07/01/2026
Wspólnie z renomowanym biurem podróży, z którego już korzystało kilka naszych wojskowych Oddziałów PTTK, zapraszamy na pierwszą z trzech krótkich wizyt u naszych sąsiadów. W czerwcu na pierwszy ogień idzie Saksonia i jej stolica Drezno. WARUNKI ZAPISÓW:
- wycieczka organizowana i zabezpieczana jest przez biuro podróży (które przyjmować będzie wpłaty) ale poprzez Wojskowe Koło PTTK "Jasiński" KTÓRE PROWADZI ZAPISY
- zapisywać się mogą w kolejności:
1. Kadra i pracownicy Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych wraz z rodzinami
2. Członkowie Kół i Oddziału Wojskowego PTTK Wrocław
3. Kadra i pracownicy jednostek i instytucji Garnizonu Wrocław wraz z rodzinami
- zapisy trwają od 12.01 do wyczerpania miejsc WYŁĄCZNIE MAILOWO na adres: [email protected]
Osoby ZAPISANE POPRZEZ MAIL dostaną informację odnośnie dalszej drogi postępowania i terminu wpłat już bezpośrednio do biura. Kto pominie drogę zapisu przez Koło i zapisze się bezpośrednio do biura zostanie usunięty z listy jadących! Prosimy mieć to na uwadze!
04/01/2026
Miała być Borówkowa a skończyło się na szybkim wejściu/zejściu na Jawornik (870m) z przełęczy lądeckiej. Godzinka na szybko i do domku bo dziś bardziej wieje i widoki średnie.
03/01/2026
Koło już zaczęło sudeckie spacerki. Dzisiaj 18km z Bielic pod Chatę Paprsek i nazad bo u Paprska legiony pepików na biegówkach 😱 ...jutro krótki spacerek na Borówkową.
Pamiętajcie na indywidualne noclegi w Lądku Zdrój to tylko w Hotelu Lido (obiady również), a na piwko to tylko do Hardwaya koło Zdroju 😎😎
14/12/2025
14 grudnia w naszym Kole był dniem wyjątkowym. Odbyły się wybory do władz Koła, wybory delegatów na zjazd Oddziału (który odbędzie się 21.03.26) i obchody 10-lecia istnienia. Wszystko niestety w kameralnym gronie ale zgodnie z przepisami :)
Wybrano nowy zarząd Koła, powiększony do 7 osób dla większej decyzyjności i związków z jednostką:
Na kolejną kadencję wybrano:
Prezes - Wojciech Osypiuk
Wiceprezes - Piotr Dulanowski
Sekretarz - Anna Skawińska
Członkowie zarządu: Marcin Kudzia, Piotr Gawroński, Martyna Karolczuk, Tomasz Margas
Nie wybierano, kolejny raz Komisji Rewizyjnej (poprzednie próby spalały na panewce i zdecydowano się znów oprzeć na Komisji Oddziałowej).
Delegaci na Zjazd Walny Oddziału:
Waldemar Osypiuk, Wojciech Osypiuk, Marcin Kudzia, Piotr Gawroński i Anna Skawińska.
Po wyborach podsumowano 10 lat, wręczono wyróżnienia Zarządu Koła, pokazano ambitne plany na 2026 :D
Dziękujemy wszystkim którzy znaleźli chwilę by raz na kilka lat przyjechać na wybory, wszystkim naszym zagorzałym turystom i Komendantowi Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych za zaufanie w krzewieniu postaw historyczno-patriotycznych poprzez turystykę i krajoznawstwo.
Podczas Święta Centrum jednostka została wyróżniona medalem PTTK za wspieranie turystki, kol. prezes Srebrną Honorową Odznaką PTTK - to już jego 30 rok w Towarzystwie :D
Zapraszamy do udziału we wszystkich wyjazdach w 2024. Celem na następną kadencję (4letnia) jest kolejny tytuł "Najlepsze Koło PTTK w Wojsku Polskim" :D
10/12/2025
Ktoś chętny na wyjazd zagraniczny to Oddział szykuje niezłą perełkę na czerwiec :D miejsca szybko znikają 😏
23/11/2025
I tak oficjalnie kończymy sezon górski koła. W zasadzie z 7 tras nie zrealizowano jednej, dodatkowo zarząd zrobił ekstra ok 100km w Beskidzie Śląskim. W przyszłym roku kolejne trasy, kolejne km. Ale obserwujcie nasz profil - w okresie grudzien-marzec będziemy oferować spontaniczne wyjazdy transportem kołowym i kolejowym na trasy zimowe :D
22/11/2025
Pierwszy dzień wycieczki górskiej kończącej oficjalnie sezon górski. Oficjalnie bo w zimie też będziemy jeździć 😎🤪 Dziś 15km z Unisławia do Jedliny czyli Góry Kamienne :D
18/10/2025
W piękny sobotni dzień ruszyliśmy w góry. Tym razem trasa klasyk Bardo - Kłodzko. 18km z atrakcjami po drodze. W listopadzie zakończenie oficjalnego sezonu dwudniowe oczywiście :D
05/10/2025
W pierwszym tygodniu października członkowie naszego Koła oraz kadra/pracownicy Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych zabezpieczali po raz kolejny Rajd Górski Wojska Polskiego "Sudety" byli to w tym roku:
Wojciech Osypiuk TourGuide Wrocław
Martyna Karolina
Marcin Kudzia
oraz Sebastian SF
Wzorowo przeprowadzona impreza dla uczestników z całej Polski pokazała piękno polskich i czeskich Gór Opawskich. W przyszłym roku wzmocniona ekipa organizacyjna zabezpieczy to wydarzenie w Lądku Zdroju :D
20/09/2025
Silna ekipa górali z naszego koła zmierzyła się dziś (zwycięsko) z najdłuższą trasa górską tego roku: z Jakuszyc do Czerniawy Zdrój - blisko 28km w wysokiej letniej temperaturze. Trasa robiona czeską stroną gór Izerskich. 😎😎💪🏻💪🏻