Frontier MMA Academy

Ring Vägbeskrivning Webbplats Kontakta affären

Frontier MMA Academy Välkommen till Frontier MMA Academy
Inte bara en klubb utan ett andra hem där nyckelorden är respekt och gemenskap!

Har du frågor angående träningen och klubben kom gärna och hälsa på eller ta kontakt med Robert Bobby Sundel på 0709-994091 eller på [email protected].

Emil har tränat hos oss sedan han var en liten grabb. Och i tisdags tog han steget över till vuxenbälten. Som nybliven 1...
08/10/2026

Emil har tränat hos oss sedan han var en liten grabb. Och i tisdags tog han steget över till vuxenbälten. Som nybliven 15 åring blev han i tisdags graderad till blått bälte och lämnar därmed juniorbälten bakom sig. Välkommen och stort grattis!
Ikväll kördes det striking, BJJ för 7-12 åringar och vuxna.
Vår nystartade "seniorgrupp" för nybörjare fick avsluta kvällen och deras energi hördes ut på gatan. Har du någonsin varit sugen men känt att du är för gammal, så har du ingen ursäkt längre.

Seniorpassets inriktning är att ha kul & få användbar träning i en sporrande miljö med sunt folk som både kan utmana till utveckling men låter en köra efter sin dagsform och i den takt man mäktar med. Som bonus får man schysst kondis och hänga med härliga killar och tjejer som får vara uppe hur sent dom vill!

På lördag utgår all träning till förmån för klubbens ligatävling i svensk MMA - Frontier Open Battle men vi kör igen som vanligt på söndag. Välkomna!

Fredag
07.00 Morgonpass
11.30 Lunchpass

Lördag
12.00 Matchstart Frontier Open Battle 30

Söndag
09.00 Barngrupp 4-6 år
10.00 Tjejgruppen

05/10/2026

Välkomna!

Måndag
11.30 - Lunchpass
18.00 - MMA Barn och Ungdom 7-12 år
18.30 - Vuxna

Tisdag
18.30 - BJJ Vuxna

Onsdag
11.30 - Lunchpass
18.00 - MMA Barn och Ungdom 7-12 år
18.30 - MMA Vuxna

Torsdag
18.30 - BJJ Vuxna
18.30 - Thaiboxning
20.15 - Seniorträning

Igår var vi iväg på SM i BJJ och tävlade. Tyvärr gick det inte vägen för våra killar trots starka insatser. Men det är, ...
27/09/2026

Igår var vi iväg på SM i BJJ och tävlade. Tyvärr gick det inte vägen för våra killar trots starka insatser. Men det är, som sig bör, riktigt tufft på SM. Det är tydligt att den nya generationen är här. Dom är snabba, tekniska och starka. Svensk BJJ blir bara bättre och bättre 💪🏼.

Ett stort tack till outtröttliga sponsorer som finns där genom vinster och förluster. Tack till .se som ordnade med hyrbil även denna gång ❤️

Idag är det träning för alla. Först ut kidsen, följt av tjejpasset och avslutningsvis ett lunchpass för alla.

Men inte nog med det, idag fyller vår ståtliga instruktör Erik år! Woohoo! Grattis 🥳

Söndag
09.00 Barngrupp 4-6 år
10.00 Tjejgruppen
11.30 Lunchpass

Frontier MMA AcademyHelgens träning Lördag 11.30Söndag barn träning 4-6 år 09.00Tjej träningen 10.00Bland pass träning 1...
25/09/2026

Frontier MMA Academy

Helgens träning
Lördag 11.30
Söndag barn träning 4-6 år 09.00
Tjej träningen 10.00
Bland pass träning 11.30

I helgen var det Redline Grappling Series. Vi hade gäng som tävlade i både gi och nogi. Det blev både medaljer och lärdo...
14/09/2026

I helgen var det Redline Grappling Series. Vi hade gäng som tävlade i både gi och nogi. Det blev både medaljer och lärdomar. Bra jobbat alla!

Tisdag
18.30 - BJJ Vuxna

Onsdag
11.30 - Lunchpass
18.00 - MMA Barn och Ungdom 7-12 år
18.30 - MMA Vuxna

Torsdag
18.30 - BJJ Vuxna
18.30 - Thaiboxning

Äntligen måndag! Tyvärr ställs lunchpasset in idag men i övrigt kör vi på som vanligt. Välkomna!Måndag18.00 - MMA Barn o...
07/09/2026

Äntligen måndag! Tyvärr ställs lunchpasset in idag men i övrigt kör vi på som vanligt. Välkomna!

Måndag
18.00 - MMA Barn och Ungdom 7-12 år
18.30 - MMA Vuxna

Tisdag
18.30 - BJJ Vuxna

Onsdag
11.30 - Lunchpass
18.00 - MMA Barn och Ungdom 7-12 år
18.30 - MMA Vuxna

Torsdag
18.30 - BJJ Vuxna
18.30 - Thaiboxning

16 personer på bilden och s*x som tävlade  (Jasmine som vann på armbar, hade redan hunnit åka hem). Det är en individuel...
05/09/2026

16 personer på bilden och s*x som tävlade (Jasmine som vann på armbar, hade redan hunnit åka hem). Det är en individuell insats i buren men det är ett helt team bakom. Familj, vänner, coacher, träningskompisar och sponsorer. Sida vid sida och dag efter dag. Alla är vi med på resan, på förberedelserna. Alla gläds vi med er vid vinst och alla lider vi med er vid förlust för vi vet hur mycket förberedelser som gjorts. Dom där extra ronderna, burpees efter passet, viktnedgången... Men i slutändan så är det bara en person som kliver in i den där buren och stirrar på sin motståndare. Stort grattis till alla, oavsett vinst eller ej. Ni gjorde nåt som bara en bråkdel vågar.

Imorgon är det terminsstart för den nya generationen. Välkomna!

Söndag
09.00 Barngrupp 4-6 år (Terminsstart)
10.00 Tjejgruppen

Medan lördgaspasset rullar på där hemma, har vi s*x tävlande på Kaisho Battle i Helsingborg. Lycka till killar och tjeje...
05/09/2026

Medan lördgaspasset rullar på där hemma, har vi s*x tävlande på Kaisho Battle i Helsingborg. Lycka till killar och tjejer. Forca Frontier 👊🏼. Imorgon, Söndag, är det terminsstart för minstingarna. Välkomna både nya och gamla småninjor!

Lördag
11.30 Lunchpass

Söndag
09.00 Barngrupp 4-6 år
10.00 Tjejgruppen

Välkomna!Tisdag18.30 - BJJ VuxnaOnsdag11.30 - Lunchpass18.00 - MMA Barn och Ungdom 7-12 år18.30 - MMA VuxnaTorsdag18.30 ...
01/09/2026

Välkomna!

Tisdag
18.30 - BJJ Vuxna

Onsdag
11.30 - Lunchpass
18.00 - MMA Barn och Ungdom 7-12 år
18.30 - MMA Vuxna

Torsdag
18.30 - BJJ Vuxna
18.30 - Thaiboxning

Adress

Von Rosens Väg 42 (Rosengårds Sporthall)
Malmö
21368

Aviseringar

Bli först med att veta: vi skickar ett mejl när Frontier MMA Academy publicerar nyheter och kampanjer. Din e-postadress används inte till något annat, och du kan avsluta prenumerationen när som helst.

Kontakta Affären

Skicka ett meddelande till Frontier MMA Academy:

Genvägar

Dela

Kategori