Pracownia Dobrego Stanu

Pracownia Dobrego Stanu

Udostępnij

przestrzeń gdzie osoby i rzeczy odzyskują swój blask

Photos from Pracownia Dobrego Stanu's post 11/03/2026

Dlaczego prowadzę warsztaty modern kintsugi? W świecie nadmiaru, w którym żyjemy, chcę inspirować do szacunku dla przedmiotów, które już mamy.

🌱 zamiast wyrzucać, dajemy drugie życie. Każde pęknięcie to historia, a nie wada
♻️ jest to upcykling w najpiękniejszej formie – zamieniamy „odpad” w unikatowe dzieło

To świadome zrównoważone podejście. Radość i odpoczynek podczas naprawy oraz satysfakcja przywrócenia do życia przedmiotu.

Kintsugi jest japońską techniką i sztuką naprawy potłuczonej ceramiki złotem. Cały proces może trwać nawet kilka miesięcy. Podczas warsztatów używamy specjalnego kleju, by swoje dzieło od razu zabrać ze sobą.

Kintsugi przywraca funkcjonalność uszkodzonym przedmiotom, łączy się z filozofią życia akceptującego przemijanie i niedoskonałość. Uznaje je za integralną część piękna. Rzemiosło jest sztuką.

Technika kintsugi pokazuje w jaki sposób można darzyć szacunkiem i przywracać do życia przedmioty. Nie marnować, nie wyrzucać, nie zużywać zasobów. Łączy funkcjonalność z estetyką. To duchowe spojrzenie na ekologię.

02/03/2026

Patera babci Heli 🧡 bardzo mi się podobała odkąd pamiętam. To chyba pierwsza stara rzecz, która skradła mi serce. Wtedy nic nie wiedziałam o polskim szkle prasowanym, o świetnych projektach, które zdobywały światowe nagrody, a jednocześnie nie były produktem elitarnym.

Dla mnie była po prostu ładna 😍 zdania nie zmieniłam. Jest pewnego rodzaju symbolem i zachętą do ratowania kolejnych staroci, które mogą trafić do osób doceniających ich urok. Dostać nowy dom i szansę na tworzenie dalszej historii.

Od lat zbieram rzeczy, które były już niechciane. Zbieram się na odwagę, by wypuścić je w świat. By mogły cieszyć na przykład Ciebie 😊

W Dniu Staroci otwarcie przyznaję, że moje skarby będą dostępne w sprzedaży.

23/02/2026

23 lutego – Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. A mój kolejny rok dogadywania się z tą chorobą. Chciałabym tyle powiedzieć, wytłumaczyć.. ale brakuje mi słów. Syntetyzuje poniżej to co uważam za najważniejsze. A jeśli coś jest dla Ciebie niejasne, masz wątpliwości lub pytania - śmiało, napisz do mnie!

👉 Depresja to choroba, nie wybór. Nie wstydź się jej. Możesz uzyskać pomoc. Jeśli Twoje najbliższe otoczenie bagatelizuje Twój stan, to szukaj osób, które rozumieją przez co przechodzisz. Bo dobre rady typu weź się w garść, przynoszą więcej szkody niż pożytku.

👉 Może przebiegać u każdej osoby inaczej, dlatego ważna jest dobra diagnoza. Obecnie uważam, że dobrze być pod opieką psychiatry. Przez długi czas bagatelizowałam tę rolę sprowadzając do osoby wystawiającej skierowanie na psychoterapię. Teraz wiem, że dobry_a psychiatra jest na wagę złota.
🔸 Psychiatra na NFZ nie wymaga skierowania. Terminy różnią się w zależności od miejsca, szukaj.
Jeśli możesz, to skorzystaj z opieki prywatnej. Szczególnie kiedy czujesz, że nie jest dobrze.

👉 Leczenie to proces. Czasem trzeba zmienić psychiatrę lub nurt terapii, by znaleźć „swoje”. Bywa trudno, czasem boleśnie, ale też radośnie i satysfakcja, którą poczujesz jest bezcenna.

👉 Zanim wybierzesz terapię sprawdź czy osoba, która ją prowadzi ma odpowiednie kwalifikacje, (wykształcenie, certyfikaty). Niestety nie brakuje tych naciągających rzeczywistość i mogą Ci bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Od kilku lat piszę takie posty. Zawsze z informacją, że odpowiem, podpowiem, wytłumaczę, w miarę moich możliwości. Nie mam zalewu wiadomości.. ale za każdym razem są i nigdy nie zostawiam ich bez odpowiedzi. Wahasz się? Nie musisz! Napisz. Ja nie oceniam, a mogę pomóc.

Photos from Pracownia Dobrego Stanu's post 17/02/2026

Oglądanie uroczych małych zwierząt może być elementem dbania o Twój dobrostan 😀

Dziś Dzień Kota, więc na grafikach kotki 😻

Pamiętaj, że nawet dobre rzeczy w nadmiarze mogą szkodzić.

Photos from Pracownia Dobrego Stanu's post 30/01/2026

na zamówienie. Ceramiczny pierścionek, pamiątka z wyjazdu. Trafił do mnie w pięciu kawałkach. Otrzymał "złote łączenie". Może dalej pełnić swoją funkcję. Jest w dobrym stanie, ma piękne złote blizny.

Pierścionek przyszedł do mnie z polecenia 🧡 warto zajrzeć na jej profil!

25/01/2026

Zapisz się na Dobre Wybory!

🟠 przedmioty z duszą, które możesz podziwiać, dać im nowy dom, czytać ciekawostki
🟠 informacje o warsztatach
🟠 inspiracje do życia w zrównoważonym dobrostanie

Link w szczegółach fanpage i w komentarzu pod postem ✌️

16/01/2026

Jak na pierwszy rok .dobrego.stanu było całkiem nieźle 😄✨️🧡

👉 projekty
👉 warsztaty
👉 wykład
👉 super miejsca
👉 super miasta
👉 super ludzie
👉 pierwsza naprawa kintsugi modern na zamówienie
👉 sporo świec z wosku pszczelego na zamówienie
👉 studia podyplomowe psychologii motywacji, szkolenie mindfulness
👉 trochę super staroci polskiego wzornictwa, które, mam nadzieję, wkrótce trafią do sklepu
👉 identyfikacja wizualna pracowni

Photos from Pracownia Dobrego Stanu's post 03/11/2025

Na chwilę wróciłam na moją pierwszą uczelnię, nie byłam tu z 16 lat 🫣 Dostałam się na szkolenie:

"Mindfulness - trening uważności w pracy i życiu codziennym". Świetny temat! Dobrze powtórzyć i uzupełnić wiedzę.

Poszłam z myślą o wykorzystaniu mindfulness w mojej pracy, a pomogłam sobie. Wróciłam do świadomego oddychania co było niezwykle pomocne w intensywnym czasie przez który przechodziłam.

Oczywiście wykorzystanie w warsztatach i szkoleniach zostaje bez zmian.

17/10/2025

Cześć! Znamy się?
Nazywam się Alicja Żarkiewicz. Przez ostatnie kilkanaście lat prowadziłam setki warsztatów, prelekcji, szkoleń i projektów. Wspólnie z koleżankami i siostrą stworzyłam markę MAMYWENE 🧡 Realizowałam się w obszarach zrównoważonego rozwoju, kreatywności i działaniach społecznych. Robiłam dużo na raz, a chciałam jeszcze więcej 💪

"Dam radę" i "kto jak nie ja" towarzyszyły mi przez lata. Jednak mój organizm powiedział dość. Z diagnozą ciężkiej depresji przeprowadziłam się do Lublina, by się leczyć i odpocząć.

Kiedy zaczęłam wracać do życia, szukałam różnych metod, by się wzmocnić, dbać o siebie i już nigdy nie dopuścić do tego stanu, w którym byłam. Książki, podcasty, a nawet studia podyplomowe z psychologii pozytywnej.

Wróciłam do prowadzenia warsztatów, bo dusza edukatorki ciągnęła mnie w tę stronę. Zaczęłam dostrzegać jak działania ekologii codziennej pozytywnie oddziałują na poczucie dobrostanu. Tak powstała Pracownia Dobrego Stanu 😊

Wciąż kocham Gdańsk i współpracuję z MAMYWENE 🧡 jednak zostaję na lubelszczyźnie i otwieram nowy rozdział..

Chcesz aby twoja firma była na górze listy Siłownia I Obiekt Sportowy w Lublin?

Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.

Lokalizacja

Kategoria

Adres


Pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Lublin
20-042