parkrun Ogród Saski, Lublin

parkrun Ogród Saski, Lublin

Udostępnij

Bezpłatne spotkania na dystansie 5 km przeznaczone dla każdego bez względu na wiek i rezultaty Dołącz do nich i wesprzyj organizację kolejnych edycji parkrun.

Celem naszej inicjatywy jest promocja aktywności fizycznej w formie, która jest dogodna dla uczestników oraz znoszenie barier w dostępie do sportu powszechnego. Dodatkowo, nasze spotkania mają na celu integrację lokalnych społeczności oraz zaangażowanie społeczne mieszkańców. Udział w parkrun jest niezwykle łatwy: wystarczy dokonać jednorazowej, bezpłatnej rejestracji w ramach parkrun, wydrukować

10/06/2026

Na czym polega rola ,,Inne" i czy jest to rola niedoceniana? Przekonajmy się oglądając tą rolkę 😉

09/06/2026

A Ty zbierasz już z nami kroki w ramach Healthy Cities? Walczymy jako nasza lokalizacja o najwyższe miejsce w rankingu 💪🔥 Mamy już 18 osób na pokładzie, a przecież jest nas tu więcej, prawda? 🧐

To wyzwanie jest świetną okazją, żeby po prostu więcej się ruszać, a przy okazji dobrze się bawić. Każdy krok się liczy. Nie chodzi tylko o wynik, ale przede wszystkim o budowanie zdrowych, codziennych nawyków 💚

Walczymy zarówno jako lokalizacja, jak i indywidualnie w ramach naszego zespołu 🤗

parkrun Polska – jako partner wyzwania – zaprasza nas wszystkich do przyjacielskiej rywalizacji między lokalizacjami parkrun 😀 Podczas wyzwania możemy reprezentować naszą lokalizację!

Aby wziąć udział w wyzwaniu, wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Healthy Cities Polska z App Store lub Google Play.

Następnie wybierzcie Lublin oraz firmę – parkrun. Z listy wybierzcie naszą lokalizację, a następnie wpiszcie poniższe hasło, żeby dołączyć do zespołu:

Hasło do logowania: Parkrun5PK

Dołączcie i ruszajmy razem po lepsze samopoczucie i kondycję! 💪

Photos from parkrun Ogród Saski, Lublin's post 08/06/2026

Ostatnia edycja pakrunu w Ogrodzie Saskim, a zarazem pierwsza w czerwcu okazała się naprawdę bardzo dobrym rozpoczęciem miesiąca 😁

Nasza trasę pokonało 76 uczestników, czyli była to prawie identyczna liczba osób jak na koniec maja 🫡

Najszybciej, iście tanecznym krokiem, trasę pokonał Adrian Pacek, znany także jako Adriano Italiano 😅
Z pań natomiast najszybsza okazała się Emilia Pawełek reprezentująca I LO w Tczewie, całkiem żwawo rozprawiając się z górkami w Saskim 😊

Mimo że jak mawia nasza pakrurnerka Marzenka, wszyscy jesteśmy w 21. wieku, to jednak najwyższym współczynnikiem pochwalić się mogła właśnie Marzenna Marciniak-Sznajder oraz Stanisław Terentowicz 😄

Jak już jesteśmy przy osiągnięciach, to nie można pominąć ustanowionych tego dnia rekordów życiowych, których było 11 💪🏻👏🏻

Warto również nadmienić, że czwórka naszych uczestników osiągnęła także oficjalne kamienie milowe 🥳
W gronie tych szczęśliwców znaleźli się:
💜 Mariusz Karasek oraz Adrian Dyś, którzy dołączyli do klubu pakrun 2️⃣5️⃣
❤️ Marzenna Marciniak-Sznajder, która już 50 razy przekroczyła linię mety na parkrun 5️⃣0️⃣
oraz
🖤 Przemysław Gruba, który osiągnął imponującą liczbę uczestnictwa w aż 100 sobotnich spotkaniach 1️⃣0️⃣0️⃣
Serdecznie gratulujemy i niesamowicie cieszy nas rozwój i progresja naszych parkrunowiczów ☺️

Kolejna ważna sekcja to debiutanci, których mieliśmy 6 🙌🏻
Serdecznie cieszymy się, że zawitaliście w nasze skromne progi 😊
A oto lokalizacje, skąd przybyli nasi goście:
parkrun Tczew, parkrun Kraków, Maidstone River Park parkrun, Maribyrnong parkrun, parkrun Las Klasztorny, Ostrzeszów oraz parkrun Warszawa - Bródno 🤙🏻

Na koniec oczywiście klasyka gatunku, czyli podziękowania dla naszych wolontariuszy 🦺
Niezawodną ekipę w ostatnią sobotę tworzyli: Renata Zdyb, Daniel Osiński, Angelika Kowalczyk, Andrzej Puchacz, Przemysław Gruba, Łukasz Kamiński, Józef Krefta, Jakub Popiel-Popielec, Stanisław Terentowicz, Dominika Mazur, Edyta Małocha-Kozak, Katarzyna Bodak, Edyta Borowiec, Agnieszka Duda, Małgorzata Golec, Patryk Grajewski, Bartłomiej Mamcarz, Marzenna Marciniak-Sznajder, Łucja Oś, Lidia Pacek, Wojciech Socha, Bożena Sosnowska, Wojtek Walicki, Damian Wójcicki oraz Tomasz Ćwirzeń 😎

Do zobaczenia w kolejną sobotę 🙌🏻

Autor raportu: Bartłomiej Mamcarz
Fot.: Łukasz Kamiński

Pozdrawiamy serdecznie
zespół parkrun Ogród Saski, Lublin 💜

07/06/2026

parkrun to przede wszystkim ludzie 🙌🏻
Społeczność która spotyka się co sobotę stanowi fundament całej inicjatywy parkrun, dlatego zachęcamy do dołączenia do nas 😊

Photos from parkrun Ogród Saski, Lublin's post 05/06/2026

W tym tygodniu nowy dyplom drukuje się dla:
♦️Małgorzaty Golec – 5️⃣0️⃣ wolontariatów

Gosia już drugi raz będzie świętować swoje wolontariackie osiągnięcia 🎉

Co o niej wiemy?

Większość roboty wykonuje „po cichu” 🤫 Nasza kryptowolontariuszka 32 razy włączała się w organizację parkrunu poprzez „komunikację i promocję”. W jej przypadku oznaczało to stworzenie i prowadzenie konta naszego parkrunu na Tik Toku📱 Dzięki jej działalności parkrun zyskał nowe horyzonty, szczególnie wśród młodych ludzi, którzy stanowią większość użytkowników tej platformy. (Nowoczesność to drugie imię Gosi 😉).

Jej druga flagowa funkcja to zamykanie stawki, którą często wykonuje ze swoim synem, tworząc niezłą obstawę (nikt nie odważy się iść za nimi 😅).

Wielkie dzięki za wszystkie twoje tik-tokowe rolki oraz kroki na parkrunie w pomarańczowej lub niebieskiej (jako parkwalkerka) kamizelce. Teraz pod spód będziesz mogła zakładać czerwoną koszulkę klubu parkrun 50 🟥 Gratulacje!!!

Gosiu, wpadaj na następny parkrun po cieplutki dyplomik prosto z drukarki i gorące oklaski od naszej społeczności 👏🏼

A Was już teraz zapraszamy do sekcji komentarzy na zasłużone gratulacje. My nie żałujemy tuszu na dyplom, a Wy nie szczędźcie słów uznania i podziękowań dla tej pracowitej wolontariuszki 🦺

Przy okazji pochwalcie się, jak wiele lub niewiele brakuje Wam do własnych kamieni milowych 💬

Fot. Grzegorz Skulimowski Photography / HiperInfo

03/06/2026

Ekipę wolontariuszy stacjonarnych, a jednocześnie część naszej serii poświęconej tym właśnie wolontariuszom dopełnia skanujący! W tej rolce oczywiście po co jest ta rola i na czym polega, także zapraszamy do oglądania 😊

Photos from parkrun Ogród Saski, Lublin's post 03/06/2026
02/06/2026

My to tylko tu zostawimy...

Autor grafiki: Marzenna Marciniak-Sznajder

Photos from parkrun Ogród Saski, Lublin's post 01/06/2026

Raport z dnia 30.05.2026 r. parkrun Ogród Saski, Lublin

Opowiem to teraz każdemu chłopakowi oraz każdej dziewczynie,
jak to było w sobotni poranek w Ogrodzie Saskim w Lublinie.

„Dzień dziecka na parkrun” ⬅️ taka właśnie odbyła się edycja specjalna,
wspomnienie młodych lat to dla każdego dorosłego okazja fenomenalna.

Ładna pogoda sprzyjała robieniu fajnych zdjęć,
a uczestników było dokładnie 75.

Piszę Wam prawdę, bez żadnych kantów,
że można było poznać 10 debiutantów.

Biegacze z parkrun Gdańsk-Południe, parkrun Wrocław, parkrun Warszawa-Ursynów, parkrun Tczew, parkrun Katowice, parkrun Pole Mokotowskie, Warszawa także się pojawili,
swoim gościnnym przybyciem nam sporą przyjemność sprawili.

Ptaki pięknie śpiewały i zakwitły różne kwiaty kolorowe,
a w tym słonecznym dniu 7 osób pobiło swoje rekordy życiowe.
Byli to właśnie: Maciej Pokarowski, Apolonia Prokopiuk, Igor Kwiatkowski, Agata Padzińska, Edyta Sobot-Kowalska, Katarzyna Sobstyl oraz Agnieszka Gajda –
na pewno była to dla nich wielka frajda.

Marzenna Marciniak-Sznajder i Bartłomiej Mamcarz to nie są rówieśnicy,
ale byli to dzisiaj u nas najszybsi parkrunowi uczestnicy.

Czy Wy to wiecie, bo ja to właśnie wiem
i teraz Wam to powiem,
to nie jest żaden sen,
że piętnastotysięczną osobą, która przekroczyła linię mety w Lublinie,
jest Magdalena Lem.

Kilka osób z nas miało dzisiaj pozytywne natchnienie,
dlatego zdobyli w Ogrodzie Saskim swoje milowe kamienie.
Milena Gładka i Łukasz Gładki zdobyli 25 wolontariatów na parkrunie,
Małgorzata Golec za 50-krotne wolontariackie wspomaganie.
Całej naszej sportowej zabawie przyglądały się wspaniałe pawie.

Na biegowe szaleństwo Marzenny (25:04) i Stanisława (20:36) nie ma opracowanego leku,
ponieważ są oni dzisiejszymi gwiazdami na współczynnik wieku.
Pobiegli szybciej niż część z nas,
to właśnie dla nich na mecie był superczas.

Każdy dzień tworzy nową historię i wiele pięknych scenariuszy,
dlatego pomocną dłoń wyciągnęło 33 wspaniałych wolontariuszy:
Andrzej Puchacz, Beata Kuziuk, Michał Wrona, Łukasz Kamiński, Józef Krefta, Stanisław Terentowicz, Piotr Trzaskowski, Alexey Pchelintsev, Ewa Iwaszko, Franciszek Rudzki, Katarzyna Bodak, Alicja Bogusz, Łukasz Brzezicki, Agnieszka Duda, Małgorzata Golec, Patryk Grajewski, Katarzyna Górecka, Michał Konopka, Edyta Madej, Bartłomiej Mamcarz, Marzenna Marciniak-Sznajder, Piotr Morawski, Łucja Oś, Lidia Pacek, Wojciech Socha, Gabriella Trzaskowska, Wojtek Walicki, Andrzej Wegiera, Damian Wójcicki, Renata Zdyb, Tomasz Ćwirzeń, Jacek Żurowski, w roli koordynatora spotkania wystąpił Piotr Konopka i kropka.

Michał Wrona (fotograf) i Alicja Bogusz (inne) pierwszy raz wzięli udział jako wolontariusze debiutujący,
niechaj każdy kolejny sobotni dzień będzie w tych rolach dla nich zachęcający.

Pamiętajcie, że bez wolontariuszy żaden parkrun niestety nie ruszy.
Na kolejne biegowe spotkania zapraszam dziewczynę i chłopaka każdego,
a to był raport od Łukasza Kamińskiego.

Fot. Łukasz Kamiński

Pozdrawiamy serdecznie
zespół parkrun Ogród Saski, Lublin 💜

Chcesz aby twoja firma była na górze listy Siłownia I Obiekt Sportowy w Lublin?

Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.

Lokalizacja

Adres


Aleja Racławickie
Lublin

Godziny Otwarcia

09:00 - 10:30