09/01/2026
Zakończył się bardzo dobry dla zawodników Sosnowieckiego Klubu Bokserskiego Karola Nowakowskiego rok 2025, w którym zdobyli dwanaście medali Mistrzostw Polski:
Młodzicy: Oliwia Januszek (waga 64 kg) i Alan Woźniak (waga 48 kg) zdobyli brązowe medale.
Kadeci: Filip Karcz (waga 60 kg) - srebrny medal, Piotr Koziorz (waga 54 kg) - brązowy medal.
Juniorzy: Kamil Dudziński (waga 51 kg) - złoty medal, Alan Misiek (waga 63,5 kg) - brązowy medal.
Młodzieżowcy: Łukasz Dudziński (waga 60 kg), Bartosz Dudziński (waga 65 kg) zdobyli srebrne medale.
Seniorzy: Kacper Słomka (waga 55 kg), Łukasz Dudziński (waga 60 kg), Bartosz Dudziński (waga 65 kg), Mateusz Wodziński (waga 85 kg) zdobyli brązowe medale.
Zdobyliśmy cztery medale Pucharu Polski: w klasyfikacji U-15 brązowe medale zdobyli Olaf Marosek (waga 46 kg), Miłosz Ziółek (waga 48 kg) i Fabian Czepczyk (waga 57 kg). W klasyfikacji U-17 złoty medal zdobył Piotr Koziorz (waga 55 kg).
W Mistrzostwach Śląska zdobyliśmy dwadzieścia cztery medale: dwanaście złotych, sześć srebrnych i sześć brązowych.
Drużynowo w rywalizacji męskiej zdobyliśmy pierwsze miejsce, a w łączonej mężczyzn i kobiet drugie miejsce za Gardą Gierałtowice.
Drużynowo w Mistrzostwach Polski Kadetów zajęliśmy piąte miejsce, w MP juniorów piąte miejsce, w MP młodzieżowców zajęliśmy trzecie miejsce, a w MP seniorów zajęliśmy czwarte miejsce.
W Pucharze Polski U-15/U-17 zajęliśmy drużynowo drugie miejsce.
Są to tylko najważniejsze osiągnięcia naszych Zawodników i klubu w 2025 roku. Życzymy naszym zawodnikom równie, a nawet bardziej obfitującego w sukcesy roku 2026.
24/12/2025
Życzenia zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku!
Z bokserskimi pozdrowieniami
SKB Karola Nowakowskiego
Treningi wznawiamy 05.01.2026
22/12/2025
Zawodnicy Sosnowieckiego Klubu Bokserskiego Karola Nowakowskiego w klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski Seniorów zajęli wysokie czwarte miejsce. Gratulacje dla drużyny w składzie Kacper Słomka, Łukasz Dudziński, Bartosz Dudziński, Przemysław Kwiatkowski, Mateusz Wodziński!
18/12/2025
W dniu 06.12.2025 w Siewierzu odbył się IV Mikołajkowy Turniej Bokserski o Puchar Burmistrza Miasta Gminy Siewierz, w którym wzięło udział siedmiu zawodników Sosnowieckiego Klubu Bokserskiego Karola Nowakowskiego.
Młodzicy: Oleg Jalovenko (waga 44 kg) wygrał z Krzysztofem Posiak (Klub Bokserski Puncher Cieszyn), Miłosz Ziółek (waga 50 kg) wygrał z Andrij Andrejczuk (Guks Carbo Gliwice), Mateusz Chwastek (waga 70 kg) przegrał z Tomaszem Sikorskim (Zawiercie).
Kadeci: Kacper Cieślik (waga 52 kg) wygrał z Maciejem Chanałów (Bytomska Akademia Boksu), Jan Doroz (waga 75 kg) przegrał z Wiktorem Gębka (Zawiercie).
Juniorzy: Jurii Plish (waga 75 kg) wygrał z Kacprem Ho (Zawiercie), Wiktor Naleśnik (waga 75 kg) wygrał z Bartoszem Motyką (Zawiercie). Gratulacje dla naszych zawodników za wygrane i dobre walki.
16/12/2025
W Mistrzostwach Polski Seniorów w Gdańsku (06-12.12.2025) zawodnicy Sosnowieckiego Klubu Bokserskiego Karola Nowakowskiego zdobyli cztery brązowe medale:
Kacper Słomka (waga 55 kg) wygrał w ćwierćfinale z Przemysławem Jańczukiem (Sako Gdańsk), a w półfinale przegrał z Nikolasem Pawlikiem (KB Legia Warszawa)
Łukasz Dudziński (waga 60 kg) wygrał w eliminacjach z Tymoteuszem Rodkiewiczem (UKS Viktoria Łódź), w ćwierćfinale wygrał z Jakubem Surmą (KS "Skalnik" Wiśniówka), a w półfinale przegrał według sędziów z Jakubem Krzpietem (Imperium Wałbrzych)
Bartosz Dudziński (waga 65 kg) wygrał w eliminacjach z Szymonem Brząkałą (Legia Fight Club), w ćwierćfinale wygrał z Kacprem Wojtasem (Klub Bokserski "Kuźnia Boksu Opole"), a w półfinale przegrał z Jakubem Sulęckim (KB Legia Warszawa)
Mateusz Wodziński (waga 85 kg) w eliminacjach wygrał z Bartoszem Przywoźnym (UKS Champion Wołomin), w ćwierćfinale wygrał z Krzysztofem Schwertfegerem (KS Bombardier Gdynia), a w półfinale przegrał z Dawidem Kruczkowskim (UKS Boxing Sokółka).
W Mistrzostwach walczył jeszcze Przemysław Kwiatkowski (waga 75 kg), który w pierwszej walce przegrał z Mateuszem Wojtasińskim (Adrenalina Wrocław) - jednym z faworytów tej wagi i późniejszym Wicemistrzem Polski, Przemek dał dobrą walkę i mimo przegranej pokazał się z dobrej strony.
Gratulacje dla naszych zawodników za zdobycie medali i dobre walki.
11/12/2025
Czterech zawodników Sosnowieckiego Klubu Bokserskiego Karola Nowakowskiego awansowało do strefy medalowej Mistrzostw Polski Seniorów w Gdańsku (06-12.12.2025). Po efektownych zwycięstwach w ćwierćfinałach Kacper Słomka (waga 55 kg) w pierwszej rundzie przez nokaut, Bartosz Dudziński (waga 65 kg) w drugiej rundzie przez RSC, Łukasz Dudziński (waga 60 kg) na punkty 5:0, Mateusz Wodziński (waga 85 kg) na punkty 5:0. Gratulacje, życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za naszych zawodników w półfinałach 💪💪.
27/11/2025
W dniu 15.11.2025 w Krakowie odbyła się kolejna Gala Suzuki Boxing Night 38, w ramach której odbył się mecz Reprezentacji Polski i Azerbejdżanu, w którym wystąpiło dwóch zawodników SKB Karola Nowakowskiego - Kacper Słomka (waga 55 kg) i Bartosz Dudziński (waga 65 kg).
Kacper zmierzył się z Mistrzem Europy Juniorów Kananem Babayevem; w pierwszej rundzie Kanan miał większą inicjatywę, Kacper za długo czekał z akcjami, wskutek czego pierwsza runda należała do zawodnika z Azerbejdżanu.
W drugiej rundzie to Kacper trafiał więcej i było widać, że jego przeciwnik zaczął opadać z sił. Pomimo tego, że Kacper był liczony w tej rundzie po ciosie Azera, to uważam że była ona wyrównana z lekką przewagą Kacpra. Trzecia runda zdecydowanie dla Kacpra, w tej rundzie to zawodnik z Azerbejdżanu był liczony - po prawym prostym Kanan sobie przysiadł i próbując się ratować dużo faulował, czym najwidoczniej zaskarbił sobie sympatię sędziów. Po takim przebiegu walki myśleliśmy, że to reprezentant Polski będzie zwycięzcą walki, jednak sędziowie byli bardziej gościnni i wskazali zwycięstwo reprezentanta Azerbejdżanu. Gratulacje dla Kacpra za dobrą postawę w ringu.
Drugim naszym zawodnikiem w Reprezentacji Polski był Bartek, który walczył z olimpijczykiem i brązowym medalistą Mistrzostw Europy Seniorów Malikiem Hasanovem, z którym przegrał przez RSC w pierwszej rundzie. Runda była bardzo emocjonująca, Bartek dobrze zaczął trafiając dwa razy celnie na początku rundy, ale Malik był mocny fizycznie i przebijał się przez gardę Bartka, trafił parę razy celnie, którym to trafieniom Bartek nie uległ w przeciwieństwie do sędziego ringowego, który przerwał walkę kończąc ją przez RSC na parę skund przed końcem rundy. Szkoda, bo takie walki dają dużo doświadczenia, a boks polega na tym, by celnie trafiać.
21/11/2025
W dniu 15.11.2025 w Bieruniu odbył się Turniej z okazji 50-lecia KWK Piast Bieruń, którego współorganizatorem było SKB Karola Nowakowskiego i w którym startowali zawodnicy naszego klubu.
Młodziczka Oliwia Januszek (waga 64 kg) przegrała z Natalią Lenartowicz (Boom Kraków). Młodzicy: Miłosz Ziółek (waga 48 kg), który przegrał z Adrianem Centnar (Unia Oświęcim) oraz Alan Woźniak (waga 57 kg), który wygrał z Adamem Gacek (Boom Kraków).
Kadeci: Fabian Czepczyk (waga 57 kg), który wygrał z Antonim Cieślikiem (Boom Kraków), Piotr Koziorz (waga 57 kg), który w bardzo dobrej dla obu zawodników walce wygrał z kolegą klubowym Antkiem Smorągiem oraz Nikodem Duchnowski (waga 63 kg), który wygrał z Janem Urbanem (Boom Kraków).
Juniorzy: Alan Misiek (waga 65 kg), który wygrał z Dimą Panczenko (Unia Oświęcim), Wiktor Naleśnik (waga 75 kg), który wygrał z Jarosławem Barwiniok (Unia Oświęcim) i Łukasz Januszek (waga 75 kg), który przegrał z Wojciechem Jurowskim (Boom Kraków).
Seniorzy: Oskar Skowron (waga 75 kg), który wygrał z kolegą klubowym Damianem Sobczykiem.
Gratulacje dla zwycięzców, jak również dla przegranych za dobre walki i zdobyte doświadczenie, tym bardziej że kilka walk było naprawdę wyrównanych.
Gala z okazji 50-lecia KWK Piast była zorganizowana na wysokim poziomie, z dużym wkładem i rozmachem, także duże brawa za organizację dla braci Wiktora i Macieja Koziorzów, jak i wszystkich osób zaangażowanych w organizację i przygotowanie wydarzenia.
21/11/2025
Filip Karcz (waga 60 kg) po konsultacji szkoleniowej Kadry Narodowej kadetów w COS Giżycko w dniach 03 – 07.11.2025 r. pojechał wraz z Kadrą na XIII Memoriał im. Brunona Bendiga, który odbywał się w Gdyni 08-09.11.2025.
Filip w półfinale wygrał z reprezentantem Niemiec Olivierem Aeberlin, w finale przegrał z reprezentatem Litwy Gvidasem Barseviciusem.
Gratulacje dla Filipa za zdobycie srebrnego medalu na dobrze obsadzonym memoriale.
16/11/2025
W dniach 06-08.11.2025 w Knurowie odbył się XVII Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Jerzego Krasnożona. Zawodnicy SKB Karola Nowakowskiego spisali się dobrze zdobywając trzy złote medale: kadet Fabian Czepczyk (waga 60 kg) i juniorzy Juliusz Jęsiak (waga 60 kg) oraz Łukasz Januszek (waga 80 kg).
Cztery srebrne medale zdobyli: młodzik Oleg Jalovenko (waga 44 kg) i kadeci Michał Mistela (waga 54 kg), Antoni Smorąg (waga 60 kg) oraz Prodromos Papadopoulos (waga 75 kg).
Gratulacje dla złotych medalistów jak również dla finalistów turnieju.