Centum

Centum

Delen

Boekhouding & fiscaal advies met toegevoegde waarde. Permanente evaluatie van uw onderneming en cijf

Photos from Centum's post 04/08/2026

RECAP

1. Centum meets Lotte Kopecky 🚲

2. Sportieve collega’s gespot 📸 tijdens een netwerkevenement van Team SD Worx - Protime

3. Work Smarter @ Planet Group Arena: het inspiratie - en netwerkevent van het jaar 🤓

4. Kersefeesten 🍒

5. Nog meer sportievelingen @ Triatlon Brugge 🏃

6. Onze stagiair Lucas met g***s geslaagd! 👨🏼‍🎓

7. Ook wij houden elk jaar grote kuis op kantoor! Bedankt aan AAM Rent voor het verhuren van de bestelwagen! 🚛

8. Ook dit jaar waren we trotse sponsor van Moulin Open Air. Een evenement georganiseerd door Jens, één van onze collega’s ☀️

31/07/2026

🎉Welkom Tieme & Lucas!👋
Deze zomer mogen we twee toffe jobstudenten verwelkomen in ons team!
Tieme studeert Toegepaste Economische Wetenschappen. Met haar frisse kijk en enthousiasme is ze een fijne aanvulling op ons team!
Lucas liep afgelopen schooljaar met succes stage bij ons, en nu is hij terug — deze keer als jobstudent! Met zijn ervaring en goesting is hij zo weer helemaal mee.
 
Veel succes Tieme en Lucas! 🍀

20/07/2026

Welkom Seppe! 🌟
We zijn blij om aan te kondigen dat ons team wordt versterkt door een nieuwe collega: Seppe. Seppe is 32 jaar en brengt een stevige bagage van 10 jaar ervaring in de sector mee. Hij vervoegt ons kantoor als dossierbeheerder. 
Dankzij die ervaring en zijn vlotte, gedreven aanpak weten we zeker dat hij snel zijn draai zal vinden binnen ons kantoor.
We kijken ernaar uit om samen met hem verder te bouwen en wensen hem veel succes en werkplezier toe.
Welkom in het team, Seppe!  🎉

17/07/2026

De witte kassa in de horeca vernieuwt!

Vanaf 1 juli 2026 is GKS 2.0 verplicht voor nieuwe horecazaken. Bestaande gebruikers krijgen tijd om gefaseerd over te stappen, uiterlijk tegen 1 januari 2029.

Maar is wachten wel de beste keuze? Wat verandert er precies? Wat kost de overstap en wat levert die u op?
We zetten alles helder voor u op een rij en helpen u om de overstap tijdig en goed voorbereid te plannen.

Contacteer uw dossierbeheerder voor alle nodige informatie.

Meteen meer weten? Zie link in bio!

03/07/2026

Elke uitbater van een publiek toegankelijke inrichting is verplicht om zijn of haar zaak schriftelijk aan te melden bij de burgemeester.

Voor nieuwe handelszaken moet deze melding uiterlijk één maand vóór de opening gebeuren. Bestaande handelszaken die dit nog niet in orde brachten, moeten dit tegen uiterlijk 31/10/2026 in orde brengen.

Met deze meldingsplicht krijgt de burgemeester, samen met de gemeentelijke diensten, de mogelijkheid om toe te zien op de naleving van de brandveiligheidsvoorschriften en de regels inzake openbare veiligheid.

Dien hier uw melding in: https://ap.lc/XISPp

06/05/2026

📢 Belangrijke btw-update vanaf 1 mei 2026

De btw-ketting wordt gemoderniseerd – en dat brengt enkele belangrijke veranderingen met zich mee voor ondernemers!

Nieuwe btw-provisierekening
De rekening-courant verdwijnt en wordt vervangen door een provisierekening.

Vakantieregeling afgeschaft
Goed nieuws: in 2026 geldt een soepele overgangsperiode voor eventuele boetes.

Alles via MyMinfin
Beheer van btw-tegoeden en betalingen gebeurt voortaan centraal via MyMinfin.

Nieuw rekeningnummer
Gebruik vanaf 1 mei 2026: BE41 6792 0036 4210
➡️ Check tijdig je betaalopdrachten!

Teruggaven veranderen
- Via aangifte: max. bedrag rooster 72
- Volledig saldo: terug te vragen via MyMinfin

Wat met je huidig saldo?
✔️ Alles in orde? → automatische overdracht
⚠️ Nog aangiften? → eerst indienen, daarna verwerking

Heb je vragen? Wij helpen je graag 🤝

03/04/2026

Doet u beroep op een aannemer in de bouw of schoonmaakdiensten hou dan zeker rekening met onderstaande wijziging.

Vanaf 1 mei 2026 wijzigt de procedure rond de inhoudingsplicht op facturen grondig.
Voortaan worden ook zelfstandigen in de bouwsector (aannemers en onderaannemers), bewaking, schoonmaak - en vleesverwerkingsindustrie met sociale en fiscale schulden meegenomen in de beoordeling, wat de controleplicht voor opdrachtgevers verder uitbreidt.

De vernieuwde webservice Billretainment bundelt fiscale en sociale schulden in één consultatie en raadpleegt automatisch de databanken van RSZ, RSVZ en FOD Financiën. De vroegere aparte toepassingen verdwijnen.

De verplichting geldt voor opdrachtgevers en ondernemers die beroep doen op ondernemingen actief in de bouw, schoonmaak, bewaking en bepaalde activiteiten in de vleesverwerking. Zij moeten bij contractsluiting én bij factuurbetaling nagaan of er fiscale of sociale schulden zijn en, indien nodig, een inhouding toepassen op het factuurbedrag (excl. btw).

De inhoudingspercentages bedragen tussen de 15% en 50% in functie van het type schuld.

Wilt u een onderneming controleren op sociale en fiscale schulden? Ga het zeker checken via: https://www.checkinhoudingsplicht.be/.

Bij vragen of onduidelijkheden kunt u altijd contact met ons opnemen.

30/03/2026

Welkom aan onze twee nieuwe stagiaires!

Lucas zit in zijn 3de jaar accountancy-fiscaliteit aan VIVES Brugge en Emily volgt bedrijfsorganisatie in het 6de middelbaar aan het Sint – Jozefinstituut Brugge. Zij draaien komende tijd mee in ons team.

Twee gemotiveerde talenten die hun eerste stappen zetten in de praktijk – en wij mogen hen daarin begeleiden.

Welkom allebei en veel succes! 🍀

Wilt u dat uw bedrijf hét hoogst genoteerde Sportschool in Knokke-Heist wordt?

Klik hier om uitgelicht te worden.

Plaats

Telefoon

Adres


Zeerobbenlaan 16
Knokke-Heist
8300

Openingstijden

Maandag 08:30 - 12:00
13:30 - 17:00
Dinsdag 08:30 - 12:00
Woensdag 08:30 - 12:00
Donderdag 08:30 - 12:00
13:30 - 17:00
Vrijdag 08:30 - 12:00
13:30 - 16:00