Extreme Fitness

Extreme Fitness

Share

XTREME DEDICATION, XTREME DISCIPLINE, XTREME TRAINING - ALEGE SA FII EXTREME! VREI SA INCERCI APARATURA PROFESIONALA DIN SALA NOASTRA?

VINO CU UN ACT DE IDENTITATE SI AI O SEDINTA GRATUITA LA TOATE ACTIVITATILE CE SE DESFASOARA IN INCINTA SALII NOASTRE



Cautati o sala de BODYBUILDING sau FITNESS in Timisoara? Vreti sa va tonifiati corpul, sa puneti masa musculara sau dimpotriva, sa slabiti cateva kilograme? Vino în echipa noastra si vei deveni dependent de Extreme Fitness! Situata intr-o cladire cu o suprata de peste 600mp. Atm

23/06/2026

Așa cm am spus-o intr-o postare, care a avut ft multe aprecieri dar și comentarii de la ,,specialisti " dar și de la tot felul de personaje care aveau treaba cu mine..daca sunt dopat sau nu :
- cursa completa , cu atentie pe pozitia intinsa a mu**hiului, are efect pe dezvoltarea tesutului muscular
Nu este sau a fost parerea mea ... ci, așa functioneaza corpul uman !
Nu postez niciodata ceva ce nu este verificat sau argumentat !

Photos from Extreme Fitness's post 23/06/2026

In atentia membrilor Extreme Fitness

Incepand de azi , aveti la etajul 2 al salii, in loc de vechiul suport pentru genuflexiuni ,care era unul fix....un suport POWER RACK .
Acest tip de suport este foarte versatil .
In partea din dreaota jos , aveti nu 1 ci 2 suporti pt ramat cu bara T
In partea de jos,si sus, stanga si dreapta tije pt a agața elastice .
Se poate lucra concomitent la aparat atat genuflexiuni cat si indreptari/ramat cu bara pt ca avem 2 suporti pt bara .
In partea din stanga și dreapta ,aveti 2 suporti, in care puteti depozita 2 bare aditionale.
Aveti in partea de sus mai multe bare ot tracțiuni

Acest suport este de de departe cel mai complex suport,pe care l-am vazut pana acum !

Acum il avem in sala noastră !

Mulțumesc Boacara Mihai pentru cadru
Mulțumesc Iovi Doru și Vasile Vasi Pintilie pentru ajutor la montaj !

Spor la antrenamente .... POWER !

Spor la antrenamente !

23/06/2026

Lecția de azi :

Despre inflamație

In prezent pe langa nebunia detoxului...in paralel merge și nebunia...inflamației

Bineințeles ambele sunt o nișă ,care trebuie mulsă ...
Bineinteles ca ambele au solutia/solutiile , ambalate intr-o cutie ...

Dar chiar este așa ?

Revenind la inflamatia ,care este o adevarata isterie in social media .
Daca priviti in jur , la fiecare ,,colț" un smecher vrea sa va vanda : un protocol antiinflamator , niste tablete speciale, un detox oarecare...pe scurt solutia magica ,care va va rezolva toate problemele...la un preț corespunzator .

Iata cm stau lucrurile :
Pt majoritatea nimic nu va reduce inflamarea mai mult decat PIERDEREA TESUTULUI ADIPOS IN EXCES ȘI DEZVOOTAREA DE TESUT MUSCULAR !
Asta este TOT ce trebuie făcut !

NU un protocol complicat cu denumire pompoasă

NU un supliment scump

NU , niste ingrediente ...secrete

Grasimea prin natura ei cauzeza inflamatie !
Cu, cat aveti mai multă grăsime in exces,cu atât ...mai mult stres ,,plasati" in corpul vostru !
Pe de altă parte ...dezvoltarea de tesut muscular inbunatateste sensibilitatea la insulină, imbunatateste utilizarea glucozei de catre organism, imbunatateste sanatatea metabolică , imbunatateste functie organismului in general !

MAJORITATEA ...cheltuie sute..mii de lei pe ultimul racnet in protocoale antiinflamatoare...pe suplimejte de ultimă generație...iar in paralel.. nu FAC NIMIC pt a pierde excesul de 10, 20, 30 sau mai multe kg care provinndin grasimea corporala stocată !

Este halucinant....lipsit de logică și sens !

Vreti sa reduceti cu adevarat inflamatia care a macina din interior?

- Incepeti sa mergeti mai mult pe jos !
- Incepeti antrenamentul cu greutati !
- Consumati mai multa proteina din surse de calitate !
- Consumati mai puține alimente procesate și fast food !
- Asigurati-va un somn suficient !
- Pierdeti din grasimea stocata pe care o cărați zilnic d**a voi!
- Dezvoltați tesut muscular !

Puteti incepe chiar de azi inul sau mai multe enumerate mai sus ....cu impact mimim sau zero pe.....buzunar !

Nu spun ca suplimentele sunt inutile!
Personal sunt un fan suplimente

INSĂ ....baza NU se află intr-o cutie,sau sticluță magică !

Fundația este imbunatațirea compozitiei corporale !
Mai PUȚINĂ grasime !
Mai MULȚI mu**hi !
Sănătate generală mai bună !

ACESTA este protocolul antiinflamator, pe care trebuie sa il urmați !

23/06/2026

Trendul antrenamentelor personale in zilele noastre este un amestec intre jocurile de scoala generala si instructie militara( cel putin daca tzinem cont de tonul dur militaresc .. al trainerilor care isi fugaresc clientii prin sala in combinatii de burpees si tarash pe burta plus fandari din mers )...
Apogeul acestui trend de a vorbi mult ...si a nu face practic nimic util..poate fi scenariul din filmulet,,mai ales ca accesoriul cel mai folosit la antrenamente ..inca este folosit si ..in viitor : telefonul destept :)

Suntem in 2026...intre timp , totul s-a degenerat și mai mult

https://www.facebook.com/share/v/1BKUt26Wc6/

23/06/2026

Esența dezvoltarii musculare
Distruge ( controlat ) , pentru a putea....reclădi .

23/06/2026

Degeaba ai una si faci alta daca la a 3-a iti bati joc de primele 2

23/06/2026

Despre postarile de aici de pe pagină .

Postarile sunt menite să va ajute .

Daca nu sunt 200% sigur , ca informatiile impartasite sunt de calitate ... nu postez.

Am destula experienta practica ( 40 ani ) + informatie teoretica asimilata in acest timp, incat sa stiu sa disting si sa cern orice informatie ...astfel incat ceea ce va ofer voua sa fie de calitate.

Nu postez ca sa conving pe cineva
Postez si imi aloc zilnic timp pt acest lucru...sa ajut.
Ajut pe oricine, la orice ora dezinteresat material pentru ca pe mine ni m-a ajutat nimeni niciodata și știu cm este ...sa bajbai pe timpul și banii tăi .

Daca nu sunteti de acord cu mine...ok

Nu postez ca sa initiez discutii contradictorii

Daca o discutie este constructiva si se doresc argumentari...imi aloc timp sa raspund la toata lumea, fara exceptii...fie ca ne cunosrem sau ni, fie ca faceti partea din comunitatea salii mele..sau nu

Daca nu....nu

Persoanele care ma vor ataca in vre-un fel, prin comentarii rautacioase , vor fi blocate imediat .
Nu mai tolerez astfel de comportament pe aceasta pagină

Pe mine nu ma intereseaza daca sunteti antrenori...competitori....afaceriști in domeniu sau chiar medici...

Eu traiesc efectiv acest sport atat ca sportiv dim 1986, ca si competitor din 1990, ca si afacere din 2010, ca antrenor din 1997 ...am fost propriu antrenor la cele peste 70 competitii la care am participat in acest timp....așa că stiu exact depre ce vorbesc ...pt exoerienta acumulata ...greu de egalat...de pasiune pt ce fac, nu mai vorbesc !

Va mulțumesc pentru faptul că urmariti aceasta pagină .

, Rămâneți aproape " :)

P.S.
Despre greșelile de ortografie din unele postari.
Eu postarile le scriu in timp ce fac, Cardio....fie pe un eliptic , fie pe o bicicleta ....scriu de pe telefon.
Unele le observ , si le corectez , altele imi mai scapă, nu pt că nu știu să scriu corect , ci pt că pur și simplu...fac 2 lucruri in acelaș timp.

Nu ma credeti?
..incercati sa scrieti in timp ce efectuati exercitii pe un eliptic , cu o intensitate... notabilă :)

23/06/2026

Atunci cand efectuam impinsul din culcat ,unul din aspectele de care trebuie sa tinem cont este stabilitatea .
Este importanta pt siguranță și pt a putea gestiona o greutate mai mare .
Greutate mai mare = un stimul mai consistent !

23/06/2026

1kg nu e = cu 1 kg !
Aviz doamnelor ingrijorate ca nu ,,dau jos" kg atat cat ,,trebuie"

23/06/2026

Aviz ,,prizonierilor " zonei Cardio pe un fond alimentar prost sau cu o alimentatie ok din punct de vedere nutritional, dar prea bogata in calorii

Want your business to be the top-listed Gym/sports Facility in Timisoara?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Telephone

Website

Address


Mures 132
Timisoara
300776

Opening Hours

Monday 06:00 - 22:00
Tuesday 06:00 - 22:00
Wednesday 06:00 - 22:00
Thursday 06:00 - 20:00
Friday 06:00 - 22:00
Saturday 08:00 - 20:00
Sunday 10:00 - 18:00