597footballstories

597footballstories

Delen

Global Football, Played Differently

Photos from 597footballstories's post 15/04/2026

Deel 16 C-2: Genegeerd door Mathoera, oneerlijke advocaten, onwaarheden OM

De Decembermoorden-rechtszaak + Het Natio Diasporaproject:
DE DUBBELE KLOPJACHT DIE NOOIT ZOU EINDIGEN (2005-2025)

September 2022: GENEGEERD DOOR MINISTER Mathoera.
Juli 2022: Ik neem een abonnement bij cybersecuritybedrijf McAfee. Door dat abonnement krijg ik de bevestiging dat ik (vermoedelijk) het slachtoffer ben geweest van verschillende digitale inbraken/data lekken. Ik krijg de informatie van McAfee dat mijn persoonlijke data verhandeld/uitgewisseld wordt online.

Zie: Foto Melding McAfee

Na jaren van sterke indicaties en vermoedens had ik nu eindelijk iets in handen dat, naar mijn mening, voldoende aanleiding gaf voor een onderzoek. Vooral vanwege mijn werk als journalist. Op basis van deze informatie zoek ik in september 2022, via Whatsapp, hulp bij minister Krishna Mathoera van Defensie. Ik kies voor haar vanwege haar jarenlang carrière bij de politie en omdat ik contact met haar heb via Whatsapp. Ons contact is zakelijk en niet frequent.

Zie: Foto verzoek aan minister Mathoera.

Mathoera ziet/leest mijn bericht, maar reageert niet. Erg teleurstellend want het was een van de weinige keren dat ik echt hoop had dat mijn roep om hulp iets zou opleveren. Niet dus. En daarmee was ik dus, na de rechterlijke macht (het OM), nu dus ook in de steek gelaten door de uitvoerende macht, de regering/c.q. een lid van de regering: twee van de drie zuilen van de rechtsstaat waren, voor mij althans, uitgeschakeld.

Wat Mathoera deed (of juist niet deed) is niet strafbaar. Maar het is waarschijnlijk wel behoorlijk verwijtbaar, vooral tegen de achtergrond van een jarenlange carrière bij de politie (justitie).

September 2022, DE EERSTE ADVOCAAT. Omdat ik geen reactie krijg van minster Mathoera maak een paar dagen later ik contact met advocaat Gerold Sewcharan, die ik ken van mijn dagen in de rechtszaal. Bovendien had ik via zijn kantoor bijstand gekregen i.v.m. mijn onrechtmatig ontslag bij Radio 10, in 2016. Maar advocaat Sewcharan laat mij na ons eerste gesprek zitten, met een loze belofte dat er nog een afspraak gemaakt gaat worden voor een tweede. Mooi niet dus. Ik had hem, gelukkig voor mijn gemoedstoestand, nog niet veel detailinformatie en nul bewijsstukken gegeven.

Zie: Foto FB-chat advocaat Sewcharan.

10 oktober 2022: OPGESPOORD DOOR DE CIVD. Ik vertel hierover in de serie Operatie Destroy Natio. (geen beeldmateriaal).
Marrondag, 2022. Ik ga naar plantage Berlijn, district Para, van mijn voorouders om “contact” met hen te zoeken. Ik doe dat voor het eerst in mijn leven omdat ik mijn voorouders wilde “informeren” over mijn voornemens om te beginnen met terugvechten tegen de Nederlandse staat, de entiteit die verantwoordelijk was voor hun ellende van meer dat 300 jaar. Ik, hun nakomeling, wilde ze vooral vertellen dat zelfs in 2022 deze entiteit niet gestopt was met zijn misdaden.

Terwijl ik daar ben, word ik opgespoord door de Centrale Inlichtingen en Veiligheid Dienst, CIVD, die mij al jaren (vooral digitaal) elke seconde van elke dag in de gaten hield. Omdat ik niemand had verteld dat ik naar plantage Berlijn zou gaan en mijn normaal patroon had doorbroken, was er waarschijnlijk onrust/paniek uitgebroken onder de misdadige partijen. Ik werd waarschijnlijk opgespoord via mijn mobiele telefoon, die ik bewust aan had laten staan.

Toen ik van huis vertrok, had ik al het vermoeden dat er een reactie zou komen, dus was ik eigenlijk opgelucht met de bevestiging. De CIVD-mensen laten mij in Plantage Berlijn op arrogante wijze weten dat ze mij overal kunnen vinden/opsporen en dat zij “omnipresent” en dus min of meer mijn “god” zijn. Ik kan niet anders dat ervan uitgaan dat dit gebeurde in opdracht van/met medeweten van de toenmalig top van de regering (aangezet door/op verzoek van invloedrijke partijen).

17 februari 2023: GEREGISSEERDE BALDADIGHEDEN IN PARAMARIBO. Het escaleert bij protesten rond het Onafhankelijkheidsplein. Terwijl de baldadigheden gaande zijn ben ik ervan overtuigd dat het een gedekte couppoging is. De hele wereld mag dat anders zien, ik wist wat ik wist. In elk geval als die couppoging was gelukt – daar ben ik vandaag nog van overtuigd – zou ik een van de eerste personen zijn die zou worden opgepakt. Na deze misser van misdadige krachten, weet ik dat ik nog meer vaart moet zetten achter mijn pogingen om terug te vechten.

Maart 2023: EERSTE BRIEF AAN NEDERLANDSE AMBASSADE. Vanwege de baldadigheden en de vermomde couppoging van 17 februari 2023, zet ik haast achter mijn plannen. Op 12 maart 2023 schrijf ik de Nederlandse ambassade in Paramaribo aan. Het is de eerste keer dat ik de Nederlandse staat confronteer met de misdaden die het tegen mij had begaan (en vermoedelijk nog steeds beging).

Om mij in te dekken tegen een eventuele misdadige reactie – zoals ik die al eerder had gekregen – vertel ik in een post op mijn persoonlijke Facebookpagina dat ik kort daarvoor een brief had afgegeven bij een “bekende instantie”. Zoals ik anticipeerde, krijg ik geen reactie van de Nederlandse ambassade. Maar ik krijg wel te horen dat het een en al rep en roer is op de ambassade, na het ontvangen van mijn brief.

Zie: FB post van 21 maart 2023

April 2023: BEVESTIGING VAN HET OPENBAAR MINISTERIE. Ik confronteer het OM met het feit dat ik genegeerd was toen ik op 5 juli 2017 per brief om bescherming en een onderzoek had gevraagd. Dan pas kom ik erachter dat het OM mijn brief daadwerkelijk had ontvangen en dat ik dus willens en wetens aan mijn lot was overgelaten. Ik vertel hierover in de serie Operatie Destroy Natio.
Om druk te leggen op het OM, publiceer ik op mijn FB-pagina een post met als kop: “Ik kan en mag het OM niet meer vertrouwen”. Daarbij publiceer ik screenshots van mijn e-mailcorrespondentie met het OM.

Zie: Foto FB Post correspondentie met OM

Ik ontvang niet heel lang daarna in een formeel schrijven van (toen nog) waarnemend p.g. Garcia Paragsingh de bevestiging van ontvangst van mijn brief/roep om bescherming, van 5 juli 2017 en nog twee bijlagen. De inhoud van die bijlagen, getekend door oud p.g. Roy Badjnath Panday, zijn persoonlijk onthutsend.

Zie: FOTO’S Bijlage-1 en Bijlage-2 OM, april 2023.

Ik ben verbaasd wanneer ik de bijlagen doorneem. Volgens de inhoud zou er op 12 juli 2017, een week nadat ik mijn brief had afgegeven bij het OM, formeel zijn gestart met een strafrechtelijk onderzoek, geleid door toenmalig p.g. Badjnath Panday. Dit gebeurde door informatie op te vragen bij respectievelijk Telesur en Digicel. Maar deze bijlagen roepen meteen vragen op bij mij. Bekeken vanuit mij kennis die ik had overgehouden aan jaren rechtbank- en misdaadverslaggeving stond de inhoud van de bijlagen haaks op de normale werkwijze, bij strafrechtelijke onderzoeken.

Ten eerste: op basis waarvan was het strafrechtelijk onderzoek gestart, als ik niet gehoord was? Ik had eerst moeten aangeven wat ik had meegemaakt, wanneer, hoe lang, in elke vorm, etc., voor dat een onderzoek kon starten. Dat is simpele logica. Ik was niet gehoord en dus betekende het dat het (vermeende) strafrechtelijk onderzoek was gestart zonder een zoekrichting. Dat is abnormaal gedrag voor het OM. Ik kan dat, met mijn achtergrond, met grote zekerheid stellen.

Maar er waren meer vragen. Bijvoorbeeld: hebben de brieven aan Telesur en Digicel iets opgeleverd? En wat is daarna gebeurd met het strafrechtelijk onderzoek? Uitgaande van het feit dat ik alleen deze twee bijlagen had ontvangen, moest ik begrijpen/aannemen dat er na de verzoeken aan Digicel en Telesur er verder niets meer is gebeurd, als het gaat om het (vermeende) strafrechtelijk onderzoek.

Maar misschien het meest opvallende: onderaan de bijlagen staat dat ik kopieën zou hebben ontvangen van de brieven aan Digicel en Telesur, die bovendien getekend zijn door de toenmalige p.g. Roy Badjnath Panday. Uit de bijlagen moet dus de indruk ontstaan dat het OM contact met mij had in 2017.

Dat is een levensgrote, pertinente onwaarheid.

Ik had, nadat ik de brief had afgegeven op 5 juli 2017, op geen enkele manier een reactie ontvangen van het OM. Om te ontdekken dat er onwaarheden stonden in formele stukken van het OM, was schokkend. Vooral omdat ik in die periode overgeleverd was aan de terreur en willekeur van degenen die mij hadden vastgezet en “controleerden”, via hulpjes. Dat er vermeld stond dat ik kopieën van het OM had ontvangen in juli 2017, of dat er contact met mij was gemaakt, is voldoende aanleiding voor mij om te twijfelen aan de totale inhoud van de bijlagen. Ik heb nooit vragen kunnen stellen of een advocaat kunnen strikken die namens mij vragen kon stellen over de inhoud.

Mijn persoonlijke mening? Ik hou er ernstig rekening met de mogelijkheid dat deze stukken mogelijk bewust op die manier zijn opgemaakt. En als dat het geval is, moet ik er ook serieus rekening mee houden dat dit mogelijk gebeurde om alvast een “verhaallijn” klaar te hebben, mocht iets ernstigs mij overkomen. Ik zou misschien niet (meer) kunnen tegenspreken en dan zou de inhoud van de bijlagen gelden als “de waarheid”.

Maar de wrange koek was nog niet op, als het ging om mijn roep voor bescherming uit 2017 en de inhoud van de bijlagen. In 2021 ontvang ik op Facebook een vriendenverzoek van toenmalig p.g. Badjnath Panday, die de bijlagen met de onwaarheden had getekend. Dat maakte deze hele kwestie met het OM extra zuur. De p.g. had mij in formele zin genegeerd toen ik om een onderzoek c.q. bescherming had gevraagd in 2017, maar hij zocht wel contact via Facebook. Ik accepteer het vriendenverzoek, om te zien waar het naartoe zou leiden. Tot de dag van vandaag hebben wij nooit gecommuniceerd via FB.

Zie: FOTO FB-VRIENDEN Badjnath Panday.

April 2023: JOAN NIBTE, DE TWEEDE ADVOCAAT. Rond de tijd dat ik de onthullende stukken ontvang van het OM en mijn brief richt aan de Nederlandse ambassade, maak ik contact met advocaat Joan Nibte. Het was mijn tweede poging om rechtsbijstand te zoeken om juridisch terug te vechten tegen partijen die mij al zo lang aan het terroriseren en afjagen waren.

Al voor ons eerste gesprek ben ik ervan doordrongen dat ik met de stap om advocaat Joan Nibte te contacten en te informeren een behoorlijk risico neem. Zij heeft de reputatie corruptiegevoelig en dus niet erg betrouwbaar te zijn. Maar ik doe het toch, om twee redenen: 1. Als ze de zaak zou aannemen en echt aanvechten, zou dat in mijn voordeel zijn. 2. Als ze mij zou verraden, zou het de essentie van mijn verhaal verder onderstrepen. Linksom, of onaangenaam rechtsom, het zou in mijn voordeel werken.

Uiteindelijk krijg ik onaangenaam gelijk. Joan Nibte neemt mijn zaak aan, ik overhandig haar (gelukkig) een klein deel van mijn bewijsstukken, maar al gauw daarna wordt haar gedrag vreemd. In oktober, nadat ze al behoorlijk had getraineerd, stopt ze alle communicatie met mij. Ik ga ervan uit dat de tegenpartijen haar op een of andere manier tegen mij konden keren. Hoe? Vul maar zelf in.

Zie: Foto kwitantie Joan Nibte, ARPIL 2023.

20 en 21 december 2023: FINALE VEROORDELING Bouterse en de (vermoedelijke) liquidatiepoging. (Geen beeldmateriaal)
Ik vertel hierover in de serie Operatie Destroy Natio.
Desi Bouterse wordt op 20 december 2023 definitief veroordeeld tot 20 jaar cel, voor zijn aandeel in de Decembermoorden van 1982. In aanloop naar die dag ben ik heel erg voorzichtig. Bouterse hield mij persoonlijk verantwoordelijk voor het feit dat hij berecht kon worden en had daarom vanaf 2005 een golf van terreur op mij losgelaten. En met de dag van de definitieve uitspraak in aantocht, en de sterke indicatie dat hij ook in de derde instantie veroordeeld zou worden, wist ik dat ik gevaar liep, ook als ik daar niet direct iets van merkte.
21 december 2023, rond 08:00. Ik krijg ’s morgens thuis vermoedelijk een stof naar binnen via een product dat ik de avond tevoren had gekocht, die mijn hartslag extreem omhoog laat schieten.

Mijn hart gaat zo vreselijk tekeer in mijn borstkas dat ik verwacht dat elk moment het “licht in mijn ogen” voorgoed uit zal gaan. Terwijl dat gebeurt, krijg ik een hele sterke indicatie dat een externe partij controle heeft over mijn mobiele telefoon en waarschijnlijk meeluistert. Dat was mogelijk om te horen wanneer ik – die strontjournalist – eindelijk en voorgoed zou stoppen met ademen. Daar ben ik mij volledig van bewust, terwijl ik op de vloer lig en die beangstigende episode doormaak. Deze duurt meer dan 20 minuten, waarna mijn hartslag langzaam normaliseert.

Bewijsmateriaal heb ik niet, maar deze (vermoedelijke) liquidatiepoging was waarschijnlijk de meest geavanceerde in het hele traject van de dubbele klopjacht. Het was de eerste en enige keer dat ik hartritmeproblemen had ervaren. In de dagen en weken na deze beangstigende episode voel ik mij fysiek duidelijk minder dan normaal en val in korte tijd ook veel kilo’s af.
Ik heb tot vandaag nog het uiterst sterke vermoeden dat dit een vergelding was. Ik werd verantwoordelijk werd gehouden voor het feit dat Bouterse in 2005 niet aan de macht kwam en dus de Decembermoorden-strafzaak niet kon stuiten/stoppen.

Als Bouterse definitief veroordeeld was, verdiende ik, journalist Arny Belfor, het waarschijnlijk ook een “finale veroordeling” te krijgen. En als ik op 21 december 2023 daadwerkelijk een hartstilstand had gekregen zou het automatisch betekenen dat ik niets zou kunnen vertellen over de vuile samenwerking tussen de Nederlandse staat en Bouterse. Ik overleefde het.
O ja, omdat het zo geavanceerd was, denk ik niet dat deze (vermoedelijke) liquidatiepoging van Surinaamse makelij was. Dit was ongetwijfeld import-kwaliteit, vanuit…

Januari 2024: STUKKEN AAN HET OM. Hierover had ik eerder niet verteld.
Ik overhandig aan een groep van vier officieren/hulpofficieren van het Openbaar Ministerie stukken en informatie over de twee minderjarige meisjes die in 2017, op het adres in Kwatta, vermoedelijk (seksueel) geëxploiteerd waren. Ik hoop daarmee de aanzet te geven tot een onderzoek. Eindelijk! Omdat drie van de medewerkers van het OM aan wie ik het materiaal overhandig vrouwen zijn, en omdat het gaat om twee meisjes die slachtoffer waren, ga ik ervan uit dat er eindelijk iets op gang zal komen. Ik hoor nooit meer iets van het OM.
Ik maakte foto’s van het moment van overhandiging, maar kan die foto’s niet meer terugvinden.

Februari 2024: TWEEDE BRIEF AAN NL AMBASSADE. Ik schrijf de Nederlandse ambassade weer aan. De drang om dat te doen komt vooral vanwege de (vermoedelijke) liquidatiepoging. Hoe dan ook, ik wil voor mijn verhaal een reactie ontvangen om aan te kunnen tonen dat ik contact heb gemaakt met de Nederlandse ambassade en heb geprobeerd in gesprek te gaan. Juridisch is dat altijd belangrijk. Ditmaal krijg ik zowaar een reactie: de ambassade ziet geen reden om met mij in gesprek te gaan. Niets dat ik niet verwacht had.

Zie: Foto Reactie Nederlandse ambassade.

December 2024: DESI BOUTERSE OVERLIJD. Rond deze tijd was ik al ver gevorderd met het schrijven van de verschillende delen van de serie “OPERATIE DESTROY NATIO: De Vuile Race Tegen de Klok om Diaspora Natio te vernietigen”. Over de start van de publicatie had ik nog geen besluit genomen. Ik wilde graag delen met de gemeenschap wat ik had meegemaakt en wist, maar ik wilde aan de andere kant ook niet wreed overkomen door onthullingen te doen over Bouterse terwijl hij op de vlucht was en (volgens geruchten) in slechte gezondheid.

Hoewel ik het volste recht had te praten over de jaren van terreur en de samenwerking met Nederland, mocht ik het aspect van menselijkheid niet uit het oog verliezen. Zelfs ook nadat Bouterse jarenlang wreed en meedogenloos tegen mij was geweest, mocht ik niet doen wat hij had gedaan met mij. Maar met zijn overlijden, eind december 2024, was voor mij de weg vrij om te starten met publiceren. Ik begin daarmee op 6 januari 2025, 2 dagen na Bouta’s begrafenis.
Met de publicatie komt er veel los en komen er verschillende dingen op mij af. Ik word aan de ene kant schuin aangekeken en kwalijk genomen en aan de andere kant niet serieus genomen. Vanwege de verkiezingen van 25 mei 2025 onderbreek ik de publicatie voor bijna twee maanden.

30 november 2025: IK ONTMASKER NATIO COACH STANLEY MENZO. Tussen juni en november 2025 waarschuw ik in verschillende stukken de gemeenschap dat bondscoach Stanley Menzo de nationale selectie van Suriname aan het saboteren is met rare en voetbalonlogische selectiekeuzes en ingrepen. Omdat er iets heel opmerkelijks was voorgevallen in november 2024, rond Natio, hield ik de handelingen en keuzes van Menzo continu in de gaten.

Het doel van Menzo’s sabotage – daar wijs ik op in mijn stukken – is om te voorkomen dat Suriname het WK 2026 in de VS haalt. Natio met spelers uit de diaspora is een bedreiging voor het grote Oranje en moest daarom vernietigd worden. Daarbij schroom ik er ook niet voor om te stellen dat Menzo de sabotage vermoedelijk/waarschijnlijk/vrijwel zeker pleegt in opdracht van/ten behoeve van de Nederlandse staat.

Ik krijg heel veel kritiek te verwerken vanuit Suriname, maar gaandeweg gaat het steeds meer personen opvallen de rare beslissingen die Menzo neemt, en die Natio keer op keer pijn doen in de race om een WK-ticket. Uiteindelijk loopt Suriname, ondanks de riante positie die het vijf wedstrijden lang heeft, daadwerkelijk directe plaatsing voor het WK mis. Het zou moeten gaan via de FIFA-playoffs. Dit is direct te wijten aan Menzo’s sabotage.

Zie: Foto artikel over Menzo’s sabotage bij Natio

Menzo lijkt in eerste instantie weg te komen met zijn (land)verraad, totdat er op 30 november 2025 op nieuwswebsite Keynews.sr een stuk verschijnt van mijn hand, journalist Arny Belfor, onder de schrijversnaam Wahiri Jasi met als titel: “Dick Advocaat en Curaçao: Eerste stukken bewijs van Menzo’s (zelf-)sabotage, misleidingen en leugens”. In dat stuk toon ik middels vergelijkende data aan hoe Menzo de nationale selectie in de zes WK-kwalificatiewedstrijden doorlopend saboteerde.

Het gevolg is direct: Binnen een paar uren na publicatie van dat stuk stapt Menzo op. Hij heeft geen keus. Hij moet de kans aangrijpen om onmiddellijk te vluchten en vooral vragen van de pers te vermijden. Omdat hij op dat moment niet meer in Suriname zit, lukt het hem ook om redelijk gemakkelijk ‘weg te glippen’. Maart 2026: Natio haalt definitief het WK niet.

Maart/April 2026: DE HETZE TEGEN DE INTERNATIONALS VAN SURINAME. Er wordt in maart in Nederland een schaamteloze hetze gestart tegen bijna uitsluitend voetballers met de Nederlandse nationaliteit, die ervoor kozen voor de nationale selectie Suriname te spelen. Het is niet moeilijk te raden wat hierachter schuilgaat: voetballers uit de diaspora in Nederland angst inboezemen en onder druk zetten om te bedanken voor de nationale selectie van Suriname.

Het doel is helder: op deze manier wil Nederlandse staat na jarenlange sabotage en tegenwerking het Natio-diasporaproject vernietigen. En Nederland neemt niet eens meer de moeite om hun duistere bedoelingen te verbergen.
Einde deel 16 C-2

Morgen publiceer ik nog mijn slotconclusies en gedachten.

Photos from 597footballstories's post 15/04/2026

Deel 16 C-1: raar werk, spioneren bij Brunswijk, doodsbedreigingen, eindelijk verhuizing.

De Decembermoorden-Strafzaak + Het Natio Diasporaproject:

DE DUBBELE KLOPJACHT DIE NOOIT ZOU EINDIGEN (2005-2025)

Vanwege het overlijden van oud-president Chan Santhoki heb ik de publicatie van het laatste deel met meer dan een week uitgesteld. Tot vandaag dus.

Dit is het slotdeel van de serie: ‘De Decembermoorden-Strafzaak + Het Natio Diasporaproject: De Dubbele Klopjacht Die Nooit Zou Eindigen’. In dit deel komen langs de belangrijkste dingen die ik, (journalist Arny Belfor) meemaak vanaf 1 maart 2020 tot en met heden.

Omdat ik bij dit deel relatief veel bewijs- en ondersteunende stukken moet publiceren was ik genoodzaakt om dit deel toch in tweeën op te delen: deel 16 C-1 en C-2. Beide delen publiceer ik gelijktijdig.

Over de meeste gevallen die ik in delen 16 C-1 en C-2 bespreek, schreef ik al in de serie “Operatie Destroy Natio: De vuile race tegen de klok om Diaspora-Natio te vernietigen”. Voor de duidelijkheid: wat hierna volgt, is slechts een deel van wat ik meemaakte tussen maart 2020 en heden.

2 maart 2020: AANBOD MET BEDENKELIJKE GEVOLGEN. Het is ruim een week na mijn laatste werkdag bij het JJ en ik zit dan in de eerste dagen van mijn verlof dat vooraf gaat aan mijn ontslag, midden april. Omdat ik weet in welke schuit ik zit en vanwege de manier waarop het einde kwam bij het JJ, ben ik ervan overtuigd dat de partijen die verantwoordelijk zijn voor de campagne van terreur erg onrustig zijn. Er zou, hoe dan ook, gehandeld (moeten) worden: een journalist die wist van een vermoedelijke vuile samenwerking tussen Bouterse en de Nederlandse staat moest zo snel mogelijk onder controle gebracht worden of, het liefst permanent, het zwijgen opgelegd worden.
Nonchalant of gerust kon ik dus geen seconde zijn. Uiteindelijk ik hoef niet lang te wachten om te weten of mijn inschattingen correct zijn. Op 2 maart, meer dan een maand voordat mijn ontslag bij het JJ ingaat, ontvang ik een Whatsapp bericht van GK, een Nederlandse staatsburger met wie ik een paar maanden eerder kennis had gemaakt.

Zie: FOTO Whatsapp-bericht GK, 2 maart 2020.

GK had vernomen dat ik weg was bij het 10 minuten JJ en wilde weten of ik al elders of anders aan de slag was. Uiteindelijk krijg ik via GK de mogelijkheid om marketing/promotiewerkzaamheden te doen voor een bedrijvengroep. Daar was niets mis mee, want ik zou voor mijn arbeid SRD 10.000 per maand ontvangen. Maar er kwamen met de samenwerking met GK en de activiteiten voor de bedrijvengroep een paar dingen mee die gaandeweg een eigen duister leven gingen leiden. De belangrijkste van deze zaken:

1. Iemand die tot 2023 zat in de top van het Openbaar Ministerie (OM) heeft aandelen in de bedrijvengroep. Natuurlijk was ik niet vergeten dat het OM mijn noodkreet voor bescherming in 2017 had genegeerd. En na wat ik bij het 10 Minuten JJ had meegemaakt en de vermoedelijke paniek die bij verschillende partijen was ontstaan, moest ik rekening houden met van alles, dus ook met reacties van het OM c.q. personen bij het OM. Maar ik zeg niets. ik speel mee om te zien waar het naartoe leid en hou de gang van zaken in de gaten.

2. Het tweede dat mij opvalt: het lijkt alsof ik bij de bedrijvengroep word beziggehouden. Mijn ideeën wordt bestempeld als mooi en briljant zelfs, maar er is altijd een reden waarom die niet kunnen worden uitgevoerd. Ik krijg wel elke maand SRD 10.000 gestort op mijn rekening. De Samenwerking is formeel met mijn geregistreerd mediabedrijf First2Productions. Deze samenwerking duurt tot en met december 2020.

Zie: Foto Factuur mei 2020.

3. Het derde bedenkelijke ding dat voortkomt uit het nieuwe werkverband: GK geeft zonder mij te vragen mijn telefoonnummer door aan een Britse journalist, Matt, die gestationeerd in Colombia. Mat wil mij spreken voor een potentiële “opdracht”. Wanneer wij de eerste keer contact hebben, op 23 juni 2020, en hij mij zijn aanbod doet, gaan er direct heel veel alarmbellen bij mij af. Het doet mij in veel opzichten denken aan het aanbod van de vreemde Nederlandse man die ik in hotel Torarica sprak en die door de Nederlandse journalist Nina J. aan mij was aanbevolen.

Zie: Foto Correspondentie Mat, GB journalist.

Het voorstel van Matt, de Britse journalist, luidt als volgt: Hij doet in opdracht van grote, globale bedrijven en topspelers, regelmatig research waarbij informatie en data centraal staan. Dat is dus precies als de bedenkelijke Nederlandse man die ik in 2019 in Torarica sprak. Matt houdt mij vervolgens het volgende voor: een paar grote spelers in de globale goudhandel hadden vernomen dat Ronnie Brunswijk, een grote speler in de Surinaamse goudsector, vice-president zou worden van Suriname. Dit vertelt Mat mij in juni, na de verkiezingen, maar wel voor Brunswijks inauguratie als vp. De anonieme spelers waar Matt het over heeft wilden daarom contact zoeken met Brunswijk, met als doel een eventuele samenwerking.

Maar voordat deze anonieme spelers contact zouden maken met de aanstaande vicepresident – dat vertelt Matt mij dus – wilden zij eerst een goed beeld hebben van Brunswijks bedrijfsactiviteiten: het aantal goudconcessies dat hij bezit, de productie, omvang van de geldstromen uit zijn activiteiten, belastingafdrachten, omvang machinepark, personeelsbestand, etc. Matt vraagt vervolgens aan mij om naar deze informatie over Brunswijk zijn goudbusiness te gaan graven, zodat zijn anonieme contacten zich goed kunnen voorbereiden op gesprekken met de nieuwe, aanstaande vicepresident van Suriname.

Wanneer Matt mij dit vraagt alle alarmbellen op extra luid. Ik herken direct waar het naartoe moest leiden en hoe het waarschijnlijk voor mij zou lopen: zodra ik zou gaan graven, zou Brunswijk een tip krijgen dat journalist Arny Belfor snuffelt naar data en informatie over zijn bedrijfsactiviteiten, ten behoeve van buitenlandse opdrachtgevers. Voor zij die een beetje bekend zijn met Brunswijk zijn gedrag en manier van reageren, is het niet moeilijk te raden hoe het voor mij zou lopen als hij mij had “betrapt” op het graven naar data over zijn privéonderneming(en).

Wat was het doel van wat Mat mij vroeg te doen? (naar alle waarschijnlijkheid): Er zou na de verkiezingen van 25 mei 2020 een nieuws machtscentrum ontstaan, met Brunswijk en Chan Santhoki in de leiding. Daarmee zou voor mij een nieuwe wind kunnen gaan waaien, na de jarenlange staatsterreur en onderdrukking, tussen 2010 en 2020. Dat moest voorkomen worden. In elk geval, met het hoogst bedenkelijke aanbod van Mat moest (vermoedelijk) ervoor gezorgd worden dat er vijandschap zou ontstaan tussen mij en de nieuwe vice-president Ronnie Brunswijk, en in het verlengde mogelijk ook president Santokhi. Hiermee probeerden de misdadige partijen naar alle waarschijnlijk te “regelen” dat de terreur vanuit het machtscentrum van de staat Suriname tegen mij, journalist Arny Belfor, ook na de machtswisseling van 2025 voortgezet zou worden. Brunswijk zou dus degene moeten worden om dat traject voort te zetten. Ik twijfel in 2026 nog steeds niet: het voorstel van Mat was de zoveelste smerige val.

Natuurlijk trap ik er niet in. Ik hou Matt ruim drie maanden lang aan het lijntje, terwijl hij blijft aandringen. Zelfs nadat Brunswijk al twee maanden officieel vicepresident is, gaat hij door met proberen mij over te halen. GK probeert druk op mij uit te oefenen, om aan de uitvoering van de opdracht te beginnen. Dat doet hij totdat ik een dag woedend reageer met de retorische vraag: “Denk je dat ik zo dom ben om ruzie te zoeken met Brunswijk?”. Op die vraag krijg ik als reactie alleen een stomme grijns.

Matt biedt mij, uit wanhoop lijkt het, zelfs meer geld aan op 11 september 2020. Als een ervaren journalist, die eerder ook freelancer-klusjes uitvoerde voor buitenlandse opdrachtgevers, kan ik met hele grote zekerheid zeggen: geen enkel persoon die werkt voor grote, globale opdrachtgevers, gaat onder normale omstandigheden drie maanden lang achter een journalist aanzitten voor een betaalde opdracht. En al helemaal niet als die journalist geen aanstalten maakt.

Zie: Foto Correspondentie Mat, GB journalist

Het ging in deze waarschijnlijk niet om de data en informatie, maar om de journalist die naar de data en informatie moest gaan graven. Echter, voor mijn eigen verhaal over deze zoveelste valstrik was er wel een probleempje: Mat had nergens in de tekstberichten de naam van Ronnie Brunswijk geschreven. Ik download daarom op 16 september 2020, na onze laatste tekstuitwisseling, een applicatie. Ik wilde proberen Mat zover te krijgen om in ons eerstvolgende telefoongesprek Brunswijks naam te noemen. Maar Mat laat niets meer van zich horen.


4. Het vierde bedenkelijke ding dat voortkomt uit de samenwerking met GK: De samenwerking met de Nederlandse staatsburger Brian van de L. Deze man zou in 2022, toen ik mijn speurtocht naar bewijsmateriaal was gestart, mij (indirect) leiden in een situatie die zou uitmonden in de tweede gewelddadige confrontatie met de imker uit de omgeving Weg naar Zee. Deze imker had op 21 mei 2019 de aanval met de Braziliaanse bijen, tegen mij en twee stagiaires, uitgelokt.

Het verhaal (kort samengevat): van de L probeert mij in april 2022 over te halen om met hem naar het Afobakka Stuwmeer te gaan voor drie dagen om daar een item te doen voor een buitenlands medium. Dat item zou elk van ons 1100 USD opleveren. Een mooi bedrag natuurlijk, maar geen haar op mijn hoofd denkt er aan om in 2022, op uitnodiging van een onderdaan van de (misdadige) Nederlandse staat, naar het binnenland te gaan.

En als er iets met mij was gebeurd, zou het OM, precies als in 2017, waarschijnlijk ook geen moer doen om de zaak (serieus) te onderzoeken. Bovendien ik was al begonnen bewijsstukken te verzamelen en online research te doen om te terug te vechten. Elke seconde van elke dag werd ik online gevolgd, dus moest ik er rekening mee houden dat mijn beginnende speurtocht ook al was opgevallen bij de misdadige partijen.

Maar om toch te kunnen meespelen – maar dan wel onder minder riskante omstandigheden – stel ik van de L voor om, in plaats van het item op het Afobakka Stuwmeer, een item te doen met onder andere professor Sieuw Naipal over klimaatverandering en de gevolgen die bij Weg naar Zee al te merken zijn. Van de L. stemt met tegenzin toe.

Gaandeweg het werken aan dat item bekruipt mij wel steeds meer het gevoel dat ik in de omgeving Weg naar Zee ook niet echt veilig ben. Toegegeven, ik had in mijn zoveelste “dans met de duivel” (mee spelen om te zien waar het naartoe leidt) de risico’s niet goed genoeg ingeschat. Dat dringt pas echt goed bij mij door wanneer wij, vanwege personen die wij spreken voor het verhaal, belanden op terreinen en kavels van hele goede maatjes van Desi Bouterse. Die momenten voelden verschrikkelijke eng.

Naarmate de afronding van het item nadert, groeit bij mij het gevoel aan dat er iets naars zit aan te komen. Maar ik ga desondanks door, vooral ook omdat ik aan mezelf moet bewijzen – alweer – dat ik geen spoken zie. Op 15 mei 2022, rond 17:30, op de allerlaatste draaidag, komt de narigheid die ik al een poos verwachtte. De imker die in mei 2019 een aanval van Braziliaanse bijen op mij en twee stagiaires had uitgelokt, “bespringt” ons als het ware, beschuldigd specifiek mij ervan zonder toestemming op zijn terrein te zijn gekomen en dreigt (specifiek) mij dood te schieten. “Mo sut yu mars kiri tide” (“ik ga je vandaag doodschieten”), gilt hij mij meerdere keren keihard toe.

Ik kan geen vuurwapen op de imker zien, maar hij komt wel erg serieus en zelfs ietwat “doorgedraaid” over. Hij weigert mij ook te laten vertrekken en herhaalt zijn doodsbedreiging, wanneer ik in eerste instantie probeer weg te lopen. Het kost me enorm veel zelfbeheersing, maar ik kan me op gegeven moment uit de situatie praten en weglopen. Met deze doodsbedreigingen, opgeteld bij de uitgelokte bijenaanval van 21 mei 2019, twijfelde ik voor geen millimeter meer aan de intenties van de imker.

Ik wil dit ten overvloede stellen: ik ben er in 2026 nog steeds van overtuigd dat prof Naipal niet aanwezig en op geen enkele manier betrokken was bij de misdadigheden, dat hij niets wist over de escalatie van 15 mei 2022, of de bijenaanval van 21 mei 2019.

In de vooravond van 15 mei 2022, een uur of zo na de doodsbedreigingen te Weg naar Zee, ontvang ik van professor Naipal een bericht. Daarin geeft hij mij aan dat hij mijn telefoonnummer zou doorgeven aan de imker, omdat die erom had gevraagd. Volgens de imker – dat vertelt Naipal in zijn bericht – hadden wij iets laten liggen op zijn terrein.

Zie: Foto bericht prof Naipal 15 mei 2020

Ik wist zeker dat ik niets had laten liggen. En als van der L “per ongeluk” iets had achter gelaten, zou ik het ook voor geen millimeter vertrouwen. Mogelijk was het een manier om mij terug te lokken naar Weg naar Zee, om de zaak te sussen, of juist om een nieuwe escalatie te regisseren en een aanval op mij te rechtvaardigen. Ik maak in elk geval niet de fout terug te gaan, want juridisch zou het mij in een nadelige positie plaatsen, als het dan weer was geëscaleerd.

Zes minuten na het bericht van Naipal krijg ik inderdaad oproepen, maar ik negeer deze. Ik heb een screenshot van die gemiste oproepen, maar die ga ik, uit strategische overwegingen, niet hier publiceren.

Zie: Foto bericht prof Naipal 15 mei 2020.

Ik verbreek hierna terstond alle contact met van de L.

Terug naar 2020: 13 maart: COVID IN SURINAME. Het land gaat op slot

25 mei 2020: DE DOOD EN DE “ONTSNAPPING”. Mijn vader, Juliën Ferdinand Belfor, overlijdt op verkiezingsdag rond 17:15, rond de tijd dat ik in het stemhok sta om mijn stem uit te brengen. Ik vertel herover in de serie Operatie Destroy Natio.
Het is persoonlijk ingrijpend. Mijn vader en ik hadden een moeizame relatie maar een ongekend sterke, geestelijke band. De dag en tijdstip waarop mijn vader overlijdt zijn een signaal van hem aan mij dat hij, in de geest, erachter was gekomen in welke situatie ik mij bevond, dat hij mij een uitweg bood en dat hij vanaf dat moment met mij zou meestrijden.

Zie: Foto overlijdensakte JFB.

Een direct gevolg van mijn vader zijn overlijden is dat ik kan vertrekken van het adres in Kwatta, waar ik sinds 2 juli 2017 min of meer verplicht woon. Mijn vader overlijdt op 25 mei, ik krijg de boodschap op 26 mei en op 27 mei neem ik mijn intrek in het ouderlijk huis. Na meer dan drie jaar kon ik, letterlijk vanwege mijn vader zijn overlijden, vertrekken van het adres waar ik door Bouterse en de Nederlandse staat was “vastgezet” op 2 juli 2017.

4 augustus 2020, CONTACT MET NIEUWE REGERING. Ik maak op eigen initiatief contact met Alvin R, een man die directe banden heeft met de nieuwe regering o.l.v. Chan Santhoki. Om mezelf te beschermen, wilde ik proberen via mijn mediabedrijf (First2Productions) een samenwerking met de overheid aan te gaan. Ik geef in mijn contact met Alvin R. wel meteen en duidelijk aan dat ik geen vaste baan wil en ook geen “snelle-moni” wil maken. Ik zou alleen opdrachten aanvaarden die in een of ander opzicht zouden bijdragen aan de ontwikkeling van het land.
Zie: Foto Correspondentie Alven R.

Deze stap zet ik vooral uit strategische overwegingen. Als ik een vorm van samenwerking met de overheid, via de nieuwe regering, zou aangaan, zou ik daarmee een vorm van bescherming kunnen krijgen tegen de partijen die verantwoordelijk waren voor de jarenlange, dubbele klopjacht.

Ik wil verduidelijken dat ik tot vandaag de indruk heb dat Alven R. oprechte, zuivere intenties had.

Er volgt een gesprek met Alvin R, op 31 augustus. Maar Ik stop na dat gesprek onmiddellijk met dat traject om een belangrijke reden: 1 Alvin R. vertelt aan mij dat Nederlands staatsburger, Henna D. – dezelfde Henna D van de honeytrap en de ongegeneerde aanval bij het 10 minuten JJ – invloed en inspraak had in het proces waar wij mee bezig waren. Dat was nu een echte schok. Alven R. wist niets van wat k had meegemaakt met Henna D en zei er ook niets over. Maar het betekende wel dat via Henna D., binnen een paar weken nadat het koppel Santokhi/Brunswijk was aangetreden, zich in een machtspositie had gewerkt en zelfs al inspraak had in wie in dienst werd genomen door de nieuwe regering. Voor mij betekende het dat de Nederlandse staat zich binnen een paar weken na aantreden van de nieuwe regering al in het machtscentrum was beland en inspraak/invloed had in/op het wervingsbeleid van de nieuwe machthebbers.

Meer dan verbazingwekkend was het om dat te vernemen. In elk geval, ik stop meteen met dat traject, wanneer ik doorheb wat de situatie is. Ook in het nieuwe machtscentrum zou ik niet veilig zijn.

Oktober 2020: WALTER BOUTERSE overlijdt. Wanneer ik dat nieuws hoor, gaan mijn gedachten natuurlijk terug naar februari 2017 toen hij tot tweemaal toe door Jeff Chin-See-Chong was gebruikt om mij te intimideren bij trainingen met het U-11 team van Puwa Nani.

2021: NATIO OP DE GOLD CUP, GORRÉ ONTSLAGEN. Dat jaar staat vooral in het teken van Natio, WK-kwalificatie en onze eerste deelname ooit aan de Gold Cup. Tijdens de 2021 Gold Cup gaan de ondermijnende krachten aan het werk: coach Dean Gorré wordt uitgelokt en het leidt tot een confrontatie, tijdens het toernooi in de VS. Dat was geen toeval: vanaf Gorré in 2018 aan zijn twee de termijn als Natio coach begon, is hij constant van binnenuit de SVB gesaboteerd en geprovoceerd met de bedoeling om hem weg te werken. Dit was bedoeld om van binnenuit het diasporaproject te saboteren. In persoonlijk gesprekken met Gorré krijg ik details te horen.

Omdat Gorré bereid was veel rotzooi te slikken en zichzelf ondergeschikt te maken aan het groter belang, lukte het hem om in november 2019 Natio te leiden naar de eerste Gold Cup kwalificatie ooit. Maar de tegenwind was op bepaalde momenten zelfs mensonterend. Het doel achter deze narigheid was duidelijk: Suriname mocht zich – ongetwijfeld in opdracht van de Nederlandse staat – nooit plaatsen voor een groot toernooi. Los van het diasporaproject was het (en is nog steeds) ook de bedoeling dat het voetbal in Suriname zich nooit mocht ontwikkelen. Precies zoals dat geldt ook voor onze economie. Suriname mag zich niet ontwikkelen, op geen enkele manier.
De sabotage gaat door tijdens Gold Cup 2021, in de VS en dat leidt tot een escalatie tussen Gorré en leden van het SVB-bestuur. Na terugkeer van de Gold Cup wordt Gorré ontslagen door de SVB. Nederland kreeg eindelijk toch waar het al jaren op aasde, als het ging om het saboteren van het diasporaproject.

2022, VERDER ONDERZOEK: In 2022 gaan voor mij bepaalde dingen echt weer in een stroomversnelling, voor wat betreft terugvechten. Er gebeuren een aantal dingen die voor mij sterke indicaties zijn dat de dubbele klopjacht van Bouterse en de Nederlandse staat nog springlevend zijn. Dat is voor mij de aanzet om veel meer tijd en energie te stoppen in het verzamelen van bewijsmateriaal. Waarschijnlijk door digitale stalking krijgen de misdadige partijen daar lucht van.

Mei 2022, TWEEDE CONFRONTATIE MET IMKER VAN WE NAAR ZEE. APRIL 2022 wordt de volgende val opengezet, waarbij Nederlands staatsburger Brian van der L een hoofdrol speelt. Op 15 mei 2022 komt een tweede, uiterst grimmige confrontatie met de Imker die op 21 mei 2019 een aanval met Braziliaanse bijen uitlokte. Na de doodsbedreigingen van de Imker ga ik nog harder aan de slag voor wat betreft voorbereidingen om terug te vechten.

Eind juli 2022, THUIS GEÏNTIMIDEERD: ik word tijdens een discussie over politiek (met een uitgesproken Bouterse fan) bedreigd/geïntimideerd, in mijn huis. Die ervaring is de spreekwoordelijke druppel die de emmer echt doet overlopen. Nu zou ik alles in mijn vermogen doen en desnoods een oorlog te ontketenen. Het maakt mij dan niet zoveel meer uit wat er gaat volgen.

Einde deel 16 C-1

Wilt u dat uw bedrijf hét hoogst genoteerde Sportschool in Paramaribo wordt?

Klik hier om uitgelicht te worden.

Plaats

Adres


Paramaribo
###X