Slopestyle & Dirt jumping Bikepark Lublin

Slopestyle & Dirt jumping Bikepark Lublin

Udostępnij

Inicjatywa odzyskania toru do dirt jumping i slopestyle na bikeparku w Lublinie. Tory niszczeją od 4 lat, najwyższa pora coś z tym zrobić.

29/04/2019

Wiadomość z ostatniej chwili, bikepark zniszczony i zamieniony na tor do motocross

Gratka dla fanów sportów ekstremalnych - Dziennik Wschodni 11/03/2019

Majdan Dirt rusza 1 kwietnia!

1 czerwca odbędą Mistrzostwa Polski Dirt Jumping BMX MTB!

Co z bikeparkiem? niewiadomo.

Gratka dla fanów sportów ekstremalnych - Dziennik Wschodni Majdan Dirt, czyli lubelski tor do uprawiania dyscyplin slopestyle i dirt jumping, za miesiąc ma wznowić swoją działalność. Miejsce to przeszło widoczną metamorfozę i będzie jednym z najbardziej profesjonalnych ośrodków dla fanów sportów ekstremalnych w Polsce

26/02/2019

Uwaga! czy są chętni zadziałać w sprawie części dirt i slopestyle?
Część dirt jumping i slopestyle na bikeparku Lublin jest nieaktywna od 7 lat. Szukamy osób chętnych do pomocy w organizacji działań mających na celu przebudowe lub budowę od nowa powyższych torów na bikeparku. Osoby chętne prosimy o prywatną wiadomość, oczekujemy wspólnego zaangażowania w tę sprawę. Prosimy o publiczną wypowiedź obecnego zarządcy Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie o aktualnych planach wobec w/w strefy dirt/slopestyle. Klub Sportowy Lubelska Scena Dirtu jest poważnie zainteresowany uruchomieniem i opieką nad tą częścią bikeparku, co od lat uniemożliwiały procesy sądowe, które w skutkach nie dawały możliwości finansowania rozwiąń krytycznej sytuacji obiektu.
Podsumowując - zadziałajmy z rozwojem wyżej wymieniinych dyscyplin sportowych w Lublinie . Bikepark byłby świetną atrakcją sportową i turystyczną.



video pokazujące 2012 rok, ostatni rok działania toru, kiedy to ekipa Lubelska Scena Dirtu ogarniała tory dirt i slopestyle.
https://vimeo.com/43784455

Photos from Bikepark Lublin's post 23/07/2018

Część dirt i slope póki co zostaje nie tknięta a miasto Lublin próbuje naprawić część racing. Niestety, wykonawca nie umie nawet ułożyć równo kostki na górce startowej. Wszystkie przeszkody zostały wypłaszczone i nie dosypano ziemii, wykonawca nawet nie widział projektu toru. No i mamy kolejne pieniądze wydane niewłaściwie, remont kosztował około 100 000 zł i nie został wykonany prawidłowo. Masakra...

09/07/2018

9 lipca 2018
Po obietnicach prezesa Mosiru bikepark dalej nie działa. Ponoć podwykonawca podwykonawcy wykonawcy nie chce ukończyć remontu bo uważa że zrobił już robotę. Inspektor budowlany "płacze" że wykonawca nie chce ukończyć i nic nie może zrobić. Fundacja rozwoju sportu nie może przejąć obiektu przed odbiorem. Takie jaja tylko u nas w mieście inspiracji. Pozdrawiamy zajawkowiczów i zachęcamy do tworzenia własnych miejsc do treningów, tylko dzieki działaniom na własną rękę można coś osiągnąć w tym mieście.
Stowarzyszenie Lubelska Scena Dirtu

21/05/2018

Remont części racing miał ruszyć szybko i sprawnie, wpłynęły oferty ale... wpłynęły kolejne pozwy o zwroty działek.
Prawdopodobnie remont nie dojdzie do skutku, obiecanki urzędników nic nie dały.
Nasuwa się na myśl parę mocnych słów..

a my działamy dalej z naszą nadzieją Bike City - miasteczko sportów ekstremalnych

09/04/2018

Drodzy riderzy,
Dostaliśmy informację z miasta, że część slopestyle i dirt jumping pozostanie wyłączona. Ma zostać zlecona kolejna ekspertyza, która ma ustalić stan tej części i zakres ewentualnego remontu...
Lubelska Scena Dirtu i riderzy z Lublina nie zamierzają odpuścić i dalej będziemy walczyć z tym cyrkiem, by w końcu odzyskać nasz bikepark.
Poniżej zdjęcie z 2 maja 2010 roku wykonane przez Piotr Adamczyk z Gdanśka.
Na przestrzeni lat szereg zaniedbań ze strony zarządcy obiektu (MOSIR Lublin) doprowadził poszczególne tory do ruiny.
W 2012 za część Dirt i Slope byli odpowiedzialni działacze Lubelskiej Sceny Dirtu, jednak współpraca została rozwiązana z powodu wyzysku .
Wszyscy już mieli dosyć dezorganizacji wprowadzanej przez MOSIR - działacze Lubelska Scena Dirtu opuścili bikepark, od tamtej pory na torze nie było przeprowadzanych żadnych prac konserwacyjnych. Bikepark popadł w ruinę, a miasto dalej nie może rozwiązać tego problemu. Po kosztownych ekspertyzach zleconych przez prokuraturę, konsekwencje wobec zarządcy nie zostały wyciągnięte bo śledczy ustalili, że nie ma winnych w tej w sprawie.
Póki co miasto przekazuje LKKG część racing...
a część slopestyle i dirt zostaje wyłączona...
Mimo tej smutnej i niesprawiedliwej sytuacji nie tracimy nadziei na odzyskanie slopestylu i dirtu, jeśli chcecie pomóc polubcie ten fanpage i powiedzcie nam w komentarzach, co o tym myślicie.
Wysoka 5! dla tych co w nas wierzą i wpierają !

Bike City - miasteczko sportów ekstremalnych
KAZIMIERZÓWKA TRAILS
Carmelito
Arena Progresu
Majdan Dirt
Wiz Polska
LSFR.pl
Lublin żąda dostępu do morza
David Godziek
Ostrzyce Dirt
Opera Trails
BALTIC GAMES

Chcesz aby twoja firma była na górze listy Siłownia I Obiekt Sportowy w Lublin?

Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.

Lokalizacja

Strona Internetowa

Adres


Lublin
20-001