01/10/2026
"Als ik dat twee jaar eerder gedaan had, stond ik nu misschien al verder dan waar ik vandaag sta."
Cristijn legde na Into The Wild zijn focus opnieuw volledig op zijn onderneming. Niet op tien dingen tegelijk, maar op dat ene dat er echt toe doet. Het resultaat? Zijn zaak groeit plots sneller dan ooit.
Focus on the few, not the many. Het klinkt zo simpel. En dat is het eigenlijk ook, alleen doen we het zelden. We blijven ja zeggen, blijven toevoegen, blijven alle ballen in de lucht houden. En dan verbazen we ons dat niets echt vooruit gaat.
Ik maak daarom al een hele tijd niet alleen to do lijstjes, maar ook not to do lijstjes. Waar zeg ik bewust nee tegen, zodat ik volop ja kan zeggen tegen wat telt? Da's soms confronterend, geloof me 🙂 Maar het geeft een rust en een focus die geen enkele planningstool je kan geven.
Wat zou er op jouw not to do lijstje staan? En wat stel jij al veel te lang uit?
Het volledige gesprek met Cristijn Cambré en Katja Volders hoor je in aflevering #121 "Wat doe ik hier eigenlijk" van de Choose Life podcast.
🔗Link in bio.