrocław i ŁKSG Łódź. W meczu o 5 miejsce pomiędzy Mazowsze Warszawa i Warmig Olsztyn ten pierwszy okazał się lepszy. W niedzielę rozpoczęliśmy wcześnie rano, o godz. 8.30 na centralnym boisku rozpoczął się mecz o 3 miejsce pomiędzy UKS Wiosło ze Szczecina a IG Warszawa. Mecz dość wyrównany, „Wiosło” osłabione dwoma kontuzjowanymi zawodniczkami nie mogło podjąć wyrównanej walki z dobrze dysponowanym w tym dniu rywalem i ostatecznie zajęło 4 miejsce, 3 miejsce przypadło zawodniczkom z Warszawy. W wielkim finale spotkały się zespoły z Wrocławia i Łodzi. Zdecydowanym faworytem był zespół z Wrocławia (obrońca tytułu) i tak też rozpoczął się mecz, w którym przewagę uzyskał obrońca tytułu prowadząc w pewnym momencie nawet 10 punktami, w dalszej części meczu zespół z Łodzi „obudził” się i powoli, acz systematycznie odrabiał straty, niestety nie był w stanie odrobić strat i przegrał pierwszego seta do 14. w drugim także nie był w stanie nawiązać walki i ostatecznie oddał seta do 12 i cały mecz 2:0, Tak więc Mistrzem polski na rok 2017 został Świt Wrocław a wicemistrzem ŁKSG Łódź. Gratulujemy!!!
Po krótkiej przerwie nastąpiło uroczyste zakończenie Mistrzostw połączone z wręczeniem nagród, dyplomów i pucharów. Dekorację rozpoczęliśmy od VII miejsca, a następnie dekorowaliśmy kolejno 6,5,4,3,2, i 1 miejsce, wszyscy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody, a 3 najlepszych także medale. Wręczyliśmy także nagrody indywidualne, wyłoniliśmy naj……: „najlepszą zawodniczkę MVP” mistrzostw, którym została Pamela Łuszczyńska z Wrocławia, „najlepszą rozgrywającą”, którą została Marta Byczkowska z Łodzi, oraz „najlepszą środkową” – Zofia Suchostawska z Łodzi, „naj. Libero” – Aleksandra Szot, „naj. przyjmującą” – Katarzyna Rosołowska z warszawy, „naj. blokującą” – Karolina Kuba z Wrocławia, oraz najmłodszą zawodniczkę mistrzostw - Sylwia Chołuj z Olsztyna. Na koniec ponownie zabrał głos Prezes „Wiosła” gratulując wszystkim dobrej gry, wysokiego poziomu sportowego, „czystej” gry zgodnej z duchem „fair play” oraz dziękując za dostarczenie wielu emocji i wrażeń, życząc miłego i spokojnego powrotu do domu oraz wyrażając nadzieję, iż spotkamy się na podobnych zawodach za rok. Mistrzostwa (jak i inne wcześniejsze organizowane przez UKS „Wiosło”) organizacyjnie i sportowo przebiegał bez zarzutu, wszystko co zaplanowano, cele i rezultaty zostały zrealizowane.

Photos from Polski Związek Sportu Niesłyszących's post 14/04/2017

KOSZYKARZE ŁKSG-u ŁÓDŹ I SPARTANA LUBLIN AWANSOWALI DO FINAŁU

W dniach 24-26 marca 2017r. w Lublinie odbyły się Eliminacje Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Koszykówce Mężczyzn gr. A i B. W zawodach uczestniczyło 5 klubów: ŁKSG Łódź, Radomig Radom, Świt Wrocław, Wars Warszawa i gospodarz Spartan Lublin. Nie przyjechało Bagry Kraków. Mecze rozgrywane były w Hali Sportowej Academos przy ul. Symfonicznej 1. Mecze eliminacje były rozgrywane systemem „każdy z każdym”. Zarząd LKSG „Spartan” w Lublinie pragnie podziękować Ministerstwu Sportu i Turystyki w Warszawie za wsparcie finansowe, Polskiemu Związku Sportu Niesłyszących w Lublinie za współpracę.

Photos from Polski Związek Sportu Niesłyszących's post 12/03/2017

HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI NIESŁYSZĄCYCH W LEKKOATLETYCE, SPAŁA, dn.03-04.03.2017r.

W dniach 03-04 marca 2017 roku w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce organizowane przez Polski Związek Sportu Niesłyszących oraz dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zawody organizowane były na hali Centralnej Ośrodku Sportu w Spale. W zawodach wzięło udział 71 sportowców z dziesięciu klubów tj. IG Warszawa, Mazowsze Warszawa, Odra Racibórz, Olimp Wejherowo, Olimpijczyk Olecko, Spartan Lublin, Sprint Sławno, Surdus Kielce, UMKSN Poznań i Wisła Bydgoszcz.

Photos from Polski Związek Sportu Niesłyszących's post 11/03/2017

Kadra na 2.Mistrzostwa Świata Głuchych w Narciarstwie Alpejskim

Jarosław Smajdor trener koordynator kadry narodowej w narciarstwie alpejskim ogłosił skład reprezentacji Polski na 2.Mistrzostwa Świata Głuchych w Narciarstwie Alpejskim, które odbędą się w dniach 12-18 marca 2017r. w Innerkrems (Austria).

Skład reprezentacji Polski:
1.Jurek Mirosław (Świt Wrocław)
2.Toruński Marek (Bagry Kraków)

Oficjele:
1.Smajdor Jarosław – trener koordynator
2.Włodarczyk Tomasz – kierownik ekipy, obsługa techniczna i przedstawiciel PZSN.
3.Frączek Piotr - serwisant

Photos from Polski Związek Sportu Niesłyszących's post 11/03/2017

Skład reprezentacji Polski na 3.Mistrzostwa Świata Głuchych w Curlingu, SOCZI/Rosja, dn.05-12.03.2017r.

Skład reprezentacji Polski:
Kobiety:
1.Droździel Marta (Wars Warszawa)
2.Hawryluk Bogusława (MIG Gliwice)
3.Kozub Monika (Wars Warszawa)
4.Rudkiewicz Dorota (Wars Warszawa)
5.Wanot Dorota (MIG Gliwice)

Mężczyźni:
1.Gumiński Tomasz (Wars Warszawa)
2.Maculewicz Michał (Wars Warszawa)
3.Szczęsny Grzegorz (Wars Warszawa)
4.Wania Jakub (MIG Gliwice)

Oficjele:
1.Schroeder Agnieszka – Trener
2.Rek Beata – Asystent trenera
3.Rek Witold – Kierownik ekipy

Polski Związek Sportu Niesłyszących 11/03/2017

Daniel Stempurski wygrał w IX. Plebiscycie Polski Niesłyszących’2016

Polski Związek Sportu Niesłyszących organizował już po raz dziewiąty „Plebiscyt na 10 Najlepszych Sportowców Niesłyszących Polski ”. W tym roku współorganizatorem plebiscytu był Warszawski Klub Sportowy Młodzieży Niesłyszących przy Instytucie Głuchoniemych. Gala Mistrzów Sportu Niesłyszących odbyła się w dniu 25.02.2017 r. w sali konferencyjnej w Instytucie Głuchoniemych przy pl. Trzech Krzyży 4/6 w Warszawie. W IX. Plebiscycie na 10 Najlepszych Sportowców Niesłyszących Polski zwyciężył Daniel Stempurski. Drugie miejsce zajął piłkarz Jan Paczyński, a trzecie miejsce siatkarz i piłkarz Tomasz Morawski. Na Gali Mistrzów Sportu Niesłyszących przyznano także wyróżnienia w 12 innych kategoriach.

Najlepszy Klub Roku - młodzieży
Mazowiecki Klub Sportowy Niesłyszących MAZOWSZE Warszawa
Najlepszy Klub Roku - seniorzy Lubelski Klub Sportowy Głuchych
SPARTAN Lublin
Największy pechowiec Mikołaj Lewandowicz
Odkrycie Roku Oskar Gołębiowski
Młodzieżowy Sukces Roku Daniel Stempurski
Super Champion Rafał Nowak
Nadzieja olimpijska Artur Pióro, Konrad Powroźnik, Juliusz Sawka

Drużyna Roku
Mistrzowie Europy w Drużynie – Kadra Polski
PIŁKA NOŻNA JUNIORZY do lat 21
Wrocław, dn. 05-13.08.2016 r.

Impreza Roku
5.Halowe Mistrzostwa Europy Głuchych
w Lekkiej Atletyce,
Toruń, dn. 17-19.03.2016r.

1.Mistrzostwa Europy Głuchych
w Siatkówce Kobiet i Mężczyzn do lat 21,
Łódź, dn. 23-28.05.2016r.

1.Mistrzostwa Europy Głuchych
w Piłce Nożnej Mężczyzn do lat 21,
Wrocław, dn. 05-13.08.2016 r.
Działacz Klubu Roku Maciej Jacyna
Działacz Roku Stanisław Janiec
Trener Roku Radosław Miśkiewicz
Aleksander Opaczewski & Wojciech Stempurski

Wyniki głosowania na najlepszych sportowców w IX.Plebiscycie’2016:

1 Stempurski Daniel lekkoatletyka
2 Paczyński Jan piłka nożna
3 Morawski Tomasz piłka nożna i siatkówka
4 Borowski Mateusz lekkoatletyka
5 Wojciechowski Michał lekkoatletyka
6 Brzykcy Natalia judo
7 Gołębiowski Oskar lekkoatletyka
8 Patoła Jacek siatkówka plażowa
9 Kramek Aldona siatkówka
10 Mateuszczyk Dominika judo

Zobacz więcej:
http://www.pzsn.pl/aktualnosci/daniel-stempurski-wygral-w-ix-plebiscycie-polski-nieslyszacych2016

Polski Związek Sportu Niesłyszących Polski Związek Sportu Niesłyszących organizował już po raz dziewiąty „Plebiscyt na 10 Najlepszych Sportowców Niesłyszących Polski ”. W tym roku współorganizatorem plebiscytu był Warszawski Klub Sportowy Młodzieży Niesłyszących przy Instytucie Głuchoniemych. Gala Mistrzów Sportu Niesłyszących odbyła...

Photos from Polski Związek Sportu Niesłyszących's post 11/03/2017

Posiedzenie Zarządu PZSN

W dn. 24 lutego br. w Pruszkowie odbyło się posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Sportu Niesłyszących. Jednym z głównych tematów omawianych 23.Igrzysk Olimpijskich Głuchych w Samsunie - ciąg dalszy.

Photos from Polski Związek Sportu Niesłyszących's post 11/03/2017

Drużyna Wars II Warszawa (Nikolay Kinov, Michał Mateuszczyk, Arkadiusz Jarka, Paweł Dziubak) została historycznym mistrzem Polski w Curlingu

W dniach 3-5 lutego 2017 r. w Warszawie przeprowadzono I Ogólnopolskie Zawody Niesłyszących w Curlingu. Rozgrywki odbywały się na hali curlingowej przy ul. Żupniczej 17. Impreza została sfinansowana ze środków własnych klubu „WARS”, a reszta ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki za pośrednictwem Polskiego Związku Sportu Niesłyszących w Lublinie. Organizatorami tej imprezy były Polski Związek Sportu Niesłyszących i Warszawski Klub Sportowy Głuchych „WARS”.

Zobacz więcej:
http://www.pzsn.pl/aktualnosci/druzyna-wars-ii-warszawa-zostala-historycznym-mistrzem-polski-w-curlingu

11/02/2017

Informacja dla zawodników - członków kadry narodowej mających przyznane na podstawie decyzji Ministra Sportu i Turystyki stypendia sportowe na rok 2017.

Zarząd Polskiego Związku Sportu Niesłyszących informuje, iż złożył wniosek o środki z budżetu państwa przeznaczone na wypłatę stypendiów sportowych przyznanych decyzją Ministra Sportu i Turystyki na rok 2017.
Wypłata stypendiów powinna nastąpić w marcu 2017 roku (z wyrównaniem od stycznia). Termin ten może ulec zmianie. Jest on uzależniony od otrzymania przez Polski Związek Sportu Niesłyszących informacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki dotyczącej przyznania środków finansowych na wypłatę stypendiów.

Z poważaniem,
Jarosław Janiec
Prezes PZSN

Photos 20/01/2017

Nowy oficjalny plakat - 3.Mistrzostwa Europy Głuchych w Koszykówce Kobiet i Mężczyzn do lat 20 w dn. 21-26 sierpnia 2017r. w Lublinie

Chcesz aby twoja firma była na górze listy Siłownia I Obiekt Sportowy w Lublin?

Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.

Lokalizacja

Strona Internetowa

Adres


Aleja Piłsudskiego 22
Lublin
20-011