05/06/2026
W Gdyni też wygrywamy.
W ramach eliminacji do OOM w dwu i trójboju nowoczesnym czyli kolejnej edycji Pucharu Polski rozegrano zawody o puchar Prezydenta Gdyni w dwuboju młodzików. Matylda Puzyńska z kolejnym pucharem. Trzecia Lejla Cwyl. Wysoko z dobrymi wynikami Teodor Sieradzki, Krystyna Pulcyn i Elijas Jedliński.
Młodzież starsza walczyła o punkty w dwuboju - to Jadwiga Pulcyn, a troszkę starsza w trójboju - Lea Sieradzka, Nina Bogusławska, Tadeusz Pulcyn i Julius Jedliński. Punktów przybyło, a ranking z zakwalifikowanymi do najważniejszej imprezy sezonu czyli Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kraśniku będzie znany w połowie czerwca. Podziękowania dla kierującego eskapadą pana Bartosza Sieradzkiego i wszystkich obecnych w Gdyni rodziców.
26/05/2026
W sobotę i niedzielę uczestniczyliśmy w trzech imprezach sportowych w trzech dyscyplinach.
Pływanie. Od młodzika do olimpijczyka. Dobrych wyników i własnych rekordów nie sposób wymienić, a startowało 36 głównie najmłodszych pływaków. Ksenia Miszusztsin trzy razy wygrywała. Medale srebrne wywalczyły Agata Dobrzeniecka i Łucja Pankiewicz. Agata dorzuciła do swojej gabloty jeszcze dwa brązowe. Panowie Chychkan brązowy i Zinkiewicz dwa medale w tym kolorze.
Dwubój nowoczesny. Najmłodsi, ale wszechstronni wystartowali w Pucharze Warszawy. I tak najlepszą po zsumowaniu czasów pływania i biegania okazała się Matylda Puzyńska. Zasłużenie odebrała sporych rozmiarów zwycięski dzbanek. Trochę mniejszy zaniosła na półkę precjozów trzecia Lejla Cwyl. W poszczególnych kategoriach wiekowych też było dobrze. Wśród najmłodszych dziewczyn wygrała Ida Sieradzka, wśrod rok starszych trzecia była Sara Dzięciołowska. W kategorii dziesięciolatków drugie pozycje zajęli Małgorzata Słowikowska i debiutant Wojciciech Mikiciuk.
W lekkiej atletyce było emocjonująco. Pierwsze biegi z przeszkodami w swoim lekkoatletycznym życiu zanotowali Lea Sieradzka, Nina Bogusławska i Tadeusz Pulcyn. Debiuty udane. Lepiej niż dobrze na dystansie dwóch okrążeń zaprezentowali się Benedykt Paul i Ignacy Sadłoń.
22/05/2026
Nie zawsze chodzi o medale.
W dniach 21 i 22 maja w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży walczyli pływacy 14 i 15 letni. Kategoria, która już ma mistrzostwa Polski, trenuje wyczynowo 8 do 10 razy w tygodniu. My takich zawodników nie mamy, z różnych wzgłędów, albo oprócz pływania zajmują się innymi dyscyplinami albo nie chcą treningu wyczynowego albo ich rozwój fizyczny czeka na swoją kolej. Ale stanęli do zawodów i popłynęli konkurencje najtrudniejsze. Satysfakcję tak uczestnikom jak i trenerom przynoszą nie tylko medale mistrzostw Polski. Pokonanie własnych słabości bywa porównywalną nagrodą. Brawa dla Niny Bogusławskiej i Laury Osadczuk za 800 dow i 400 zm, Tadeusza Pulcyna za 200 motylkiem, Juliusa Jedlińskiego za 400 zm i 200 motylkiem. To nic, że nie stanęli na podium. Ilu ich kolegów w szkołach czy uczelniach będzie mialo podobny życiorys sportowy? W sporcie chęć i możliwość wygrywania jest ważna, ale równie ważne jest przełamywanie własnych słabości. Ku refleksji. Gratulacje dla wszystkich wymienionych, także dla Zofii Bałaban i Lei Sieradzkiej, ale te panie to kadra narodowa piecioboju nowoczesnego.
22/05/2026
Ze sportowych zmagań relacji ciąg dalszy.
14 i 15 maja o medale Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w pływaniu walczyły roczniki 2015. I oto plon. Kolejna sztafeta zmienna dziewczyn wygrywa, w stylu dowolnym trzecia. Skład Lejla Cwyl, Matylda Puzyńska, Łucja Pankiewicz i Liliana Ambroziak. Łucja i Lejla wygrały po dwie konkurencje indywidualnie, po dwa medale innego koloru. Razem po pięć medali. Vladislav Chychkan cztery razy wchodził na podium. Każdy z uczestników punktował. Były debiuty. To równie ważne.
Kolejny dzień to Mistrzostwa Okręgu Pływackiego w pływaniu na 50 metrówce. I w sobotę i niedzielę trzy konkurencje wygrał 19 letni "weteran" Mikołaj. Odważnie 800 m popłynął Gleb Zinkiewicz. Odwaga popłaciła - wygrał, dołożyl jeszcze trzy medale. Dwukrotnie na podium stawała Ksenia Mishustsina.
W tych samych dniach rozegrano mistrzostwa Mazowsza w lekkiej atletyce. Na uwagę zasługują wyniki Ignacego Sadłoń. Pobiegł 3000 m w czasie poniżej 9 minut. No jak na 16 latka....ponadto wygrał w swojej kategorii 1500 m. Na 1500 dobrze pobiegł Bartosz Jarecki 3.56 rek. żyć. Ben Paul 800 w 2.04. Ich starsi koledzy biegali na 600. Młodsi walczyli w sprincie.
W poniedziałek i wtorek z sukcesami mistrzostwa dzielnicy (relacje na szkolnym fb).
A do niedzieli czekał i się nie sończył kolejny maraton.
Wtorek i środa pływanie WOM roczniki 2014. Popis Kseni Miszusztsin. Trzy złote medale i jeden brązowy. Do worka jeden złoty i jeden srebrny medal dorzucił Gleb Zinkiewicz.
Jeszcze w środę mityng la w Nerja, czwartek i piątek roczniki 2011 i 2012 WOM pływanie, niedziela Puchar Warszawy w dwuboju nowoczesnym, a po południu mityng la w Warszawie. Wszędzie będziemy. I wszędzie zaznaczymy obecność. I zrelacjonujemy.
09/05/2026
Majowe. Ten miesiąc to zawody Warszawskiej Olimpiady Młodzieży niemal codziennie. 7 i 8 maja WOM pływanie rocznik 2016. Agata Dobrzeniecka cztery medale, w tym złote za 100 i 200 dow. Na 200 dow dziewcząt całe podium nasze. Do Agaty dołączyła Małgorzata Słowikowska i Łucja Kuna. Małgorzata trzy medale indywidualnie. Do tego dziewczyny w składzie z Agatą, Małgorzatą, Łucją i Dianą Bizhyk wygrały sztafetę zmienną i były trzecie 4x50 dow. Brawo. Chłopcy troszkę wolniej, najbardziej wartościowe wyniki uzyskali Wojciech Mikiciuk i Elijas Jedliński.
Dzień później na stadionie ścigali się uczestnicy WOM dzieci w lekkiej atletyce. Złoty medal w pchnięciu kulą wywalczyła Ksenia Miszusztsin, trzecia Joanna Jakoniuk. Historyczny dzień. Kierownik nie może sobie przypomnieć medalowego miotacza w klubie😄. Na rasowego sprintera wyrasta Teodor Pankiewicz medalista na 60 m i w skoku w dal. Niezłym skoczkiem okazał się Franciszek Reluga też medalista. Obaj panowie ponad 4 metry. Świetnie biegała Matylda Puzyńska. Medalistka 60 i 300 m. Siostra Teodora Łucja złamała dwie minuty na 600 m. Stanęła na podium walcząc do ostatnich metrów z Krystyną Pulcyn, też poniżej 2 minut. To bardzo wartościowe wyniki w U12, tak jak 50" Matyldy na 300 m i poniżej 9" Teodora i także Matyldy. Bardzo dobry start wszystkich uczestników.
26/04/2026
Kalendarz startów majowych z udziałem zawodników UKS 48:
Pływanie:
Warszawska Olimpiada Młodzieży:
7 i 8 maja - rocznik 2016
12 i 13 maja - rocznik 2013
14 i 15 maja - rocznik 2015
19 i 20 maja - rocznik 2014
21 i 22 maja - roczniki 2011/2012
16 i 17 maja - Otwarte Mistrzostwa Warszawy
Lekka atletyka:
9 maja - mistrzostwa Warszawy dzieci 2013 i młodsi oraz
9 i 10 maja - mityng ogólnopolski
16 i 17 maja - mistrzostwa Warszawy juniorów i juniorów młodszych
20 maja - mityng Nerja w Hiszpanii
23 i 24 maja - Akademickie Mistrzostwa Polski
31 maja - Gliwice - Mistrzostwa Polski w biegu na 5000 m juniorów
Pięciobój nowoczesny:
30 i 31 maja - Gdynia - Puchar Polski w dwu i trójboju nowoczesnym
26/04/2026
Kwietniowe wyczyny dwu i trójbojowe.
Kolejne eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się w Warszawie. Po tych zawodach pewną kwalifikację (w finale startuje 32 zawodników z całego kraju) w dwuboju wywalczyły Ksenia Miszusztsin i Jadwiga Pulcyn. W trójboju Zofia Bałaban i Lea Sieradzka, a także prawdoodobnie Nina Bogusławska. Pozostali mistrzowie łączenia wody i bieżni jeszcze powalczą w kolejnych edycjach. Teraz pozostaje przygotować się skutecznie do finału, a tradycje miejsc medalowych mamy spore.
Warto wspomnieć, że razem ze starszymi koleżankami startowały roczniki 2015. I spisały się znakomicie. Dziewczyny zajęły całe "pudło". Wygrała Lejla Cwyl, druga byĺa Matylda Puzyńska a trzecia po znakomitym biegu Krystyna Pulcyn.
Brawa dla wszystkich uczestników i rodziców, dzielnie i cierpliwie znoszących niedogodności pogodowe.
26/04/2026
Kwietniowe wyczyny pływackie.
Bardzo aktywny miesiąc. Cały cykl II rundy GP WMOZP. Rocznik 2014 ścigał się 8 kwietnia. Ksenia Miszusztsin 400 dow druga i trzecia w sprincie 50 metrowym. Gleb Zinkiewicz drugi na 400 dow. Rok młodsi stanęli na słupkach 14 kwietnia. Vladyslav Chychkan srebrny w setce zmiennym i brązowy w sprincie motylkowym. Lejla Cwyl druga na 50 mot i trzecia na 200 dow. GP rocznika 2016 odbyło się 16 kwietnia, a w tych zawodach Agata Dobrzeniecka wygrała 200 dow, na 50 mot i 100 zm była druga. A sztafeta dziewczyn 4x50 dow stanęła na podium.
OMDO kwietniowe. Ponad 40 zawodników z 48 na starcie. Złoto i brąz Ksenia. Agata trzy medale. Lejla, Vladysav i Gleb po jednym. Miesiąc kończyły zawody z cyklu Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Ksenia cztery medale, czyli w każdym starcie na podium srebro za 100 i 400 dow oraz 100 grzb, brąz 200 grzb. Gleb dwa razy trzeci 400 dow i 200 zm. Emocji sporo, wielu startujących, liczne debiuty, wartościowe życiówki, trochę medalionów. A maj będzie równie intensywny, nadchodzi Warszawska Olimpiada Młodzieży.
18/03/2026
Zachęcamy do oddania 1,5% na Klub poprzez Fundację Partnerstwo.
Nr KRS 0000197334
Cel szczegółowy: UKS 48 Warszawa Śródmieście
17/03/2026
Wiadomości biegowe z ubiegłego weekendu.
O znakomitym wyniku Weroniki Przeździeckiej już było, szkoda tylko, że przeszedł niezauważony w komunikatach portali lekkoatletycznych. Widocznie bogatym w biegaczy światowej klasy krajem jesteśmy. A wynik Przeździeckiej to nie tylko rekord Polski, ale także wynik liczący się w Europie.
Oprócz Weroniki na piątkę startowali jej koledzy z grupy kierownika. Wiktor Miłkowski 14.21 U23, Bartosz Jarecki 14.49 (zabrakło 2 sekund do rekordu Polski U20), Ignacy Sadłoń 15.58 U18. Wszyscy trzej panowie znaleźli się w czołówce historycznych wyników w kraju w swoich kategoriach.
Należy odnotować dobry występ 800 metrowca Tymoteusza Krakowiaka 15.54 oraz przyzwoity bieg Bena Paula 17.10.
Dzień wcześniej w sobotę 14.03 spory 19 osobowy oddział rywalizował w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegach przełajowych. W kategorii dzieci młodszych na tysiąc metrów całe podium nasze, w kolejności Łucja Pankiewicz🥇Matylda Puzyńska🥈i Róża Kudła🥉. Srebro w biegu na 3 km dorzucił Tadeusz Pulcyn. Oddział w większości zajmuje się pływaniem lub przygotowuje się do startów w konkurencjach pięciobojowych, tym większe brawa za rywalizację, chęć walki i radość z ukończenia.
Brawa też dla licznie przybyłych rodziców. Wychodząc na przeciw życzeniom mam zapewnienie od organizatorów, że za rok w preprogramie odbędzie się bieg przełajowy opiekunów na dystansie 1000 m😄. Kierownik liczy na podobną frekwencję😃
Wiadomości z pływalni niebawem, po zakończeniu zawodów I rundy GP w poszczególnych rocznikach.