24/12/2025
Miłości. I zdrowia. I spokoju. I sytuacji, w której za mało miejsc w busie na regaty, to nasz największy kłopot 🙂 Cudownych świąt i zimowego czasu. Trzymamy też kciuki, dla wszystkich naszych podróżujących po świecie żeglarzy - macie piękne życie 🙂
17/10/2025
Październik nie jest łatwy dla najmłodszych żeglarzy, ale mimo pogody to, co się dzieje nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie przechodzi ludzkie pojęcie 🙂 Na zajęciach pojawia się niemal cały komplet młodej ekipy. Dodatkowo śmignęliśmy dwudziestokilkuosobową ekipą na regaty do naszego zaprzyjaźnionego Tarnobrzega. Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg to takie nasze żeglarskie ziomki, z którymi dogadujemy się wyjątkowo dobrze. Mamy bardzo podobne trudności i dodatkowo podobnie wszędzie daleko. Jak już wszyscy siedzą w domach, my ciągle z regat wracamy 🙂 Pozostając jednak w Tarnobrzegu. To są idealne regaty dla klasy opti. Nawet jak jest tak strasznie zimno, jak teraz. Żeglowanie jak trzeba, sędziowie bardzo mili. Mieszkanie na miejscu regat, rozgrzewka na placu zabaw, wieczory na tarasie, pyszne żarcie, duże pokoje i naprawdę sympatyczne przyjęcie przez organizatorów. A do tego jakie gościnne! 🙂 W grupie A dwa miejsca na podium – pierwszy Vini i trzeci Witek. W grupie B całe dziewczęce podium nasze – Irma, Zosia i Tosia. Do lat 9 – całe chłopięce podium nasze – Franek i dwa Leony i wśród dziewcząt Mirka. Dodatkowo najmłodszymi zawodnikami zostali ogłoszeni ośmioletnia Mira oraz dziewięcioletni Leon. Okazało się jednak, że nie ten Leon, co jest rzeczywiście najmłodszy. Więc po zejściu z podium starszy Leon oddał młodszemu Leonowi nagrodę za co wielki szacun 🙂 W ogóle dziękujemy za te regaty Kotwico. Fajni jesteście naprawdę 🙂 Dziękujemy też rodzicom za pomoc w pakowaniu! To są uroki regat, które są blisko 🙂
13/10/2025
W weekend nasza europejska ekipa marzła na Zegrzyńskim :) Przemysław na podium, czyli wszystko ok :) Poza Przemysławem zimno było również Oli, Hirkowi i Antkowi :) To ostatnie regaty i łatwo nie było :) Ale sezon jeszcze trwa :)
02/10/2025
Program Polsailing 2025!
Wszystko się udało, było naprawdę miło i mocno żeglarsko 🙂 Listy wypełniły się bardzo szybko i nie ma co się dziwić, bo zajęcia nie kosztowały ani złotówki, a w zamian można było dostać przeżycia, których nie da się porównać do niczego innego! Wyobraźcie sobie całą gromadę, bardzo młodziutkich osób, które są otwarte na każdą propozycję. I wyobraźcie sobie ich pełnych zaskoczenia rodziców, którzy kilkukrotnie dopytywali czy na pewno to rozsądne zabierać tę bandę na środek zalewu już pierwszego dnia. Dzieci i woda to połączenie, które powoduje ciarki na samą myśl 🙂 A jednak na wodzie nie ma z nimi żadnego kłopotu 🙂 Serio. Na brzegu jest szaleństwo, a na wodzie porządeczek, aż miło. Pełna dyscyplinka, która nie wynika z tego, że nagle wszyscy zgrzecznieli i złagodnieli, po prostu dla niektórych jest jednak troszkę starszno. I dobrze. Bo szacunek do wiatru i wody to szalenie ważna sprawa. A taka delikatna obawa powoduje, że trener nie ma z posłuchem żadnego kłopotu. Dzięki temu niektóre nasze polsailingowe grupy szły jak burza! Na trzecich zajęciach młodzież śmigała z taką odwagą, że sami byliśmy zaskoczeni.
Bardzo jest nam miło, że możemy uczestniczyć w początkach tej żeglarskiej podróży. Nigdy nie wiadomo która z tych młodych, dzielnych osób będzie w przyszłości Mistrzem Polski 🙂 Część z wakacyjnej ekipy została i trenuje w klubie podczas weekendowych zajęć, a z częścią już jesteśmy umówieni na kolejne wakacje 🙂
Bardzo jest nam miło, że jesteśmy częścią tego Programu.
Dzięki Polski Związek Żeglarski za współpracę 🙂
Grupa PGE PGE PolSailing Miasto Lublin LOZŻ - Lubelski Okręgowy Związek Żeglarski BOXBOX Architekci Lubelska Unia Sportu Aliplast Lublin - Miasto Sportu Ministerstwo Sportu i Turystyki Lubelskie Robi się Chata Pilchy
29/09/2025
Medale, medale! Niby nie na tym świat stoi, ale jednak zawsze to ogromna duma i satysfakcja 🙂 Patrzeć jak zawodnik pochyla głowę, żeby podnieść ją już z wiszącym na szyi medalem i jednocześnie myśleć o tym, jak wyboista jest droga na podium. Gdyby Franek i Irma po każdym swoim niepowodzeniu stwierdzali, że nie warto, zrezygnowaliby już dziesiątki razy 😉 Ale oni zawsze otrzepują piórka i wracają do gry. I ta gra jest ich wykonaniu jest coraz ciekawsza 🙂
Panie, Panowie, Panny i Kawalerowie - oto lubelscy medaliści tegorocznych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików - Irma Widomska (srebro wśród kobiet) i Franciszek Łukasik (brąz wśród chłopców U10) 💪