Futsalli n'Kosovë

Futsalli n'Kosov

Operating as usual

02/09/2020

UEFA Futsal Champions League
Këto janë klubet kampion, që do të përballën
në Preliminary Round. Shorti do të hedhët më
datën 15 Shtator në Nyon të Zvicrrës.

Albania - TIRANA
Andorra - ENCAMP
Austria - FC MUREXIN ALLSTARS
Bosnia&Herzegovina - SALINES
Bulgaria - CHERNO MORE
Cyprus - OMONOIA FUTSAL
Denmark - GENTOFTE
England - HELVECIA
Estonia- VIIMSI FC SMSRAHA
Finland- AKAA FUTSAL
France - ACCS FUTSAL
Georgia-TIBILLISI STATE UNIVERSITY
Germany - VFL 05 HOHENSTEIN-ERNSTTHAL
Gibraltar- LYNX FC
Grecce - AEK
Ireland - BLUE MAGIC DUBLIN
Israel - ASHDOD
Kosovo- FC PRISHTINA
Latvia-PETROV
Luxembourg - FC DIFFERDANGE
Moldova- SC DYNAMO.
Montenegro-TOTOGRAD
North Macedonia-FUTSAL SHKUPI
Norway-UTLERIA
San Marino - FIORENTINO
Scotland- PERTH YOUTH FUTSAL
Sweden-HAMMARBY
Switzerland - MINERVA
Turkey- PIYALEPASA SPORTS CLUB
Wales -SWANSEA UNIVERSITY

UEFA | UEFA Futsal |
Federata e Futbollit e Kosovës - Football Federation of Kosova

Huazuar nga @Fc Prishtina

[03/10/20]   FT:

FC PEJA 5:4 FC ALBANIKU

06/03/2020

Gjithçka gati për pjesën e dytë të sezonit 😍

Kjo është tabela para fillimit të stinorit pranveror në futsallin kosovar 👇

05/02/2020

GJYSMËFINALJA E PARË E KUPËS, LIBURNI PËSON HUMBJE

Sonte në Pallatin e Rinisë në kryeqytet u zhvillua ndeshja e parë gjysmëfinale e Kupës së Republikës së Kosovës në Futsal, ku Liburni pësoi disfatë nga Mabetex Prishtina me rezultat 3-2.

Ndeshja e zhvilluar sonte në Prishtinë, ishte ndeshje interesante dhe dramatike tipike për një gjysmëfinale.
Liburni pati raste të shumta shënimi, por që fati na ktheu shpinën dhe rezultati shkoi në favor të Mabetex Prishtinës.

Golashënues të Liburnit ishin: Narcis Alibegu dhe Mentor Mejzini.

Siç dihet këtë vit gjysmëfinalet do të jenë me dy ndeshje, kështu që neve na pret një ndeshje shumë e rëndësishme, ndeshja e kthimit më 11 Shkurt, të martën, në ora 20:00 në "Shani Nushi" të Gjakovës.

Ndeshjen e parë e kemi humbur me një golë epërsi dhe kemi shënuar dy gola si musafir, e tani në Gjakovë vlen sistemi i futbollit. Të paktën 1-0 në favorin tonë na kualifikon në finalen e madhe.

Të martën presim përkrahje shumë të madhe nga ju, ta euforizojmë palestrën ashtu siç vetëm ne dimë, sepse na pret një ndeshje shumë e rëndësishme.

LIBURN 🔴⚫ - Facebook

05/02/2020

Gjysmëfinalja e Kupës së Kosovës: FC Prishtina pret BB Llapin

Pas një pushim të shkurtër skuadra kthehet në aksion, në gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës.

Ndeshja zhvillohet të enjten nga ora 21:00 në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve.

Djelmoshat tanë janë të motivuar për këtë ndeshje, ku kërkojnë rezultat pozitiv, para ndeshjes kthyese.

Presim qytetarët e Prishtinës që të jenë në numër sa më të madh në këtë takim, shumë i vlefshëm për FC Prishtina 01.

Përpara, përpara bardhëekaltër ⚪️🔵

FC Prishtina 01

31/01/2020

FC Jetoni Futsal para ndeshjeve të kupës së qyteteve që zhvillohet nesër, ka vendosur që t'i befasojë tifozët, pasi ka krijuar një këngë shumë të bukur, të cilën nuk mund ta publikojmë për shkak të të drejtave autoriale

Atë mund ta gjeni në faqen zyrtare të klubit FC Futsal Jetoni

28/01/2020

SPORTbible

#Tag shokun që do ta kishte humbur këtë rast 😂

That deadly finisher in your team... 😄👎

📹 YouSport

28/01/2020

Breaking News | New Headcoach

Klubi i kryeqytetit “Mabetex Prishtina”, ka arritur marrveshje z.Ani Mullai në rolin e kryetrajnerit të skuadrës.

Ani Mullai, është i njohur në Kosovë ku si trajner ka udhëhequr skuadrën FC Feniks, duke u shpallur kampion po ashtu një here fitues i kupes, veç këtyre sukeseve z. Mullai ka udhëhequr skuadrën FC Feniks edhe në garat evropiane Champions League.

Klubi i kryeqytetit është tejet i kënaqur me angazhimin e kryetrajnerit të ri, duke ditur sukseset e tij të pa kontestueshme në futsallin kosovar.

Mirë se vjen Coach 💪🏽💙!

28/01/2020

Letra e kërkim faljes së Oso Gjinovcit

Insporti më poshtë ju sjell letrën e Oso Gjinovcit:

Në emër të bashkëlojtarëve, unë Oso Gjinovci kërkoj falje për atë se çfarë ka ndodhur sot në aeroport, para udhëtimit tonë për në Gjeorgji. Kjo çfarë kemi bërë ne, nuk është dashtë të ndodhë, është një gabim për të cilin kërkojmë falje. Ne nuk jemi konsumues të rregullt të cigares. Arsyeja pse ne sot jemi parë duke e bërë atë veprim, është ditëlindja e bashkëlojtarit tonë Malush Qerimi. Jemi të vetëdijshëm se ky veprim nuk është një mesazh që duhet të dërguar te gjeneratat e reja, pasi ne përfaqësojmë shtetin e Kosovës, me shumë përgjegjësi dhe krenari. Ne do të tentojmë që këtë gabim, ta përmirësojmë në parket gjatë këtyre kualifikimeve. Më lejoni që ne në shumë raste kemi udhëtuar dhe kemi zhvilluar ndeshje për Kosovën me mjete financiare vetanake, këtë nuk e kemi përmendur asnjëherë dhe prapë jemi në gjendje të bëjmë një gjë të tillë, pasi për ne më e rëndësishme është fanella e Kosovës. Për fund, ju kërkoj edhe njëherë falje dhe ju garantoj se nuk do të përsëritet ky veprim në të ardhmen.

28/01/2020

DRILON MAXHARRAJ, PËRFORCIMI I RI I LIBURNIT

Sot, Liburni dhe FC Peja u dakorduan që talenti i madh i Futsalit, Drilon Maxharraj tani e tutje do ta djersisë fanellën kuq e zi, fanellën e kampionit në fuqi të Superligës së Kosovës, fanellën e Liburnit.

Driloni është djalosh i ri, premtues e talent i madh në Futsalin kosovar, për të cilin jemi të bindur se do të shkëlqejë me ngjyrat e Liburnit.

Ne shfrytëzojmë rastin të falenderojmë FC Pejën për korrektësinë e treguar gjatë gjithë procedurave.

MIRË SE ERDHE, DRILON! 🔴⚫

FC Liburn

28/01/2020

#KOSOVA 🏐🇽🇰

TURPËRUESE: Disa nga lojtarët e Kosovës në futsall duke e tymosur nga një cigare para nisjes për në Gjeorgji, ku do të luajnë raundin e parë kualifikues për EURO 2022.

FOTOGRAFITË: kosovapress

22/01/2020

A ju mungon futsalli kosovar momentalisht? 🤔

14/01/2020

FC Prishtina

Shoqata për Mbrojtjen e të Drejtave të Futbollistëve të Kosovës kanë vendosur që t’i dalin në ndihmë portierit, Arben Beqiri.

Ndihma financiare do të bëhet përmes xhirollogarisë së Shoqatës për Mbrojtjen e të Drejtave të Futbollistëve të Kosovës me numër XK051971002104031174.

Shoqata ju thirrje të gjithë dashamirëve të futbollit dhe shoqerisë vendore me vullnet të mirë që t’i bashkohen kësaj iniciative dhe t’i dalim në krah Arbenit përgjatë kësaj sfide shëndëtsore.

05/01/2020

Futsalli n'Kosovë

Fc Liburni zgjedhet si ekipi me më shumë fansa.

Fc Liburni 🥇
Fc Besa 🥈
Fc Prishtina 01 🥉

Raundi final ndermjet Fc Besa 🆚 Fc Liburni
Votoni ekipin i cili ka më shumë fansa.

Votimi mbyllet sot në ora 21:00
dhe zgjedhet ekipi i cili ka më shumë fansa.
Dhe zgjedhet ekipi fitues i cili ka më shumë fansa.

[01/04/20]   Raundi final ndermjet Fc Besa 🆚 Fc Liburni
Votoni ekipin i cili ka më shumë fansa.

Votimi mbyllet sot në ora 21:00
dhe zgjedhet ekipi i cili ka më shumë fansa.
Dhe zgjedhet ekipi fitues i cili ka më shumë fansa.

03/01/2020

Ngushllime për familjaret 🙌🙌

Pas një beteje disa ditore për jetë, sot Plisat, Prishtina, do të kenë një anëtar më pak.

Me pikëllim të thellë ju njoftojmë se Genc Gara pak orë më parë ka ndërruar jetë. Ditë më parë Genci u godit nga një makinë në Fushë Kosovë.

Ngushëllime familjes, miqve dhe Plisave! 🙏🏽

[01/02/20]   Gara për vendin e tret 🥉

Votoni ekipin i cili ka më shumë fansa.

Votimi mbyllet nesër në ora 21:00
dhe zgjedhet ekipi i cili ka më shumë fansa.

02/01/2020

Eliminohet Fc Prishtina 01 dhe Fc Jetoni.
Fc Liburni dhe Fc Besa kalojn në finale.
Gara për vendin e tret mbahet sot , ndersa finalja mbahet nesër me ora 22:00

02/01/2020

Futsalli n'Kosovë

Fc Liburni kalon në raundin tjetër të sondazhit ; ekipi i cili ka më shumë fansa.
Finalja mbahet nesër në ora 22:00

Votoni ekipin i cili ka më shumë fansa.

Votimi mbyllet nesër në ora 21:00
dhe zgjedhet ekipi i cili ka më shumë fansa.

02/01/2020

Futsalli n'Kosovë

Fc Besa kalon në raundin tjetër të sondazhit ; ekipi i cili ka më shumë fansa.
Finalja mbahet nesër në ora 22:00

Votoni ekipin i cili ka më shumë fansa.

Votimi mbyllet nesër në ora 21:00
dhe zgjedhet ekipi i cili ka më shumë fansa.

[12/31/19]   Urime viti i ri 2020 paqja , shëndeti dhe lumturia mbizotrofshin në familjet tuaja. Gëzuar 2020.

Me Respekt stafi i Futsallit n'Kosovë !

31/12/2019

Cilët klube me më shum fansa mendoni se do të kalojn në finale?

#like #coment #share

[12/31/19]   Votoni ekipin i cili ka më shumë fansa.

Votimi mbyllet nesër në ora 21:00
dhe zgjedhet ekipi i cili ka më shumë fansa.

[12/31/19]   Votoni ekipin i cili ka më shumë fansa.

Votimi mbyllet nesër në ora 21:00
dhe zgjedhet ekipi i cili ka më shumë fansa.

26/12/2019

Futsalli n'Kosovë

Fc Jetoni kalon në raundin tjetër të sondazhit ; ekipi i cili ka më shumë fansa.
Raundi tjeter mbahet pas 5 dite.

Votoni ekipin i cili ka më shumë fansa.

Votimi mbyllet nesër në ora 21:00
dhe zgjedhet ekipi i cili ka më shumë fansa.

26/12/2019

Futsalli n'Kosovë

Fc Besa kalon në raundin tjetër të sondazhit ; ekipi i cili ka më shumë fansa.
Raundi tjeter mbahet pas 5 dite.

Votoni ekipin i cili ka më shumë fansa.

Votimi mbyllet nesër në ora 21:00
dhe zgjedhet ekipi i cili ka më shumë fansa.

26/12/2019

Futsalli n'Kosovë

Fc Liburni kalon në raundin tjetër të sondazhit ; ekipi i cili ka më shumë fansa.
Raundi tjeter mbahet pas 5 dite.

Votoni ekipin i cili ka më shumë fansa.

Votimi mbyllet nesër në ora 21:00
dhe zgjedhet ekipi i cili ka më shumë fansa.

26/12/2019

Futsalli n'Kosovë

Fc Prishtina 01 kalon në raundin tjetër të sondazhit ; ekipi i cili ka më shumë fansa.
Raundi tjeter mbahet pas 5 dite.

Votoni ekipin i cili ka më shumë fansa.

Votimi mbyllet nesër në ora 21:00
dhe zgjedhet ekipi i cili ka më shumë fansa.

[12/25/19]   Votoni ekipin i cili ka më shumë fansa.

Votimi mbyllet nesër në ora 21:00
dhe zgjedhet ekipi i cili ka më shumë fansa.

[12/25/19]   Votoni ekipin i cili ka më shumë fansa.

Votimi mbyllet nesër në ora 21:00
dhe zgjedhet ekipi i cili ka më shumë fansa.

[12/25/19]   Votoni ekipin i cili ka më shumë fansa.

Votimi mbyllet nesër në ora 21:00
dhe zgjedhet ekipi i cili ka më shumë fansa.

[12/25/19]   Votoni ekipin i cili ka më shumë fansa.

Votimi mbyllet nesër në ora 21:00
dhe zgjedhet ekipi i cili ka më shumë fansa.

23/12/2019

Ky sondazh do të fillojë të merkuren.
Dy ekipe futsalli do të jenë garuese cila ka më shumë fansa në faqe.
Sondazhet mbyllen 24 orë pas publikimit.

Vrejtje : sondazhi thot vetëm klubi i cili ka më shum fansa , e jo cili është më i mirë.

Faleminderit për mirkuptim 🤝

22/12/2019

FC Prishtina

#MABETEXPRISHTINA
në gjysëmfinale të Kupës së Kosovës 🔵⚪️.

Klubi i kryeqytetit ka triumfuar në ndeshjen çerekfinale të Kupës së Kosovës kundër skuadrës FC Prizreni.

#MabetexPrishtina tani më gjendet në gjysëmfinale ku do të takohet me skuadrën nga Gjakova #FCLiburn (gjysëmfinalet do të zhvillohet në sistemin vajtje/ardhje - ndeshja e parë në Gjakovë/ndeshja e dytë në Prishtinë) te dyja takimet zhvillohet në Shkurt 2020.

22/12/2019

FC Prishtina

#MATCHDAY

Sonte klubi i kryeqytetit në futsall #MabetexPrishtina, udhëton në Prizren për të zhvilluar ndeshjën çerekfinale të Kupës së Kosovës.

Me fillim nga ora 18:00 në Palestrën “Sezai Surroi” në Prizren.

Një jetë një Prishtinë! 🔵⚪️

Location

Address


Prishtinë
Kosovo
10000
Other Sport & Recreation in Kosovo (show all)
LLapi Cycling Group LLapi Cycling Group
Zahir Pajaziti
Kosovo, 11000

Ky është grup sportistësh, vullnetarësh, ambientalistësh që për qëllim ka promovimin e aktiviteteve rinore, mbrojtjen e ambientit, promovimin e turizmit dhe vetëdijesimin e komunitetit LLapjanë për shfrytëzimin e biçikletave.

MontAlb MontAlb
Prishtine
Kosovo, 10000

Discover the Balkan mountains with Arineta Mula who touched the top of the world Everest and the hig

DJ FLORI Florent Shaban Laha DJ FLORI Florent Shaban Laha
Kosovo
Kosovo, 51000

Muzik profesionale per Ahengje te ndryshme ..............

Village Park Blaç Village Park Blaç
Blaç Opojë
Kosovo, 22060

100% TACNE DOJAVE 100% TACNE DOJAVE
Prizren
Kosovo, 368844

Brezovica.com Brezovica.com
Brezovica
Kosovo, 10000

Bubble Soccer Kosovo Bubble Soccer Kosovo
Prizren
Kosovo

Dëshironi të luani futboll me kolegët tuaj dhe keni një vend? Ne do t'ju sjellim Bubbles tona për argëtim edhe më të madh!Ne mund të luajmë kudo, por jo në beton. Por nëse nuk keni vend? Mos u brengosni ne ju sigurojm vendin: 044 918 880!

Rregullat e komunikacionit Rregullat e komunikacionit
Prishtinë
Kosovo, 10000

Çdo gjë në ketë botë ka rregullë sikurse Dielli në mengjes që lindë dhe në mbrëmje perendon.