14/04/2026
Odbył się 19. Półmaraton Rzeszowski 🏃♂️➡️🏃♀️➡️🏃♂️➡️.
Z naszego Klubu wystartowało kilkanaście osób 😏.
Wszystkim gratulujemy wspaniałych wyników oraz udanych debiutów 😍.
Dla wszystkich zadających sobie pytanie czy warto biegać, odpowiedzią jest nasz Klubowicz-Tadeusz który w wieku 76 lat przebiegł swój kolejny półmaraton 😮😮😮!
Budującym jest fakt, że pomimo zakończenia sezonu, Sopelek dalej działa razem!
12/04/2026
Drodzy Klubowicze!
W dniu 10 kwietnia 2026 r. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze RKM "Sopelek".
Podczas Walnego Zebrania Członków zatwierdzone zostały sprawozdania: sprawozdanie Zarządu z działalności Klubu za rok 2025, sprawozdanie finansowe Klubu za rok 2025, sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za rok 2025. Walne Zebranie Członków udzieliło absolutorium Zarządowi Klubu za rok 2025.
Walne Zebranie Członków wybrało nowy Zarząd Klubu na kadencję 2026-2030 oraz nową Komisję Rewizyjną na kadencję 2026-2030.
Zarząd na kadencję 2026-2030 tworzą: Piotr Urbański - prezes, Stanisław Ozga - skarbnik, Artur Lew - sekretarz, Janusz Krasoń - członek Zarządu, Marta Kosak - członek Zarządu.
Komisję Rewizyjną na kadencję 2026-2030 tworzą: Renata Kicińska - przewodnicząca, Alfreda Dołęga - sekretarz, Andrzej Czech - zastępca przewodniczącego.
06/04/2026
W Sopelkowy Lany Poniedzialek bitwa wodna jak się patrzy. W dzisiejszej imprezie towarzyszył nam fotoreporter Nowiny24.pl. Dziękujemy klubowi Grupa Morsów "Morsjanie" za obecność na naszej imprezie.
💦🦭Zobaczcie, co tam się dziś działo!👉ZDJĘCIA: https://nowiny24.pl/w-tej-wodnej-bitwie-nie-brano-jencow-morsy-zaszalaly-na-rzeszowskiej-zwirowni/ar/c11p2-28885543?utm_source=Facebook&utm_medium=nowiny24&utm_campaign=grafikalink
22/03/2026
To nie tylko zakończenie Sezonu morsowania 2025/2026 ale także Sopelkowy Piknik Rodzinny.
21 marca spotkaliśmy się dużym gronie – było nas około 200 osób razem z rodzinami!
Tym razem wyjazdowo - w miejscowości Lubenia pod Rzeszowem.
Dziękujemy każdemu z Was za obecność, energię i wspólnie spędzony czas! 🤗
Nie zabrakło atrakcji – był basen z zimną wodą 🧊, sauna 🔥 oraz gorąca bania, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
A do tego… pyszne, domowe wypieki przygotowane przez naszych Klubowiczów 🍰 – jesteście niesamowici!
Ogromne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów:
- Majstal - Cięcie laserowe
- https://dagro.rzeszow.pl/
- Hurtowania Róża
- WALDI Agencja Marketingowa
- ROJAX
Dziękujemy Panu Krzysztofowi Podjaskowi z Gorący PUNKT za wynajęcia mobilnej Sauny i Bali.
Dziękujemy również OSP Lubenia i OSP Siedliska 🚒 za wsparcie i obecność oraz Sołtysowi wsi Siedliska, Panu Wojciech Tatara – za pomoc i zaangażowanie 🙏
To był piękny, rodzinny dzień i wspaniałe zakończenie sezonu.
Do zobaczenia w kolejnym! 💙❄️
18/03/2026
Rzeszowski Klub Morsów „Sopelek” kończy sezon morsowania 2025/2026.
Z tej okazji serdecznie zapraszamy wszystkich klubowiczów na uroczyste zakończenie sezonu morsowania, połączone z Sopelkowym Piknikiem Rodzinnym.
Spotykamy się 21 marca o godz. 15:00.
Szczegółowe informacje dostępne są na plakacie.
10/03/2026
W pięknym słonecznym dniu 7 marca 2026r. na Bulwarze im. Piłsudskiego w Sandomierzu odbyła się IX Zimowa Przeprawa Wisły Wpław. Uczestnicy przepłynęli około 400-metrowy odcinek z jednego brzegu na drugi w wiosennej aurze i z uśmiechami na twarzach.
Ośmiu “Sopelków” z Sekcji Pływackiej im. Andrzeja Ratymirskiego swój przepływ dedykowało koledze Andrzejowi, a wszyscy uczestnicy przed wejściem do wody uczcili Jego pamięć minutą ciszy.
Gratulacje dla wszystkich płynących :)
09/03/2026
🌸❄️ Sopelkowy Dzień Kobiet za nami!
I jednocześnie 16 urodziny naszego Klubu!
Uroczystość uprzyjemnił występ zaprzyjaźnionego Zespołu "Zimny Drań", który znalazł dla nas czas w trasie na Podlasie 😜
Dziękujemy wszystkim Paniom, które dziś były z nami – jesteście inspiracją dla całego klubu. 💐
Wszystkiego najlepszego z okazji Waszego Święta!