11/08/2021
Яким має бути успішне місто?
Що має робити мер, щоб містяни відчували покращення та комфорт в місті?
Засновниця International Mayors Summit пані ozymok поділилась рецептом як мерам міст зробити вау
Успішний мер – це як? | ЗручноМіськБуд
Через децентралізацію міста отримали нові можливості для розвитку: залучати інвестиції, визначати власну стратегію, активніше впроваджувати міські проєкти. О...
12/02/2018
Рішення знайдено! Парковці для гостей парку бути!
Після чисельних обговорень з головою району, архітекторами, урбаністами, вивчивши закордонний досвід та почувши думки і ідеї громади - нарешті вдалось знайти місце паркінгу для гостей парку "Наталка".
Хочему зазначити, що вимоги до розташування парковки були визначені і технічно-доцільними умовами, і, враховуючи побажання мешканців прилеглих до території парку будинків.
Отож:
1. Парковка не повинна розташовуватися в парку і на зелених зонах.
2. Парковка не повинна розташовуватися вздовж основних і прибудинкових заїздів.
3. Парковка має бути сучасною, з велопаркінгом і зручною навігацією.
4. Місце під паркінг повинно облаштовуватися з еко-матеріалів.
5. Розрахункова чисельність машин розміщенних одночасно на парковці - 30 шт.
6. Паркінг має розміщуватись в зручному місці як для відвідувачів парку "Наталка", так і для відпочиваючих в парку "Почайна".
Тому фінальною територією стала територія біля
академії водного транспорту, частина якої не використовується, а частина - на балансі КП "Київпарктранссервіс" (див. план-схему розташування)
Голова району написав відповідні звернення для початку робіт. Тож сподіваємось в цьому році питання паркування буде вирішено.
22/01/2018
Доброго дня, друзі. Цього року очікуємо реалізацію всього проекту реконструкції парку "Наталка", а це означає, що парк стане площею близько 22га. Тому, наразі, дуже актуальне питання паркування автівок відвідувачів парку. Хочемо зазначити, що парковка, якщо і буде, то має бути - екопарковкою ( картинки, як виглядає екопарковка, додаються).
Звертаємося до вас, шановні мешканці набережноі, а також шановні відвідувачи парку і всі небайдужі з проханням відповісти на питання: чи потрібна парковка для відвідувачів парку і якщо так, то де б на вашу думку було доречно іі розмістити.
PS. Спираючись на ДБН-360-92, 5.19 і 5.20, слід відмітити, що в зонах короткочасного відпочинку розмір стоянки для машин слід приймати за схемою: на 100 одночасних відвідувачів в парку - 15 машино-місць. Також при розміщенні автостоянок біля об'єктів масового відпочинку слід врахувати витрати часу на пішохідний підхід до об'єктів відпочинку у межах 8-15 хв. ( умовна довжина пішохідного шляху 450-1000м).
20/11/2017
Добрий ранок. А в парке "Наталка" знов чистота і порядок ). До нас звернулися вчора небайдужі мешканці і повідомили про грязюку, яка заполонила доріжки біля берегоукріплення. Ми зв"язалися з "Зеленбудом" і повідомили про скарки і зауваження. Вже сьогодні все було прибрано з доріжок. Тому посмішайте в парк насолоджуватися сонячним днем.
PS. Дякуємо мешканцям і відвідувачам за небайдужість, а робітникам "Зеленбуду" за оперативне реагування. Тому якщо в вас є якісь зауваження чи пропозиції - пишіть, фоткайте і надсилайте в групу "Парк Наталка".
06/11/2017
ЗВІТ ГО «ПАРК НАТАЛКА» ЗА ЖОВТЕНЬ 2017
ПО ПАРКУ НАТАЛКА:
– Увійшли до складу робочої групи при Громадській Раді Оболонського району.
Провели 2 наради: в Оболонській адміністраціїї (23.10.2017) та виїзна нарада у парку «Наталка» (25.10.2017).
В процесі підготовки Протокол зустрічі з висновками Громадської Ради щодо проекту реконструкції частину парку 7,13га.
– Прийняли участь у зустрічі з мешканцями та роз’яснили позицію щодо проектування парку (08.10.2017, «баттл»)
– Підготували роз’яснення щодо фейкових заяв, які розносили по під’їздам щодо будівництва амфітеатру у парку.
– Розробили схему та об’єкти для наповнення дитячого майданчику, повторно направили замовнику Зеленбуд деталізацію дитячої зони.
СПІВПРАЦЯ З ІНШИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ:
– Спільно з Офісом Ради Європи організували робочі зустрічі з Громадськими організаціями задля створення громадської Платформи.
– Прийняли участь в зустрічі з активістами Пущі Водиці (1.10.2017)
– Прийняли участь в «Міжнародному форумі Енергія змін» (6-7.10.2017)
– Прийняли участь на слуханнях по розвитку кінотеатру Братислава (08.10.2017)
– Прийняли участь в Архітектурно-проектному семінарі для розробки технічного завдання проекту по Озерам Оболоні (11.10.2017)
– Виступили на конференції «Трансформація міст: польський та український досвід» (14.10.2017)
ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ МІСТА КИЄВА:
– Прийняли участь в якості члена ГБК на засіданнях комісії під час ГБ Фест (22.10.2017)
– Прийняли участь в форумі по громадському бюджету (09.10.2017)
НАДИХАЄМО:
– Дали розгорнуте інтерв’ю про стан парку для онлайн выдання Хмарочос (25.10.2017): https://hmarochos.kiev.ua/2017/10/25/park-na-berezi-dnipra-yak-zminitsya-urochishhe-natalka-nayblizhchim-chasom/
– Виступили на радіо (19.10.2017)
РОЗВИТОК ТА ФАНДРЕЙЗІНГ:
– Подали заявку на участь в конкурсі «Лейпцизька премія комфортних для життя міст в Україні» (31.10.2017)
Отримано на рахунок у жовтні (з комісією): 3863.37 ₴
За обслуговування рахунку у грудні: -100 ₴
ЯК ДОПОМОГТИ?
Якщо ви хочете, щоб наша команда і далі успішно працювала і хочете нас підтримати, то переходьте на сторінку http://donate.we.ua і за інструкцією тут https://www.facebook.com/parknatalka/posts/1916612235258414 зможете зробити свій внесок у розвиток нашої команди, парку «Наталка» та Києва!
Дуже дякуємо вам за підтримку!
З повагою,
Команда ГО «Парк Наталка»
Наталия Чорногуб Игорь Шороп Алексей Николайчук Татьяна Зайцева (Tatyana Zaitceva) Bogdana Beschastnaya Гліб Антоненко Євген Іванець Alissa Ban'kovskaya Анна Ромаскевич Dim Zarazhevsky
19/10/2017
Друзі,
Повідомляємо, що у в рамках роботи за проектом парку «Наталка» у частині 7га, створена окрема група для опрацювання звернень громадян.
Представники ГО «Парк Наталка» увійшли до складу нової групи, тож будемо інформувати про новини.
Дякуємо, що ви з нами і слідкуєте за розвитком парку «Наталка»!
З повагою,
Команда ГО «Парк Наталка»
04/10/2017
Друзі,
У під'їздах найближчих до парку будинків з'явилися заяви під якими закликають ставити підписи проти нібито «будівництва» у парку «Наталка» під вікнами житлових будинків, зокрема, щодо будівництва кінотеатру.
Нагадуємо, що проект реконструкції парку не передбачає ніякого капітального будівництва, а згідно закону, будь-яке капітальне будівництво у парковій зоні – заборонено. Крім того, команда ГО «Парк Наталка» ще у 2016 році вберегла територію 7га парку «Наталка» від забудови «спортивно-оздоровчим комплексом». Тому, будьте уважними до цінності свого голосу та підпису. Уявіть які наслідки можуть з’явитись від вашого підпису під сумнівними заявами. Парк може залишитися наполовину реконструйованим, на іншу – запущеним: без доріжок, освітлення, поливу, лавочок, урн, газону, тощо.
Адміністрація району вже провела безліч спільних зустрічей, де підтвердила свою готовність прислухатись до пропозицій громади. Результати зустрічей затверджені відповідними документами, серед яких одноголосно усі за літній кінотеатр.
Згідно з побажаннями переважної більшості мешканців найближчих будинків і гостей парку, безкоштовний літній кінотеатр під відкритим небом буде продовжувати функціонувати у тому ж форматі, що і зараз.
Нагадуємо, що перед кожним сеансом організатори показів попереджають щодо правил поведінки під час кінопоказу: заборона вживання алкоголю, паління, необхідність підтримання тиші у вечірній час, громадського порядку та чистоти навколо. Після кінопоказу організатори залишають за собою прибрану територію. Усі мають можливість безкоштовно та цікаво провести вечір разом із родиною або друзями.
Якщо хтось має інформацію про те, хто саме розповсюджує такі листівки, будемо вам вдячні за будь-яку інформацію з цього приводу прямо тут, під цим постом.
Також попереджаємо про те, що ваші персональні дані у цих заявах можуть бути використані у невідомих цілях.
У разі виникнення питань або майбутніх пропозицій підписати будь-яку заяву, петицію або звернення, рекомендуємо уточнювати достовірність і об'єктивність інформації через офіційні джерела – Оболонська РДА або сторінку ГО «Парк Наталка» у фейсбуці.
Дякуємо за увагу та за відповідальність у прийнятті важливих для громади рішень!
З повагою,
Команда ГО «Парк Наталка»
02/10/2017
ЗВІТ ГО «ПАРК НАТАЛКА» ЗА ВЕРЕСЕНЬ 2017 РОКУ
Як ми і обіцяли, у рамках фандрайзінгу, звітуємо про нашу діяльність.
Протягом вересеня 2017 року за участю активних мешканців, кураторів за напрямками і членів нашої команди було зроблено:
ПО ПАРКУ «НАТАЛКА» ЗА ПРОЕКТОМ 7ГА
1) Передано кілька звернень на адресу Замовника проекту – Київзеленбуду та районної Адміністрації щодо врахування побажань мешканців.
25.09.2017 була проведена зустріч в Оболонській Адміністрації, де голова району детально озвучив подальший порядок узгодження проекту і черговість реалізації.
2) Підготовлена детальна концепція по дитячих майданчиках, проведена зустріч з Київзеленбудом, відправлені презентації та запити на комплектацію дитячих майданчиків кільком виробникам.
3) Проведено кілька зустрічей у парку з мешканцями та відвідувачами парку по обговоренню таких питань:
– Загальні питання розвитку в парку (07.09.17)
– Концепції і наповнення дитячого майданчика, публічного простору для власників тварин (14.09.17)
Відео стріми та презентаціїї:
https://www.facebook.com/parknatalka/videos/1913953882190916/
https://www.facebook.com/parknatalka/videos/1917760325143605/
– Концепції з озеленення (21.09.17),
– Концепції арт-музею у Кесоні (28.09.17).
Презентація: https://www.facebook.com/parknatalka/posts/1919178931668411
4) Провели збір підписів з озеленення у парку, створення міні-дендропарку з цінними породами дерев, трав та кущів біля кессону.
По поверненню Кесону у комунальну власність:
– Підготовлено кілька публікацій у ЗМІ щодо Кесону з метою залучення уваги
– Підготовлено чергове звернення на мера Кличко В.В. та районну Адміністрацію про необхідність повернення труби у комунальну власність
– Повторно подані листи в Управління охорони культурної спадщини з присвоєння статусу пам'ятки історії та архітектури Кесону.
По присвоєння парку історичної назви
– Брали участь у комісії з перейменувань, готували подання.
ПО ПАРКУ «НАТАЛКА» ЗА ПРОЕКТОМ 12ГА
– Куратор з напрямку спортивної зони провів зустрічі з представниками Асоціації волейболу України. Передані побажання по покриттю і наповненню спортивної зони в районну Адміністрацію та Київзеленбуд.
– Направлено запит по виділеним бюджетним коштам у 12 га
ІНША ДІЯЛЬНІСТЬ ГО «ПАРК НАТАЛКА»
Обмін досвідом з активістами з інших міст:
Полтава - 16-17.09.2017
Боярка - 8.09.2017
Пуща Водиця - 1.10.2017
Бюджет участі:
– Беремо участь у щотижневих зустрічах Громадської Бюджетної комісії.
Законотворчість і зміна політики прийняття рішень
– Участь у проекті «Офіс Ради Європи» в якості консультантів по проекту «Залучення громадськості до процесу прийняття рішень».
- Підготовлено звернення Депутатам Верховної Ради щодо зміни чинної системи прийняття рішень з проектування публічних просторів.
ФАНДРАЙЗІНГ
– Створено сайт donate.we.ua
– Налаштована можливість щомісячних платежів
Загалом за вересень зібрано:
Через LiqPay (з комісією) – 3452,37 грн
Напряму на рахунок ГО – 700 грн
Готівка – 200 грн
За вирахуванням обслуговування рахунку 200 грн (вересень + жовтень): 4152,37 грн
Треба відзначити те, що з усіх фінансових донорів близько 3/4, а це 3050 грн, підписалися на щомісячні платежі. Це дуже цінно і важливо для нас!
Якщо ви хочете, щоб наша команда і далі успішно працювала і хочете нас підтримати, то переходьте на сторінку donate.we.ua і за інструкцією тут https://www.facebook.com/parknatalka/posts/1916612235258414 зможете зробити свій внесок у розвиток нашої команди, парку «Наталка» та Києва!
Дуже дякуємо вам за підтримку!
З повагою,
Команда ГО «Парк Наталка»
27/09/2017
УРА! Вчора депутати Київради проголосували за додаткове виділення фінансування у цьому році 30 мільйонів гривень на благоустрій території 12га Парк Наталка під мостом та будівництво спортивного майданчику.
Дякуємо Людмила Костенко (Lyudmila Kostenko) за її великий внесок у розвиток парку та усім небайдужим людям, які допомагають зробити парк мрії!
#ВідМрійДоДій
Насправді, ще вчора на Парк Наталка на цей рік не передбачалось жодної копійки.
Пропозиції, які я подавала, не були враховані.
Менш ніж за добу між засіданням бюджетної комісії та сесією, мені вдалось добитись виділення на парк додаткових 30 000 000 гривень.
Правку, яку мені довелось подавати “з голосу”, підтримали 78 депутатів
26/09/2017
Усі відповіді на запитання про подальшу долю символу парку «Наталка» – могутній Кесон.
Кессон на Оболони может стать уникальным арт-пространством. Если его вернут в собственность общины
Активисты-архитекторы ГО "Парк Наталка" разработали проект реконструкции знаменитого Кессона на Оболони - “Арт-Кессон”. Но проблема в том, что стратегический объект - в частной ...
25/09/2017
Відбулась чергова робоча зустріч з головою Оболонського району Олександр Цибульщак та керівником КП УЗН Оболонського району Марія Ковальчук.
Будуть зроблені базові елементи благоустрою парку на 7 га: освітлення, озеленення, полив та місця для сидінь.